Aborcja

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

velvet
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 26
Rejestracja: 02 lut 2007, 11:53
Skąd: xXxXxXx
Płeć:

Postautor: velvet » 10 mar 2007, 17:12

owszem, dziecko zawsze jest niewinne. ale nie łączmy wpadki i gwałtu, bo to dwa całkiem różne bieguny!
poza tym to absurd usuwać dziecko z wpadki tylko dlatego, że matka nie czuje się odpowiedzialna do wychowywania dziecka i będzie to dla niej ciężarem, bo chce sobie jeszcze trochę np. poszaleć w życiu.

pani_minister pisze:A konsekwencje "winy" matki, która wpadła, powinna ponosić tylko ona


to niech wychowa to dziecko najlepiej, jak potrafi, niech stara się być na tyle dobrą matką, na ile ją stać. jak usunie, to zostaną jej ewentualnie spóźnione wyrzuty sumienia, więc gdzie tu głębsze konsekwencje? przemyślała sprawę - usunęła i tyle ją "widzimy".

to naprawdę jest trudny temat. można sobie gdybać, a i tak nigdy do końca niewiadomo co każdy z nas by zrobił.

[ Dodano: 2007-03-10, 17:16 ]
ale to też prawda, że czasem takie kobiety patrzą z nienawiścią na swoje dziecko z "wpadki"...
wszystko zależy od dojrzałości psychicznej kobiety.
ale zanim zacznie się uprawiać seks trzeba dobrze przemyśleć każdą opcję, nawet, a może przede wszystkim "wpadkę".
Awatar użytkownika
Nola
Maniak
Maniak
Posty: 696
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:55
Skąd: zachód
Płeć:

Postautor: Nola » 10 mar 2007, 17:24

velvet pisze:to niech wychowa to dziecko najlepiej, jak potrafi, niech stara się być na tyle dobrą matką, na ile ją stać. jak usunie, to zostaną jej ewentualnie spóźnione wyrzuty sumienia, więc gdzie tu głębsze konsekwencje? przemyślała sprawę - usunęła i tyle ją "widzimy".


dla zdecydowanej większości kobiet aborcja nie będzie taką drobnostką czy kaprysem "nie chcę dziecka,wolę się jeszcze bawić,to sobie usunę".przecież podejmowanie takiej decyzji to nie jest bułka z masłem.każda kobieta będzie miała kaca moralnego przy aborcji,prędzej czy później dopadną ją wyrzuty sumienia,depresja.
Chaos is a friend of mine
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 10 mar 2007, 17:39

velvet pisze:usunęła i tyle ją "widzimy".


Jakaż przykra odwetowość z tych postów przebija :/ No tak, przecież kobietę trzeba "ukarać", jak sama pieprzyła sie bez myślenia o konsekwencjach, to teraz "my" spieprzymy jej życie. A co, niech się jej nie wydaje za dużo.

Swoją drogą, zazdroszczę velvet życia w idealnym świecie, w którym wszyscy decydują się na seks świadomie i odpowiedzialnie, a ludzie postępują racjonalnie i dojrzale :]
velvet
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 26
Rejestracja: 02 lut 2007, 11:53
Skąd: xXxXxXx
Płeć:

Postautor: velvet » 10 mar 2007, 17:59

stop! nigdzie nie napisałam, że mieszkam w idealnym świecie i w idealnym otoczeniu tylko o tym, że czasem trzeba poważniej myśleć o życiu i o poczetym już dziecku.

nie mówię, że trzeba karać ludzi, którzy wpadli. ale czemu ma cierpieć to niewinne dziecko?

pani_minister pisze:jak sama pieprzyła sie bez myślenia o konsekwencjach


a nie uważasz, że warto czasem jest pomyśleć o konsekwencjach, żeby potem nikt nie ucierpiał? myslisz, że kobieta, która nie jest jeszcze gotowa na bycie matką za każdym razem ma uciekać się do aborcji (jak częściej zdarzy się wpadka)?

w przypadku wpadki nie popieram aborcji. proszę, uszanuj to, ja nie krytykuję Waszych opinii.
Awatar użytkownika
tarantula
Weteran
Weteran
Posty: 978
Rejestracja: 06 cze 2006, 18:50
Skąd: zoo
Płeć:

Postautor: tarantula » 10 mar 2007, 18:03

Ja nie rozumiem jednego...ksieza tak krzycza przeciw aborcji ale dlaczego kiedy kobieta poroni to nie godza sie pochowac takiego dziecka???Sami twierdza ,ze czlowiek od momentu poczecia jest czlowiekiem a tutaj taki "numer".Normalnie schizofrenia.
"Babcia Weatherwax nigdy się nie gubiła.
Zawsze doskonale wiedziała, gdzie się znajduje,
czasem tylko nie była pewna, gdzie jest wszystko
inne."
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 10 mar 2007, 18:06

velvet pisze:ale czemu ma cierpieć to niewinne dziecko?

Po pierwsze: trudno powiedzieć, żeby cierpiało w trakcie aborcji. Stawiam zaś, że kilkanaście lat spieprzonego dzieciństwa to już może być cierpienie.

Po drugie: a dlaczego (wychodząc z założenia, że jednak cierpi) w przypadku gwałtu taką możliwośc dopuszczasz?

velvet pisze:nie łączmy wpadki i gwałtu, bo to dwa całkiem różne bieguny!

Będę to łączyć. Bo to po prostu dwie różne drogi dojścia do jednego, zbieżnego punktu, jakim jest niechciane dziecko. Nie liczą się w tym przypadku metody, liczy się skutek; to, czy matka z własnej woli rozłożyła nogi nie powinno mieć wpływu na to, czy jest w stanie decydować o aborcji, czy też może to prawo zostanie jej odebrane. Ba - śmiem twierdzić, że jak ktoś idzie do łóżka nie bacząc na możliwe konsekwencje, tym bardziej powinien miec prawo do zabiegu, bo głupi ludzie nie powinni się rozmnażać i dzieci swą głupota karać.
velvet
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 26
Rejestracja: 02 lut 2007, 11:53
Skąd: xXxXxXx
Płeć:

Postautor: velvet » 10 mar 2007, 19:09

pani_minister pisze:bo głupi ludzie nie powinni się rozmnażać i dzieci swą głupota karać


co racja, to racja ;)

chodzi mi też o psychikę kobiety. a ta u zgwałconej dziewczyny jest o wiele bardziej pokrzywdzona. poza tym, jak człowiek się dowiaduje, że "pochodzi" z gwałtu, to też może mieć spieprzone życie. jeśli chodzi o gwałt, to kobieta nie jest ani trochę temu winna, a seks bez baczenia na konsekwencje, którego skutkiem jest "wpadka" jest winą obojga partnerów.

twierdzisz, że jesteś zupełnie za aborcją. ale czy popierasz taką sytuację, że za każdym razem, jak ktoś wpadnie może jej dokonać? w szkole średniej uczyła się u nas taka dziewczyna, która 3 razy miała przeprowadzaną aborcję, bo nie czuła się matką. przecież to jest już nieludzkie.
gdzie jest granica? czy w ogóle jest?

pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 10 mar 2007, 19:12

My tu nie o wynaturzeniach , ani o ewenementach , ni o patologi , a o zwykłym zyciu i prawa do decycji matki do aborcji - w innym przypadku to bedzie smietnik nie temat <browar>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 10 mar 2007, 19:19

velvet pisze:twierdzisz, że jesteś zupełnie za aborcją

Popularny błąd. Jakbym była za aborcją, to chciałabym, żeby każdego bez wyjątku wyskrobać i skończyć z tym śmiesznym wynalazkiem zwanym ludzkością (swoją drogą niezwykle interesujący koncept <diabel> ). Ja jestem za wyborem :)

velvet pisze:czy popierasz taką sytuację, że za każdym razem, jak ktoś wpadnie może jej dokonać?

Tak. Z poprawką: nie kiedy "wpadnie" (bo mnóstwo ludzi wpada, w najbliższej rodzinie mam przykłady) - ale wtedy, kiedy dziecka nie chce. Po prostu nie odpowiada mi sytuacja, w której otoczenie narzuca kobiecie, że ma zostać matką, choćby nawet tego nie chciała (tak samo nie odpowiadałoby mi gdybym bardzo chciała mamą zostać, a ktoś nakazywałby mi ciążę usunąć).
velvet pisze:która 3 razy miała przeprowadzaną aborcję, bo nie czuła się matką

Czy uważasz, że gdyby instytucjonalnie zmusić ją do urodzenia czwartego dziecka, to byłaby to dobry pomysł? Nagle by się tą matką poczuła?
velvet pisze:przecież to jest już nieludzkie

Oczywiście, że jest ludzkie :] Zrobił to czlowiek, jest to jak najbardziej ludzkie zachowanie, nasz gatunek nie takie rzeczy potrafi :]
Awatar użytkownika
Nola
Maniak
Maniak
Posty: 696
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:55
Skąd: zachód
Płeć:

Postautor: Nola » 10 mar 2007, 19:38

velvet pisze:nie mówię, że trzeba karać ludzi, którzy wpadli. ale czemu ma cierpieć to niewinne dziecko?


a może ono będzie bardziej cierpieć,gdy się urodzi,bo zostanie oddane do sierocińca albo będzie mu brakować miłości i troski ze strony matki,co?

[ Dodano: 2007-03-10, 19:44 ]
velvet pisze:twierdzisz, że jesteś zupełnie za aborcją. ale czy popierasz taką sytuację, że za każdym razem, jak ktoś wpadnie może jej dokonać?


nawet jeśli aborcja nie zostanie zalegalizowana,to taka kobieta się jej podda,bo jeśli NIE CHCE urodzić dziecka,to nikt jej przecież do tego nie zmusi.z dwojga złego lepiej więc by mogła to zrobić legalnie,co oznacza dla mnie profesjonalny i bezpieczny zabieg,bez zagrożenia dla jej życia.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2007, 20:31 przez Nola, łącznie zmieniany 1 raz.
zawe
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 94
Rejestracja: 08 mar 2007, 07:53
Skąd: niką
Płeć:

Postautor: zawe » 10 mar 2007, 20:06

pani_minister pisze:
zawe pisze:A co do powodów aborcji, wycieranie się sloganami, że przecież studia, przecież moje zycie pełne zabawy nowych doświadczeń jest egoizmem, dowodem na to, że ktoś nei potrafi stanąć na wysokości zadania i udźwignąć konsekwencji.

Dobrze rozumiem? Czyli taki słaby, nieodpowiedzialny człowieczek tym bardziej powinien zostać rodzicem? "Za karę", żeby odpokutować nieodpowiedzialność? Jak człowiek taki głupi jest, to dlaczego jeszcze dziecko miałby wychowywać i tą swoją głupotą obarczać?

zawe pisze:Inaczej gdy niechciana ciąża to wynik gwałtu albo też kobiety które nie czuje się matką

Nic nie jest inaczej, ta imprezowiczka / studentka właśnie dlatego decyduje się na aborcję, że "nie czuje się matką" - przecież jakby się nią czuła, nie poddałaby się zabiegowi :|
niestety źle rozumiesz. Imprezowiczka nigdy nie będzie chciała mieć dziecka?
Są kobiety, które z wyboru nie chcę mieć NIGDY dzieci. O to chodziło. Tak ciężko zrozumieć?
A ci głupcy, którzy chcą miec dzieci? ich zmuśmy do tego aby ich nie mielic z kolei.
Jak są głupi i nie widzą jaki są konsekwencje ewentualne z seksu - nawet z zabezpieczeniem, to uchrońmy ich z odpowiedzialności? Odkąd konsekwencje czynów są karą? Czy ktoś tu mówi o karze?
Napisałam o obecności psychologa, uważam, że takim osobom powinno się pomóc by nie musiały np rezygnować ze studiów albo ze szkoły średniej, bynie musiały wybierać... powinny być odpowiednie możliwości - instytucje, ustawy, prawa... tylko pytanie, ile z tych młodych ludzi, nawet jeśli będzie miało realną pomoc, zrezygnuje z imprez na rzecz obowiązków? To ludzi boli, obowiązki...

poza tym, nie napisałam, że jestem przeciw zalegalizowaniu.

[ Dodano: 2007-03-10, 20:08 ]
c-f pisze:
velvet pisze:nie mówię, że trzeba karać ludzi, którzy wpadli. ale czemu ma cierpieć to niewinne dziecko?


a może ono będzie bardziej cierpieć,gdy się urodzi,bo zostanie oddane do sierocińca albo będzie będzie mu brakować miłości i troski ze strony matki,co?

[ Dodano: 2007-03-10, 19:44 ]
velvet pisze:twierdzisz, że jesteś zupełnie za aborcją. ale czy popierasz taką sytuację, że za każdym razem, jak ktoś wpadnie może jej dokonać?


nawet jeśli aborcja nie zostanie zalegalizowana,to taka kobieta się jej podda,bo jeśli NIE CHCE urodzić dziecka,to nikt jej przecież do tego nie zmusi.z dwojga złego lepiej więc by mogła to zrobić legalnie,co oznacza dla mnie profesjonalny i bezpieczny zabieg,bez zagrożenia dla jej życia.
jest w pewnym kraju zjazd osób które przezyły aborcje....uczestnicy tego spotkania jednocześnie mówili, że gdyby to oni wybierali to tak by właśnie wybrali ... życie.
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 10 mar 2007, 20:27

zawe pisze:Są kobiety, które z wyboru nie chcę mieć NIGDY dzieci. O to chodziło. Tak ciężko zrozumieć?

Na podstawie Twojej wypowiedzi? Niestety tak. Zresztą do tej pory nie rozumiem, z jasnością przekazu nadal masz problem (albo uznaj, że to jestem na tyle ciemna, że trzeba prosto i klarownie).
To jakaś demagogia zupełna jest. Przede wszystkim to, co opisujesz, to wcale nie muszą być slogany. Dla niektorych praca / studia / coś tam jest ważniejsze od dziecka. Tak mają. Sama piszesz o kobietach, które NIGDY nie chcą mieć dzieci. No nie chcą, bywa, wielka mi sprawa. A tu zaraz trzeba im dowalić z armaty o "wysokości zadania" i konsekwencjach. Byłabym wdzięczna za dotłumaczenie mi, co właściwie spotkało się tutaj z potępieniem: to, że ktoś NIGDY nie chce miec dzieci? To, że teraz (bo studia / zabawa / egoizm)? Czy aborcja ogólnie? Bo widzę ten fragment o sloganach, wydaje mi się, że odnosi się do kogoś, kto przedkłada w jakimś okresie życia zabawę nad rozmnażanie, potem Ty tłumaczysz mi łaskawie, że chodzi o osobę, która zawsze będzie wolała tę zabawę, a nadal nie wiem, do kogo właściwie masz pretensje o te "slogany" I dlaczego.

zawe pisze:Czy ktoś tu mówi o karze?

Wczytaj się w poprzednie posty. Zresztą daleko nie szukając - Ty. Choćby w takich wypowiedziach:
zawe pisze:Jak są głupi i nie widzą jaki są konsekwencje ewentualne z seksu - nawet z zabezpieczeniem, to uchrońmy ich z odpowiedzialności?

Odpowiedzialność nie musi polegać na urodzeniu i wychowaniu dziecka. Ona polega tutaj na konieczności podjęcia decyzji o jego urodzeniu. Schemat wyglądałby tak:
1. Konsekwencją seksu może być zapłodnienie.
2. Konsekwencją zapłodnienia jest decyzja o urodzeniu (lub nie).
3a. Konsekwencją decyzji o nie-urodzeniu MOGĄ być różnorodne problemy psychiczne i zdrowotne (mogą - ale nie muszą, wbrew odwetowemu myśleniu niekórych).
3b. Konsekwencją decyzji o urodzeniu może być konieczność odpowiedzialnego wychowywania dziecka.

Niektórzy jednak upierają się o tym, żeby cykl skrócić przechodząc od punktu pierwszego do punktu 3b: jak się decydujesz na seks - decyduj się też na jego konsekwencje (urodzenie i wychowanie dziecka).

zawe pisze:tylko pytanie, ile z tych młodych ludzi, nawet jeśli będzie miało realną pomoc, zrezygnuje z imprez na rzecz obowiązków?

Wybacz, ale z mojego skromnego doświadczenia wynika, że przyczyny aborcji rzadko bywają tak proste jak "nie chce dziecka, bo wolę się iść zabawić". A jeśli faktycznie znasz takie pokręcone przypadki, to na pewno na rodziców się nie nadają :|
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 11 mar 2007, 00:20

zawe pisze:usuwam dziecko
Po imieniu by brzmialo: zabijam dziecko albo: morduje dziecko.

Mysle ze w temacie abrcji zostalo tutaj powiedziane wszystko co tylko moglo i to kilka razy. W kazdym razie fajnie mi poczytac moje wczesniejsze posty tutaj...
pani_minister pisze:Niektórzy jednak upierają się o tym, żeby cykl skrócić przechodząc od punktu pierwszego do punktu 3b: jak się decydujesz na seks - decyduj się też na jego konsekwencje (urodzenie i wychowanie dziecka).
Co - przyjmujac ze plod jest istota ludzka - jest calkowicie logiczne. Sa oczywiscie ludzie dla ktorych plod to tylko komorki, tak samo jak byli ludzie dla ktorych nie aryjczyk byl podczlowiekiem. Zawsze znajdzie sie jakis odlam ktory kwestionuje czlowieczenstwo.
Hehe, ale perfidnego porownania uzylem, zbyt wyolbrzymione ale trafne pod wzgledem wartosciowania zycia ludzkiego (vide koncepcja Chariego by w procentach wskazywac jak bardzo plod jest czlowiekiem). Hitler w tym temacie sie od Charliego niczym nie roznil ze swoim gadaniem o nadludziach i podludziach.
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 11 mar 2007, 07:42

<diabel> dobre
Mav, trudno odnieść termin "untermensch" w odniesieniu do kogoś,kto fizycznie człowiekiem nie jest, a zygotą :D
Przecież jesteś liberałem :) Więc dlaczego masz pretensje do dysponowania czyimś brzuchem?
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 11 mar 2007, 11:51

Maverick pisze:vide koncepcja Chariego by w procentach wskazywac jak bardzo plod jest czlowiekiem).


Mój aksjomat jest jeden. Człowiek nie staje się człowiekiem w ciągu sekundy, bo to po prostu kretyńska idea, no.
soul of a woman was created below
nadia
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 419
Rejestracja: 18 lut 2007, 17:53
Skąd: ze wschodu
Płeć:

Postautor: nadia » 11 mar 2007, 16:25

Och - znowu mój ulubiony temat...

Jak się jednak okazuje problem konieczności aborcji jest już właściwie aktualny tylko w małżeństwach gdzie mężczyźni biegają, pracują fizycznie - nie prowadzą siedzącego trybu życia. Czyli dotyczy on właściwie tylko rodzin robotniczo-chłopskich <przytul> Czyli rodzin gdzie się nie przelewa finansowo, a urodzenie kolejnego dziecka wiąże się z zagrożeniem egzystencji pozostałych członków rodziny...

Niepłodność z powodu słabej jakości nasienia dotyczy jak ogłasza WHO 50% młodych mężczyzn. Jak wynika z badań, w porównaniu do lat 70-tych ilość żywych i zdolnych do zapłodnienia plemników w militrze spermy spadła z średniej 60-40 milionów do ilości zaledwie 20 mln. Przy takiej "gęstości" prawdopodobieństwo zapłodnienia jest bliskie zeru. Wg WHO jest to więc choroba cywilizacyjna.

Młodzi mężczyżni siedząc długie godziny "na jajach", nosząc ciasne slipy, zażywając narkotyki, paląc i pijąc powodują, iż ich plemniczki nagrzewają się i dzięki temu są nieruchliwe i zdechłe...
Wniosek - od komputera wstać ! <banan>
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 11 mar 2007, 17:32

nadia pisze:Młodzi mężczyżni siedząc długie godziny "na jajach", nosząc ciasne slipy, zażywając narkotyki, paląc i pijąc powodują, iż ich plemniczki nagrzewają się i dzięki temu są nieruchliwe i zdechłe...

Przynajmniej nie będę miał dylematów moralnych <diabel>

I pytanie techniczne - jak się siedzi nie "na jajach"? ;DD
soul of a woman was created below
toya

Postautor: toya » 11 mar 2007, 18:15

nigdy nie zabila bym - usunela, dziecka
jestem przeciw aborcji

i tabletki dla mnie, ktore biora dziewczyny nawet zaraz po stosunku, zeby usunac ciaze - to dla mnie tez zabojstwo
Marcel18
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 108
Rejestracja: 07 lut 2007, 22:02
Skąd: z domku:)
Płeć:

Postautor: Marcel18 » 11 mar 2007, 18:49

nadia pisze:Młodzi mężczyżni siedząc długie godziny "na jajach", nosząc ciasne slipy, zażywając narkotyki, paląc i pijąc powodują, iż ich plemniczki nagrzewają się i dzięki temu są nieruchliwe i zdechłe...
Wniosek - od komputera wstać ! <banan>

czyli moje nasienie zawiero hmm , wiele plemikow:)
a co do aborcji...-to sam sam jestem przeciwko ,ale na pewno nie patrzylbym na kogos krzywo kto sie dopuscil tego. po prostu niekiedy ludzie nie maja innego wyjscia , choc jestem przeciwko to jestem za zalegalizowaniem aborcji.
nadia
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 419
Rejestracja: 18 lut 2007, 17:53
Skąd: ze wschodu
Płeć:

Postautor: nadia » 11 mar 2007, 19:28

Sir Charles pisze:pytanie techniczne - jak się siedzi nie "na jajach"? ;DD


Z obawy przed warnami za offtopikowanie, pozwól Charlowski, iż nie wypowiem się na ten temat na forum <aniolek>

Polecam wszystkim zainteresowanym kobietom i mężczyznom, temat odnośnie aborcji na forum Polskiej Partii Kobiet (PPK):
http://www.polskajestkobieta.org/phpbb/ ... =7208#7208
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 12 mar 2007, 00:48

TedBundy pisze:Przecież jesteś liberałem Więc dlaczego masz pretensje do dysponowania czyimś brzuchem?
Jestem konserwatywnym liberalem. Moj liberalizm dotyczy wylacznie gospodarki.
Sir Charles pisze:Mój aksjomat jest jeden. Człowiek nie staje się człowiekiem w ciągu sekundy, bo to po prostu kretyńska idea, no.
Osobiscie twierdze ze lepsza niz nadawanie czlowieczenstwa w procentach. Bo nadawanie czlowieczenstwa w procentach to niebezpieczny precedens
Marcel18 pisze:choc jestem przeciwko to jestem za zalegalizowaniem aborcji
Czyli tak naprawde nie jestes przeciwko, a chcesz sobie zostawic furtke.
nadia pisze:Polecam wszystkim zainteresowanym kobietom i mężczyznom, temat odnośnie aborcji na forum Polskiej Partii Kobiet (PPK):
Tylko nie ta smieszna partia. Litosci, to idioci.
Awatar użytkownika
OneLove
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 334
Rejestracja: 17 gru 2006, 23:32
Skąd: ***
Płeć:

Postautor: OneLove » 12 mar 2007, 02:50

pani_minister pisze:Ja jestem za wyborem
pani_minister pisze:velvet napisał/a:
czy popierasz taką sytuację, że za każdym razem, jak ktoś wpadnie może jej dokonać?

Tak.


<brawo> <brawo> <brawo>

Też jestem za aborcją - wyborem!
Ogólnie to ja nie chce mieć dzieci,nie mam instynktu macierzyńskiego i wiem,że gdybym wpadła jakimś cudem to nie potrafiła bym dziecka kochać. Byłabym bardzo kiepskim rodzicem,nie chce dziecku czegoś takiego fundować! Nie chodzi o moją wygode,finanse czy chęć zabawy,ja po prostu tego nie czuje. Jako,że aborcja nie jest legalna i bym sie bała,że zostanie przeprowadzona w jakichś okropnych warunkach,że się źle dla mnie skończy to gdybym (jakimś cudem ) wpadła to bym chyba jednak urodziła ale nie wiem czy to dziecko by było ze mną szczęśliwe. Rozumiem kobiety które sie na aborcje decydują mimo,że spokojnie by mogły wychować (mają środki itd). Bycie rodzicem to nie tylko zapłodnienie i urodzenie ale przede wszystkim wychowanie,niektórzy sie do tego nie nadają i nie powinni mieć dzieci. Jak ja!
Prosiaczek wspiął się na paluszkach i szepnął:
- Puchatkuuu...
- Tak Prosiaczku...?
- Nic, nic - rzekł Prosiaczek, biorąc Puchatka za
łapkę... - Chciałem się tylko upewnić, że jesteś...
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 12 mar 2007, 06:13

OneLove pisze:Jako,że aborcja nie jest legalna i bym sie bała,że zostanie przeprowadzona w jakichś okropnych warunkach


zależy ile zapłacisz. Wtedy zafudują doskonałe warunki :D Jak zawsze - 99 proc rzeczy rozbija się o grubość portfela :]
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 12 mar 2007, 14:22

OneLove pisze:Ogólnie to ja nie chce mieć dzieci,nie mam instynktu macierzyńskiego
To powinna byc w Polsce legalna styrylizacja.
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 12 mar 2007, 15:19

Maverick pisze:powinna

A powinna. I aborcja też :]
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 12 mar 2007, 15:32

pani_minister pisze: I aborcja też
Nie, bo jak uczy zycie wyskrobano nie tych co trzeba. A poza tym to morderstwo.
velvet
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 26
Rejestracja: 02 lut 2007, 11:53
Skąd: xXxXxXx
Płeć:

Postautor: velvet » 12 mar 2007, 16:10

Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 12 mar 2007, 16:18

na kogo działa ckliwy sentymentalizm, na tego działa. Na mnie ni chu.... nie działa :]

nie dla fanatyków,którzy chcą zabrać prawo WYBORU.
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 12 mar 2007, 16:24

velvet pisze:ten widok

...to zabite dziecko, a nie skutek normalnej aborcji. Po pierwsze. A po drugie wandea, z której stron zdjęcie zaczerpnięto (co jest, nie ma już innych stron fanatyków antyaborcyjnych?) zawsze będzie dla mnie skrajnie nieobiektywnym źródłem. Gdzieś tam nawet wcześniej więcej o tej stronie pisałam.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 12 mar 2007, 16:33

pani_minister pisze:...to zabite dziecko, a nie skutek normalnej aborcji
Czyli to jest juz dziecko. Mimo ze w brzuchu matki. Ciekawe kiedy jest ten magiczny moment. Szkoda tylko ze nie ma takiego momentu.

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 325 gości