Aborcja

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Duszek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 200
Rejestracja: 03 mar 2004, 17:15
Płeć:

Postautor: Duszek » 16 wrz 2004, 21:52

OK Mav nie chodzi o to ze podchodze zbyt emocjonalnie co zbyt idealistycznie - coz noektorzy tak maja, Przepraszam za wkladanie Ci w usta slow ktorych nie powiedziales.. ale obrzylo mnie kilka twoich poczatkowych wypowiedzi.. zwracam honor..
Zgadzam sie z Toba ze wybor powinien byc.. legalny.. ze powinna byc szansa decydowania o sobie i o dziecku.. ale.. to wszystko jest KWESTIA INDYWIDUALNA.. i obawiam sie troche ze jesli zlegalizuje sie to wszystko i dodatkowo wprowadzi doplaty od panstwa to sprawa zbytnio sie uprosci i zbyt wiele dzieci sie nie narodzi.. z lenistwa po prsotu

a do Ciebie Trini.. wydaje mi sie ze taniej i o wiele latwiej jest kupic gumki niz usunac ..
tak jak latwiej jest przeciwdzialac niz leczyc :)
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 17 wrz 2004, 00:10

Doplat do panstwa byc nie musi, wolny rynek sprawi ze samo stanieje.
ale kiedys bedzie i hipotetycznie ktos moze kiedys powiedziec "prawo ochronilo moje zycie"
Jezeli bedzie to nie dlatego ze prawo go chronilo a dlatego ze matka go chciala! Nadal tego nie czaisz?
seks jest wspanialy! ale nie ma rozy bez kolcow! jezeli ktos nie umialby zaakceptowac dziecka to proponuje szklanke wody zamiast.
Takie pierd..... mnie wkurza. Co Ty chlopie wygadujesz? Zgoda, moge wpasc podczas seksu, zdaje sobie z tego sprawe ale NIE GODZE SIE Z TYM. Czy to oznacza ze nie bede przez cale zycie seksu uprawiac? Juz predzej wole usunac ze 2 plody. Taka prawda, z seksu nikt nigdy nie zrezygnuje!
tu akurat nie trafiles, tak sie sklada ze z prawem mam do czynienia od najmlodszych lat poniewaz moj ojciec jest sedzia
Ja do sedziow nic nie mam, tylko niech nie maja immunitetu. A i jeszcze trzeba zlikwidowac dziedzicznosc stanowisk, a bedzie si.

I jeszcze kawal, ale trafny:
Na sali sadowej oskarzony caly czas zwraca sie do sedziego zamiast "wysoki sadzie" to "wysoka sprawiedliwosci". Sedzia po wielu upomnieniach w koncu nie wytrzymal i krzyknal: tu nie ma zadnej sprawiedliwosci! Tu jest sad! :D
wiec nie pisz ze nie wiesz po co jest. tak samo nie moge zalozyc kasy w systemie argentynskim bo jakis frajer da si nabrac a prawo jest po to zeby chronic tez jego!!!
Uwazam, ze kredyty w systemie argentynskim sa bardzo dobre i powinny byc legalne. A to ze ludzie to idioci to inna sprawa, jezeli mozna kogos wykorzystac zgodnie z prawem bo jest glupi i umowy nie czyta to czemu nie :)
Maverick skad poglad, ze plod nie jest czlowiekiem?
Bo to zarodek ludzki, ale nie czlowiek. To ma swoje nazwy, zygota, zarodek, plod, a na samym koncu czlowiek.
Co, czlowiek chory psychicznie (schizofrenia, Alzheimer), to tez nie czlowiek? Przeciez nie jest w stanie samodzielnie funkcjonowac? No to go zabic. A co!
censored wy naprawde czytac ze zrozumieniem nie umiecie! PRzeciez napisalem ze czlowiek powinien po udzieleniu mu maksymalnej pomocy moc przezyc! Wtedy mozna powiedizec ze jest samodzielny, bo jego organizm sobie daje rade! A wyjmij 4 miesiecznego dzieciaka! On potrzebuje innego organizmu, sam sobie mimo respiratorow i setek lekarzy nie poradzi! O to mi kurde chodzilo!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A co do prawa - to przede wszystkim chroni ono tych ktorych ma chronic, ludzi ze znajomosciami i kasa. Jezeli przed sadem stanie dwoje bez kasy i znajomosci to mozna mowic o jako takiej sprawiedliwosci.
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 17 wrz 2004, 00:40

Cytat:
ale kiedys bedzie i hipotetycznie ktos moze kiedys powiedziec "prawo ochronilo moje zycie"
Jezeli bedzie to nie dlatego ze prawo go chronilo a dlatego ze matka go chciala! Nadal tego nie czaisz?

dobra czyli wyjasnij mi swoje stanowisko raz na zawsze ;) dwoje ludzi plodzi cos co kiedys bedzie czlowiekiem ale teraz jeszcze nie jest wiec na razie matka moze temu czemus zrobic kuku ale od pewnego momentu to dziecko/embrion/plod/zycie ma juz swoje prawa i wtedy go juz usunac nie mozna. Czy tak?

Takie pierd..... mnie wkurza. Co Ty chlopie wygadujesz? Zgoda, moge wpasc podczas seksu, zdaje sobie z tego sprawe ale NIE GODZE SIE Z TYM. Czy to oznacza ze nie bede przez cale zycie seksu uprawiac? Juz predzej wole usunac ze 2 plody. Taka prawda, z seksu nikt nigdy nie zrezygnuje!

ale przeciez to wlasnie dlatego powszechnie uwaza sie ze 14-15 lat to na seks za wczesnie a 18-19 w sam raz - dla mlodszych jest masturbacja, seks oralny itd. Nikt Ci nie kaze rezygnowac z seksu, ale to tak jakbys wspinal sie w Tatrach i nie dopuszczal mysli ze spadniesz... :D Czytalem troche na temat i wiem ze takie 2 plody potrafia sie potem snic przez cale zycie zwlaszcza niedoszlej matce, niezaleznie od jej pogladow...

Ja do sedziow nic nie mam, tylko niech nie maja immunitetu.

tylko immunitet nie zawsze jest taki fajny. moj ojciec wlasnie nie lubi przekraczac ograniczenia predkosci BO MA IMMUNITET, tak by moze troche sobie poszalal, ale...

kawal znalem, jest dobry :D

A to ze ludzie to idioci to inna sprawa, jezeli mozna kogos wykorzystac zgodnie z prawem bo jest glupi i umowy nie czyta to czemu nie

tylko ze prawo wlasnie ma byc dla wszystkich a nie tylko dla madrych i sprytnych - i to jest przyklad prawa dla wszystkich

A co do prawa - to przede wszystkim chroni ono tych ktorych ma chronic, ludzi ze znajomosciami i kasa.

a to juz jest specyfika slowianska - u nas i tak jest dobrze w porownaniu z Rosja...
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 17 wrz 2004, 00:51

dobra czyli wyjasnij mi swoje stanowisko raz na zawsze dwoje ludzi plodzi cos co kiedys bedzie czlowiekiem ale teraz jeszcze nie jest wiec na razie matka moze temu czemus zrobic kuku ale od pewnego momentu to dziecko/embrion/plod/zycie ma juz swoje prawa i wtedy go juz usunac nie mozna. Czy tak?
Moje stanowisko jest takie, ze to kobieta powinna decydowac czy chce urodzic czy nie, an ie panstwo. Bo jak bedzie chciala usunac to i tak usunie, a jak kto nie bedize mial kasy (bo przez to ze nielegalne to ten prosty zabieg jest bardzo drogi) to potem wywala dzieciaka na smietnik.
Dziecko ma prawa od momentu porodu, ew od bardzo zaawansowanej ciazy, czyli moze od 7ego miesiaca. To co pisalem wczesniej, ze po wyjeciu ma przezyc, chocby w respiratorze ale ma przezyc. Zreszta aborcje i tak sie do ktoregos tam tygodina robi.

ale przeciez to wlasnie dlatego powszechnie uwaza sie ze 14-15 lat to na seks za wczesnie a 18-19 w sam raz - dla mlodszych jest masturbacja, seks oralny itd
Wiesz, jezeli czlowiek sie zabezpiecza tak jak moze i mimo to wpadnie to nie uwazam aby byl winny. Co innego jak robi to z pelna premedytacja, ale glupoty nie zlikwidujemy i ja nie mam zamiaru przez nich cierpiec z powodu mniejszych praw.

Na marginesie - wiecie ze na wsiach sa ludziska w GIMNAZJUM co znaja np 5 liter alfabetu albo nie wiedza kiedy sie urodzili? I Wy sie dziwicie ze potem sie nei zabezpieczaja takie glaby... Dla takich to przymusowa sterylizacja, zeby genow swych nie powielali.
tylko immunitet nie zawsze jest taki fajny. moj ojciec wlasnie nie lubi przekraczac ograniczenia predkosci BO MA IMMUNITET, tak by moze troche sobie poszalal, ale...
No widzisz. Ale ja tez slyszalem o przypadkach ze jedzie sobie rowno, tnie az milo, szkielownai zatrzymuje a on immunitet. I zlap takiego censored. Co on kurde nad-czlowiek jest? I jeszcze ten banan na ryju ze moga mu skoczyc. Zawsze mnie to wkurzalo i to bynajmniej nie z zazdrosci. w ogóle to konstytucja gwarantuje rownosc wobec prawa, a immunitety sa jej jawnym zaprzeczeniem.
tylko ze prawo wlasnie ma byc dla wszystkich a nie tylko dla madrych i sprytnych - i to jest przyklad prawa dla wszystkich
To rozumiem ze jak w szachy bedziesz gral to bedziesz mu podpowiadal ruchy... ludzie maja swoj mozg przeciez. Czytac podobno umieja! A jak maja watpliwosci i sie nei znaja to niech dadza to do przeczytania prawnikowi, zaplaca mzoe 100zl, ale za to nie straca. I powiedz co jest zlego w kredytach argentynskich. Przeciez to wszystko w umowie pisze, a ze ludzie jej nie czytaja...
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 17 wrz 2004, 01:10

Moje stanowisko jest takie, ze to kobieta powinna decydowac czy chce urodzic czy nie, an ie panstwo. Bo jak bedzie chciala usunac to i tak usunie, a jak kto nie bedize mial kasy (bo przez to ze nielegalne to ten prosty zabieg jest bardzo drogi) to potem wywala dzieciaka na smietnik.

no i z tym sie zgadzam

Dziecko ma prawa od momentu porodu, ew od bardzo zaawansowanej ciazy, czyli moze od 7ego miesiaca. To co pisalem wczesniej, ze po wyjeciu ma przezyc, chocby w respiratorze ale ma przezyc. Zreszta aborcje i tak sie do ktoregos tam tygodina robi.

a z tym mniej ale szanuje Twoje poglady

To rozumiem ze jak w szachy bedziesz gral to bedziesz mu podpowiadal ruchy... ludzie maja swoj mozg przeciez. Czytac podobno umieja!

no glupi sa ludzie ogolnie przyznaje, ale sam nie zamierzam zakladac punktu kredytowania w syst argentynskim wiec w sumie mnie to malo obchodzi... mowie tylko jak jest... i to akurat wlasnie chyba nie jest ustawa za lapowke (bo komu by na tym zalezalo?) tylko z mysla o glupich ludziach :D
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 17 wrz 2004, 08:12

Mav !!! rany , prawo własnie jest miedzyinnymi po to by chronic tych głupków ! ciesz sie ze sie urodziłeś mądry !! ale daj szanse i tym głupim ! poza tym głupota to pojecie wzgledne i w Twym przypadku znalazły by sie dziedziny gdzie ktos inny nazwał by Cię głupcem ! wiec ....gdyby wszyscy byli mądrzy ! prawa by być nie musiało , bo mądrosc ! sprawiała by ze nie było by przestepstw ,albowiem kazdy by mądry wiedział iż gwałt , rozbój itd , prowadzi do złego ! :564:
nie mozna wiec mówic , ze dobrze im tak ze ich ktos wykozystuje , bo są głupcy ! :566: :546:

Tu chce powiedziec iz najbardziej mnie wkuza zapis w " prawie oczywiscie "

IŻ NIEZNAJOMOSCIĄ PRAWA NIE MOZNA SIE TŁUMACZYC ! I TAK CZŁOWIEKU MUSISZ ZOSTAC CZY CHCESZ CZY NIE PRAWNIKIEM ! :564:
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 17 wrz 2004, 08:35

Prawo ma chronić życie ... hmm... dziecka nienarodzonego ...przed czym ?
Przed jego rodzicami chyba ? Nieważne zdanie ojca i matki, ważniejsza doktryna polityczno-religijna ? Rodzice ( twórcy ) nie znają się, nie są godni aby samodzielnie podjąć decyzję, trzeba im pomóc dla ich dobra - i masz zakaz aborcji.
bleeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 17 wrz 2004, 08:39

eng pisze:Prawo ma chronić życie ... hmm... dziecka nienarodzonego ...przed czym ?
Przed jego rodzicami chyba ? Nieważne zdanie ojca i matki, ważniejsza doktryna polityczno-religijna ? Rodzice ( twórcy ) nie znają się, nie są godni aby samodzielnie podjąć decyzję, trzeba im pomóc dla ich dobra - i masz zakaz aborcji.


NIE MÓWIŁEM O ZYCIU !! mówiłem o ludziach którzy są nabijani w butelke , ci co sa naciagani na granie w 3 karty i temu podobne rzeczy !! tu prawo musi ich chronić ! dlatego jest tego zakaz!!!
Co do aborcji , w pełni popiram Twój pogląd!! :564:
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 17 wrz 2004, 10:55

Ale ja nie rozumiem przed czym prawo ma chronic. Wezmy teki kredyt w systemie argentynskim. Przeciez to wszystko pisze w umowie! I mimo wszystko prawo chroni, bo daje mozliwosc zapoznania sie z kredytem poprzez przeczytanie umowy!

A tamto brzmi: "nieznajomosc prawa szkodzi".
Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 17 wrz 2004, 13:32

No to ja sie wypowiem choć dawno nic nie pisałem. Popieram tych którzy są za aborcją. Oczywiście nie można tego stosowac jako środka "antykoncepcyjnego" ale jest to wybór partnerów a już szczególnie partnerki. A kaca moralnego ma się po tym. Nie wiem czy ktos z Was to przeżył ale ja tak i cos wiem na ten temat. Nie chciałem tego ale ona była jeszcze przed maturą i była to zdecydowanie jej decyzja. Długo nie mogliśmy sie otrząsnąć. Ale jestem całkowicie za zalegalizowaniem.
"Ludzie twierdzą, że Ziemia jest okrągła. Ale jak nie chcesz, wcale nie musisz im wierzyć." - Forrest Gump
Awatar użytkownika
foxy_lady
Weteran
Weteran
Posty: 1417
Rejestracja: 04 lut 2004, 17:01
Skąd: WaWa
Płeć:

Postautor: foxy_lady » 17 wrz 2004, 13:33

fish pisze: Nie chciałem tego ale ona była jeszcze przed maturą i była to zdecydowanie jej decyzja. Długo nie mogliśmy sie otrząsnąć.

czy to wpłyneło na Wasz związek, poróżniło ?
People are all the same
And we only get judged by what we do
Personality reflects name
And if I'm ugly then
So are you

Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 17 wrz 2004, 13:42

Nie, byłem odpowiedzialny i później została moją żoną :)
"Ludzie twierdzą, że Ziemia jest okrągła. Ale jak nie chcesz, wcale nie musisz im wierzyć." - Forrest Gump
Awatar użytkownika
foxy_lady
Weteran
Weteran
Posty: 1417
Rejestracja: 04 lut 2004, 17:01
Skąd: WaWa
Płeć:

Postautor: foxy_lady » 17 wrz 2004, 13:46

fish pisze:Nie, byłem odpowiedzialny i później została moją żoną :)

:)
rozumieć
People are all the same
And we only get judged by what we do
Personality reflects name
And if I'm ugly then
So are you

Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 17 wrz 2004, 14:43

a jakbys mogl cofnac czas wolalbys zeby bylo tak samo, czy zeby wtedy urodzila??
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 17 wrz 2004, 14:47

Wolałbym żeby urodziła.
"Ludzie twierdzą, że Ziemia jest okrągła. Ale jak nie chcesz, wcale nie musisz im wierzyć." - Forrest Gump
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 17 wrz 2004, 14:53

A Ona tez by wolala??
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 17 wrz 2004, 14:54

Wtedy nie wolała, poźniej temat był tabu a teraz nie wiem bo już nie jest moją żoną :)
"Ludzie twierdzą, że Ziemia jest okrągła. Ale jak nie chcesz, wcale nie musisz im wierzyć." - Forrest Gump
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 17 wrz 2004, 15:00

Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz :D Czyli ten kac moralny to nie jest jednak takie nic jakby niektorzy chcieli skoro to byl nawet temat tabu...
A powiedzcie mi jeszcze co myslicie: bo mowilo sie duzo ze jest to decyzja partnerow a zwlaszcza kobiety. Ale jezeli ona chce usunac a partner wyraza kategoryczny sprzeciw to czy ona ma moralne prawo zrobic to co chce?? (inna sprawa ze i tak to pewnie zrobi...)
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 17 wrz 2004, 15:09

Moim zdaniem, choć to głupio brzmi, ma do tego prawo. Nieważne jest czy partner sie zgadza czy nie. Ale... przykro jest z tego powodu i czuje się spory żal. Oczywiście w sytuacji kiedy partner się nie wypiera tego dziecka i jest odpowiedzialny. A swoją drogą byłem rok starszy od Ciebie.
"Ludzie twierdzą, że Ziemia jest okrągła. Ale jak nie chcesz, wcale nie musisz im wierzyć." - Forrest Gump
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 17 wrz 2004, 15:24

tzn ile starszy ?? bo ja 19 we wtorek koncze ;)
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 17 wrz 2004, 16:23

Kiedy jedno z partnerów nie jest za usunieciem ciązy , ciązy nie powinno sie usówac !! wtedy powinna działac zasada plusa i minusa , " + " i " - " zwsze daje " + " :564:
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
jasiu
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 11 mar 2004, 00:22
Płeć:

Postautor: jasiu » 17 wrz 2004, 18:51

krzys pisze:Kiedy jedno z partnerów nie jest za usunieciem ciązy , ciązy nie powinno sie usówac !! wtedy powinna działac zasada plusa i minusa , " + " i " - " zwsze daje " + " :564:



Krzysiu, dawno temu chodziles do szkoly, to juz zapomniales albo miales dwoje z matmy... plus i minus zawsze daja minus!
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 17 wrz 2004, 18:56

jasiu pisze:plus i minus zawsze daja minus!


Heh, no to oczywiste.
Oj Krzysiu... :p
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 17 wrz 2004, 22:25

No cosik kiepsko Krzys z matma u Ciebie :)

Nikt nie mowil, ze aborcja to prosta sprawa. Wykancza psychicznie, dlatego naprawde warto ja przemyslec, przedyskutowac i nie tylk oz partnerem. Bo przeciez swiat sie od razu nie zawali. Ale tak czy siak ta decyzje mosi podjac kobieta a nie pajac w sejmie.
Awatar użytkownika
tr3sor
Weteran
Weteran
Posty: 936
Rejestracja: 13 paź 2004, 03:51
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: tr3sor » 04 gru 2004, 08:21

No bez jaj ... przebranalem przez 8 stron :O. I co ... jak zwykle ograniczone poglady ...
Klotnie kto jest za kto przeciw ...

Ja jestem za aborcja i za jej legalizacja. Sumienie mialo by meczyc bo zabilismy wlasne "dziecko" coz zalezy od ktorej strony do tego podejsc ... mnie meczy sumienie bo zjadlem wlasnie kanapke z szynka. A ta szynka z czyjegos dziecka zrobiona cholera to mogl byc naprawde wartosciowy warchlaczek :O.

Ktos mowil ze najwieksze zdanie w tej kwesti powinno miec owo dziecko ... a co ona ma do gadania ? skoro do 4 miesiaca to nawet samo nieoddycha ? jest tylko i wylacznie masa tkanek polaczonych ze soba i tworzyacych juz jako taki krztalt ? ale w dalszym ciagu bezrozumny ... zyje sobie jaka taki maly pasozyt a gdy odciac go od "matki" sam sobie nieporadzi ... niejest wiec istota samodzielna ... wiedz po co dawac mu prawo do podejmowania decyzji ?.
Dlaczego niby tylko w sytuacjach awaryjnych ? to juz jak niejest gwalt czy zagrozenie zycia to niemozna ? to wtedy kobieta mosi chciec urodzic to dziecko ? A co jesli danej pary na przyklad niestac na dziecko ? niebeda wstanie zapewnic mu tego co powinno miec ?.

Lepiej zabraniac aborcji a pozniej dowiadywac sie o kilkorgu dzieci znalezionych w plastikowych beczkach gdzies tam ? o dzieciach wyrzucanych doslownie na smieci ?. Czy kobiety ktore niedorosly do macierzynstwa musza byc zmuszane do tego aby stac sie matkami ?
Obrazek


Śladem własnej "legendy" ... ;)
Awatar użytkownika
Bartek22
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 109
Rejestracja: 18 paź 2004, 10:01
Skąd: Poznan :)
Płeć:

Postautor: Bartek22 » 04 gru 2004, 13:45

Wiec tak...Jesli dowiedzialbym sie od mojej dziewczyny ,ze jest w ciazy na pewno bym sie zdziwil to raz. Pozniej zapewne myslalbym o tym 24 godziny na dobe,ale juz teraz wiem co bym zrobil.Gdyby chciala usunac ciaze...

NIE POZOWOLILBYM JEJ NA TO , w koncu to takze moje dziecko prawda?Prosilbym ja,blagalbym ja na kolanach,zeby tego nie robila, moglbym zrezygnowac ze szkoly, pracowac po 16 godzin na dobe, ale w zyciu nie pozwolilbym na aborcje...

Aborcja dla mnie to po prostu morderstwo...Po to sa srodki antykoncepcyjne, zeby nie zajsc w ciaze prawda?Wiec jesli komus zal wydac 8zl na 3 prezerwatywy durexa badz kupic tablektki antykoncepcyjne i pozniej decyduje sie na aborcje, jest dla mnie po prostu zabójcą. Wiem ostre słowa, ale takie jest moje zdanie.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 04 gru 2004, 15:01

Ale mnie nie o matymatyczne działania z plusami i minusami chodziło , cos ciezko u was z saskoczeniem , zatrybieniem , nałóżcie plusa na minusa !! jak byscie tych znaków nie nakładali zawsze wyjdzie plus!!! :564:
Matematyk sie znalazł :547: wszystko chcesz w zyciu matematycznie wyliczyć ??? :547:
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
KASIA
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 91
Rejestracja: 09 lis 2004, 16:56
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: KASIA » 04 gru 2004, 15:08

Mozna usunąc ciążę gdy zagraza zyciu matki. Jesli jest wynikiem gwaltu lub ma powazne wady genatyczne.... Wg mnie aborcja powinna byc zalegalizowana... Bo nie zaleznie od tego czy jest zalegalizowana czy nie to i takjest i bedzie. Tego nie unikniemy. Pozdziemie zawsze bylo i bedzie... Wiec jesli juz ma sie to odbywac, to dlaczego po cichu za wilekie piwniądze i do tego (czasami) z wielkimi konsewencjami dla matki. Nie mówie tutaj o sprawach psychicznych, bo to spawa indywidualna kazdego człowieka...
Idzie ulicą jakby tańczyła na baletowym popisie
Uśmiecha się do dziecka w wózku do wróbla który stracił ogon
Te kropki na sukience myśli mają kolor jego oczu
Od rana powtarza najmilsze imię i wychodzi z domu w jednej pończosze
Awatar użytkownika
zielony
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 63
Rejestracja: 12 lis 2004, 23:16
Płeć:

Postautor: zielony » 04 gru 2004, 22:37

ja jestem przeciw nie chce tutaj mowic ze kosciol zabrania itd. ale myslac logicznie to podczas aborcji zabijamy kogos kto moglby byc wielkim szczesciem (jesli nie dla nas to dla swojej przyszlej rodziny) kims wyjatkowym...po prostu czlowiekiem ktory juz od momentu poczecia ma takie samo prawo do zycia jak my!aborcja to morderstwo i inaczej nie potrafie tego nazwac...przeraza mnie ze mimo oficjalnego zakazu coraz wiecej slyszy sie o przypadkach aborcji...moj sasiad jest ginekologiem i z tego co mowi ma kilka "klienek" miesiecznie...bezkarnosc bezkarnosc i jeszcze raz bezkarnosc!!!


To jest tylko moje skromne zdanie ktorego nikomu nie narzucam. Pozdrawiam...
Hey Joe...
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 04 gru 2004, 23:17

Zielony, ale co to ma do zakazu aborcji? To ze nazywasz to morderstwem to Twoje zdanie. To morderstwem w zadnym wypadku nie jest. Tak mowi prawo. Wobec tego dlaczego by nie zalegalizowac? No bo pomysl logicznie: jezeli jestes przeciw to Twa dziewczyna nie zrobi jej sobie, ale dlaczego odbierasz prawo do aborcji ludziom, ktorzy np tego nienarodzonego dziecka nie chca, nienawidza, nie sa na niego przygotowani, chca sie go pozbyc itd... ? A nawet jak taka kobieta dziecko urodzi i nie zapakuje go do 60 litrowki w kolorze czarnym tudziez niebieskim to co z nim bedzie? Trafi do domu dziecka... Nie chcialbym tam zyc.

No i czekam na jakis konkretny argument przeciw aborcji.

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 255 gości