Rok 2012

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
FlyingDuck
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 160
Rejestracja: 11 gru 2005, 14:18
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: FlyingDuck » 22 lip 2006, 22:41

Dobra, jestem w stanie założyć się o skrzynkę wódki że końca świata nie będzie w 2012. ( Bolsa poproszę :) )

Aby do zakładu zachęcić:
A stygmaty już są ?? <diabel>

A o Betusi nie czytałeś? ;P


Ciekawski pisze:Poza tym nie było w cywilizacji Majów aspektu funkcjonowania państwa, który byłby gorszy pod jakimkolwiek względem od obecnych.

Pytanie więc (retoryczne) - czemu wyginęli? Czemu inne cywilizacje (choćby Aztekowie) jednak się rozwinęły? :)

Ciekawski pisze:Z potopem jest bardzo ciekawa sprawa - bazując na znanych nam tekstach, jak np. Biblia, hinduska Mahabharata, czy jedna z najstarszych ksiag: Księga tzw. Indian Hopi, plemienia rdzennie mieszkającego w Ameryce Północnej, wyciągamy wnioski, że miały miejsce już co najmniej 2 potopy.

A bierzesz pod uwagę że autorzy tych ksiąg mogli opisywać potop całego ówczesnego według nich "cywilizowanego" świata, czyli w rzeczywistości może tylko jednej krainy? :)

Ciekawski pisze:Współcześni astronomowie nie posiadają nawet części wiedzy starożytnych dotyczącej kosmosu.

O, nie wiedziałem że starożytni znali zasadę działania reakcji termojądrowej :) Lub... nie, w sumie to nie chce mi się wymieniać :]


Piszesz coś o wierze w naukę... W naukę nie można wierzyć, to nie Bóg. Nauka to zbiór wniosków wyprowadzonych z pewnych faktów i obserwacji. Fakty możesz negować, obserwacje uszczegóławiać, dowody podważać. To znaczy że nauka nie jest precyzyjna, jest tylko przybliżeniem - i to jest w nią wliczone. Nie jest to nic spójnego, nie możesz negować całości tylko dlatego że część jest błędna.

Jeśli jednak chciałeś powiedzieć że nauka nie jest w 100% odzwierciedleniem rzeczywistości, to przyznam Ci rację :)
Ostatnio zmieniony 22 lip 2006, 22:54 przez FlyingDuck, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekJedyna stała w życiu to zmiana
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 22 lip 2006, 22:51

FlyingDuck pisze:Dobra, jestem w stanie założyć się o skrzynkę wódki że końca świata nie będzie w 2012. ( Bolsa poproszę )

Dżizass... wygrałem skrzynkę wyborowej !! <banan> Dzięki za przypomnienie, ale teraz zajarzyłem, że "1000" lat temu założyłem się o skrzynkę, że w 2000 będzie wojna ;P Wygrałem wreszcie coś, oprócz żelazka <banan> <banan> <banan> Dzięki :)
FlyingDuck pisze:A o Betusi nie czytałeś?

Dlatego wniosłem :D
Monia... jeśli poczujesz się lepiej, to przyjadę na ten koniec <pijaki> <pijak>
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
FlyingDuck
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 160
Rejestracja: 11 gru 2005, 14:18
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: FlyingDuck » 22 lip 2006, 22:54

Mysiorek pisze:Dlatego wniosłem :D

aaagh, dałem się sprowokować ;P
ObrazekJedyna stała w życiu to zmiana
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 22 lip 2006, 22:55

Nie ma jak tsunami na plaży... no! ,chyba, że chcesz przyjechać na wyrzyny, na Wawel, pożyjemy deko dłużej <diabel>
Jakby co... zapraszam <glaszcze>
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
Cynik
Bywalec
Bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 12 lip 2006, 21:43
Skąd: Festung Breslau
Płeć:

Postautor: Cynik » 22 lip 2006, 23:41

Mona pisze:Kogo nazywasz ciemnogrodem i kto tu wierzy?


Ludzi wierzących w gusła.

Mona pisze:Temat był poddany dyskusji, jak każdy inny, jak np. "czy można zajść w ciążę przez ubranie?"


Zaś ja wyraziłem swoje zdanie co do tego.

Mona pisze:Ciemnogród, to wtedy, gdy nie pytasz, nie próbujesz rozwikłać, a wierzysz ślepo.


Także wtedy, kiedy wierzysz w ewidentne bzdury.

Ciekawski pisze:oza tym nie było w cywilizacji Majów aspektu funkcjonowania państwa, który byłby gorszy pod jakimkolwiek względem od obecnych.


Był. Każdy. Począwszy od transportu (ile mieli kilometrów linii kolejowych?) aż na przebiegu informacji skończywszy (mieli internet?).
Ostatnio zmieniony 23 lip 2006, 23:08 przez Cynik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 22 lip 2006, 23:53

Mysiorek pisze:A stygmaty już są

Taa, krwiawią co miesiąc <hahaha>
Mysiorek pisze:To dobra data :) ... czemu nie?

Eee tam, wolałabym umrzeć ze starości, a nie w wyniku kataklizmu.
Mysiorek pisze:Monia... jeśli poczujesz się lepiej, to przyjadę na ten koniec

Przyjeżdżaj Brat już - będziemy chlać do samego końca świata! ;DD
Cynik pisze:mieli internet?

Jasne, że mieli, ale przyszło wielkie piardnięcie i ślad po necie zaniknął.
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"

Joe Cocker
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 23 lip 2006, 00:16

Mona pisze:Jasne, że mieli, ale przyszło wielkie piardnięcie i ślad po necie zaniknął.

Bezprzewodowy mieli :D Nawet bez piardniecia ślad by nie pozostał :D
Awatar użytkownika
damian24
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 409
Rejestracja: 18 wrz 2004, 12:28
Skąd: z pracy
Płeć:

Postautor: damian24 » 23 lip 2006, 00:55

Cynik pisze:
FlyingDuck pisze:oza tym nie było w cywilizacji Majów aspektu funkcjonowania państwa, który byłby gorszy pod jakimkolwiek względem od obecnych.


Był. Każdy. Począwszy od transportu (ile mieli kilometrów linii kolejowych?) aż na przebiegu informacji skończywszy (mieli internet?).


Internet bezprzedowy mieli. Szamani po grzybkach :D

A tak na poważnie to pod względem rozwoju społecznego byli bardzo prymitywni. Było to pomieszanie społeczeństwa fundamentalistycznego (społeczeństwo podporządkowane zasadom religii, do tego politeistycznej) z najwcześniejszą formą feudalizmu i despotyzmu.
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 23 lip 2006, 01:25

damian24 pisze:Było to pomieszanie społeczeństwa fundamentalistycznego (społeczeństwo podporządkowane zasadom religii, do tego politeistycznej) z najwcześniejszą formą feudalizmu i despotyzmu.

No i? :|
Jesteś lepszy od nich, Damianku? <browar>
Może mieli świat "znormalizowany" i taki, który im pasił.

Każdemu to, na co zasłużył <banan>
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
Ciekawski
Maniak
Maniak
Posty: 688
Rejestracja: 12 kwie 2004, 23:10
Skąd: A to różnie:)
Płeć:

Postautor: Ciekawski » 23 lip 2006, 11:36

FlyingDuck pisze:Pytanie więc (retoryczne) - czemu wyginęli? Czemu inne cywilizacje (choćby Aztekowie) jednak się rozwinęły? :)

Problem z zarazą oraz - późniejszym okresie - najazdem hiszpanów. Choroby kładły nawet najpotężniejszych.
FlyingDuck pisze:A bierzesz pod uwagę że autorzy tych ksiąg mogli opisywać potop całego ówczesnego według nich "cywilizowanego" świata, czyli w rzeczywistości może tylko jednej krainy? :)

Jak najbardziej, tyle że akurat na świecie zostały odkryte ruiny datowane na zbliżony okres czasu, gdzie są ewidentne ślady zniszczenia przez wodę, nie np. trzęsienie ziemi, gdyż nie są to tereny zbyt aktywne sejsmicznie.
FlyingDuck pisze:O, nie wiedziałem że starożytni znali zasadę działania reakcji termojądrowej :) Lub... nie, w sumie to nie chce mi się wymieniać :]

Nie, ale hinduskie pisma zawierają np. plany konstrukcji pojazdów napędzanych rtęcią.
Nie wspominam już o słynnym Moście Adama, który jest solą w oku wszystkich "historyków", czy też "ewolucjonistów".
Stworzyłem na ten temat hasło w wikipedii, więc nie będę się powtarzał:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Most_Adama
Pytanie, czy możemy to traktować jako zbieg okoliczności? Zresztą w Afryce odkryto dzban z kilkudziesięcioma idealnie okrągłymi (!) modelami Iapetusa - księzyca Saturna, który stanowi obiekt dość wnikliwych badań astronomów, ze względu na specyficzny wygląd oraz budowę. Datuje się je na kilkaset tysięcy lat wstecz (bodajże 500). W tym czasie względem nauki człowiek nie zszedł jeszcze z drzewa, o ile zdążył na nie wejść.

Zresztą - współcześni astronomowie niedowierzali w istnienie ilości planet większej niż 9 (mimo iż 10, Xena, jest wielkości Plutona co wywołuje spory odnośnie klasyfikacji). Mało tego - sumeryckie eposy wspominają o istnieniu jeszcze jednej planety - tam, gdzie aktualnie znajduje się pas asteroid pomiędzy Jowiszem a Marsem. Średnio okrąża on Słońce w 5,2 roku. Dziwne, że we wspomnianych tekstach zapisanych pismem klinowym owa planeta okrąża Słońce dokładnie w takim samym czasie. Poza tym mowa jest również o dawnej kolizji naszej planety z innym, wielkim ciałem niebieskim. Badania skorupy ziemskiej wykazują, że coś takiego miało miejsce, gdyż posiada straszne wybrakowania. Długo by tłumaczyć, jednak nie jest to z pewnością zbieg okoliczności.

Jeśli jednak chciałeś powiedzieć że nauka nie jest w 100% odzwierciedleniem rzeczywistości, to przyznam Ci rację :)

To miałem na myśli. Irytuje mnie fakt, że niektórzy podchodza właśnie w taki sposób do nauki - jakby była ona odpowiedzią na wszystkie pytania i jedynym nieomylnym źródłem wiedzy.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 23 lip 2006, 12:07

Ciekawski, jak czytam takie kiepslie wypociny to scyzoryk sam rwie się do lobotomi <zalamka> takie są skutki czytania Denikena w młodym wieku <zalamka>
Jak najbardziej, tyle że akurat na świecie zostały odkryte ruiny datowane na zbliżony okres czasu, gdzie są ewidentne ślady zniszczenia przez wodę, nie np. trzęsienie ziemi, gdyż nie są to tereny zbyt aktywne sejsmicznie.
potop globalny jest niemożliwy. Z jednego zasadniczego powodu. Na całej naszej planecie nie ma tyle wody. Nawet jeśli stopimy lodowce i skroplimy całą wodę z atmosfery. A przecież wtedy wilgotność wzrośnie.
Ciekawski pisze:Nie, ale hinduskie pisma zawierają np. plany konstrukcji pojazdów napędzanych rtęcią.
czym ?? <zalamka> rtęć nie ma zastosowania w żadnym napędzie.
Ciekawski pisze:Nie wspominam już o słynnym Moście Adama, który jest solą w oku wszystkich "historyków", czy też "ewolucjonistów".
brednie
Ciekawski pisze:Pytanie, czy możemy to traktować jako zbieg okoliczności? Zresztą w Afryce odkryto dzban z kilkudziesięcioma idealnie okrągłymi (!) modelami Iapetusa - księzyca Saturna, który stanowi obiekt dość wnikliwych badań astronomów, ze względu na specyficzny wygląd oraz budowę. Datuje się je na kilkaset tysięcy lat wstecz (bodajże 500). W tym czasie względem nauki człowiek nie zszedł jeszcze z drzewa, o ile zdążył na nie wejść.
tzn z czarno białymi kulkami. To mogły by kulki do gry... w czarne i białe. <zalamka> a co do datowania... gdy naukowiec napisze że ma wątpliwości to niektórzy od razu myślą nie wiem co. Gdyby w afryce istniała tak dawna cywilizacja na pewno zostałyby inne ślady. Tymczasem nie ma nic !! Ktos posprzątał ?? Kłania sie brzytwa ockhama <zalamka>
Ciekawski pisze:Zresztą - współcześni astronomowie niedowierzali w istnienie ilości planet większej niż 9
Skąd czerpiesz takie wiadomości ?? Astronomowie poszukiwali zawsze transplutonów.
Ciekawski pisze: Poza tym mowa jest również o dawnej kolizji naszej planety z innym, wielkim ciałem niebieskim. Badania skorupy ziemskiej wykazują, że coś takiego miało miejsce, gdyż posiada straszne wybrakowania. Długo by tłumaczyć, jednak nie jest to z pewnością zbieg okoliczności.
Oczywiście. Ziemia zdeżyła sie z planetyzmalą wielkości marsa. Z resztek wyrzuconych na orbitę powstał Księżyc. Zresztą nic dziwnego bo była to epoka "wielkiego bombardowania". Tylko że zdarzyło się to 4,3 miliada lat temu. cała reszta to bajki starożytnych nieuków.
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.
I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.
/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
Ciekawski
Maniak
Maniak
Posty: 688
Rejestracja: 12 kwie 2004, 23:10
Skąd: A to różnie:)
Płeć:

Postautor: Ciekawski » 23 lip 2006, 15:38

Blazej30 pisze:takie są skutki czytania Denikena w młodym wieku <zalamka>

Akurat widzisz, celowo nie przytaczałem nazwiska Daenikena, ponieważ właśnie jego nie trawię, mam świadomość tego, że jego teorie są naciągane, stąd też bazuję na innych źródłach, podobnie rzecz ma się z Sitchinem, etc.
Blazej30 pisze:potop globalny jest niemożliwy. Z jednego zasadniczego powodu. Na całej naszej planecie nie ma tyle wody. Nawet jeśli stopimy lodowce i skroplimy całą wodę z atmosfery. A przecież wtedy wilgotność wzrośnie.

Pomijając fakt, że 70% powierzchni naszej planety pokryte jest wodą, spróbujmy spojrzeć na to w inny sposób: lokalne potopy następujące w bardzo zbliżonym czasie. Brzmi lepiej, prawda?
Blazej30 pisze:czym ?? <zalamka> rtęć nie ma zastosowania w żadnym napędzie.

Błażej, postaraj się zdobyć trochę informacji na temat tekstów wedyjskich.
Blazej30 pisze:brednie

Brednią jest to co piszesz. Wybacz, ale skoro mamy arcydzieło hinduskiej - jak i światowej - literatury, jaką jest Ramajana, datujące wydarzenia na wiele milionów lat wstecz (nawet rozpatrując to w kategoriach legend), gdzie jest ewidentnie podany okres budowy "Mostu Adama" pod przewodnictwem ówczesnego władcy - Ramy, a rzeczywista data powstania jest przez naukowców określana w bardzo zbliżony sposób... gdzie tu jest miejsce na brednie? Chyba nie sądzisz, że są to krzywizny najzupełniej w świecie naturalne? W takie zbiegi okoliczności nie wierzyłem i nie wierzę.
Blazej30 pisze:tzn z czarno białymi kulkami. To mogły by kulki do gry... w czarne i białe. <zalamka>

Proszę, oto Twoje "kulki do gry" - oczywiście wszelkie podobieństwo jest przypadkowe:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zdjęcia Iapetusa:
Obrazek
Blazej30 pisze:Skąd czerpiesz takie wiadomości ?? Astronomowie poszukiwali zawsze transplutonów.

Dobrze, stwierdzeniem dot. "niedowierzania" przesadziłem - niemniej jednak odkrycie Xeny było niemałą sensacją, co wskazuje na to, że nie można być niczego pewnym, jeśli chodzi o nasz Układ Słoneczny.
Blazej30 pisze:Tylko że zdarzyło się to 4,3 miliada lat temu. cała reszta to bajki starożytnych nieuków.

A czy ja napisałem, że było to kilkaset tysięcy lat temu? Nie.

Więcej dystansu Błażej - rozumiem Twoje spojrzenie na świat, ale nie możesz w taki sposób na mnie się rzucać, jeśli tylko prezentuję inny pogląd. Nie zamierzam się z Tobą kłócić, choć ewidentnie to prowokujesz.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 23 lip 2006, 15:45

Ciekawski pisze:Błażej, postaraj się zdobyć trochę informacji na temat tekstów wedyjskich.


Jesli chodzi o ten naped rteciowy, to tez jest to naciagane jakoby byla instrukcja stworzenia czegos takiego, gdyby tak bylo, ktos by to skonstruowal. Gdzies czytalem ze niby III rzesza wybrala sie na Tybet po te zapiski i skonstruowali taki pojazd, zaraz znajde ten temat.

[ Dodano: 2006-07-23, 15:50 ]

http://www.niewyjasnione.pl/temat2117/

http://www.niewyjasnione.pl/temat600/

http://www.niewyjasnione.pl/temat1225/

Osobiscie uwazam to za naciagane bujdy, gdyby tak bylo, niemcy wygrali by wojne jednym takim pojazdem ;)
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
Awatar użytkownika
Ciekawski
Maniak
Maniak
Posty: 688
Rejestracja: 12 kwie 2004, 23:10
Skąd: A to różnie:)
Płeć:

Postautor: Ciekawski » 23 lip 2006, 16:30

TFA pisze:Osobiscie uwazam to za naciagane bujdy, gdyby tak bylo, niemcy wygrali by wojne jednym takim pojazdem ;)

Również uważam tę historię z III Rzeszą z bujdę. Mam na myśli coś zupełnie innego.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Cynik
Bywalec
Bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 12 lip 2006, 21:43
Skąd: Festung Breslau
Płeć:

Postautor: Cynik » 23 lip 2006, 20:30

Powiedzieć Wam jak się robi takie kulki? Znajdujesz kamień albo produkt powstały po uderzeniu meteorytu (żelazo lub coś) robisz z tego kulkę, wsadzasz do dzbana, zakopujesz, po tygodniu odkopujesz i jesteś ustawiony do końca życia, albowiem zawsze znajdzie się grupa ludzi która w to uwierzy i będzie słono płacić za pokazy, odczyty, książki etc.

Datowanie to żaden problem - skoro kulka jest zrobiona np. z metalu który przyleciał z meteorytem albo powstał w sposób naturalny (erupcja wulkanu na ten przykład) to datowanie metodą węgla C14 wykaże wiek liczony w tysiącach, milionach lub miliardach lat, albowiem taki jest wiek materiału a nie "robocizny".

Most Adama to wierutna bzdura. Zwolennicy jego ludzkiego powstania powołują się na bliżej nie sprecyzowanych naukowców którzy coś tam mieli niby stwierdzić. Potem okazuje się, że tym naukowcem jest znany szarlatan wywalony z poważnej uczelni etc.

A co do tych pojazdów Luftwaffe to jest w tym ziarno prawdy. Owszem były takie maszyny, ale... były to samoloty o kształcie ufopodobnym z tym, że całkowicie normalnie napędzane (śmigło lub silnik odrzutowy). Np. Gotha P.60A
Awatar użytkownika
FlyingDuck
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 160
Rejestracja: 11 gru 2005, 14:18
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: FlyingDuck » 23 lip 2006, 20:54

Ciekawski, wszystko co mówisz, nawet z góry zakłądając że jest prawdziwe, może mi sugerować tylko jedno - człowiek mając dobry umysł, motywację, trochę szczęścia i wiele czasu jest w stanie zdziałać cuda i nie jest mu do tego potrzebna technika czy cudza wiedza. Przykłady - Stonehenge, piramidy, dzieła Da Vinciego, Kopernika, wnioski starożytnych co do astronomii, Biblia, starożytne filozofie - wzorce które często wciąż pozostają aktualne... Można by wymieniać wiele. Kroki wyprzedzające swoją epokę, zadziwiające nawet po tysiącach lat. Ale nie niezwykłe !- wynikające z dobrych wniosków lub wielkich poświęceń :)

Jeśli jednak twierdzisz że cywilizacja upada... wybacz, ale w tym momencie zaśmieję Ci się w twarz. Popatrz na miejsca gdzie cywilizacji nie ma. To NIE JEST sielanka. W niecywilizowanych społecznościach plemiennych z powodu 'przestępczości' i wojen ginie większy odsetek ludzi niż ginął w Europie w całym XX wieku, w tym w dwóch wojnach światowych i podczas tyranii Stalinowskiej.

Obrzezanie 10 letnich dziewczynek, krwawa wendetta na sąsiadach, brak zasad, mord religijny, niewolnictwo, brak prawa własności czy prawo silniejszego raczej nie pociągają mnie na tyle by osiągać ten ideał 'odradzając się w bólach' :>
ObrazekJedyna stała w życiu to zmiana
Awatar użytkownika
ptaszek
Weteran
Weteran
Posty: 1205
Rejestracja: 15 sie 2004, 18:44
Skąd: War-saw
Płeć:

Postautor: ptaszek » 23 lip 2006, 21:52

Patrząc na coraz częściej pojawiające się kataklizmy i anomalie pogodowe można by sądzić, że faktycznie koniec świata jest blisko :)
Moim zdaniem ludzie sami sobie taki koniec urządzą... Na razie muszą jeszcze trochę pogrzeszyć. Prędzej spodziewam się wojny na tle religijnym (np. Islam vs. Chrześcijaństwo) niż faktycznego końca świata w roku 2012. ALE właściwie nigdy nic nie wiadomo.
"Jeśli traktujesz życie ze śmiertelną powagą, nie licz na wzajemność" [A. Mleczko]
Awatar użytkownika
Kubek
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 411
Rejestracja: 14 maja 2006, 23:37
Skąd: Lublin
Płeć:

Postautor: Kubek » 23 lip 2006, 22:27

Ech- to wróćmy do tematu za Panią ptaszek,

...czy autorka tematów może zacytować inne poważne artykuły ze stron, które zacytowała (te o ufo na przykład)? :D

Temat cywilizacji przedhistorycznych powraca non-stop wraz z "nowymi wspaniałymi odkryciami" (dość powiedzieć, że dzięki genialnemu w swej prostocie fałszerstwu cały poważny świat nauki swego czasu wierzył, że człowiek jako gatunek wywodzi się z Wysp Brytyjskich... i to przez 60 lat).
Temat końca świata jest dyżurny zaś od chwili kiedy człowiek zdał sobie sprawę, że musiał ten świat mieć też i początek.

Z teorii mówiących o możliwym końcu świata najbardziej podoba mi się jedna- nagły rozbłysk gamma (na skutek eksplozji pobliskiej supernowej), którego nijak nie będziemy w stanie wykryć na czas a wysterylizuje on nie tylko Ziemię ale i ładny kawałek galaktyki. Dlaczego mi się podoba? Bo nikt by o nim nie krakał, nie dawał ostatecznych terminów końca cywilizacji... po prostu "cyk" i gaśnie światło (tzn. słońce nadal się pali, oświetlając sterylnie jałową Ziemię).
Wraz z końcem ostrzeżenia, niski poziom moderacji uprawiany przez użytkownika Maverick będzie napiętnowany w delikatniejszej już formie.
Awatar użytkownika
Ciekawski
Maniak
Maniak
Posty: 688
Rejestracja: 12 kwie 2004, 23:10
Skąd: A to różnie:)
Płeć:

Postautor: Ciekawski » 23 lip 2006, 23:24

Jeśli jednak twierdzisz że cywilizacja upada... wybacz, ale w tym momencie zaśmieję Ci się w twarz. Popatrz na miejsca gdzie cywilizacji nie ma. To NIE JEST sielanka. W niecywilizowanych społecznościach plemiennych z powodu 'przestępczości' i wojen ginie większy odsetek ludzi niż ginął w Europie w całym XX wieku, w tym w dwóch wojnach światowych i podczas tyranii Stalinowskiej.

Obrzezanie 10 letnich dziewczynek, krwawa wendetta na sąsiadach, brak zasad, mord religijny, niewolnictwo, brak prawa własności czy prawo silniejszego raczej nie pociągają mnie na tyle by osiągać ten ideał 'odradzając się w bólach' :>

Dobrze dobrze, jednakże nie porównuj takich społeczeństw jak Sumeryckie, Egipskie czy Majów do kompletnych prymitywów, bo tym razem to Tobie należy zaśmiać się w twarz. Chyba nie sądzisz, że zrzucając non stop na siebie bomby i żyjąc w świecie, gdzie najlepiej sprzedają się seks oraz przemoc jesteśmy na mentalnej wyżynie. W istocie to nawet nie jest już rynsztok. Nie zamierzam usprawiedliwiać społeczeństw plemiennych, zupełnie zacofanych, et cetera. Jednak mowa o społeczeństwie - jak to nazywasz - cywilizowanym.

A tak a'propos Biblii - jesteś świadomy tego, że - nie podważając geniuszu owej Księgi - np. Stary Testament jest dość ciekawie zinterpretowaną wersją m.in. eposu o stworzeniu świata, czyli sumeryckiej Enumy Elisz ?

Wbrew pozorom nic nie jest tak oczywiste. Nie szukam sensacji na siłę, są zjawiska którym daje wiarę, twierdząc iż są to dzieła natury. Są jednak te, które w żaden sposób, mimo usilnych starań, im nie podlegają.
Cynik pisze:Most Adama to wierutna bzdura. Zwolennicy jego ludzkiego powstania powołują się na bliżej nie sprecyzowanych naukowców którzy coś tam mieli niby stwierdzić. Potem okazuje się, że tym naukowcem jest znany szarlatan wywalony z poważnej uczelni etc.

Nie rozumiesz. Nie chodzi tu o powoływanie się na bogu ducha winnych "Szarlatanów wywalonych z uczelni", lecz o dwa fakty: datę powstania owego - potoczenie tak zwanego - archipelagu wysepek łączących Indie ze Sri Lanką, ewidentną wzmiankę o tym w pismach, przy których ot choćby Biblia jest względem wieku malutką dziewczynką.

Cynik pisze:A co do tych pojazdów Luftwaffe to jest w tym ziarno prawdy. Owszem były takie maszyny, ale... były to samoloty o kształcie ufopodobnym z tym, że całkowicie normalnie napędzane (śmigło lub silnik odrzutowy). Np. Gotha P.60A

Pojazdy takie posiadają Stany Zjednoczone, niedawno został ujawniony projekt takowego, tyle że posiadającego napęd zbliżony do "Antygrawitacyjnego", tyle że są to zapiski pochodzące sprzed parunastu lat, gdyż taka jest procedura - można ujawnić, ale tylko w momencie, gdy projekt w istocie jest już na znacznie dalszym etapie.
Kubek pisze:Temat cywilizacji przedhistorycznych powraca non-stop wraz z "nowymi wspaniałymi odkryciami" (dość powiedzieć, że dzięki genialnemu w swej prostocie fałszerstwu cały poważny świat nauki swego czasu wierzył, że człowiek jako gatunek wywodzi się z Wysp Brytyjskich... i to przez 60 lat).

Jak wielkie było zdziwienie, gdy odkryto - poprawcie mnie jeśli się mylę - Homo Florensis. Człowieka o bardzo niskim wzroście.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 24 lip 2006, 10:36

Ciekawski pisze:Pomijając fakt, że 70% powierzchni naszej planety pokryte jest wodą,
no właśnie. Istnienie otwartych oceanów uniemożliwia potop. Gdybyś zamiast studiować teksty hinduskie choć zajrzał do podręczników geografi wiedziałbys co to jest naturalny obieg wody
Ciekawski pisze:lokalne potopy następujące w bardzo zbliżonym czasie. Brzmi lepiej, prawda?
a to dlatego że większość ich opisów jest cytatami
Ciekawski pisze:Błażej, postaraj się zdobyć trochę informacji na temat tekstów wedyjskich.
a co mnie obchodzą te teksty ?? Czy ktoś zbudował taki napęd ?? Szkoda słów.
Ciekawski pisze:skoro mamy arcydzieło hinduskiej - jak i światowej - literatury, jaką jest Ramajana, datujące wydarzenia na wiele milionów lat wstecz (nawet rozpatrując to w kategoriach legend), gdzie jest ewidentnie podany okres budowy "Mostu Adama" pod przewodnictwem ówczesnego władcy - Ramy, a rzeczywista data powstania jest przez naukowców określana w bardzo zbliżony sposób... gdzie tu jest miejsce na brednie?
" most Adama" jest tworem naturalnym. To grzbiet podmorski. Twierdzisz że ludzie mieli kiedyś umiejętoś geomorfologicznej transformacji a nie pozostawili po sobie żadnego śladu ?? Zaiste żałosne.
Ciekawski pisze:Proszę, oto Twoje "kulki do gry" - oczywiście wszelkie podobieństwo jest przypadkowe:
to wygląda raczej na paciorki.A Iapetus ma inna bardzo wyraźną cechę:w połowie jest biały a w połowie czarny. Te "modele" są do kitu <hahaha>
Ciekawski pisze:Więcej dystansu Błażej - rozumiem Twoje spojrzenie na świat, ale nie możesz w taki sposób na mnie się rzucać, jeśli tylko prezentuję inny pogląd.
metoda "szkiełka i oka" nie może tolerować innych poglądów. One są po prostu błędem. Nie bież tego do siebie. Piszesz bardzo ciekawe rzeczy.
Ciekawski pisze:Dobrze dobrze, jednakże nie porównuj takich społeczeństw jak Sumeryckie, Egipskie czy Majów do kompletnych prymitywów, bo tym razem to Tobie należy zaśmiać się w twarz. Chyba nie sądzisz, że zrzucając non stop na siebie bomby i żyjąc w świecie, gdzie najlepiej sprzedają się seks oraz przemoc jesteśmy na mentalnej wyżynie. W istocie to nawet nie jest już rynsztok. Nie zamierzam usprawiedliwiać społeczeństw plemiennych, zupełnie zacofanych, et cetera. Jednak mowa o społeczeństwie - jak to nazywasz - cywilizowanym.
trochę przesadzasz z tym cywilizowaniem naszych praszczurów. To że nie zrzucali na siebie bomb o niczym nie swiadczy. po prostu ich nie mieli. Czy mam Ci przypomnieć "cywilizowanych" Rzymian ?? Zabijali setki ludzi dla rozrywki na arenach.
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.

I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.

/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
Cynik
Bywalec
Bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 12 lip 2006, 21:43
Skąd: Festung Breslau
Płeć:

Postautor: Cynik » 24 lip 2006, 14:20

Ciekawski pisze:Nie rozumiesz. Nie chodzi tu o powoływanie się na bogu ducha winnych "Szarlatanów wywalonych z uczelni", lecz o dwa fakty: datę powstania owego - potoczenie tak zwanego - archipelagu wysepek łączących Indie ze Sri Lanką, ewidentną wzmiankę o tym w pismach, przy których ot choćby Biblia jest względem wieku malutką dziewczynką.


Przyjąwszy, że to prawda (i tak nie czytałeś tych indyjskich pism w oryginale, więc nie wiesz) to czego ma to dowodzić?

Ciekawski pisze:Pojazdy takie posiadają Stany Zjednoczone, niedawno został ujawniony projekt takowego, tyle że posiadającego napęd zbliżony do "Antygrawitacyjnego", tyle że są to zapiski pochodzące sprzed parunastu lat, gdyż taka jest procedura - można ujawnić, ale tylko w momencie, gdy projekt w istocie jest już na znacznie dalszym etapie.


Projekty mają to do siebie, że są tylko projektami. Niemcy na ten przykład podczas II wojny projektowali gwiezdny bombowiec który z kosmosu bombardowałby Amerykę. Ale skończyło się na rysunkach i modelu z drewna w skali jeden do iluś.
Napęd antygrawitacyjny jest znany od dawna. Można go obejrzeć podczas festiwalu Dni Nauki, kiedy to fizycy umieszczają w polu magnetycznym pierścień a on utrzymuje się w powietrzu i obraca wokół własnej osi. Cały wic polega na tym, że emiter pola magnetycznego musi stać na stabilnym podłożu.
A co do pojazdów antygrawitacyjnych w US Army to... dorośnij.
Awatar użytkownika
Kubek
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 411
Rejestracja: 14 maja 2006, 23:37
Skąd: Lublin
Płeć:

Postautor: Kubek » 24 lip 2006, 18:18

Ciekawski pisze:Kubek napisał/a:
Temat cywilizacji przedhistorycznych powraca non-stop wraz z "nowymi wspaniałymi odkryciami" (dość powiedzieć, że dzięki genialnemu w swej prostocie fałszerstwu cały poważny świat nauki swego czasu wierzył, że człowiek jako gatunek wywodzi się z Wysp Brytyjskich... i to przez 60 lat).

Jak wielkie było zdziwienie, gdy odkryto - poprawcie mnie jeśli się mylę - Homo Florensis. Człowieka o bardzo niskim wzroście.


A co ma piernik (cywilizacja) do wiatraka (homo florensis)?
Wraz z końcem ostrzeżenia, niski poziom moderacji uprawiany przez użytkownika Maverick będzie napiętnowany w delikatniejszej już formie.
Awatar użytkownika
Ciekawski
Maniak
Maniak
Posty: 688
Rejestracja: 12 kwie 2004, 23:10
Skąd: A to różnie:)
Płeć:

Postautor: Ciekawski » 24 lip 2006, 18:31

Blazej30 pisze:to wygląda raczej na paciorki.A Iapetus ma inna bardzo wyraźną cechę:w połowie jest biały a w połowie czarny. Te "modele" są do kitu <hahaha>

Nie jest w połowie biały, a w połowie czarny, lecz jedna jego część jest po prostu jaśniejsza. Nie przesadzaj :) Tym bardziej że na zdjęciu trzymany w dłoni model jest jaśniejszy na górze, tak jak i Iapetus, tudzież Japet.
Blazej30 pisze:a to dlatego że większość ich opisów jest cytatami

Ukonkretnij.
Cynik pisze:Przyjąwszy, że to prawda (i tak nie czytałeś tych indyjskich pism w oryginale, więc nie wiesz) to czego ma to dowodzić?

W oryginale nie czytałem, choć dostępne są bardzo wierne angielskie i nieco okrojne - niestety - Polskie przekłady. Moim zdaniem jest to jeden z dowodów na to, iż Most Adama nie może być tworem w pełni naturalnym. Takie zbiegi okoliczności po prostu nie istnieją. Zatem może to dowodzić istnienia cywilizacji na naszej planecie już blisko 2mln lat temu, co z kolei: po pierwsze pokrywa się z teorią głoszącą o "oczyszczeniach" , a po drugie wywraca do góry kołami naukową teorię o pochodzeniu człowieka, a dokładniej wiek w którym człowiek pojawił się na Ziemi.
Cynik pisze:A co do pojazdów antygrawitacyjnych w US Army to... dorośnij.

Poczytaj o projekcie TR-3B...dorośnij.
Blazej30 pisze:Czy mam Ci przypomnieć "cywilizowanych" Rzymian

Nie musisz. Nie chcę przesadzać, moim zdaniem ocenianie cywilizacji minionych, szczególnie wymienionych przeze mnie powyżej, jako prymitywnych po prostu mija się z celem. Jeśli byłyby one tak proste, do dziś wiedzielibyśmy o nich niemal wszystko. Tymczasem jest wiele niedopowiedzeń, zbyt wiele, aby zamykać je we wspomnianej szufladce.
Blazej30 pisze:no właśnie. Istnienie otwartych oceanów uniemożliwia potop. Gdybyś zamiast studiować teksty hinduskie choć zajrzał do podręczników geografi wiedziałbys co to jest naturalny obieg wody

Trochę wybiórczo potraktowałeś moje stwierdzenie, ale niech będzie. W takim razie zakładając opcję, że miał miejsce potop/potopy - czy mógł być on powiązany z reakcją łańcuchową doń prowadzącą? Jakimś czynnikiem, który go zainicjował? Nawet musiał, bo potopy same z siebie się nie zdarzają
A co ma piernik (cywilizacja) do wiatraka (homo florensis)?

Ano to ma, że odkrycie homo florensis było zaskoczeniem oraz rzuciło nieco inne światło na rozwój człowieka - to samo tyczy się spuścizny po cywilizacjach. Nie należy uważać dotychczasowych badań i odkryć za rozdział zamknięty, wręcz przeciwnie.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Cynik
Bywalec
Bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 12 lip 2006, 21:43
Skąd: Festung Breslau
Płeć:

Postautor: Cynik » 24 lip 2006, 21:52

Ciekawski pisze:W oryginale nie czytałem, choć dostępne są bardzo wierne angielskie i nieco okrojne - niestety - Polskie przekłady


A skąd wiesz, że wierne? Przecież nie czytałeś oryginałów.

Ciekawski pisze:Moim zdaniem jest to jeden z dowodów na to, iż Most Adama nie może być tworem w pełni naturalnym. Takie zbiegi okoliczności po prostu nie istnieją. Zatem może to dowodzić istnienia cywilizacji na naszej planecie już blisko 2mln lat temu, co z kolei: po pierwsze pokrywa się z teorią głoszącą o "oczyszczeniach" , a po drugie wywraca do góry kołami naukową teorię o pochodzeniu człowieka, a dokładniej wiek w którym człowiek pojawił się na Ziemi.


A masz na to jakieś dowody oprócz "wiernych, polskich przekładów" starożytnej indyjskiej księgi? Jeżeli chcesz podważyć dorobek ostatnich kilkuset lat nauki to przydałyby się jakieś mocniejsze argumenty.

Ciekawski pisze:Poczytaj o projekcie TR-3B...dorośnij.


Bądźmy poważni. Wierzysz, że USA posiada pojazd antygrawitacyjny? Gdyby taki miała, to już dawno Rosja, Chiny, Irak, Iran i Korea Północna przestałyby istnieć. Ot nagle ni z tego, ni z owego spadłaby jakaś bomba atomowa. Radary nic nie wykryły, a jeśli wykryły to nikt nie mógł tego dogonić i nie wiadomo kto za tym stoi.
USA pchałyby się w konwencjonalną wojnę kosztującą ponad $100000000 dziennie gdyby posiadały taką technologię?
Awatar użytkownika
Ciekawski
Maniak
Maniak
Posty: 688
Rejestracja: 12 kwie 2004, 23:10
Skąd: A to różnie:)
Płeć:

Postautor: Ciekawski » 24 lip 2006, 21:56

Cynik pisze:A skąd wiesz, że wierne? Przecież nie czytałeś oryginałów.

Jeśli jeden człowiek tłumaczy tekst ponad 50 lat to chyba o czymś to świadczy, prawda?

W przypadku projektu TR-3B, rzekomo produkcja jednego tego typu pojazdu kosztuje ok. 3mld$. Zresztą nawet na ten temat nie czytałeś, co widać po Twoich postach, zatem nie dyskutuj na temat, który nie jest Ci znany.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
superman
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 11
Rejestracja: 22 lip 2006, 09:03
Skąd: Krk
Płeć:

Postautor: superman » 25 lip 2006, 02:23

myslalem ze dotarles do scenariusza MODY NA SUKCES na 2012 rok <diabel>
Awatar użytkownika
Cynik
Bywalec
Bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 12 lip 2006, 21:43
Skąd: Festung Breslau
Płeć:

Postautor: Cynik » 25 lip 2006, 10:19

Ciekawski pisze:Jeśli jeden człowiek tłumaczy tekst ponad 50 lat to chyba o czymś to świadczy, prawda?


Absolutnie o niczym. Jeżeli już to o tym, że tekst jest długi a człowiek leniwy i mało zdolny.

Ciekawski pisze:W przypadku projektu TR-3B, rzekomo produkcja jednego tego typu pojazdu kosztuje ok. 3mld$


Wojna w Iraku nie mniej niż 100 milionów dolarów dziennie. Innymi słowy 30 dni wojny w Iraku = jeden pojazd. Opłaca się ta wojna? Zbudowaliby ze 3-4 maszyny i zawojowali świat.

Ciekawski pisze:Zresztą nawet na ten temat nie czytałeś, co widać po Twoich postach, zatem nie dyskutuj na temat, który nie jest Ci znany.


Szkoda mi czasu na wyczytywanie bzdur o ukrytych przez USA pojazdach antygrawitacyjnych, kosmitach wycinających za zgodą rządu USA oczy krowom czy też czarnych helikopterach porywających niemowlęta.
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 25 lip 2006, 10:33

Cynik pisze:helikopterach

wołgach :]
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 25 lip 2006, 11:08

Ciekawski pisze:Tym bardziej że na zdjęciu trzymany w dłoni model jest jaśniejszy na górze, tak jak i Iapetus, tudzież Japet.
obejrzyj dokładnie zdjęcia z sond voyager. Iapetus jest na nich w połowie czarny a w połowie biały. A nie ma "jaśniejszej plamy" <mlotek>
Ciekawski pisze:Ukonkretnij.
proszę bardzo: biblijny opis potopu jest cytatem z pism babilońskich.
Ciekawski pisze:Moim zdaniem jest to jeden z dowodów na to, iż Most Adama nie może być tworem w pełni naturalnym.
rozumiem że jeśli coś (szczególnie z kosmosu)jest regularne na Ziemi to jest to twór obowiązkowo ludzki ??
Ciekawski pisze:Zatem może to dowodzić istnienia cywilizacji na naszej planecie już blisko 2mln lat temu, co z kolei: po pierwsze pokrywa się z teorią głoszącą o "oczyszczeniach" , a po drugie wywraca do góry kołami naukową teorię o pochodzeniu człowieka, a dokładniej wiek w którym człowiek pojawił się na Ziemi.
błądzisz synu. Twierdzisz że 2 mln temu powstała na Ziemi ludzka cywilizacja ?? I nie pozostawiła po sobie żadnych śladów poza naturalnymi formami geologicznymi ?? Powstała w ciągu roku ?? Nie pozostały żadne ślady z wczesnego okresu rozwoju ??
Ciekawski pisze:moim zdaniem ocenianie cywilizacji minionych, szczególnie wymienionych przeze mnie powyżej, jako prymitywnych po prostu mija się z celem.
może i maja cywilizacje minione parę zagadek co wcale nie czyni ich rozwiniętymi. Neardelczycy tez maja parę zagadek.
Ciekawski pisze:Jakimś czynnikiem, który go zainicjował? Nawet musiał, bo potopy same z siebie się nie zdarzają
oczywiście że nie zdażaja się same z siebie. Sa następstwem zdażeń klimatycznych. Co nie oznacza że człowiek przykładał do nich rękę. Znamy przykłady transgresji morza z przed kilkuset milinów lat. Czy oznacza to że istniał wtedy człowiek który je wywołał ??
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.

I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.

/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
Ciekawski
Maniak
Maniak
Posty: 688
Rejestracja: 12 kwie 2004, 23:10
Skąd: A to różnie:)
Płeć:

Postautor: Ciekawski » 25 lip 2006, 17:28

proszę bardzo: biblijny opis potopu jest cytatem z pism babilońskich.

A ten babiloński - cytatem z sumeryckiego. Nic nowego. Podobnie 7 dni tygodnia wzięło się z kultu 7 ciał niebieskich.
Blazej30 pisze: Nie pozostały żadne ślady z wczesnego okresu rozwoju ??

Spójrz na ten słynny Sumer. Pojawili się znikąd i stworzyli wysoko rozwiniętą cywilizację. Nie ma śladów wcześniejszego okresu rozwoju. Poza tym - aktualnie z trudem przychodzi nam odkrywanie przedmiotów/miejsc sprzed kilku, czy kilkunastu tysięcy lat, odkrywanie tych liczących setki lat to już nielada problem, a zauważ jak sprawa mogłaby wyglądać w przypadku znaleziska sprzed 2mln lat? Zresztą, nieco abstrachując od tego - znana jest tzw. Babilońska lista królów. Dlaczego opisuje ona władców od 500 000 roku p.n.e? Rozumiem, mógłby być inny system mierzenia czasu, jednak na ile taka opcja jest prawdopodobna?

In general - nie twierdzę, Błażeju, że 2mln lat temu istniała ludzka cywilizacja, z pewnością jednak aktualnie przedstawiany nam bieg wydarzeń ma zbyt wiele elementów pobocznych, jak wiele odkryć właśnie, które nie pasują. Po prostu nie pasują.
Przypuszczam, że może być taka możliwość. Tak jak i w wielu innych przypadkach. Na tym to głównie bazuje, gdyż metoda "szkiełka i oka" nie może być użyta zawsze i wszędzie.
Blazej30 pisze:może i maja cywilizacje minione parę zagadek co wcale nie czyni ich rozwiniętymi.

Owszem, ale nie zaprzeczysz geniuszowi budowniczych piramid (których to nie jesteśmy nawet w stanie zrekonstruować) - nie tylko tych Egipskich (Gdyż ot choćby chińczycy prowadzili eksperyment nad budową 15m piramidy schodkowej - fiasko). Dla mnie wybitna znajomość astronomii (wszak nawet piramidy w Gizie układają się w Pas Oriona, zaś Sfinks, który pierwotnie był lwem, ma nad sobą gwiazdozbiór lwa właśnie) w przypadku Egipcjan (jak i niektóre, dość zagadkowe hieroglify :) ), ustrój państwa Majów, czy genialne eposy pozostawione przez Sumerów świadczą o wysokim stopniu rozwoju.
Blazej30 pisze:Czy oznacza to że istniał wtedy człowiek który je wywołał ??

A czy możemy wykluczyć taką opcję? Zarówno Ty jak i ja nie mamy ku temu podstaw, zatem tak samo jak nie jestem w stanie zanegować całkowicie Twoich słów, jak i Ty moich.
Cynik pisze:Absolutnie o niczym. Jeżeli już to o tym, że tekst jest długi a człowiek leniwy i mało zdolny.

Tymi oraz tymi:
Cynik pisze:Szkoda mi czasu na wyczytywanie bzdur o ukrytych przez USA pojazdach antygrawitacyjnych, kosmitach wycinających za zgodą rządu USA oczy krowom czy też czarnych helikopterach porywających niemowlęta.

słowami utwierdziłeś mnie w przekonaniu że szkoda czasu na dyskusję z Tobą.


Tak w ogóle, Błażej, nie chcąc Ciebie nakłaniać do jakiejkolwiek zmiany poglądów, ale poczytaj trochę stronę [url]uleszka.com[/url]. Zachowaj odpowiedni dystans, bo o ile część informacji to wierutne bzdury, to reszta jest godna uwagi - chociażby ze względu na fakt, iż interesująco się czyta tę stronę :) Pozdrawiam.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 358 gości