będzie "amnestia" dla maturzystów ?

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

będzie "amnestia" dla maturzystów ?

Postautor: Yasmine » 15 lip 2006, 11:37

http://wiadomosci.onet.pl/1356568,11,item.html

Jestem glupia, bo nie rozumiem. To co, Ci co nie zdali beda mieli ta mature jako zdana ? Tego jednego przedmiotu im sie nie zalicza ? Nie wpisuje ? Takie osoby moga skladac papiery na studia ?

<chory>



KE ?
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 15 lip 2006, 11:40

JUesli oblali jeden przedmiot to tak beda miec zdana.

[ Dodano: 2006-07-15, 11:41 ]
nizajmy jeszce bardziej! A co tsam matura jak dla idioty prog 30 % niezdala 1/3 kraju?O to zanizmy wymagana i djanmy im mature! Oł je <pijak>
didi_16
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 113
Rejestracja: 06 maja 2006, 10:46
Skąd: aaaaaaaa
Płeć:

Postautor: didi_16 » 15 lip 2006, 11:43

Yasmine pisze:Tego jednego przedmiotu im sie nie zalicza ?

jeśli nie zdałaś jednego przedniotu, ale średnią z całej matury masz ponad 30% to masz maturę zdaną
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 15 lip 2006, 11:44

Yasmine pisze:To co, Ci co nie zdali beda mieli ta mature jako zdana ? Tego jednego przedmiotu im sie nie zalicza ? Nie wpisuje ? Takie osoby moga skladac papiery na studia ?

Tak, co dla mnie jest po rpostu szczytem głupoty....i sensu też raczej nie ma. Bo skoro owy maturzysta jest na tyle rozgranięty, że nie jest w stanie zdać banalnie prostego egzaminu, który wlaście na to 30 % wiedzy żadnej nie wymaga to cóż on takiego będzie robił na studiach?? Sprzątał?? :>
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 15 lip 2006, 11:45

Boja sie zeby po zagranice nie wyjezdzali <diabel>
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 15 lip 2006, 11:48

moon pisze:JUesli oblali jeden przedmiot to tak beda miec zdana.

No, ale teraz zalozmy, ze ktos zdawal geografie no i oblal. Teraz ma mature jako zdana. A ta geografie rekrutuje mu sie na studia, wiec nie moze sie starac o te studia ?


W ogole jakas paranoja <pijak>
alekz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 153
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:16
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: alekz » 15 lip 2006, 12:05

Yasmine pisze:No, ale teraz zalozmy, ze ktos zdawal geografie no i oblal. Teraz ma mature jako zdana. A ta geografie rekrutuje mu sie na studia, wiec nie moze sie starac o te studia ?

Czy moze czy nie po dokladniejszym przemysleniu ta amnestia i tak nie ma sensu. Na popularne kierunki i tak jest po kilka osob na miejsce, skoro Ci amnestjonowani beda mogli skladac papiery dopiero we wrzesniu to i tak raczej nie beda mieli szans z tymi ktorzy zdali mature, nie dostali sie ale pisza odwolania.
Rybołówstwo i inne ciekawe kierunki pozostana tym, ktorzy poznaja łaskę Romana.
Szkoda tylko, ze zdobywajac sobie popularnosc moze narobic komus nadziei - wspolczynnik samobójstw we wrzesniu wsrod 19 latkow podskoczy o pare ladnych procent ;)
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 15 lip 2006, 12:07

alekz pisze:Czy moze czy nie po dokladniejszym przemysleniu ta amnestia i tak nie ma sensu.

Dokladnie :].
Awatar użytkownika
Augusto
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 461
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:19
Skąd: getting place
Płeć:

Postautor: Augusto » 15 lip 2006, 12:10

Nawet nie chce mi sie tu rozpisywać: głupota i tyle.
Awatar użytkownika
Misia86
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 99
Rejestracja: 25 cze 2006, 14:45
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Misia86 » 15 lip 2006, 12:37

Zastanowmy sie co bedzie za rok skoro wyrabia sie takie rzeczy, co stanie sie z motywacja do nauki? a te 20%, 30% niejest az taka porazka zeby odrazu posowac sie do takich krokow... ale co tu duzo mowic Ci co niezdali sa zadowoleni,
heh takpoza tym poczatek roku dopiero 4 wrzesnia.. a studenci to co? tylko maja podrozec studia zaoczne... <brawo> <wsciekly>
Awatar użytkownika
Rish
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 277
Rejestracja: 30 maja 2006, 21:57
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: Rish » 15 lip 2006, 12:53

No po prostu genialne...po co w ogóle ta matura...amnestia dla wszystkich i bedzie klopot z glowy a spoleczenstwo latwiej uzyska wyzsze wyksztalcenie...dla tych co nie obronia prac magisterskich tez lepiej amnestie wprowadzic...zle sie w tym kraju....musze wypieprzac stad na bliski wschod po studiach
Obrazek
Awatar użytkownika
sadi
-#
-#
Posty: 826
Rejestracja: 17 kwie 2005, 00:53
Skąd: płynie czas?
Płeć:

Postautor: sadi » 15 lip 2006, 13:12

Roman daje rade ;DD
Sa wakacje niech sie dzieciaki ciesza ;DD
Roman na prezydenta !!
I tak nie rozumiem czemu sie tak spinacie? Swietych z siebie nie robcie ;DD
Jakby luzie naprawde tak sie przejmowali tak jak wy tylko tu piszecie to nie bylibysmy tu gdzie jestesmy, sluzba zdrowi by nie padala itp. itd. ;DD
<zmieszany> -> uwielbiam tę mordę
<sex> -> ta też jest fajna
<hahaha> -> często sie śmieję...ze wszystkiego...
<fuckoff> -> jak mnie ktos wku$%^&!
;DD -> jeszcze ta mi lezy
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 15 lip 2006, 13:20

sadi pisze:Jakby luzie naprawde tak sie przejmowali tak jak wy tylko tu piszecie to nie bylibysmy tu gdzie jestesmy, sluzba zdrowi by nie padala itp. itd.

a co ma piernik do wiatraka??

sadi pisze:Swietych z siebie nie robcie
a to gdzie wyczytałeś?? w gwiazdach??
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
Misia86
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 99
Rejestracja: 25 cze 2006, 14:45
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Misia86 » 15 lip 2006, 13:30

sadi pisze:Swietych z siebie nie robcie ;DD

nie robimy. to co sie dzieje jest frustrujace.
tak poza tym uniwerki troche sobie zarobia na decyzji Pana Romana, tyle osob zda , bedzie wiecej osob podczas rekrutacji co rowna sie wieksza ilosc oplat rekrutacyjnych chcociaz juz mi sie miesza czy ktos taki moze ubiegac sie o miejsce na studiach... i czemu we wrzesniu akurat. zakrecilam sie :|
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 15 lip 2006, 13:54

Ludzie ktorzy zajebiscie zdali mature i znaja dobrze angielski mysla o tym zeby juz studia podjac za granica. Ludzie ktorzy zdali mature dobrze i chca dostac sie na dobre studia i je skoncza bo sa w stanie i tak wyjada za granice :) po studiach. Ludzie, ktorzy zdali mature srednio i ludzie ktorzy jej nie zdali przy obecnych sytuacjach finansowych w polsce(mowie o placy za prace) i tak beda chcieli wyjechac za granice. Jednym slowem DAJCIE censored ZAROBIC JAK CZLOWIEKOWI a nie robcie z nas roboli to bedziemy mieszkac i zyc w NASZYM KRAJU!

Jak nie wyjade z PL w ciagu pol roku to bedzie cud.

Sama kwestia matury - ktos kto mial 70% pkt ze zwyklej jest sredniakiem. Ktos kto mial 62% pkt z rozszerzonej - odpowiada sredniakowi z normalnej :D lol i jest w wyzzym przedziale. Jednym slowem mozna smialo powiedziec ze wszyscy sredniacy ze zwyklej matury sa na wysokim poziomie rozszerzonej. Po ch... to dzielic wiec? :>

A teraz pytanie dla tych co nie skumali :D
Gdybyscie mieli nie zdac matury(co jest wrecz censored NIE MOZLIWE przy 30% pkt !!!! ja nie wiem jak 1/5 polakow nie zdala tego, chyba nie mogli ich rozczytac:D) i pojechac za granice zarabiac dla siebie do reki kilka tysi wiecej za mycie kibla:D niz w pol lub tez moglibyscie ja zdac i pracowac na smiesznym stazu a potem za te powiedzmy 600 - 800 zl wiecej (czyli jakies srednio 1 500 zl ) w PL to co byscie wybrali?

:)
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "

hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
paula19
Maniak
Maniak
Posty: 536
Rejestracja: 20 maja 2006, 19:33
Skąd: z nikad
Płeć:

Postautor: paula19 » 15 lip 2006, 14:06

Chory kraj, chore zsady... bezprawie...
Czy osoba która nie zdała będzie podchodzić jeszcze raz do matury?? Czy po prostu zostanie jej darowane... :?
... każda dziewczyna powinna nosić głowę wysoko, z tego powodu, że jest kobietą, że była dla Stwórcy doskonale skończoną poprawką do spartaczonego Adama.
Agusia

Postautor: Agusia » 15 lip 2006, 14:24

Juz sama nie wiem co sie dzieje....Duzo osob tez (dla mnie bez sensu) nie podeszla do matury w tym roku m.in moj brat cioteczny.Ja zadawalam mature "pomostowa" kilka lat temu. Zdawalam wtedy nowa.
Tych osob co podeszlo do "nowej" matury bylo bardzo malo i tak 1/3 jej nie zdala...
Nie wiedzielismy do konca co nas czeka a jednak zdawalismy:)
U mnie w szkole zdawaly "nowa" 4 osoby. Pisemne egzaminy mielismy w innej szkole..
To byly czasy. <aniolek>
Nie mielismy wtedy ulg...
Awatar użytkownika
sadi
-#
-#
Posty: 826
Rejestracja: 17 kwie 2005, 00:53
Skąd: płynie czas?
Płeć:

Postautor: sadi » 15 lip 2006, 15:02

Jawka pisze:a co ma piernik do wiatraka??

Przejmujecie sie losem dzieciakow co zdadza mature z amnestii i tym co beda robic w i dla kraju. Problem tylko w tym ze lenistwo, kretactwo, niedopelnianie obowiazkow, dbanie tylko o wlasne 4litery Polcay maja w genach i kazdy jesli tylko moze tak robi w naszym kraju, wiec po co ta wasza sztuczna "troska" o biednych maturzystow i to cale gadanie ze amnestia jest do dupy bo co ci ludzie beda robic? ;DD
<zmieszany> -> uwielbiam tę mordę

<sex> -> ta też jest fajna

<hahaha> -> często sie śmieję...ze wszystkiego...

<fuckoff> -> jak mnie ktos wku$%^&!

;DD -> jeszcze ta mi lezy
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 15 lip 2006, 15:07

sadi pisze:wiec po co ta wasza sztuczna "troska" o biednych maturzystow i to cale gadanie ze amnestia jest do dupy bo co ci ludzie beda robic? ;DD
Troska? :| Kurna ja nie chce po prostu produkcji nowych debili wkoło siebie bo juz sie rzygac chce a co bedzie za pare lat? <boje_sie>

[ Dodano: 2006-07-15, 15:09 ]
No i smutnym robi sie fakt, ze kiedys matura to było coś, studia jueszcze wieksze cos. A teraz dla kazdego jest to dostepne praktycznie, a nei powinoo,..
chusteczkaa;-)
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 15 lut 2006, 17:06
Skąd: POLAND
Płeć:

Postautor: chusteczkaa;-) » 15 lip 2006, 15:52

ta cała amnestia to tak kretyński pomysł, że szkoda gadać... mogą sobie ją wprowadzać ale tylko w przypadku gdy reszta przedmiotów jest zdana na co najmniej 50% !!!!! przecież jest tyle tępot, które miały ze wszytskiego 30%, 32% albo 34% i z jednym przedmiotem im sie nie fuksnęło i teraz one mają mieć zdaną maturę.... paranoja i chamstwo...
Awatar użytkownika
Rish
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 277
Rejestracja: 30 maja 2006, 21:57
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: Rish » 15 lip 2006, 16:12

Ja bym sie nie cieszyl z tak zdanej matury...uz wolalbym podchodzic pol roku pozniej niz chwalic sie ze zdalem mature bo mi pan Giertych pomogl
Obrazek
Awatar użytkownika
Joasia
Weteran
Weteran
Posty: 998
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:17
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Joasia » 15 lip 2006, 18:36

Głupota...
I pójdzie taki na płatną uczelnię i będzie studiował razem z tymi którzy porządnie zdali maturę ale zabrakło im pkt na dzienne <zalamka>
Obrazek
coleta
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 25 mar 2006, 15:25
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Postautor: coleta » 15 lip 2006, 18:40

Jak ja zdawałam maturę to Miller obiecał że po wygranej SLD nie będzie nowej. Cel osiągnął. Teraz sytuacja podobna- Roman chce zapunktować u młodzieży żeby mu więcej pod oknem nie manifestowała <chory>
Awatar użytkownika
jagunia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 181
Rejestracja: 29 maja 2006, 21:44
Skąd: ChataZpiernika
Płeć:

Postautor: jagunia » 15 lip 2006, 18:43

W sumie to brak mi słów by opisać tą całą amnestie <pijak> W ubiegłym roku,maturzysci, którzy tak na prawde testowali "nową mature" nie mieli zadnej amnestii i jakoś przezyli.30% z podstawy to jest smiechu warte.Nie zdali to nie,kurde kretyni beda miec papierek,bo idiota chce elektorat chyba se zdobyc wrrrrr <snajper>

To moze ja poprosze o 20% wiecej z niektórych przedmiotów :? Wtedy w ogóle bedzie cacy,wysoka średnia krajowa...sami inteligenci pokroju Romusia oł je <pijak>
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 15 lip 2006, 22:49

Hyhy pisze:ja nie wiem jak 1/5 polakow nie zdala tego, chyba nie mogli ich rozczytac:

Okularow zapomnieli na egzamin :]

Chory pomysl. To po co sie w ogle uczyc? Jaka to jest sprawiedliwosc dla tych, ktorzy od podstawowki na dobry wynik owej matury pracowali lub dla tych kreatywnych, ktorzy pracowac musieli mniej a zdali z powodu umiejetnosci? Rownac ich z ta cholota pacholkow, ktorzy nie umieja odpowiedziec na pytanie "kto napisal "Pana Tadeusza" "? majac do wyboru a. b. i c. przy czym c. to np Huxley. Bo taki poziom te pytania mialy.

Nie rozumiem i nawet nie chce w to wnikac.
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
jagunia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 181
Rejestracja: 29 maja 2006, 21:44
Skąd: ChataZpiernika
Płeć:

Postautor: jagunia » 15 lip 2006, 22:51

runeko pisze:majac do wyboru a. b. i c. przy czym c. to np Huxley. Bo taki poziom te pytania mialy.


No z tym to akurat chyba lekka przesada,co nie zmienia faktu,że pomysł jest poroniony <pijak>
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 15 lip 2006, 23:08

Niektore pytania naprawde byly takiego poziomu (przynajmniej z mojego i moich znajomych punktu widzenia).

A pomysl poroniony bo jak ktos nie rozroznia Sienkiewicza od Mickiewicza albo linii prostej od kata 90 stopni to do podstawowki a nie zdac za darmo mature.
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
miś
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 114
Rejestracja: 09 lut 2006, 08:05
Skąd: Gdańsk
Płeć:

Postautor: miś » 16 lip 2006, 01:11

Szczerze? Bylem obojetny co do Giertycha, ale widze ,ze nic kompletnie nie robi a do tego zawyza sobie wyniki. Czemu nie ma go w szkolach? Niech zrobic cos z poziomem szkolnictwa na miare angli/szwecji gdzie za sciaganie wylatuje sie ze szkoly a u nas prawie kazdej szkole uwaga co najwyzej. Prosze, zmiencie ministra edukacji.
"Polityczny Żołnierz może szanować swego wroga - lecz zdrajcą i dezerterem będzie tylko pogardzał."
Awatar użytkownika
Pan Zet
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 212
Rejestracja: 10 sty 2006, 19:06
Skąd: Prawie WWA ;)
Płeć:

Postautor: Pan Zet » 16 lip 2006, 01:25

Hyhy pisze:Sama kwestia matury - ktos kto mial 70% pkt ze zwyklej jest sredniakiem. Ktos kto mial 62% pkt z rozszerzonej - odpowiada sredniakowi z normalnej :D lol i jest w wyzzym przedziale. Jednym slowem mozna smialo powiedziec ze wszyscy sredniacy ze zwyklej matury sa na wysokim poziomie rozszerzonej. Po ch... to dzielic wiec? :>


jestem sredniakiem.

Zeby nie zdac tej matury to albo wielki pech albo musi czlowiek mocno chciec. A ta "amnestia" to glupota. Lepiej byloby podejsc do matury w sierpniu czy wrzesniu.
Ale co tam, mnie to nie dotyczy...
Awatar użytkownika
miś
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 114
Rejestracja: 09 lut 2006, 08:05
Skąd: Gdańsk
Płeć:

Postautor: miś » 16 lip 2006, 02:12

Ogolem to juz lepiej by bylo zrobic poprawki w sieprniu i niech sie ucza.
"Polityczny Żołnierz może szanować swego wroga - lecz zdrajcą i dezerterem będzie tylko pogardzał."

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Agnieszka i 364 gości