Pobór do woja dla wszytskich, żadnych odroczeń!

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Augusto
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 461
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:19
Skąd: getting place
Płeć:

Postautor: Augusto » 06 lip 2006, 22:31

Ale czemu Ty w ogóle mi przytaczasz wojny spprzed kilkudziesięciu lat, gdzie racja poborowi zawsze wygrywalii bo... walczyli z poborowymi. Kiedyś sie liczyła ilość, z ubiegeiem czasu coraz bardziej liczy sie jakość i technologia. Jeszcze pobór za czasów ZSRR miał może i logiczne wytłumaczenie, bo wkońcu zimna wojna itd. Dzisiaj nie ma i nie będzie już konfliktów na skale światową. Wojen masowych jak kilkadzisiat lat temu nigdy już nie będzie. Teraz liczy sie szybkie, zwarte, dobre wyszkolone i przede wszytskim nowoczesne wojsko. Coraz mniej jest walk bezpośrednich , teraz walczy sie na "laserki". W dzisiejszej sytuacji na świecie pobór w krajach takich jak Polska to nonsens bo to oczywiste ze nigdy sie nie przyda. Wojny w Europie i tak nie będzie, a bić to sie conajwyżej będą amerykańce w małych wojnach najazdowych ala Irak. Nawet europejskie armie zawodowe będą praktycznie siedzieć bezczynnie. Pobór to przeżytek, który nie licząc paru krajów na świecie, nie ma żadnych logicznych przsłaenk do funkcjonowania (no chyba że rządzącym ostro zależy żeby chociaż troszke zjebać młodym życie).
Awatar użytkownika
Kubek
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 411
Rejestracja: 14 maja 2006, 23:37
Skąd: Lublin
Płeć:

Postautor: Kubek » 06 lip 2006, 22:44

tanebo pisze:Ale czemu Ty w ogóle mi przytaczasz wojny spprzed kilkudziesięciu lat, gdzie racja poborowi zawsze wygrywalii bo... walczyli z poborowymi. Kiedyś sie liczyła ilość, z ubiegeiem czasu coraz bardziej liczy sie jakość i technologia. Jeszcze pobór za czasów ZSRR miał może i logiczne wytłumaczenie, bo wkońcu zimna wojna itd. Dzisiaj nie ma i nie będzie już konfliktów na skale światową. Wojen masowych jak kilkadzisiat lat temu nigdy już nie będzie. Teraz liczy sie szybkie, zwarte, dobre wyszkolone i przede wszytskim nowoczesne wojsko. Coraz mniej jest walk bezpośrednich , teraz walczy sie na "laserki". W dzisiejszej sytuacji na świecie pobór w krajach takich jak Polska to nonsens bo to oczywiste ze nigdy sie nie przyda. Wojny w Europie i tak nie będzie, a bić to sie conajwyżej będą amerykańce w małych wojnach najazdowych ala Irak. Nawet europejskie armie zawodowe będą praktycznie siedzieć bezczynnie. Pobór to przeżytek, który nie licząc paru krajów na świecie, nie ma żadnych logicznych przsłaenk do funkcjonowania (no chyba że rządzącym ostro zależy żeby chociaż troszke zjebać młodym życie).


Bo teraz nie ma (i odpukać nie będzie może) wojen na dużą skalę, gdzie przeszkolony pobór zyskuje jako jedyne rozsądne źródło walczących.

Idąc za logiką Twojego wywodu, to taka Szwajcaria nie powinna w ogóle mieć armii... bo już dawno nigdzie nie walczyła.

To Ciebie zaskoczę- w Szwajcarii pobór jest obowiązkowy i tak samo obowiązkowe jest przeszkolenie wojskowe, a każdy mężczyzna nie będący kaleką jest rezerwistą armii. Zapytaj wstręciuchę, czy jej gospodarz przypadkiem nie ma karabinu i munduru na strychu... stawiam dolary przeciw orzechom, że ma (może niekoniecznie na strychu, ale w domu).
Wraz z końcem ostrzeżenia, niski poziom moderacji uprawiany przez użytkownika Maverick będzie napiętnowany w delikatniejszej już formie.
Awatar użytkownika
krackowiaczek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 200
Rejestracja: 26 maja 2004, 00:56
Skąd: krakow
Płeć:

Postautor: krackowiaczek » 06 lip 2006, 23:02

tanebo pisze:W dzisiejszej sytuacji na świecie pobór w krajach takich jak Polska to nonsens bo to oczywiste ze nigdy sie nie przyda.


eee tam, gdy bedziemy mieli duza armie bedziemy mogli pomyslec o jakiejs malej inwazyjce ;]. pozatym duza armie moze byc niezlym argumentem w dyplomacji ;], ruscy w ten dyplomatyczny sposob niemal bezkrwawo podbili baltow, a po wolnie przez kilkadziesiat lat kontrolowali polowe europy ;].

ps. pilsudzki tez musial sie niezle wyklucac z politykierami o kazdy grosz na uzbrojenie (jeszcze przed GISZ), bo tez muwili ze nie potrzeba ;].
Awatar użytkownika
Przemuś
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 75
Rejestracja: 29 mar 2004, 20:50
Płeć:

Postautor: Przemuś » 07 lip 2006, 00:33

Ja powiem tak. Ja nigdzie nie ide, bo generałów nasze wojsko ma dużo, więc kolejny im niepotrzebny, a ja jestem za duży na zabawe w zołnierzyka... A jak będzie trzeba walczyć, bo będzie wojna to i bez przeszkolenia dam rade... A tak poważnie, to wojsko powinno być zawodowe, bo co ta za żołnierz, który idzie z musu do armi??!! Są ludzie, którzy to lubią i kochają, więc Ci powinni zasilać szeregi naszej armii... A nie brać wszystkich, z których 95% "leje" na to wszystko... Takie jest moje zdanie.
Awatar użytkownika
miś
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 114
Rejestracja: 09 lut 2006, 08:05
Skąd: Gdańsk
Płeć:

Postautor: miś » 07 lip 2006, 01:35

Co do funduszy. Glupoty pleciecie. Wojsko ma fundusze o ktorych nie wie nawet prezydent. Znajomy pracuje jako informatyk w "armi polskiej" i pije wodke z gosciem , ktory teoretycznie jest bezrobotny a ma Audi A6. Fakt tez, ze wojsko nic nie robi by kase oszczedzac. DLa przykladu znajomy mial zakupic serwer w IBM. Chcial kupic za 10tysiecy, ale jego kolor i obudowa byly "zle' wiec armai posla wydala 20tysiecy na taki sam parametrowo :)
"Polityczny Żołnierz może szanować swego wroga - lecz zdrajcą i dezerterem będzie tylko pogardzał."
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 07 lip 2006, 14:22

Nie zgadzam się co do jedynych żywicieli rodzin. A reszta niech idzie. To przestaniemy mieć na świecie samych wymoczków. :D
4 miesiące to niedługo. Niemal jak obóz harcerski. :P
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
Augusto
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 461
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:19
Skąd: getting place
Płeć:

Postautor: Augusto » 07 lip 2006, 14:30

Olivia pisze:4 miesiące to niedługo.
I co z tego że niedługo? Przerwanie studiów na conajmniej rok, strata pracy, zepsucie innych planów życiowych, za 4 miesiące poniżania przez bande prytmitywów, które nigdy sie jeszcze nie przydało i nie przyda. Ciekawe czy gdyby ciebie to też dotyczyło czy bys tak ochoczo sie na ten temat wypowiadała. Ciekawą rzecz zauważyłem. Pomysł ten najbardziej chwalą wszyscy ci których on nie dotyczy. Frajerstwo.
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 07 lip 2006, 14:34

tanebo pisze:Przerwanie studiów

To zaczniesz se studia rok później.
tanebo pisze:Pomysł ten najbardziej chwalą wszyscy ci których on nie dotyczy. Frajerstwo.

Ja go chwalę? Nie. On mi wisi kalafiorem. Przykro mi, tanebo. Twój los nadal mnie mało obchodzi.
"Miarkuj złość.

Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się

Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
Augusto
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 461
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:19
Skąd: getting place
Płeć:

Postautor: Augusto » 07 lip 2006, 14:36

Olivia pisze:To zaczniesz se studia rok później.
No i rok zjebany i censored po co?
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 07 lip 2006, 14:40

tanebo pisze:No i rok zjebany

To już mnie nie obchodzi. Trzeba było się zastanowić na wyborach. Teraz macie, coście chcieli.
Ja nie głosowałam, a może szkoda...
"Miarkuj złość.

Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się

Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
Kermit
Weteran
Weteran
Posty: 931
Rejestracja: 12 sie 2005, 08:51
Skąd: Pl
Płeć:

Postautor: Kermit » 07 lip 2006, 14:44

Bender, idz zamnie jak Ci sie to tak podoba!
Bender pisze:zawalenie studiow ? tez dobre - student sie leni od czerwca do pazdziernika


to chyba Ty i w Twojej szkole
Bender pisze:w ogóle to brac wczesnie - zanim zdaza

dzieciorow narobic i byc tymi zywicielami


kim jestes by mowic kiedy ktos ma robic dzieci?

Bender pisze:wakacje jak malowanie


to skorzystaj jak Ci sie podoba!
Bender pisze:o nie nie - niektorzy maja "D" jak Dupczyciel


D jak DUPA, kaleka lub czlowiek z powazymi wadami albo ktos ktos kto tak sie boi wojska ze daje w lape
So understand;
Don't waste your time always searching for those wasted years,
Face up...make your stand,
And realise you're living in the golden years.
Awatar użytkownika
Augusto
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 461
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:19
Skąd: getting place
Płeć:

Postautor: Augusto » 07 lip 2006, 14:44

Tylko ignoranci i ciemne masy nie głosują. Nie głosowałaś więc nie masz prawa krytykować.
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 07 lip 2006, 14:45

Nie głosowałaś więc nie masz prawa krytykować.

Nie głosowałam, bo mi się nie chciało.
A krytykować zawsze mam prawo. Wszystko i wszystkich.
A Twoje prawa to możesz sobie o kant d.upy potrzeć.

[ Dodano: 2006-07-07, 14:46 ]
tanebo pisze:Tylko ignoranci i ciemne masy nie głosują.

A popatrz. Natomiast część ciemnych mas też głosuje. Myślę, że sporo o nich wiesz. :P
"Miarkuj złość.

Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się

Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
Kermit
Weteran
Weteran
Posty: 931
Rejestracja: 12 sie 2005, 08:51
Skąd: Pl
Płeć:

Postautor: Kermit » 07 lip 2006, 14:48

Olivia pisze:To zaczniesz se studia rok później.


co za glupota naprawde... zalosne

tanebo pisze:I co z tego że niedługo? Przerwanie studiów na conajmniej rok, strata pracy, zepsucie innych planów życiowych, za 4 miesiące poniżania przez bande prytmitywów, które nigdy sie jeszcze nie przydało i nie przyda. Ciekawe czy gdyby ciebie to też dotyczyło czy bys tak ochoczo sie na ten temat wypowiadała. Ciekawą rzecz zauważyłem. Pomysł ten najbardziej chwalą wszyscy ci których on nie dotyczy. Frajerstwo.



DOKŁADNIE!

ja glosowalem na PO na Tuska i zawsze jak sie dalo to na SLD itp ;]
So understand;

Don't waste your time always searching for those wasted years,

Face up...make your stand,

And realise you're living in the golden years.
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 07 lip 2006, 15:29

tanebo pisze:Tylko ignoranci i ciemne masy nie głosują. Nie głosowałaś więc nie masz prawa krytykować.


Tanebo ma rację <browar>
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 07 lip 2006, 15:32

Sir Charles pisze:Tanebo ma rację <browar>

Charlie, ja z przyzwyczajenia i poczucia obowiązku głosować jeszcze chodzę, ale wiarę w magiczną moc demokracji dawno już straciłam...
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 07 lip 2006, 15:34

pani_minister pisze: ale wiarę w magiczną moc demokracji dawno już straciłam...


Nic nie pisałem o magicznej mocy demokracji... którą zresztą możnaby ulepszyć, na co mam parę pomysłów <evilbat>

pani_minister pisze: z przyzwyczajenia i poczucia obowiązku głosować jeszcze chodzę

Właśnie o to mi chodzi :)
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 07 lip 2006, 15:36

tanebo pisze:Tylko ignoranci i ciemne masy nie głosują.
za Sokratesem. Demokracja to zły ustruj bo decyduje większość. A większość ludzi to idioci.Zwrócie też uwagę że dwie z trzech najlepszych armii świata są tylko z poboru. Te dwie armie to szwajcarska i izraelska...
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.
I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.
/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 07 lip 2006, 15:40

Tanebo ma racje..... <boje_sie>
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 07 lip 2006, 15:44

Yasmine pisze:Tanebo ma racje..... <boje_sie>

Ano ma. Dlatego nigdy więcej nie popełnię tego błędu i pójdę na wybory.
Miałam nadzieję, że będą wcześniejsze. Niestety... <pijak>

Na dobrą sprawę nie głosowałam, bo nie było na kogo. :/ Tzn w parlamentarnych. Bo na prezydenckich byłam i to na obu turach. :P Chyba... :/
"Miarkuj złość.

Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się

Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 07 lip 2006, 15:47

Olivia pisze:Ano ma. Dlatego nigdy więcej nie popełnię tego błędu i pójdę na wybory.

ale mi chodzilo ogolnie...
Ze sam pomysl to kretynstwo : np. zawalone studia
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 07 lip 2006, 15:55

Yasmine pisze:Ze sam pomysl to kretynstwo : np. zawalone studia

Kretyństwo tego pomysłu zaczyna się od tego, co tak naprawdę w Polsce kryje się pod pojęciem "wojsko".
"Miarkuj złość.

Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się

Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
Kubek
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 411
Rejestracja: 14 maja 2006, 23:37
Skąd: Lublin
Płeć:

Postautor: Kubek » 07 lip 2006, 16:35

@tanebo
jak mi zapłacą to pójdę... tylko płacić mają 80% tego co w pracy mam + żołd (czyli zgodnie z przepisami).
Sam przeciw poborowi nic nie mam, jest wiele krajów, gdzie jest on obowiązkowy i powszechny i nic się złego ludziom nie dzieje.
Obóz harcerski dla dorosłych skautów piwnych... ot co (mówię o "szkółce" dla tych z wyższym wykształceniem)... jak jeszcze proponują, żeby poborem objąć też kobiety, to już w ogóle zrobi się z tego impreza, którą większość ludzi przez całe dorosłe życie będzie wspominać.

Już widzę te telefony do domu
synek:
"mamusiu kapral mnie wczoraj zgwałcił",
mamusia:
"ojezusicku, co my teraz zrobimy???"
synek:
"ja muszę wpierw wytrzeźwieć, bo kapral Kowalska to najlepszy towar w jednostce i jak się pozbierałem, to z chłopakami ze szczęścia potem pół nocy chlaliśmy" :D

A tak szczerze...

przecież nikomu to żadnych szans nie przekreśla, bo w końcu do woja będzie szedł cały rocznik. Jak Giertych przyklaśnie, to matury się zrobi w końcu kwietnia a nabór na studia w listopadzie i nikt na tym nawet roku nie straci. A nawet jak Ty tracisz rok, to tracą go też inni... potem będziecie mieli większe szanse na znalezienie pracy, bo na raz zmniejszy to bezrobocie o jakieś 200 tys.
Wraz z końcem ostrzeżenia, niski poziom moderacji uprawiany przez użytkownika Maverick będzie napiętnowany w delikatniejszej już formie.
Awatar użytkownika
krackowiaczek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 200
Rejestracja: 26 maja 2004, 00:56
Skąd: krakow
Płeć:

Postautor: krackowiaczek » 07 lip 2006, 16:50

Kubek pisze:Jak Giertych przyklaśnie, to matury się zrobi w końcu kwietnia a nabór na studia w listopadzie i nikt na tym nawet roku nie straci. A nawet jak Ty tracisz rok, to tracą go też inni...


ale spada jakosc krztaucenia w powuwnaniu do innych krajow. tego chyba jeszcze nie badali, ale poruwnywali absolwentow zaczynajacych edukacje w wieki 5 i 6lat. ten jeden rok ruznimy mial duze znaczenie.
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 07 lip 2006, 16:55

primo - Tanebo ma rację, powtarzać się nie będę
secundo - mogą mnie w dupę pocałować, rocznikowi 82 od razu po studiach czy licencjacie z miejsca rezerwę wbijają <diabel>
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 07 lip 2006, 17:03

krackowiaczek pisze:ale spada jakosc krztaucenia w powuwnaniu do innych krajow. tego chyba jeszcze nie badali, ale poruwnywali absolwentow zaczynajacych edukacje w wieki 5 i 6lat. ten jeden rok ruznimy mial duze znaczenie.

Tak, Twój post jest na to najlepszym dowodem. <evilbat>
"Miarkuj złość.

Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się

Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
krackowiaczek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 200
Rejestracja: 26 maja 2004, 00:56
Skąd: krakow
Płeć:

Postautor: krackowiaczek » 07 lip 2006, 17:09

Sir Charles pisze:Nic nie pisałem o magicznej mocy demokracji... którą zresztą możnaby ulepszyć, na co mam parę pomysłów


cenzus wykrztaucenia i kolegialny wybor kandydatow? jak dziadek Juzef w wyborach z 1935?

podziel sie bom ciekaw...

Olivia: z racji twojej plci moge ci wiele wybaczyc ;].
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 07 lip 2006, 17:12

Olivia: z racji twojej plci moge ci wiele wybaczyc ;].

A ja z racji Twoich karygodnych błędów ortograficznych, nie. :]
"Miarkuj złość.

Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się

Bo on za chwilę może trzasnąć"
zenon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 208
Rejestracja: 21 cze 2006, 18:31
Skąd: bo ja wiem?
Płeć:

Postautor: zenon » 07 lip 2006, 17:25

Olivia pisze:
Olivia: z racji twojej plci moge ci wiele wybaczyc ;].

A ja z racji Twoich karygodnych błędów ortograficznych, nie. :]


...brniesz dziewczyno....przestań :|
Awatar użytkownika
kwjk
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 214
Rejestracja: 17 sty 2004, 22:38
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Postautor: kwjk » 07 lip 2006, 18:44

Cóż, wygląda na to, że w najlepszej sytuacji znalazły się roczniki, które mają możliwość odbycia przeszkolenia wojskowego w czasie studiów. Egzamin, potem 1,5 miesiąca wakacji w pseudo-wojsku i wychodzi się jako kapral podchorąży.

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 279 gości