Matura na gorąco

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Grace

Postautor: Grace » 06 maja 2006, 08:41

Mam nadzieje, ze w przyszlym roku First bedzie rownie latwy jak ta matura :) dla m,nie rozszerzone sluchanie bylo latwiejsze, bo mowili szybciej i wyrazniej, a ten facet na pierwszym sluchaniu bełkotał jak dla mnie izle slowa wymawial, ale no trudno, chociaz to wlasnie przez niego bede miala mniej punktow. Z podstawy licze na 83-85%, z rozszerzenia ok80%. a wazne rozszerzeni, bo u mnie mnozy sie raz2, a podstawa razy 1.
Ale najwazniejsza matma przede mna. <evilbat>
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 06 maja 2006, 09:48

lizaa pisze:chodiz mi tylko i wylacznie o biole i chemie

Ja sie boje cholernie biologi :(. Z chemi z checia bym zdawala(bo bardzo by przydala mi sie jesli chodzi o rekrutacje na studia) ,ale przez 3 lata nasza babka wolala opowiadac historie swojego zycia niz cos nas nauczyc. Nic z chemii nie wiem <pijak>

Sepik pisze:a jak wam sie podobal pomysl podzialu na grupy z jezyka ang brechtalem z ludzi jak wychodzili po podstawowym i klocili sie o poprawne odp.

My juz wiedzielismy o grupach jakis tydzien przed egzaminem. A w ogole maja za swoje Ci co sciagali <fuckoff>
Awatar użytkownika
Sepik
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 184
Rejestracja: 20 lip 2005, 13:54
Skąd: xXx
Płeć:

Postautor: Sepik » 06 maja 2006, 10:46

Yasmine pisze:My juz wiedzielismy o grupach jakis tydzien przed egzaminem

no wlasnie a nam nikt nie powiedzial i wielkie zdezo bylo hahah
Yasmine pisze:A w ogole maja za swoje Ci co sciagali <fuckoff>

hmmm a czy jak bys miala swiadomosc ze przed toba siedzi osoba ktora jest na prawde bardzo dobra z anglika nie pokusilabys sie aby sobie looknac do jej odpowiedzi bo ja raczej tak, ale na szczescie nie mialem sposobnosci, pierwszy raz wylosowanie zlego miejsca uratowalo i skore hehe
"Nie ma spać,
Nie ma oddychać
Żyć nie ma"
Awatar użytkownika
ptaszek
Weteran
Weteran
Posty: 1205
Rejestracja: 15 sie 2004, 18:44
Skąd: War-saw
Płeć:

Postautor: ptaszek » 06 maja 2006, 11:23

misiucha22 pisze:[Ja pisałam stara maturę i pisałam o róznych obliczach szczęścia. Super temat. Piąteczkę dostałam :)x

a ja miałam to samo na nowej ustnej :) też na max. :D
"Jeśli traktujesz życie ze śmiertelną powagą, nie licz na wzajemność" [A. Mleczko]
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 06 maja 2006, 11:47

Sepik pisze:a czy jak bys miala swiadomosc ze przed toba siedzi osoba ktora jest na prawde bardzo dobra z anglika nie pokusilabys sie aby sobie looknac do jej odpowiedzi bo ja raczej tak,

Nie. Ja zawsze licze na siebie :). A nawet jakbym patrzala w jej kartke to i tam bym swoich odpowiedzi nie zmieniala.
Nie umiem sciagac :).
Cook'Year

Postautor: Cook'Year » 06 maja 2006, 13:25

Yasmine pisze:Nie. Ja zawsze licze na siebie :) . A nawet jakbym patrzala w jej kartke to i tam bym swoich odpowiedzi nie zmieniala.
Nie umiem sciagac :)

To ty jesteś Polką? ;)

Ja też nic nie wiedziałem o podziale na grupy. Z resztą, w moim przypadku to nie ważne bo nie ściągałem. Ale kilka osób z grupy już nas przepraszało za ewentualne unieważnienie nam matury, gdyby takie ściąganie zostało wykryte w dalszym procesie sprawdzania <pijak> . Bo ściąganie jest raczej niewykluczone gdy osoba z grupy 'a' ma poprawne odpowiedzi grupy 'b'.

Jak dla mnie matura podstawowa na podobnym poziomie jak próbna, ale wywaliłem się na drobnostkach :/ Rozszerzona za to dużo łatwiejsza, a tekst o Nicku (tak?) i o Google wręcz banalny, zero trudnego słownictwa i podchwytliwych treści.

Wypracowanie - wybrałem opis, nie wiem czy nie zrobiłbym lepiej, porywając się na rozprawkę. Nie zrobiłem tego, bo po języku polskim mam wstręt do wszelkich rozprawek. recenzji po ang pisać nie umiem :P
Grace

Postautor: Grace » 06 maja 2006, 13:40

ja chodzilam na kurs z ang do matury rozszerzonej, wiec babka nas katowala z kazdej formy pisemniej, ale najbardziej to wlasnie rozprawke lubie i opis miejsca i osoby. Ta rozprawka wydala mi sie dosc latwa, tych argumentow duzo nazbieralam, myslalam o jakis formach gramatycznych, ale no nie dalo sie wcisnac kazatywnego have czy cos takiego, a wy co daliscie. Ja to w sumie to konstrukcjez who, which, 2 conditional, mowa zaLEZNA,gdzies tam moze strona bierna, i te wszytskie moreover i generalnie slownictwem mam nadzieje nadrobic, ale no tej gramatyki skomplikowanej to jakos nie bardzo dalam :/ jak wy daliscie?
Cook'Year

Postautor: Cook'Year » 06 maja 2006, 13:48

Ja nie używałem skomplikowanej gramatyki. Ale napakowałem pracę środkami stylistycznymi, poetyckimi opisami i, cholewa niepotrzebnie, potężnym polotem. Jak teraz się tak zastanawiam, to gdy nie trafię na odpowiedniego sprawdzacza, to może mnie zeżreć za ten dekadentyzm połączony z nadmiernym impresjonizmem. Ale cóż... Zobaczymy.

Aha. Ja tam na żadne kursy nie chodziłem, angielskiego uczę się 3 lata, tylko i wyłącznie w LO. Za to za szkraba oglądałem potężne dawki Cartoon Network po angielsku, a potem grałem, grałem i graaałem na kompie. I co? Bez problemu 94% / 80% powinno być. Oby ;)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 06 maja 2006, 13:59

sophie pisze:A komisje przy nowej maturze nie mialby byc niezalezne? Tj. nie nauczyciele, ktorzy uczyli maturzystow, tylko z innych szkol?
No mialy, ale nie byly. 3 nauczycieli jest, zazwyczaj Twój uczacy plus inny z Twojej szkoly plus jeden z obcej szkoly.
Yasmine pisze:kazdy moze sobie w dowolnej chwili pytac.
yyy...? :| Jak to kiedy i gdzie chce?NIe, nie moze. pytania sa po tym jak Ty skonczysz mowic, po kolei i sa 3.
Maverick pisze:A ja slyszalem ze niektorzy chca sie odwolywac, bo nie powiedziano im ze jest podzial na grupy <hahaha> ale idioci.
Nawet jakby naprawde chciali to nie moga :D
Grace

Postautor: Grace » 06 maja 2006, 14:02

Cook'Year pisze:Ja nie używałem skomplikowanej gramatyki. Ale napakowałem pracę środkami stylistycznymi, poetyckimi opisami i, cholewa niepotrzebnie, potężnym polotem. Jak teraz się tak zastanawiam, to gdy nie trafię na odpowiedniego sprawdzacza, to może mnie zeżreć za ten dekadentyzm połączony z nadmiernym impresjonizmem. Ale cóż... Zobaczymy.

Aha. Ja tam na żadne kursy nie chodziłem, angielskiego uczę się 3 lata, tylko i wyłącznie w LO. Za to za szkraba oglądałem potężne dawki Cartoon Network po angielsku, a potem grałem, grałem i graaałem na kompie. I co? Bez problemu 94% / 80% powinno być. Oby

nom, ja musialam na kurs, bo 2 lata sie uczylam do matury z niemca, stad szostka na swiadectwie :)
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 06 maja 2006, 14:18

Gosia... pisze:jak wy daliscie?

Ja nie uzywalam. Proste slownictwo,nic skomplikowanego nie pisalam. Nie chodzilam w sumie na zadne lekcje ani nic, do rozszerzonego podeszlam, bo pomyslalam,ze nic nie trace :).
moon pisze:yyy...? Jak to kiedy i gdzie chce?NIe, nie moze. pytania sa po tym jak Ty skonczysz mowic, po kolei i sa 3.

No wiem,ze po prezentacji tematu, chodzilo mi ogolnie o rozmowe. Ale teraz jest troche inaczej. Za sam temat jest max. 5 pkt, za rozmowe 7 a za jezyk 8. Dlatego,ze w tamtym roku wielu osobom ktos inny prace robil, i duzo za prace dostali, a jesli chodzilo o pytania to cos nie bardzo mi szlo.
chusteczkaa;-)
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 15 lut 2006, 17:06
Skąd: POLAND
Płeć:

Postautor: chusteczkaa;-) » 06 maja 2006, 21:34

Yasmine pisze:Dlatego,ze w tamtym roku wielu osobom ktos inny prace robil, i duzo za prace dostali,
a co może w tym roku jest inaczej? ustna matura z polskiego to nic innego jak dodatkowy zarobek dla polonistów piszących prace... i jak później mieć szacunek do nauczyciela, który w jednej szkole mówi, że trzeba samemu pracę pisać, a uczniom z innych szkół pisze prace w cenie 20 zł / h....
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 06 maja 2006, 21:41

chusteczkaa;-) pisze:uczniom z innych szkół pisze prace w cenie 20 zł / h....
A nie 40-60 zł od pracy? <aniolek>
Zreszta tym sie trudnia raczej studenci polonistyki ;PP
Awatar użytkownika
ptaszek
Weteran
Weteran
Posty: 1205
Rejestracja: 15 sie 2004, 18:44
Skąd: War-saw
Płeć:

Postautor: ptaszek » 06 maja 2006, 21:49

chusteczkaa;-) pisze:dodatkowy zarobek dla polonistów piszących prace...

nie tylko, mój znajomy - nie polonista [:)] też w tym roku pisał komuś prace, bo sam ją chyba zaliczył na maximum, w ogóle miał wysokie wyniki i średnią

A nie 40-60 zł od pracy?

i brał 250 zł od pracy :| za 50 zł sprzedawało się zeszłoroczne.... przynajmniej on tak twierdzi
"Jeśli traktujesz życie ze śmiertelną powagą, nie licz na wzajemność" [A. Mleczko]
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 06 maja 2006, 21:56

ptaszek pisze:i brał 250 zł od pracy :| za 50 zł sprzedawało się zeszłoroczne.... przynajmniej on tak twierdzi
Nie wiem. Ja nie zorientowana. Ja mialam pomoc za darmo ;)

[ Dodano: 2006-05-06, 21:56 ]
Pomoc zaznaczam! <pejcz>

[ Dodano: 2006-05-06, 21:57 ]
ptaszek pisze:brał 250 zł od pracy
<boje_sie> Cholera teraz do mnei dotarło! 250 zł?! Szit kiedy sa ustne?Moze zdarze jeszcze komus prace naskrobac! <diabel>
chusteczkaa;-)
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 15 lut 2006, 17:06
Skąd: POLAND
Płeć:

Postautor: chusteczkaa;-) » 06 maja 2006, 22:03

moon pisze:A nie 40-60 zł od pracy?
nie. to wtgląda tak, że nauczycielka podaje lektury, później niby razem jakiś wtęp piszą, przynoszą jej swoje notatki i inne rzeczy pozorują, a po kilku lekcjach przychodzą po gotową pracę... tylko z mojej klasy od tej jednej nauczycielki ma pracę na 100% 6 osób...
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 06 maja 2006, 23:04

runeko pisze:Co bys zrobil, gdybys mial milion dolarow i nie mogl przeznaczyc ich na zadne swoje wydatki, jednym slowem musialbys je oddac. Dokad bys je oddal i dlaczego?
Trzeba bylo napisac ze dalabys je temu kto obiecalby najwiecj ich wydac na Ciebie :D Normalnie zadnego sprytu :) I potem juz pisanina co bys temu komus powiedziala ze co bys chciala miec :D
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 06 maja 2006, 23:06

moon pisze:<boje_sie> Cholera teraz do mnei dotarło! 250 zł?! Szit kiedy sa ustne?Moze zdarze jeszcze komus prace naskrobac! <diabel>
Nooooo :D Moze w przyszlym roku, o ile znajde czas piszac wlasna dyplomowa :] Mam mnostwo swietnych materialow z polskiego, napisaloby sie cos szybko :]
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 06 maja 2006, 23:32

sophie pisze:Moze w przyszlym roku,
Jeszcze beda w styczniu poprawki :D
chusteczkaa;-) pisze:to wtgląda tak, że nauczycielka podaje lektury, później niby razem jakiś wtęp piszą, przynoszą jej swoje notatki i inne rzeczy pozorują, a po kilku lekcjach przychodzą po gotową pracę...
Kumam. To nawet lepsze. Bierze sie kase za prace i za lekcje i ludzie na egzaminie sa przygotowani do swojej pracy z tych lekcji :D
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 07 maja 2006, 07:28

moon pisze:Jeszcze beda w styczniu poprawki

a podobno juz ma nie byc sesji zimowych :>

[ Dodano: 2006-05-07, 07:28 ]
chusteczkaa;-) pisze:a co może w tym roku jest inaczej?

wiekszosc mojej klasy robi sama, jest kilka osob, ktore kupily(za 50 zl wlasnie).
Awatar użytkownika
Sepik
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 184
Rejestracja: 20 lip 2005, 13:54
Skąd: xXx
Płeć:

Postautor: Sepik » 07 maja 2006, 07:53

Yasmine pisze:a podobno juz ma nie byc sesji zimowych :>

to fakt w tym roku nie ma sesji zimowej wiec wszelkie poprawki za rok "juz za rok matura " ;p
"Nie ma spać,

Nie ma oddychać

Żyć nie ma"
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 07 maja 2006, 11:27

Yasmine pisze:a podobno juz ma nie byc sesji zimowych
Tak jak mialo nie byc egzaminów na studia? ;PP
Awatar użytkownika
Koko
Weteran
Weteran
Posty: 1105
Rejestracja: 25 gru 2004, 00:31
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: Koko » 07 maja 2006, 17:06

moon pisze:Tak jak mialo nie byc egzaminów na studia?

Ekhem. Na Uj znieśli. Od tego roku. Przynajmniej na WPiA.
Nazywamy to "wyrównywaniem szans" dzieci z miast i wsi ...

A wszystkim Maturzystom dobrych wyników :)
Wiem słowo jak krem
krem na zmarszczki w mojej głowie.
Grace

Postautor: Grace » 07 maja 2006, 21:49

Koko pisze:A wszystkim Maturzystom dobrych wyników

moja dobra passa sie chyba skonczy, tak sie jeszcze nigdy nie stresowalam. Kurcze, zawsze tak dobrze mi szlo z matmy, taki stres mnie zlapal, ze nic nie moge robic :(
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 07 maja 2006, 21:51

Gosia..., zrob co ja!Wypij goraca herbatke! Rozluznij sie. Świat sie nei zawali jak bedziesz miec 2% mniej ;) A zdasz na pewno.
Awatar użytkownika
Sepik
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 184
Rejestracja: 20 lip 2005, 13:54
Skąd: xXx
Płeć:

Postautor: Sepik » 07 maja 2006, 21:55

Gosia... pisze:moja dobra passa sie chyba skonczy, tak sie jeszcze nigdy nie stresowalam. Kurcze, zawsze tak dobrze mi szlo z matmy, taki stres mnie zlapal, ze nic nie moge robic :(

hehe ja tez matme hehe nie bedzie wesolo jeszcze 10 maja testy a prawko 12 ustny roz z anglika jutro wos no normalnie zyc nie umierac <pijak>
"Nie ma spać,

Nie ma oddychać

Żyć nie ma"
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 07 maja 2006, 21:57

Nic pode mnie juz nie zostalo :/
Moge isc za Was na ustny z polskiego albo cos jak chcecie!

[ale wy pojdziecie za mnei na egzamin i zaliczenie z psychologii procesow poznawczych...]
Grace

Postautor: Grace » 07 maja 2006, 21:57

kurcze, cale 3 lata nad matma ... i teraz widze, kurcze, ze to wszytsko jak kamienie na szaniec :(
Awatar użytkownika
Sepik
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 184
Rejestracja: 20 lip 2005, 13:54
Skąd: xXx
Płeć:

Postautor: Sepik » 07 maja 2006, 21:58

no i w przyszlym his i pol ustny to jest zycie <zalamka> <pijak>
"Nie ma spać,

Nie ma oddychać

Żyć nie ma"
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 07 maja 2006, 21:59

Gosia... pisze:cale 3 lata nad matma ...
Oj tez tak mialam....Bylam dobra z matmy, a przed matura okazalo sie ze ja mam braki rodem z podstawowki :/ Ale za pozno bylo zeby zmieniac :/

Ale wy dacie rade no! <browar>

[ Dodano: 2006-05-07, 21:59 ]
Sepik, no przeca rzucilam propozycje Wam ;P

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 292 gości