Co z tym forum nie tak?

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 20 mar 2006, 21:50

Mysiorek pisze:po 3 warnach zakaz pisania na 3 dni, po 5 zakaz wejścia na 14 dni (odpadają upierdliwe privy), po 7 (ciężko nie pisząc na forum zebrać 7, dodatkowe 2) ban całkowity na pół roku.
Zeby tak sie dalo...
Mysiorek pisze:30 dni to za długo dla kogoś kto popełnił błąd i nie wiedział
Nieznajomosc prawa szkodzi. Niestety, ale tak musi byc. Bedzie topik z regulaminem jako globalne ogloszenie, ze ma sie to czytac i jak ktos nie czyta to jest jego wina.
fish pisze:Jedna uwaga: za powielenie topika przeniesionego lub usuniętego daj więcej ostrzeżeń bo to czysta niesubordynacja i sprzeciwaianie się podjętej decyzji.
Mozna pozostawic decyzje modeowi czy da 1 czy 2 :)
Mysiorek pisze:Nie. Te są najgorsze Te są rozwalające forum. To nie przeoczenie, ale często recydywa To nie tylko złamanie regulaminu, pt.: zły temat, a zbrodnia na nas.
masz racje. Moze jak wyzej z tym ze mod decyduje miedzy 1 a 3?
Mysiorek pisze:za podważanie warn 3
Za podwazanie 0-2
Mysiorek pisze:teraz każdy będzie pyszczył z kalkulatorem w ręce, że powinien mieć odjętą wartość 1, itd., itp
prawo nie dziala wstecz :)
Mysiorek pisze:Im bardziej skomplikowany system warnów, tym gorzej dla forum
nie chce by byl skomplikowany tylko jasny, zeby pozniej nie bylo pyszczenia. To jak z mandatami u policji: taryfikator i morda cicho. Kazdy traktowany tak samo.

A regulamin bym zmienil tez troche, ale nie chce by byl za dlugi.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 20 mar 2006, 21:58

Mysiorek pisze:za podważanie warn 3

tylko trzeba rozróznic pytanie sie, wyrazenie opinii od podwazania.
sophie pisze: Warna za nieprecyzyjne nazwy tematow i zly dzial

jak najbardzie za. Przy tych oryginalnych nie p0amietam gdzie pisałam. Nie wiem czy jest sens włazic.
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 20 mar 2006, 22:02

Maverick pisze:Zeby tak sie dalo...

Jesli się nie da... to odpada wartość 3.
Maverick pisze:Moze jak wyzej z tym ze mod decyduje miedzy 1 a 3?
... to mod decyduje. Oszołomów trzeba ciąć w pień - mogą znów pociągnąć za sobą tłumy lub wejść tu jako grupa i popierać się. A to nie ich forum tylko nasze. Uczmy się na BŁĘDACH.
Maverick pisze:Nieznajomosc prawa szkodzi. Niestety, ale tak musi byc. Bedzie topik z regulaminem jako globalne ogloszenie, ze ma sie to czytac i jak ktos nie czyta to jest jego wina.

To już było i co? Jak dla mnie za długo dla kogoś kto zrozumiał błąd i chce tu jeszcze dobrze zaistnieć. 14 dni, jak teraz.
Maverick pisze:Za podwazanie 0-2

Albo dowolność moda albo b. wysoki. To w końcu podważanie autorytetu władzy (jak policji :D )
Maverick pisze:prawo nie dziala wstecz

Bez cofania warnów nawet przy ew. pomyłce :D O.K.
Maverick pisze:Kazdy traktowany tak samo.

Nie ma ŚWIĘTYCH KRÓW! <hahaha>

[ Dodano: 2006-03-20, 22:03 ]
Dzindzer pisze:tylko trzeba rozróznic pytanie sie, wyrazenie opinii od podwazania.

Nie ma pytań <cisza> Wiesz ile czasu zajmuje takie gówno. Potem jest dodatkowe pytanie, a potem polemika.
Prawo nie działa wstecz i basta. Koniec :)
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 20 mar 2006, 22:22

Mysiorek, Ty chcesz by wlasciwie w kazdym przypadku byla dowolnosc modow, ale moze lepiej by bylo wprowadzic jakies sztywniejsze zasady. Przynajmniej modowie mieliby spokoj z tlumaczeniem dlaczego ktos dostal takiego a takiego bana.

Poza tym, nie trzeba kogos eliminowac od razu. Jak warn ostrzegawczy nie zresocjalizuje go to z pewnoscia bedzie darl morde i zlamie przy okazji tyle punktow regulaminu ze spokojnie dostanie jeszcze z 5 warnow.
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 20 mar 2006, 22:27

Maverick pisze:Mysiorek, Ty chcesz by wlasciwie w kazdym przypadku byla dowolnosc modow, ale moze lepiej by bylo wprowadzic jakies sztywniejsze zasady.
Dlaczego? Czy coś na dzień dzisiejszy jest nie tak?
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 20 mar 2006, 23:03

Zasady musza byc jasne. Gdziekolwiek bys nie patrzal to sa jasno okreslone kary za konkretne przewinienia, przestepstwa itd. To istotny element prewencyjny.

I unika sie tym samym pozniejszych klotni "pokrzywdzonych" ktorzy twierdza, ze zostali potraktowani niesprawiedliwie, ze za duze ostrzezenie dostali itd.
A tak sprawa bedzie jasna.

Reasumujac:

Po 6 ostrzezeniach zakaz pisania, po 7 zakaz wejscia na forum, ostrzezenia wygasaja po 30 dniach
Za:
- zakladanie nowych topikow w nieodpowiednich dzialach: 1
- powielanie watkow wyjasnionych w FAQ (to po jego napisaniu): 1
- nieprecyzyjne tytuowanie tematow: 1
- posty utrudniajace dyskusje, prowokacyjne (zauwazcie, ze to nie wyklucza istnienia subtelnych off topikow): 2 do 3
- powielanie topikow usunietych lub przeniesionych: 1 do 2
- obrazanie innych uzytkownikow: 2
- spam: 2
- dublowanie konta w przypadku zbanowania poprzedniego lub tez w celu pisania nieregulaminowych postow na tym drugim: IP BAN na kwartal
- podwazanie decyzji moderatora 0 do 1
- rzeczy lamiace regulamin, a nie objete tym "taryfikatorem" podlegaja indywidualnej ocenie moderatora ktory na tej podstawie wymierza odpowiednia kare
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 20 mar 2006, 23:13

mrt pisze:koro rzut Moon, Kurka itd. tak strasznie jechał na Mava i moderatorów, to dlaczego stąd nie poszedł na inne forum?
Nie. Jechałam na Mava. Dalej uwazam ze adminem jest censored a jako osobe z tego forum go nie lubie i nadal uwazam za ... . I sie z tym nie kryje.
mrt pisze:Bo to Wy, Moon, zaczęliście w pewnym momencie z tą hołotą trzymać, byle przeciwko Mavowi.
Nawet na pirvie mi napisz. Która?Z kim ja knułam przeciw niemu?Takich rzeczy nie bylo. Mialam i mam nadzieje ze Agnieszka sie otrzasnie i Mava usunie ale nie knuje przeciwko niemu. Wiadomo ze bym chciala zeby wiecej osob podzielalo moje zdanie, ale coz... :]
tanebo pisze:to co ma zrobić odswierzyc ten z przed 1.5 roku? Jak to zrobi to dostanie chyba bana.
NIe nie dostanie. Własnie to ma zrobic. Napisac we własciwym temacie a nie tworzyc kopie.
Maverick pisze:Powiedzcie co o tym myslicie.

MOim zdaniem zmieni niewiele albo i nic. Ale co innego mozna zrobic?Ja tam bym wzieła i forum, przeczysciła. Dosłownie. Osoba bpo osobie by zostaly badz musialy isc, ale to ja. Potem generlanie kontrola udzielajacych sie choc to nierealne.
Maverick pisze:rzeczy lamiace regulamin, a nie objete tym "taryfikatorem" podlegaja indywidualnej ocenie moderatora ktory na tej podstawie wymierza odpowiednia kare
I to moim zdaniem rozbija to co powyzej. Ale poczekam zobacze jak bedzie i wtedy ocenie.
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 20 mar 2006, 23:20

Maverick pisze:To istotny element prewencyjny.

<hahaha>
I zabawa w prawników. Będę musiał jakiegoś zatrudnić, chyba.
Przecież prawo działa w 2 strony :D
Sam pisałeś: "tu nie demokracja".
Powtarzam: to rozmienienie się na drobne.
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 20 mar 2006, 23:48

Mysiorek pisze:Nie ma pytań

nie chodziło mi o zakładanie tematu by sie zapytac, po prostu zwykły priv i tyle :]
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 21 mar 2006, 00:03

Dzindzer pisze:po prostu zwykły priv i tyle

Od ilu osób?
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 21 mar 2006, 00:11

Mysiorek pisze:Od ilu osób?

myslisz, że wszystcy tacy chetni by pytac na priva ??
przeciez nikt nie bedzie o kazdego bana czy ostrzeżenie wypytywał. Mam przynajmniej taka nadzieje
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 21 mar 2006, 00:20

Dzindzer pisze:myslisz, że wszystcy tacy chetni by pytac na priva

W tym wypadku nie musze myśleć. Ja to wiem. 8)
Jak jest grupa wzajemnego poparcia to trzeba odpisywać na privy kosztem moderowania forum, czy zwykłego pisania dla przyjemności.
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 21 mar 2006, 00:28

to wrzuc do regulaminu, ze nie wolno sie o to pytac i juz.
Awatar użytkownika
maroon
Bywalec
Bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 04 lut 2006, 02:16
Skąd: de profundis
Płeć:

Postautor: maroon » 21 mar 2006, 01:05

Fajnie się zabawiacie tworząc regulamin. ;-) Mysiorek, jak nie masz ochoty czytać privów z pytaniami, to zdaje się, że można się zrzec funkcji moda. Chyba, że się przyspawałeś. ;P

Regulamin niech sobie będzie, ale z jednym dodatkiem: moderator może dać ostrzeżenie o maksymalnej wysokości równej 2. Wówczas zmniejsza się ryzyko, że któryś wpadnie w furię i da od razu 7, "bo tak" (a wiemy, że to możliwe). ;-)
Awatar użytkownika
Labda
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 18
Rejestracja: 28 lut 2006, 15:50
Skąd: :dąkS
Płeć:

Postautor: Labda » 21 mar 2006, 03:08

fish pisze:Jedna uwaga: za powielenie topika przeniesionego lub usuniętego daj więcej ostrzeżeń bo to czysta niesubordynacja i sprzeciwaianie się podjętej decyzji.


Niech będzie, ale ja mam prośbę by nie blokować topiców tak szybko. Już parę razy zdarzyło mi się że chciałem napisać coś wg. mnie ciekawego, a tu się nie da bo topic już zablokowany - czasem nie ponieważ temat był 'nie na temat', a ponieważ po dwóch dniach wywiązała się jakaś dziwna dyskusja z którą topic nie miał wiele wspólnego, lub ponieważ ktoś odgórnie uznał że nic ciekawego nie da się już powiedzieć. Jak dla mnie lepiej jest tematy po prostu przenosić, zaś offtopy, jeśli są, wywalać.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 21 mar 2006, 07:46

Na temat by zrobić coś na krztałt FAQ pisałem juz dawno <aniolek>
na forach motoryzacyjnych to dziala bezbłednie
chcesz wiedziec jak wymienic olej w skrzyni automatycznej ? masz to w FAQ wchodzisz szukasz i masz piekny opis z zdjeciami , to przykład
tu choć forum innego stylu , mozna to też zrobić
przeciez są zapytania co sie powtarzają w kółko
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 21 mar 2006, 09:04

maroon pisze:to zdaje się

Teraz się dopiero domyśliłeś? :D
Moderator to nie kelner. Nie zamierzam być kelnerem.
Czy TY maroon uważasz, że dla dobra forum nie powinienem być modem?
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 21 mar 2006, 11:51

Dla mnie to może istnieć tylko jeden punkt: z modem się nie dyskutuje (nie dotyczy wiadomych spraw - uczuć, polityki itd. - wiadomo, o co chodzi).

A prajwa z wyjaśnieniem to może dostać tylko ten, co go dostał. Bez możliwości odpisania :P

Proponuję jeszcze bana na rok za próby dokonania przewrotu. Na przyszłość.
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 21 mar 2006, 15:30

A więc rozpoczne od krzykaczy do których jeśli ktoś mi zajdzie za skóre się zaliczam..Jeśli krytykuje moderacje robie to w ściśle określonym celu.Zeby się po prostu poprawiło..
Moon piszesz o nudnych postach-nawet kiedyś do mnie taką aluzje zrobiłaś o co nie mam żalu ale zwróć uwage przede wszystkim na to co sama piszesz i to samo dotyczy wszystkich którzy krzyczą że marne pisanie a sami piszą o sprawach ciekawych dla jednych o kogoś innego zupełnie nie interesujących..
Moderacja nieraz usuwa ciekawe posty ale pozostawia tematy które sa napisane w niewłaściwym dziale,które się już wczesniej pojawiły.
heh choć Mysiorek mi zalazł za skóre to jednak z czasem widze że usuwa co trzeba..bo nieraz pojawiają się takie posty że litości..z moimi włącznie..
A co zrobić? Ciężko powiedzieć..może niektóre tematy udostępnić do pisania dla osób które mają określoną ilość postów..?Podkreślam do pisania..czytać by mogli wszyscy..
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 21 mar 2006, 18:57

Pegaz pisze:Moon piszesz o nudnych postach-nawet kiedyś do mnie taką aluzje zrobiłaś o co nie mam żalu ale zwróć uwage przede wszystkim na to co sama piszesz i to samo dotyczy wszystkich którzy krzyczą że marne pisanie a sami piszą o sprawach ciekawych dla jednych o kogoś innego zupełnie nie interesujących..
Ja wime co pisze. I wiem ze przy ewentualnie czystce krzykaczy tez bym została zlikwidowana. Zdaje sobie z tego sprawe Pegazie ;)
Awatar użytkownika
szopen
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 459
Rejestracja: 17 cze 2004, 00:48
Skąd: Z domku :-)
Płeć:

Postautor: szopen » 21 mar 2006, 21:52

sophie pisze:Maverick napisał/a:
tematy FAQ z najczesciej poruszanymi tematami. Mozna to robic w formie pytanie - odpowiedz, mozna w formie linkow do topikow gdzie tematy byly poruszane.
Niektore fora tak maja. Niezly pomysl, choc czasem te FAQi sa strasznie dlugie...
Pomysl dobry, tylko komu sie bedzie chcialo nad tym siedziec zeby to stworzyc?

Pegaz pisze:A co zrobić? Ciężko powiedzieć..może niektóre tematy udostępnić do pisania dla osób które mają określoną ilość postów..?Podkreślam do pisania..czytać by mogli wszyscy..
Moze nie tyle ilosc postow, bo napisac kilkaset postow to naprawde nie jest wielki problem, tylko raczej czas obecnosci na forum.
mrt pisze:Dla mnie to może istnieć tylko jeden punkt: z modem się nie dyskutuje (nie dotyczy wiadomych spraw - uczuć, polityki itd. - wiadomo, o co chodzi).

Popieram. A jak komus nie pasi to mao to jest forow róznych? I proponowalbym jeszcze usuwanie topicow bez jasno okreslonego tematu polaczonego z ostrym warnem. Bo jak widze temat "pomocy" to mnie nie powiem co trafia ...
pozdrowionka
Cuda się zdarzają. Co potwierdzi każdy programista :)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 21 mar 2006, 22:32

szopen pisze:Pomysl dobry, tylko komu sie bedzie chcialo nad tym siedziec zeby to stworzyc?
Juz siedzimy :) Ty sie mozesz dolaczyc i wrzucic swoja cegielke ;)
Pegaz pisze:może niektóre tematy udostępnić do pisania dla osób które mają określoną ilość postów
Takie cos jest mozliwe tylko w stosunku do poszczegolnych dzialow, a nie tematow.
Awatar użytkownika
Labda
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 18
Rejestracja: 28 lut 2006, 15:50
Skąd: :dąkS
Płeć:

Postautor: Labda » 24 mar 2006, 11:11

szopen pisze:Pegaz napisał/a:
A co zrobić? Ciężko powiedzieć..może niektóre tematy udostępnić do pisania dla osób które mają określoną ilość postów..?Podkreślam do pisania..czytać by mogli wszyscy..
Moze nie tyle ilosc postow, bo napisac kilkaset postow to naprawde nie jest wielki problem, tylko raczej czas obecnosci na forum.


To nie jest dobry pomysł :] Jeśli ograniczy się ludziom jeden dział, w innym będą pisać to co pisali wcześniej w tym zablokowanym, zaś moderatorzy będą mieli więcej roboty.

Mav, teoretycznie można by przenieść wszystke takie tematy do osobnego działu... Ale według mnie coś takiego się nie sprawdzi.
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 24 mar 2006, 11:25

cubasa pisze:Po prostu starszym stażem użytkownikom forum znudziło się pisanie o tym samym.


No... Ja w zasadzie jestem bardziej zmęczony niż znudzony.

Gdy byłem w liceum, łaziliśmy z dobrymi kumplami po knajpach i mielismy sobie tyyyle do powiedzenia. Kilkugodzinne dyskusje o wszystkim - świat, życie, bóg, śmierć, polityka, wiara, przyszłość... Teraz nadal są moimi dobrymi, a nawet bardzo dobrymi kumplami. Tylko że praktycznie nie rozmawiamy ze sobą o poważnych sprawach, bo z racji tego, że znamy się jak łyse konie, każdy wie co każdy inny ma do powiedzenia na każdy temat. I tu zaczyna się dla mnie robić podobnie...

Może przeżyję jakiś renesans, ale na razie jestem zmęczony. I szkoda mi czasu na poświęcanie go na dyskusje, których finał moge z góry przewidzieć, albo na czytanie o problemach, na które znam rozwiązanie obudzony w środku nocy. Już wolę się pouczyć, poczytać, coś obejrzeć - przynajmniej się czegoś nowego, czasem nawet fascynującego dowiem.

Chwilowo moje motto to: "Ludzie z forum jak najbardziej, ale w realu" :D
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Imperator
Moderator
Moderator
Posty: 2789
Rejestracja: 22 mar 2004, 13:45
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: Imperator » 25 mar 2006, 21:10

Sir Charles pisze:Chwilowo moje motto to: "Ludzie z forum jak najbardziej, ale w realu"

O tak, dokładnie. Dysputy w realu są o wiele ciekawsze... choć i w tesco można dyskutować ;)
Żyję tym co czuję, z życia biorę to, co mi smakuje.
Szukam i znajduję. Nie dołuję, kiedy mi brakuje.
Lubię, siebie lubię, co chcę robię i co myślę mówię.
Prostą idę drogą i niczego już nie boję się.
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 31 mar 2006, 13:07

Przeczytałem cały ten topic. Jednocześnie z zaciekawieniem, przerażeniem, zniesmaczeniem i rozbawieniem :) Osobiście nie traktuję nikogo, kto tu przybywa i prosi o poradę nawet kretyńskiego (wedle opinii większości) problemu, gdyż dla tej hipotetycznej osoby ten problem jest w danej chwili bardzo ważny. I jeżeli zdołam - pomagam. Nieistotne, ile ma postów na koncie. A nazywanie takich person "hołotą", czy inszymi pieszczotliwymi epitetami, jest po prostu urocze. I jakże, jakże ludzkie... :D Zapomnieliście o jednym, proszę państwa - to nie enklawa, a ogólnodostępne forum nt miłości, seksu i życia. I niech takie pozostanie, zgodnie z Wolterowską maksymą. Bez tworzenia na siłę problemów i podsycania nieprzyjemnej atmosfery :/
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 01 kwie 2006, 14:54

TedBundy pisze:Osobiście nie traktuję nikogo, kto tu przybywa i prosi o poradę nawet kretyńskiego (wedle opinii większości) problemu, gdyż dla tej hipotetycznej osoby ten problem jest w danej chwili bardzo ważny. I jeżeli zdołam - pomagam.


Tedziu, chyba Ci jednak pomogło to, że Cię nie było <browar>
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 01 kwie 2006, 17:03

ja tez topic przeczytalam i zrozumialam aluzje - tylko ze zrozumialam ja po kilku postach napisanych na forum , nie musialam dochodzic az na to miejsce - tyle ze chcialam wyjsc temu na przeciw - bo tu z reguly sierpa dostaje sie na poczatku . Tak czy inaczej nie jestem zdziwiona sytuacja kiedy na forum jest zarejestrowanych kilka tysiecy osob , a wypowiada sie 2%. Ja zrobilam tylko jeden blad - zdominowala mnie chec zawarcia jakis fajnych znajomosci i niepotrzebnie w "zycie" forum sie zaangazowalam . "Olewczy" stosunek i rzadkosc odwiedzin prawdopodbnie pomoze mi utrzymac dystans.
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 01 kwie 2006, 18:35

Wstreciucha pisze:Ja zrobilam tylko jeden blad - zdominowala mnie chec zawarcia jakis fajnych znajomosci i niepotrzebnie w "zycie" forum sie zaangazowalam . "Olewczy" stosunek i rzadkosc odwiedzin prawdopodbnie pomoze mi utrzymac dystans.

nie mam olewczego stosunku i też się tu zaangażowałam, ale dystans jest - bo forumowy dom od 5 lat mam gdzie indziej. i mimo że od kiedy tu jestem, tam zaglądam rzadko, ale serduchem jestem z nimi. a tu - cenię sobie kilka znajomości, jedną nawet bardzo i chętnie je rozwinę, ale nic na siłę. co nie zmienia faktu, że zależy mi na jako takim poziomie tu. nie lubię głupoty - nigdzie.
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
Eisenritter
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 443
Rejestracja: 04 sty 2006, 11:21
Skąd: Berlin
Płeć:

Postautor: Eisenritter » 01 kwie 2006, 19:57

Ech... widzę, że jak mnie nie było, to się tu zabawnie zaczęło robić. Spiskowe teorie dziejów i takie tam.

Może nie jestem najlepiej wykwalifikowany i nie siedzę w tym forum tak długo, jak niektórzy, ale stwierdzę na szybko dwie rzeczy. Raz, FAQ jest konieczny i należy użytkowników zachęcać pilnie do jego czytania - oraz traktować surowo zagrywki "pytam, nie chciało mi się czytać FAQ, nie miałem czasu etc." Dwa, widząc jakie tu regularnie odchodzą cyrki z "wiarą" i "niewiarą" w moderację, może wartoby się zastanowić nad wieloinstancyjnością przy większych ilościach ostrzeżeń, czy banowaniu. Albo kolegialnym podejmowaniu decyzji przez modów tak, by nikt potem nie miał pretensji o "brak obiektywności" itp. Werdykt moderacji jest na terenie forum prawem, jak wyrok sądu. A obywatele, użytkownicy forum znaczy się, powinni a) ufać osądowi moderatorów, b) wiedzieć dokładnie, co im grozi i za co.

Krótko mówiąc, bez zasady zaufania do administracji i zasady oznaczoności kar się nie obejdziemy.

Tak, wiem, jestem prawnikiem. My zawsze coś komplikujemy.
Siła charakteru i hart ducha są czynnikami decydującymi. Na sile charakteru opiera się żołnierska pewność siebie.

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 323 gości