IQ

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
mariusz
Weteran
Weteran
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lis 2003, 00:14
Skąd: z Polski:)
Płeć:

IQ

Postautor: mariusz » 02 mar 2004, 12:47

Jakiś czas temu był przeprowadzany międzynarodowy test IQ. Ile wyszło wasze IQ (jeżeli oczywiście je sprawdzaliście) Może zrobimy średnią IQ forumowiczów. :mrgreen:

Moje IQ wyszło 117

pozdrawiam...
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 02 mar 2004, 17:28

Powiem tylko tyle ze ten test wcale nie byl odpowiednim miernikiem inteligencji. był ułozony beznadziejnie , zreszta sciagniety z internetu bo dawno dawno temu juz go robilam. Nie wiem czy kojarzycie Mense ale znam b. wielu ludzi nalezacych do niej i sama rowniez przechodzilam testy na inteligencje. wyniku nie ujawnie bo jest to moja prywatna sprawa. Ale moge wam powiedziec ze wynik telewizyjny w 100% przypadkow moich znajomych i mnie rowniez odbiegał b. nacznie od normy.
zreszta nikt wlasciwie dokladnie nie wie co to jest inteligencja i nie wiadomo jak ja zbadac dokladnie. kazdego typu rozumowania mozna sie wyuczyc.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 02 mar 2004, 20:33

Mi roznie wychodzilo. W jednym tescie 124 w innym 136, a w narodowym gdzies kolo 124.
Ale bez sensu jest to, ze gdybym z tymi samymi odpowiedziami byl starszy o jakies 10 lat to bym mial ze 140 :( No i ten test faktycznie byl beznadziejny! Max IQ jakie mozna bylo zdobyc bylo niskie, tak ze jak by ktos mial 200 to by mu wykazalo z 140.

Poza tym sarah ma racje - tego mozna sie nauczyc :) No i wg mnie nie jest inteligencja szukanie roznic na obrazku! Ani dobra pamiec nie jest inteligencja a na tym polegala wiekszosc cwiczen!

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mariusz
Weteran
Weteran
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lis 2003, 00:14
Skąd: z Polski:)
Płeć:

Postautor: mariusz » 03 mar 2004, 08:22

mnie również różnie wychodziło w wielu testach. Ten międzynarodowy był lekko mówiąć troche dziwny. :wink:
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 03 mar 2004, 18:38

Ten międzynarodowy był lekko mówiąć troche dziwny

to nie byl miedzynarodowy tylko narodowy. Jak by w wielkiej brytanii zobaczyli nasz test to by nas wysmiali
Awatar użytkownika
mariusz
Weteran
Weteran
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lis 2003, 00:14
Skąd: z Polski:)
Płeć:

Postautor: mariusz » 03 mar 2004, 18:50

sarah pisze: Jak by w wielkiej brytanii zobaczyli nasz test to by nas wysmiali



Czemu tak uważasz????

Osobiście jak byłem w angli przekonałem sie o tym, że anglicy wcale nie sa jakoś strasdzeni inteligentni.
Jak byłem tam w szkole nauczyciel języka angielskiego kłucił się ze mną, że rosja nie jest największym państwem na świecie. Upierał się, że Kanada jest większa od Rosji. Do faceta nie mogło dojść, że Rosja zajmuje powieżchnię prawie 2.5 razy większą niż Kanada. Zupełnie nie rozumiem, czemu mieliby nas wyśmiać.... :wink:
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 03 mar 2004, 19:11

Czemu tak uważasz????


juz CI tłumacze. z tego powodu ze to wlasnie wielka brytania byla glownym zalozyclem mensy i w wilkiej brytanii potrzebne jest IQ o pare punktow wyzsze aby sie do tego stowarzyszenia dostac a i tak maja druzgocaca przewage i wlasnie w tym kraju mensa ma najwiecej członków.

Pozatym tam taka legitymacja cos daje autentycznie mensanie sa tam traktowani zupelnie inaczej jak reszta ludzi. glowne stanowiska w wiekszych firmach a nawet w rzadzie w pierwszej kolejnosci sa przyznawane wlasnie im. Kiedy celnik w wielkiej brytanii zobaczyl u mojego kolegi w paszporcie wlozona legitymacje mensy puscil go bez kontroli celnej. Tam sie kogos takiego docenia.
A u nas jeszcze cie zdepczą. pracodawca nie przyjmie kogos wybitnie inteligentnego bo predzej czy pozniej moze go wygryźć
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 03 mar 2004, 20:08

Nie rozumiem sarah dlaczego miano by jakos specjalnie gloryfikowac kogos za to ze nalezy do mensy! A to ze tam potrzeba wiecej punktow to nie oznacza ze potrzeba wiecej umiec! Po prostu ich iq 140 rowna sie naszemu 130 np :twisted:
A poza tym nie lubie tepoglowych mozgow co w ksiazkach siedza :mrgreen: No i udowodniono ze osobom z wysokim IQ trudniej poznac druga polowke i sa samotni ;)

A, i spojrz na to: Nobel - Polak, Kopernik - Polak itp itd! Slawnych polakow jest naprawde wielu!!!
Angel21

Postautor: Angel21 » 03 mar 2004, 20:30

A ja miałam tylko 105. Ale i tak uważam swoje IQ za nie takie złe. Może nie jestem najmądrzejszą kobietą, ale nie uważam się za pustą.

A co do mensy to ja słyszałam właśnie tak jak pisał Maveric że tym osobą bardzo trudno jest znaleść kogoś w kim się będą kochać.
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 03 mar 2004, 20:54

chyba maverick nie zroumiales do konca testy sa identyczne wiec nie ma tak ze ich IQ 140 odpowiada naszemu 130.
I powiem Ci ze ludziom inteligentym b. daleko od
tepoglowych mozgow co w ksiazkach siedza

myslisz cos co jest okreslane mianem inteligencji z tzw. kujoństwem
No i udowodniono ze osobom z wysokim IQ trudniej poznac druga polowke i sa samotni

byc moze dlatego ze czasami sa to indywidualisci. Jednak w znaczeniej wiekszosci sa to NORMALNI LUDZIE jakich widujecie codziennie na ulicy. chodza na imprezy, bawia s wysmienicie. Gro z nich nie wie nawet ze zalicza sie do tych 2% spoleczeństwa.
Ja samotna nie jestem i wcale nie bylo mi trudno znalezc moja druga polowke choc przyznac musze ze on rowniez do mensy nalezy - moze dlatego tak dobrze sie dogadujemy ;) musze go trzymac mocno bo jak sie rozstaniemy to mozetez bede miala klopoty ze znalezieniem sobie partnera ;)
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 03 mar 2004, 21:09

Daj mi kilkadziesiat tego typu testow na IQ a za 2 miesiace moje IQ w tescie skoczy ze 124 na 160 ;)
Tego sie da nauczyc :twisted:
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 03 mar 2004, 21:12

gdybys czytal uwaznie Maverick to to samo napisalam pare postow wyzej, ze tego da sie wyuczyc. Tylko... chyba niebardzo o to chodzi czyz nie? Ja test pisalam dla samej siebie a nie dla wyniku. Moglabym podchodzic do niego 10 razy i tez bym sie wyuczyla tyc pytan ale po co wtedy ten test? zeby sie chwalic papierkiem?
Angel21

Postautor: Angel21 » 03 mar 2004, 21:14

Sarah masz racje, ja jak rozwiązywałam ten test to tylko po to żeby się przekonać czy jestem dobra. Chociaż też nie należy tego testu brać znowu na poważnie, bo przecież w takich warunkach nie da się dokładnie wyliczyć miarodajnego wyniku IQ.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 03 mar 2004, 21:21

A Wy nie zrozumieliscie mnie ;)
Skoro da sie wyuczyc odpowiadania na tego typu pytania to to jest popierdulka a nie test na IQ ;) Moze w jakims tam sensie, ale czlowiek jest taka istotka, ze w zaleznosci od sytuacji roznie mysli :)
A rodzajow inteligencji jech duzo :)
I w ogóle to cale gadanie o inteligencji jest o kant d**** roztrzasl ;) Na co ona komu? No powiedzcie mi :) Ja moge miec IQ nawet 1L (jeden lepper = -100 iq) ale jesli bede osiagal sukcesy w zyciu itd to bede happy, i viece versa - co mi po iq 250 skoro nie bede mial pracy itd :)
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 03 mar 2004, 21:24

dokladnie tak jak mowilam u nas Ci to nic nie daje a wrecz czesto przeszkadza. :/
Angel21

Postautor: Angel21 » 03 mar 2004, 21:25

Wiesz Maverick masz racje. IQ nie jest tak bardzo potrzebne w życiu. Przecież kiedy starasz sie o prace, żadne pracodawca nie pyta się o IQ.
A poza tym jak sądze jest i wielu fajnych ludzi którzy mają niskie IQ. :)

No ale z drugiej strony fajnie byłoby mieć wysokie IQ. Zawsze przecież można sie nim pochwalić :)
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 03 mar 2004, 21:26

sarah pisze:dokladnie tak jak mowilam u nas Ci to nic nie daje a wrecz czesto przeszkadza. :/

A co bys chciala zeby Ci to dawalo? Przeciez to nie moze nic dawac!
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 03 mar 2004, 21:33

tak jak pisalam w wielkiej brytanii czlonkowie mensy sa w pierszej kolejnosci przyjmowani do pracy.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 03 mar 2004, 21:34

Bo Brytyjczycy sa zadyfani w sobie ;)
A wcale nie jest powiedziane ze koles z wysokim IQ bedzie lepszym pracownikiem :)
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 03 mar 2004, 21:42

wiem ze nie jest bo i tak nie wiadomo co to tak naprawde jest to IQ ludzi zacznaja juz wymyslac jakas inteligencje emocjonalna, muzyczna a nawet ostatnio slyszalam o sportowej. Ale prawda jest ze na zachodzie coaz czesciej praktykuje sie roznego rodzaju testy dla przyszlych pracownikow i czesto sa one opierane na testach na inteligencje. Nie jestem jednak pewna czy to jest sluszne posuniecie. Bo chyba akurat ten wskaznik nie decyduje o tym kto jakim bedzie pracownikiem tak jak powiedziales Maverick. Znam ludzi z mensy ktorzy sa b. nieodpowiedzialni, nieobowiazkowi i leniwi i w zyciu bym ich nie zatrudnila na zadne odpowiedzialne stanowisko.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 03 mar 2004, 21:49

Dokladnie, IQ to tylko jedna z miliona cech czlowieka i nie od niej zalezy jaki kto jest... ;)
Awatar użytkownika
mariusz
Weteran
Weteran
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lis 2003, 00:14
Skąd: z Polski:)
Płeć:

Postautor: mariusz » 04 mar 2004, 12:37

Maverick pisze:No i udowodniono ze osobom z wysokim IQ trudniej poznac druga polowke i sa samotni ;)


Przekopane, już wiem, czemu nie moge sobie znaleśc połówki... :mrgreen: (jak mogłem na to nie wpaść??) Kiedyś jak robiłem test iq to wychodziło mi ok 140 dopiero teraz wyszło mi 117. Z chcecią przeczytał bym ten dowód mówiący o tym, że osoby z wysokim IQ mają problem ze znalezieniem partnera. Ciekawe co jest tego przyczyną???

Maverick pisze:A, i spojrz na to: Nobel - Polak, Kopernik - Polak itp itd! Slawnych polakow jest naprawde wielu!!!


Od kiedy Nobel był Polakiem??? Nie wiem, może jest inny Nobel??? :566:
Ja znam alfreda Nobla wynalazce dynamitu. Gość urodził się w Sztokcholmie w Szwecji w roku 1833. Jak miał 9 lat przeprowadził się do Rosji. Dużo podróżował, ale żeby był Polakiem???? :565:

pozdrawiam...
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 04 mar 2004, 20:59

Chodzilo mi o Erazma Jozefa Jerzmanowskiego - tzw "polskiego" Nobla (tak jest zwany" ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
gracja
Maniak
Maniak
Posty: 653
Rejestracja: 22 gru 2003, 00:22
Skąd: z lasu ;)
Płeć:

Postautor: gracja » 27 mar 2004, 02:27

sarah pisze:tak jak pisalam w wielkiej brytanii czlonkowie mensy sa w pierszej kolejnosci przyjmowani do pracy.


I tu wlk bląd Brytyjczyków - typowe zachowanie dla nich, pooglądajcie sobie BBC, ciągle o królowej i premierze Tonym. :563: Ksenofoby. Ale piwo mają niezłe :564:

Wracając - moje IQ wg w/w testu - 136, relatywny wynik.

Jak powiedziała Sarah, mensanie są indywidualistami, dlatego ich wyniki "naukowe" sa często b.przeciętne. Nie mogą się przystosowac do panujących warunków oswiatowych i programów nauczania. Często wybijają się na poziomie akademickim.
Choć są wyjatki - najbardziej intelig. facet jakiego w życiu poznałam - kiblował w liceum, a na studiach odpadł po I semestrze za leserstwo :D
Awatar użytkownika
Dziki Wilk
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 201
Rejestracja: 01 sty 2004, 00:17
Płeć:

Postautor: Dziki Wilk » 27 mar 2004, 17:28

Musze przyznać że ja jestem inteligentny wtedy kiedy trzeba
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 27 mar 2004, 23:33

Dziki Wilk pisze:Musze przyznać że ja jestem inteligentny wtedy kiedy trzeba

A ja np jestem inteligentny caly czas ;)
Awatar użytkownika
gracja
Maniak
Maniak
Posty: 653
Rejestracja: 22 gru 2003, 00:22
Skąd: z lasu ;)
Płeć:

Postautor: gracja » 02 kwie 2004, 00:58

Maverick pisze:
Dziki Wilk pisze:Musze przyznać że ja jestem inteligentny wtedy kiedy trzeba

A ja np jestem inteligentny caly czas ;)


patrz, topic - narcyz :P
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 02 kwie 2004, 01:00

Ja narcyz? Gdzie tam :D Po prostu prawde mowie :D

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 369 gości