spam od forum

Tematy dotyczące części technicznej forum, sugestie, propozycje, opinie, moderowanie wpisów, dodawanie nowych działów itp.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

spam od forum

Postautor: ksiezycowka » 26 wrz 2006, 22:53

Dlaczego dostaje takie kwiatki na maila:
Ssiesz czasem?



My¶lisz, że to beeee...

...czy pyszna zabawa?

Obejrzyj nasz filmik o ssaniu
i podyskutuj na forum!: www.antycenzura.net
<wsciekly> <wsciekly> <wsciekly>

[ Dodano: 2006-09-26, 22:54 ]
Z maila naszego admina?!
Awatar użytkownika
Jasta20
Maniak
Maniak
Posty: 578
Rejestracja: 17 lut 2005, 15:12
Skąd: Z WeNuS :):)
Płeć:

Postautor: Jasta20 » 26 wrz 2006, 23:03

Ja tez wczoraj dostalam takiego o identycznej tresci i tez nie wiem o co chodzi :?
Miłość to nie staw, w którym można znaleźć swoje odbicie. Miłość ma
przypływy i odpływy. Ma też swoje rozbite okrety, zatopione miasta,
ośmiornice i skrzynie złota i pereł. Ale perły leżą głęboko...
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 27 wrz 2006, 01:18

admin pisze:To sponsorowany e-mailing do wszystkich użytkowników forum.

:| :| :|
... ale może mógłbyś, chociaż, mieć wpływ na tekst?

To nie ten poziom <wazne>
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 27 wrz 2006, 01:27

Dokladnie, totalna antyreklama :|
No chyba, ze to taki plan - odstraszyc ludzi, mniejsze obciazenie serwera :>
userman

Postautor: userman » 27 wrz 2006, 09:02

eh... no ja tez dostalem tego smiecia :(
Proponuje filtrowac treśc e-maili ktore sa rozsylane tzn zeby jakis poziom prezentowaly a nie brzmialy jak zwykly spam i moze w temacie w nawiasie kwadratowym dawac napis "Reklama" zeby ludzie mogli sobie odfiltrowac takie listy?
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 27 wrz 2006, 10:00

ja tez nie dostałam, ale sobie ten filmik oblookałam ( moon dała linka). Śmieszny nawet
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 27 wrz 2006, 10:01

JA dostaje tyle spamu,ze nie moge sie polapac, ktory od forum, a ktory nie. Kasuje na biezaco.
Awatar użytkownika
Hardcore
Weteran
Weteran
Posty: 1327
Rejestracja: 20 wrz 2004, 23:31
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hardcore » 27 wrz 2006, 12:11

JA dostaje tyle spamu,ze nie moge sie polapac, ktory od forum, a ktory nie. Kasuje na biezaco.

dokładnie... ja też to nawet zauważyłem, ale jakoś tego nie powiązałem z forum :P po prostu wywaliłem i nie ma się na co obrażać :P
When you dream there are no rules. People can fly, anything can happen. (...)
You may think you can fly, but you'd better not try. People can fly

Obrazek
Awatar użytkownika
Anula
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 272
Rejestracja: 05 maja 2006, 22:52
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Anula » 27 wrz 2006, 14:21

A ja bym się obraziła :| W regulaminie nie ma punktu, że użytkownik zgadza się na otrzymywanie spamu. I to jeszcze tak prymitywnego spamu. Wstyd! Cieszę się teraz, że przy rejestracji podałam konto, którego używam tylko do wszelkiego rodzaju rejestrowania się, konkursów itp.
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 27 wrz 2006, 14:34

Ja sugeruję, żeby wszyscy krzykacze zrzucili się na opłacenie serwera :> Nie znam chyba nic, czego uciążliwość byłaby bardziej przereklamowana, niż spamu właśnie...
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 27 wrz 2006, 14:40

Eee tam, zmieniam zdanie :]
Ten link nie jest taki zly, obejrzalam ze 3 reklamy :]
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 27 wrz 2006, 14:49

dla mnie też to nie był wielki problem. usunęłam od razu i juz. po kłopocie. nie rozumiem problemu
"To jest tak, że gdy mam co chcę,
Wtedy więcej chcę.
Jeszcze."
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 27 wrz 2006, 17:33

admin pisze:to ja jestem sprawcą tych emaili chociaż nie autorem.
To moglbys chociaz raczyc uprzedzic ze jakies swinstwa ludziom wysylasz. To raz a dwa:
Mysiorek pisze:To nie ten poziom <wazne>
.

Mozna lepiej dorobic Charlie mozna. I mozna inne gowna przesylac. NIe na takim poziomie.
Ja sie na spam od forum nie zgdzalam taki!
madziorka.m pisze:nie rozumiem problemu
Nikt tego od Ciebie nie oczekuje... <zalamka>

[ Dodano: 2006-09-27, 17:34 ]
Co za problem pobawic sie programami partnerskimi banami? Robcie co chcecie zbey dorobic na ten gównioany serwer ale odpierdzielcie sie od uzytkownikow.

[ Dodano: 2006-09-27, 17:39 ]
Anula pisze:A ja bym się obraziła
Ja wlasnie czuje czuje urazona.
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 27 wrz 2006, 17:45

moon pisze: Robcie co chcecie zbey dorobic na ten gównioany serwer ale odpierdzielcie sie od uzytkownikow.

Jesteś wulgarna <foch>
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 27 wrz 2006, 18:11

jedna wiadomosc w skrzynce wiecej, a krzyku jakbyscie conajmniej robala dostali <hahaha>
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 27 wrz 2006, 18:14

Sir Charles pisze:Jesteś wulgarna
Niekiedy bywa <foch>
Wstreciucha pisze:akbyscie conajmniej robala dostali
O wlasnie. Ciekawe co tam jeszcze bylo... :/
npr
Bywalec
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 08 wrz 2005, 15:45
Skąd: polska
Płeć:

Postautor: npr » 27 wrz 2006, 22:59

ale ubaw <hahaha>

Jedyny blad jaki popelnil admin to fakt, iz nie napisal ze to reklama.

... ale może mógłbyś, chociaż, mieć wpływ na tekst

Dokladnie, totalna antyreklama

eh... no ja tez dostalem tego smiecia
Proponuje filtrowac treśc e-maili ktore sa rozsylane tzn zeby jakis poziom prezentowaly a nie brzmialy jak zwykly spam

I to jeszcze tak prymitywnego spamu


a to juz jest najlepsze:
To moglbys chociaz raczyc uprzedzic ze jakies swinstwa ludziom wysylasz.

<hahaha>

Dobra, juz sie przestalem smiac, moge pisac dalej.
Ludzie, czy wam sie wszystko tylko z jednym kojarzy? Widzisz tekst ssanie i juz myslisz o tym co wieczorem będziesz robic? (a raczej czego robic nie bedziesz, bo to przeciez swinstwo... swoja droga calkie przyjemne swinstwo ;) ) Bądźcie powazni. Widzieliscie adres tej strony? antycenzura - juz to powinno dac troche do myslenia. Wejdźcie tam a nie od swinst wyzywacie. Jedne z fajnieszych reklam jakie w zyciu widzialem....
.... tabletek do ssania od bólu gardla
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 27 wrz 2006, 23:04

moon pisze:Robcie co chcecie zbey dorobic na ten gównioany serwer ale odpierdzielcie sie od uzytkownikow.


tylko, ze nie pomyślałaś, ze zarabiają w ten sposób właśnie dla użytkowników? po to aby forum dalej funkcjonowało?
"To jest tak, że gdy mam co chcę,

Wtedy więcej chcę.

Jeszcze."
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 28 wrz 2006, 00:42

admin pisze:Ssciesz czasem - miało odniesienie do tabletek od bólu gardła. To wyjaśnienie dla tych co mają "kudłate myśli" :-d


jak film obejzałam to sie domysliłam
a swoja droga mi by tam nie przeszkadzało jak by do mnie cos takiego przyszło i dak dostaje mase róznych rzeczy.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 28 wrz 2006, 07:48

admin pisze:Moon masz konto na poczta.fm więc powiedz ile reklam tygodniowo dostajesz od nich na swoją skrzynkę?
Z 5? :?
admin pisze:Dobrze, więc następnym razem wyślę wszystkim użytkownikom dziesięć emaili ostrzegających że jedenasty bedzie reklamą mailową
Nie wystarczy jeden ktory mozesz wyslac robiac dwa klikniecia w PA. Albo napisac nam tutaj jeden topic z dwoma zdaniami doslownie.
admin pisze:I napisała to osoba która uwielbia gó...ane serwery bo wraca tu codziennie, często spędzając na nim po kilka godzin.
Bynajmiej nie wracam tu ze wzgledu na serwer czy forum z cała masa bledow ktore wisza adminom. :] Wracam tu ze wzgledu na ludzi i dyskusje.
admin pisze:eżeli w przyszłości jakiś reklamodawca wyrazi chęć wysłania e-mailingu do użytkowników forum i będzie chciał za to zapłacić, to zrobię to ponownie.
Ok ale chociaz uprzedzic i wyboerz takiego co takich swinstw nie chce nam wyslac. Tylko cos na ludzkim poziomie. Bo takiemu tu nawet Mysiorek na forum by dal warna za "nie ten poziom" :/ Poza tym moglibyscie sami takich znalezc sami rozreklamowac jakos portal forum zeby byla kasa a nie czekac az jakis zbol sie trafi od mailingu.
admin pisze:Jeśli wejdziesz na jakikolwiek duży portal typu interia, onet, wp to wszelkiego rodzaju reklamy wręcz chcą wyskoczyć z monitora, tyle ich jest. Tu masz pełną swobodę i nikt ci nie narzuca tych banerów.
Nie burzylabym sie gdyby to bylo od jakis interii. Ale to forum to nie interia czy forum onetowskie. To jest cos wiecej dla niektorych uztkownikow i myslilam po prostu ze z Agnieszka to doceniacie jakos i potraficie sie odniesc bardziej z szacunkiem do nas...
madziorka.m pisze:tylko, ze nie pomyślałaś, ze zarabiają w ten sposób właśnie dla użytkowników? po to aby forum dalej funkcjonowało?
<zalamka> Jak nie wiesz o czym mowisz to nie mow. Z glupich reklam na serwisie spokojnie by byli w stanie oplacic serwer.

[ Dodano: 2006-09-28, 07:57 ]
Ok wyjasnie o co ten dym. Nie myslam po prostu ze to forum z którym ja np w pewnien sposob jestem zżyta potraftuje nas jak jakas interia czy cokolwiek takiego...
Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 28 wrz 2006, 10:17

moon pisze:Nie myslam po prostu ze to forum z którym ja np w pewnien sposob jestem zżyta potraftuje nas jak jakas interia czy cokolwiek takiego...

korona Ci z glowy przez to spadla czy jak :/ "o matko dostalam jakis spam z forum, jak oni mogli mnie tak potraktowac " <foch> <hahaha>
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 28 wrz 2006, 10:56

Moon, co Cię ugryzło? <hahaha>
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Anula
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 272
Rejestracja: 05 maja 2006, 22:52
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Anula » 28 wrz 2006, 11:28

A psińco. Ja trzymam z moon. I to nie chodzi o 1 maila (zresztą ja go nawet nie dostałam). Każdy spamer może powiedzieć - "o 1 maila się rzucasz? korona Ci z głowy spadnie?". Owszem, o 1. Ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka. Usunąć 1 wiadomość to nie problem, ale 100 już tak. Spam jest zły. Po prostu, i to nawet nie podlega dyskusji. Jeżeli podaję mój adres komuś z przyjaciół, to oczekuję, że nie będzie mi śmieci wysyłał. I tak samo z tym forum. Moon jest z nim w jakiś sposób związana emocjonalnie i bardziej się wkurzyła, niż gdyby dostała to od anonimowego spamera. I szczytne cele nie mają znaczenia. Jeżeli Admin ma zamiar dalej rozsyłać reklamy, to powinien umieścić punkt w regulaminie "zgadzam się na otrzymywanie informacji marketingowych, bla bla bla...". A rozsyłanie niezamówionych informacji handlowych jest w Polsce karalne.
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 28 wrz 2006, 11:32

<zalamka>

Jak Ci pizza założy ulotkę na klamkę, do składasz doniesienie do prokuratury? <hyhy>
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 28 wrz 2006, 11:35

Anula pisze:zresztą ja go nawet nie dostałam)

:]
Sir Charles pisze:Jak Ci pizza założy ulotkę na klamkę, do składasz doniesienie do prokuratury? <hyhy>

na swiecie sa ludzie , ktorzy uwielbiaja sie wadzic o "pietruszke" , aby tylko dla zasady sie pospierac <hyhy>
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
Awatar użytkownika
Anula
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 272
Rejestracja: 05 maja 2006, 22:52
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Anula » 28 wrz 2006, 11:36

Nie zakładają, bo mam domofon i półeczkę na reklamy przy drzwiach wejściowych - kogo interesuje, ten zabiera. Mogę porównać z banerem - kogo interesuje ten klika.

Właśnie chodzi mi o zasadę. I przestańcie mówić, że jedna wiadomość nie ma znaczenia i chodzi o pietruszkę. Przykład - firma, w której niedawno pracowałam, dostaje czasami zapytania o ofertę na maila. Dostają sporo spamu, więc mają założony filtr. I nagle, dla pewnej wiadomości, filtr źle zadziałał i wylądowała w koszu. O mały włos przepadłby kontrakt za 100 000 euro. Korona by z głowy nie spadła?
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2006, 11:45 przez Anula, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 28 wrz 2006, 11:38

Anula pisze:. Mogę porównać z banerem - kogo interesuje ten klika.


idąc tym tokiem myślenia- dostajemy spam- kto chce ten czyta :]
"To jest tak, że gdy mam co chcę,

Wtedy więcej chcę.

Jeszcze."
Awatar użytkownika
Anula
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 272
Rejestracja: 05 maja 2006, 22:52
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Anula » 28 wrz 2006, 11:43

madziorka.m pisze:dostajemy spam- kto chce ten czyta

Nie tak. Jak dostajesz, musisz poświęcić czas na odsegregowanie spamu od niespamu i usunięcie niechcianych wiadomości.
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 28 wrz 2006, 12:04

Anula pisze: Dostają sporo spamu, więc mają założony filtr. I nagle, dla pewnej wiadomości, filtr źle zadziałał i wylądowała w koszu

No to raczej normalne, że tak samo jak trzeba czasem ręcznie usuwać spam, tak samo trzeba raz na jakiś czas rzucić okiem co tam się znajduje w folderze spam.

Anula pisze:Jak dostajesz, musisz poświęcić czas na odsegregowanie spamu od niespamu i usunięcie niechcianych wiadomości.

Chyba więcej czasu poświęciłem już na czytanie i pisanie w tym temacie, niż na segregowanie spamu przez ostatni rok <hahaha>
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 28 wrz 2006, 12:14

Anula pisze:Jak dostajesz, musisz poświęcić czas na odsegregowanie spamu od niespamu i usunięcie niechcianych wiadomości.

zebys sie nie przemeczyla ;P aaaaaaa Ty nie musisz, zapomnialam ze nie dostalas ;P Moze w takim razie by wszystkich uszczesliwic , oplacisz korzystanie z serwera na nastepny rok ;)
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.

Wróć do „Sprawy techniczne forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości