Wyraź to. Czymkolwiek to jest.

Trafiaja tu topiki ktore zostały załozone w działach tematycznych forum, a do nich nie pasowały. Posty w tym dziale automatycznie są kasowane co 180 dni.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 28 sty 2009, 00:50

Wujo Macias pisze:Kredyt

Ten kredyt hipoteczny, który dostaniesz mając 2 tysiące na rękę? :> Do poprzedniego posta tez coś dodałam.

PS. Perspektywa się nie zmienia. Była i jest taka sama.
Natomiast u Ciebie widzę piękny relatywizm spod znaku "jak możesz mówić, że 2500 to grosze, skoro ludzie zarabiają po 1200". Czy ludziom, którzy zarabiają po 1200 mówisz "nie narzekaj, są tacy, co nie mają 20 dolarów na miesiąc"? Zawsze jest ktoś, kto ma mniej, albo wcale. Co nie oznacza, że Ty masz dużo. A pensja, z której nie utrzymasz żony i dziecka, która nie pozwala Ci wziąć wspomnianego właśnie kredytu hipotecznego (a która w dodatku kosztuje Twojego pracodawcę drugie tyle), dzięki której może i oszczędzisz te 7 i pół tysiąca, ale na auto mniej niż pięcioletnie stać Cię nigdy nie będzie, a za aparat na zęby dziecka będą musieli zapłacić dziadkowie - to jest mała pensja. I niewiele w tym zmienia fakt, że inni mają jeszcze mniejszą.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2009, 01:16 przez pani_minister, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Wujo Macias
Maniak
Maniak
Posty: 750
Rejestracja: 24 paź 2006, 05:06
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Wujo Macias » 28 sty 2009, 01:24

Znajomi do spoly zarabiali niecale 4 tysie i spokojnie kredyt na kilkadziesiat tysiecy by dostali. Wiec sie da, nie mowiac juz o roznorakich "sciepach narodowych" w wykonaniu rodziny. "Babcia chciala pozyczke, stad przyszedl z nia wnusio i jego zona".

A ze sie da wiecej- przewaznie sie da. Kosztem braki snu, relaksu, dodatkowych kursow i studiow. Niemniej racja, da sie. Spora czesc populacji jednak albo jest zbyt leniwa, albo zbyt ceni sobie zycie osobiste, zeby uzerac sie o te kilka stow miesiecznie. Ciebie tez przeciez ch..uj strzelil.
I dla jasnosci, ale takiej jasnistej wrecz- nie lecze zadnych frustracji, nic mnie (poza watroba) nie boli; cenie sobie owocne dyskusje i rozwiazywanie niejasnych dla mnie zagadnien.

Uwazam, ze przedzial 2000- 2500 na reke to dobra pensja. Na ogromny kredyt nie wystarczy, domowego pokoju rozrywek multimedialnych tez raczej dzieki temu nie wybuduje, ale w sumie fajnie jest. Bo czesc mozna przepieprzyc, ciutke odlozyc. Stad taki moj zryw, gdy zapodalas z ta "drobna suma".
Dobra, reszte jutro bo dzis padam.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2009, 01:33 przez Wujo Macias, łącznie zmieniany 1 raz.
"księżycówka, napisałem Ci priva"
Awatar użytkownika
tarantula
Weteran
Weteran
Posty: 978
Rejestracja: 06 cze 2006, 18:50
Skąd: zoo
Płeć:

Postautor: tarantula » 28 sty 2009, 02:09

Wujo Macias pisze:Uwazam, ze przedzial 2000- 2500 na reke to dobra pensja. Na ogromny kredyt nie wystarczy, domowego pokoju rozrywek multimedialnych tez raczej dzieki temu nie wybuduje, ale w sumie fajnie jest. Bo czesc mozna przepieprzyc, ciutke odlozyc.

Tak, jak jest sie singlem, nie ma dzieci, mieszka u rodzicow to taka pensja moze byc OK. Jesli ktorys z wymienionych wczesniej punktow sie zmenia to juz nie jest tak cool z tym 2000-2500.
"Babcia Weatherwax nigdy się nie gubiła.
Zawsze doskonale wiedziała, gdzie się znajduje,
czasem tylko nie była pewna, gdzie jest wszystko
inne."
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 28 sty 2009, 03:03

a6w zrobione...miałem nie chodzić o 3 w nocy spać :/ no kuuuurrrr....za 3,5h na nogach? możliwe, ale ciężko to sobie wyobrazić...a pewnie nim wyjdę z łazienki to bedzie 4 :/

papa <browar>
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 28 sty 2009, 06:29

Gdy dojdzie do konkretów, na pewno w sprawie finansowania ślubu osiągniemy kompromis.
Stojak? Niefajne, niesmaczne określenie :)

Mia pisze:I to wystarczy jak dla mnie, skoro nie chcesz kogoś zapraszać, to nie rób tego. Proste.


nie mógłbym być aż takim egoistą, gdy wezmę za żonę bardzo, ale to bardzo rodzinną kobietę. To nie sytuacja typu walenia pięścią w stół i nie bo nie. To wymarzony ślub kościelny mojej kobiety, biała suknia, dobrodziej i cała reszta tej wyjątkowej chwili.
Poza tym już dawno ustaliliśmy, iż w kwestii ślubu i urządzenia mieszkania zrealizuję każdy jej pomysł, by była szczęśliwa.

Blazej30 pisze:urzędnik w ministerstwie finansów z kilkuletnim stażem dostaje 2600 netto.


a początkujący agent CBA 2800 na łapę. Niesprawiedliwość. Ja zaczynałem od 460 netto stażu. I nie znam aktualnie nikogo w moim otoczeniu, kto bierze 1200 na rękę. Mało kto spada poniżej 2. I też nie są do końca niezadowoleni. Lekarz? Lekarz dostaje grosze, dopóki nie wyrobi sobie pozycji i znajomości - czyli kilka lat, góra 10. Faza - biedny konował wywołuje u mnie furię, bo takich nie znałem i nie znam.

I nie przesadzajmy, bo Wujo ma trochę racji. Auta idą jak woda? Te do 10 patyków, jasne. Import otworzył wielu Polakom szansę na pierwszy samochód w życiu, za rozsądne pieniądze. Mieszkania? Mieszkania dopiero pójdą, bo wreszcie pieprznęła ta chora spekulacyjna bańka, jeszcze trochę i wrócą do normalniejszego poziomu.

Wujo Macias pisze:Uwazam, ze przedzial 2000- 2500 na reke to dobra pensja.


mieszkając z rodzicami, nie opłacając rachunków. Wtedy można odłożyć. Ja na starcie mam sporo ponad tysiaka miesięcznych opłat + pieniądze dla matki, a kredytu aktualnie żadnego nie mam. Zdania nie zmienię, iż komfort finansowy zaczyna się od 10k netto na rodzinę z dziećmi. Kredyt/kredyty, koszty życia, zakupy, wakacje, odłożenie, trzeci filar, fundusz dla dziecka/dzieci, dwa samochody, wówczas żyje się w miarę normalnie, też bez szaleństw typu Bali czy Bora-Bora :) . Sporo pracy mnie jeszcze czeka.
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 28 sty 2009, 08:23

pani_minister pisze:
I, Tedziu, 15 tysięcy? :> Nawet, jak zarabiałam grosze dawno temu, to byłoby raptem parę miesięcy odkładania.

Nie no normalnie magiki tu są - co to jest te "pare groszy " w takim razie ?? napisz ta smieszną kwotę co pozwala Ci w pare miesiecy odłozyc 15000 zł
Ted ja rozumiem, ze wódka bedzie najlepszej sorty ! [:D]


pani_minister pisze:
daja nam sume ok. 2500, ktora to dla Ciebie jest suma drobna.

Tak, bo na tę sumę (lub większą) ciągnęłam etat i fuchy, które tworzyły praktycznie etat kolejny, jak nie więcej. Wysiłek wkładany niewspółmierny do zarobków, nie mówiąc już o prawnym lawirowaniu niemal wszystkich zatrudniających. I dlatego już w Polsce nie pracuję.

to nie jest odpowiedz, a Ty Wujo i tak to zle wyliczyles majac 2500 zl na miesiac musiala by zyc barrrrdzo skromnie i miec niskie oplaty by odlozyc w kila miesiecy 15000 zł .

dodam na koniec 2500 zł to duze pieniadze dla sprzataczki, wizażystki, przecietnej fryzjerki, sekretarki która ma parzyć kawe, juz dla mnie ! to grosze za ta kwote w tym kraju pracy nie podejmnę zadnej ! bo nic nie robiac zarobic moge wiecej.
Dobre pieniadze zaczynają sie gdzies w zaleznosci co kto robi od 5000 ZŁ

ps. "nic nie rozbiac" nie zatrudniajac sie gdziekolwiek u pracodawcy.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2009, 08:36 przez Andrew, łącznie zmieniany 6 razy.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 28 sty 2009, 08:50

Andrew pisze:dodam na koniec 2500 zł to duze pieniadze dla sprzataczki, wizażystki, przecietnej fryzjerki, sekretarki


i dla nauczyciela. Bo kwoty, które w PL zarabiają nauczyciele, to kpina. Moja matka, kończąc karierę zawodową na stopniu nauczyciela dyplomowanego, nigdy 2 netto na etacie nie przekroczyła. Śmiech na sali i kpina w żywe oczy.

Andrew pisze:Dobre pieniadze zaczynają sie gdzies w zaleznosci co kto robi od 5000 ZŁ


na jedną osobę, bądź rodzinę, która nie ma jeszcze dzieci. Zgadzam się.
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 28 sty 2009, 08:59

TedBundy pisze:
i dla nauczyciela. Bo kwoty, które w PL zarabiają nauczyciele, to kpina. .

jaka kpina , a ile bys im chciał dać ! tyle im najnormalniej w swiecie styknie ! juz nie przesadzaj ! zawsze moga cos innego robic nikt ich ni pchał na tą posadę !
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 28 sty 2009, 09:02

Mia pisze:Jak Ty masz słabiutką, to co ja mam powiedzieć?
Na diecie moja droga ;) Ogólnie to mam zmienną. Czasem mocną, a czasem nie. Zależy.
Blazej30 pisze:ostatnio na forum przeczytałem że OK to jest 10000. kto tyle zarabia?
To mogłeś chociaż tego posta doczytać, bo wymieniałam kto :P
Grace pisze:A rano co? Okres dostałam :/
Rano zawsze przychodzi brutalna rzeczywistość ;DD Mi się ostatnio dzieci nie śnią wcale :( Szkoda. Moje sny póki co zatrzymały się na etapie ich robienia :)
TedBundy pisze:mieszkając z rodzicami, nie opłacając rachunków. Wtedy można odłożyć. Ja na starcie mam sporo ponad tysiaka miesięcznych opłat + pieniądze dla matki, a kredytu aktualnie żadnego nie mam. Zdania nie zmienię, iż komfort finansowy zaczyna się od 10k netto na rodzinę z dziećmi. Kredyt/kredyty, koszty życia, zakupy, wakacje, odłożenie, trzeci filar, fundusz dla dziecka/dzieci, dwa samochody, wówczas żyje się w miarę normalnie, też bez szaleństw typu Bali czy Bora-Bora :) . Sporo pracy mnie jeszcze czeka.
Oj zgadzam się, zgadzam. Mnie też cholera <pijak>
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 28 sty 2009, 10:51

Grace pisze:babyonline - fajne, p

Hah, ja przedwczoraj się wciągnęłam :)
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 28 sty 2009, 11:08

Wujo Macias pisze:Znajomi do spoly zarabiali niecale 4 tysie i spokojnie kredyt na kilkadziesiat tysiecy by dostali

Pisałam o jednej pensji, ale niech będzie już, że mamy dwie na starcie. Kilkadziesiąt tysięcy mówisz... No to stać mnie na altankę na ogródkach działkowych w Krakowie. Do mieszkania brakuje jeszcze dwa razy tyle (zakładając, że te "kilkadziesiąt" to raczej 80 niż 20).
Wujo, ja między innymi dlatego wyjechałam, bo wkurzała mnie niemożebnie sytuacja, kiedy za wynajem płaciłam więcej, niż kosztowałaby mnie rata własnego mieszkania. Ale na kredyt nie miałam szans. To naprawdę nie taka bułka z masłem.

Andrew pisze:Dobre pieniadze zaczynają sie gdzies w zaleznosci co kto robi

Nie. Dobre pieniądze to dobre pieniądze, reszta to kwestia dopasowywania poglądów do możliwości i chęci. 2500 to nie są dobre pieniądze, ale jeśli ktoś poważniejszych wydatków nie ma, rodziny nie ma, dorabiać w żaden sposób ani przekwalifikowywać się nie chce - to jest to kwota zadowalająca. Nadal grosze - tyle, że niektórym więcej, niż te "grosze" nie potrzeba, z rożnych powodów. I będę broniła mojego prawa do nazywania tej kwoty groszami.

Andrew pisze:a Ty Wujo i tak to zle wyliczyles majac 2500 zl na miesiac musiala by zyc barrrrdzo skromnie i miec niskie oplaty by odlozyc w kila miesiecy 15000 zł

A to już też gdzieś wcześniej wrzuciłam. Nie 15000 lecz 7500 - czyli tysiąc miesięcznie. Nie da się? Nawet z 2500 się da (zakładając, że rachunki też na dwie osoby dzielisz, co często ma miejsce, skoro już ślub planujesz). W końcu, jeśli wg Wuja za 1200 żyć można - to reszta jest nadwyżką, prawda? 1300 oszczędności w miesiąc :D Jak się dobra fucha trafi, to można nawet całą kwotę w jednym rzucie dostać.

Wujo Macias pisze:Uwazam, ze przedzial 2000- 2500 na reke to dobra pensja. Na ogromny kredyt nie wystarczy, domowego pokoju rozrywek multimedialnych tez raczej dzieki temu nie wybuduje, ale w sumie fajnie jest. Bo czesc mozna przepieprzyc, ciutke odlozyc. Stad taki moj zryw, gdy zapodalas z ta "drobna suma".

Ok, więc uzupełnię: pensja taka jest dobra, jeśli jesteś studentem, może zaraz po studiach, ambicji większych nie posiadasz i zobowiązań nie masz, pasuje Ci wynajmowanie lub mieszkanie kątem u rodziców. Ogólnie rzecz biorąc pensja nie jest dobra - bo dobra pensja pozwala na przykład rodzinę utrzymać lub kąt własny kupić. Za 2 tysiące żadnej z tych dwóch rzeczy nie zrealizujesz. Ergo - pensja nie jest taka rewelacyjna i spokój zapewniająca. A to, że inni mają mniej i żyją, to żadne uzasadnienie.

Zresztą wrócę jeszcze do tego po południu, bo na razie mi myśl przewodnia ucieka.

Tedziu - stojak, bo jedyna Twoja funkcja w całej imprezie wydaje się ograniczać do podtrzymania panny młodej przy ołtarzu, właściwie ktokolwiek mógłby to zrobić. Cała reszta jest dla rodziny, od rodziny, z rodziną i wg rodziny.
Grace

Postautor: Grace » 28 sty 2009, 11:12

księżycówka pisze:TedBundy napisał/a:
mieszkając z rodzicami, nie opłacając rachunków. Wtedy można odłożyć. Ja na starcie mam sporo ponad tysiaka miesięcznych opłat + pieniądze dla matki, a kredytu aktualnie żadnego nie mam. Zdania nie zmienię, iż komfort finansowy zaczyna się od 10k netto na rodzinę z dziećmi. Kredyt/kredyty, koszty życia, zakupy, wakacje, odłożenie, trzeci filar, fundusz dla dziecka/dzieci, dwa samochody, wówczas żyje się w miarę normalnie, też bez szaleństw typu Bali czy Bora-Bora . Sporo pracy mnie jeszcze czeka.
Oj zgadzam się, zgadzam. Mnie też cholera

I ja. Ale nie przeraża mnie to. Tylko dopóki nie zacznę zarabiać prawdziwych pieniędzy o dziecku nie ma mowy.
lollirot pisze:Grace napisał/a:
babyonline - fajne, p

Hah, ja przedwczoraj się wciągnęłam

fajne, tylko, że jak wcześniej wspomniałam, jako przyszła matka na pewno swojej wiedzy nie opierałabym na tego typu portalach.
Awatar użytkownika
Wujo Macias
Maniak
Maniak
Posty: 750
Rejestracja: 24 paź 2006, 05:06
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Wujo Macias » 28 sty 2009, 11:23

tarantula pisze:Tak, jak jest sie singlem, nie ma dzieci, mieszka u rodzicow to taka pensja moze byc OK. Jesli ktorys z wymienionych wczesniej punktow sie zmenia to juz nie jest tak cool z tym 2000-2500.
Zakladam, ze dzieci nie ma fakt. Ale mieszkanie u rodzicow? Wynajecie pokoju to 600- 800 zlotych miesiecznie. Wiec zostaje ok. 1200- 1800. Czyli dobra suma. W ogole najciekawsze, ze wsrod moich znajomych Ci co cos wynajmuja to przewznie ludzie zaabiajacy duzo wiecej niz te mityczne juz 2 kola, lub duzo mniej. Ludzie oscylujacy wokol 2500 wciaz zlegaja ze starymi, bo "nie stac ich na wynajecie".
Tak, tych z 1700 stac, tych z 2500 juz nie.
Ludzie, ja wiem ze w stosunku do kosztow zycia 2500 nie jest rewelacja. Ale w tym kraju nie zarabia sie nawet takich sum.
"księżycówka, napisałem Ci priva"
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 28 sty 2009, 11:25

Wujo Macias pisze:Wynajecie pokoju to 600- 800 zlotych miesiecznie.

Nie wszystkich bawi wynajmowanie pokoju, zauważ.
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
Wujo Macias
Maniak
Maniak
Posty: 750
Rejestracja: 24 paź 2006, 05:06
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Wujo Macias » 28 sty 2009, 11:27

lollirot pisze:
Wujo Macias pisze:Wynajecie pokoju to 600- 800 zlotych miesiecznie.

Nie wszystkich bawi wynajmowanie pokoju, zauważ.
Trudno, wiekszosc innego wyboruu nie ma. Albo ze starymi, albo pokoj.
"księżycówka, napisałem Ci priva"
Grace

Postautor: Grace » 28 sty 2009, 11:29

lollirot pisze:Wujo Macias napisał/a:
Wynajecie pokoju to 600- 800 zlotych miesiecznie.

Nie wszystkich bawi wynajmowanie pokoju, zauważ.

racja, ale nie wszystkich z kolei bawi np kredyt hipoteczny brany na partnera lub/i rodziców i spłacanie jeszcze raz tyle, ile jest mieszkanie warte :]
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 28 sty 2009, 11:32

Grace pisze:racja

To, rozumiem, a propos tego, do czego się odniosłam w kontekście tarantulowej wypowiedzi, tak?

[ Dodano: 2009-01-28, 11:34 ]
fajne, tylko, że jak wcześniej wspomniałam, jako przyszła matka na pewno swojej wiedzy nie opierałabym na tego typu portalach.

Jakaś Ty rozsądna, to się chwali. A ja planuję całą ciążę poprowadzić sama na podstawie portali internetowych.
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Grace

Postautor: Grace » 28 sty 2009, 11:41

[Nie lubię mieć ważnych spotkań/ egzaminów popołudniu lub wieczorem. A dziś mam jedno popołudniu, drugie wieczorem... Mam nadzieję, że oba pójdą po mojej myśli.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2009, 11:46 przez Grace, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 28 sty 2009, 11:47

Też spróbuj, z Twoją smykałką jeszcze na tym zarobisz 8)

[ Dodano: 2009-01-28, 11:48 ]
Ojoj, mogłam zacytować, bo się Gosia rozmyśliła.
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Grace

Postautor: Grace » 28 sty 2009, 11:58

Jeszcze coś Kasiu chciałabyś ciekawego dodać?
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 28 sty 2009, 12:23

a ja sie rozchorowałem :/ jakas grypa czy cos ... :/
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 28 sty 2009, 12:28

Mati pisze:jakas grypa czy cos ... :/

Ja mam grypę żołądkową. W nocy zwróciłam cały obiad, jest mi niedobrze, nic nie jem... ;(
Nawet herbata wywołuje efekt zwrotny...
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 28 sty 2009, 12:34

Olivia pisze:jest mi niedobrze, nic nie jem... ;(

ja rano myślałem, że żołądek mi się cały cofa :/

ble
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 28 sty 2009, 14:18

Grace pisze:Ale nie przeraża mnie to.


mnie to nie przeraża, bo szczęśliwą rodzinę , nawet za 1/5 tej kwoty. Ale to życie z dnia na dzień, z ciągłym liczeniem szmalu. Przerabiałem na własnym przykładzie. Doskonale pamiętam, jak to jest jak na dzień masz 10,15 złotych na życie. To na pewno mnie wyprostowało w temacie pieniądza i nakierowało na niego, jako jeden z najważniejszych celów.
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 28 sty 2009, 14:31

TedBundy pisze:Doskonale pamiętam, jak to jest jak na dzień masz 10,15 złotych na życie

Latem i jesienią często nawet tyle na siebie nie wydam na jedzenie ( nie liczę wina oczywiście)

TedBundy pisze:To na pewno mnie wyprostowało w temacie pieniądza

To Ty pod tym względem byłeś kiedyś jeszcze bardziej krzywy niż teraz ?? <boje_sie>
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 28 sty 2009, 14:38

wątpię :] kłopoty otworzyły mi oczy. I potem empirycznie skorygowałem jedynie jedną prawidłowość. Bo kupię wszystko, ale szczerej miłości nie kupię. Chociaż :) "Daj mi ludzi i forsę, by wyglądali jak ludzie...."
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 28 sty 2009, 14:55

Idę do fryzjera <banan>
Matko jeden telefon i zapis na za 45 minut ;DD
Ekspres :D

Najchętniej ścięłabym na krótko, ale jeszcze takiej pogody nie ma :(
No i M. woli jak mam dłuższe :/
Ostatnio zmieniony 28 sty 2009, 14:57 przez ksiezycowka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 28 sty 2009, 15:02

księżycówka pisze:No i M. woli jak mam dłuższe


Jaki M. ? :(
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 28 sty 2009, 15:04

TFA, co za smutna mina! Aż autentycznie wydałam z siebie "O maaaaatko, TFA się smuci". [:D]
Nikt ważny mój drogi, zapewniam :*
Awatar użytkownika
Nola
Maniak
Maniak
Posty: 696
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:55
Skąd: zachód
Płeć:

Postautor: Nola » 28 sty 2009, 15:15

tak bardzo nie chce mi się dzisiaj iść do pracy :/
Chaos is a friend of mine

Wróć do „Śmietnik”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości