Fantazje erotyczne

Zagadnienia związane ze sferą fizyczną (cielesną), a także z problemami dotyczącymi tematów współżycia i kontaktów cielesnych. Pozycje seksualne - wymiana doświadczeń.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 23 lut 2006, 19:24

gracja pisze:Jak juz na gruncie fantazji jesteśmy. Z serii: miejsca publiczne.
Stary, kamienny most (nie wiem czy takie są, w mojej głowie są). Na nim masa ludzi, zlot motocyklistów albo święto ludowe. Schodzimy na dół. On opiera mnie o ścianę z cegieł. Szybki, gwałtowny sex. Potem bierze stanowczo za ręke, idziemy na górę i mieszamy się z tłumem.

2:
Też most. Tym razem nowoczesny. Samochodów brak. Gorąca noc. W dole rzeka. Masa świateł. Chłodna okrągła barierka. Sex od tyłu z zaciśniętymi dłońmi na barierce, aż kostki bieleją, a kamyczki osuwają sie spod stóp i chlupoczą o wodę. mmm... .kozak.

Co tam Wstreciucha - tu mamy erotyczny talent. :D
Czemu ja mojemu powiedzialam zeby jechal wpier do domu a nei do mnie przed chwila ? ;(
Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 23 lut 2006, 20:13

moon pisze:Co tam Wstreciucha - tu mamy erotyczny talent.

talent ? calosc opiera sie wylacznie na wyobrazni i ewentualnej checi opisania tego ;) w przeciwnym razie kazdy uprawiajacy sex aktywnie , lub mniej aktywnie, ale fantazjujacy na ten temat - ma talent . Nie umniejszajac gracji rzecz jasna - bez dwoch zdan pruderii to w tej Pani nie ma ;)
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 23 lut 2006, 20:18

Wstreciucha pisze:talent ? calosc opiera sie wylacznie na wyobrazni i ewentualnej checi opisania tego ;) w przeciwnym razie kazdy uprawiajacy sex aktywnie , lub mniej aktywnie, ale fantazjujacy na ten temat - ma talent .

Nie zrozumiałas mnei zupełnie i tak mówie o talencie.
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 23 lut 2006, 20:50

Swoją drogą, przelewanie fantazji "na ekran" w ciekawy, kręcący i zajmujący sposób to "wyższa szkoła jazdy" -wymaga sporej erudycji,hehehe i pomysłowości :D
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 03 mar 2006, 22:19

Blazej30 pisze:moon napisał/a:
W planach pissing mam Brak tylko warunków, bo ja naprawde lubie moja pościel

umpa umpa polecam ceratowe prześcieradło.

Wanna moglaby byc lepszym miejscem. Z ceraty splynie na dywan :D
Moze i bym sprobowala tylko jakos wyobrazam sobie, ze byloby dziwnie zabrac sie do samego, ze tak powiem oddawania moczu. Pewnie ze wzgledu na sytuacje i swiadomosc, ze ktos mnie obserwuje pecherz odmowilby wspolpracy. To jednak czynnosc wydalnicza jakby nie byla i czlowiek jest bardziej przyzwyczajony do robienia tego w samotnosci. A maz pewnie tez by nie bardzo chcial bo uznalby to, jak go znam, za niezbyt respektowne dla mnie. Nawet z kajdankami mial na poczatku maly problem bo myslal, ze moze jakos to bedzie mi na moim szacunku uwlaczac :/
TedBundy pisze:Kręcenie "snuff movies"

Hmm...obilo sie o uszy ale nie moge skojarzyc. Oswiec prosze na ten temat.
moon pisze:J abym chciała nasiusiać i sie w tym potem ubabrac z nim

Gdybym ja miala probowac to zapewne tylko po to, zeby zobaczyc co bede czula. Tak mysle, ze nic specjalnego. No i oczywiscie zmyc to od razu. Nie zapominajmy, ze te wszystkie kwasy i bakterie to rzecz nie najlpesza dla skory i ogolnego stanu zdrowia. W sumie jak sobie przypomnialam lekcje biologii na ten temat i co sie dokladnie w moczu znajduje to jakos tak doprawdy odpycha to. No w koncu wychodzi to z systemu wydalniczego, nieprawdaz?
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
Koko
Weteran
Weteran
Posty: 1105
Rejestracja: 25 gru 2004, 00:31
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: Koko » 03 mar 2006, 22:40

runeko pisze:No w koncu wychodzi to z systemu wydalniczego, nieprawdaz?

A o urynoterapii słyszałaś?
Wiem słowo jak krem
krem na zmarszczki w mojej głowie.
Awatar użytkownika
ForsakenXL
Maniak
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: 01 sty 2006, 15:45
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: ForsakenXL » 03 mar 2006, 22:52

Koko pisze:
runeko pisze:No w koncu wychodzi to z systemu wydalniczego, nieprawdaz?

A o urynoterapii słyszałaś?

Zostawmy takie bzdury "rękom które leczą" i innym takim :]
"Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw?Trzeba tylko umieć je popełniać!
A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień"
~George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 03 mar 2006, 22:58

runeko pisze: Oswiec prosze na ten temat


snuff movies, Runeko, to jedna z najgorszych i najmroczniejszych rzeczy jakie mogą się pewnego rodzaju chorym umysłom zalęgnąć pod czaszką :/....to kręcenie kamerą prawdziwych gwałtów czy morderstw i dystrubuowanie za opłatą takich filmików w gronie wykolejeńców, których kręcą tego typu klimaty. Typowo kryminalne sprawy.... <belt>
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Koko
Weteran
Weteran
Posty: 1105
Rejestracja: 25 gru 2004, 00:31
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: Koko » 03 mar 2006, 22:59

ForsakenXL pisze:Zostawmy takie bzdury

Zdziwiłbyś się. Zapewniam.
Wiem słowo jak krem

krem na zmarszczki w mojej głowie.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 03 mar 2006, 23:46

A czy mocz to czasem nie jest w jakichs 95% woda? Zreszta co za problem, przed takim czyms wypic 2 litry plynu i "przeczyscic" system wydalniczy tak by za nastepnym razem leciala prawie sama woda...

No i podstawa to nei jesc szparagow przed tym <hahaha>
Awatar użytkownika
ForsakenXL
Maniak
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: 01 sty 2006, 15:45
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: ForsakenXL » 04 mar 2006, 00:13

Koko pisze:Zdziwiłbyś się. Zapewniam.

To ja jednak z wyboru pozostanę w niewiedzy <belt>
"Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw?Trzeba tylko umieć je popełniać!
A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień"
~George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
Koko
Weteran
Weteran
Posty: 1105
Rejestracja: 25 gru 2004, 00:31
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: Koko » 04 mar 2006, 00:19

Maverick pisze:No i podstawa to nei jesc szparagow przed tym

Dlaczego?
ForsakenXL pisze:To ja jednak z wyboru pozostanę w niewiedzy

Oh, oh. Dlaczego od razu bełt. Ludźmi jesteśmy. Brzydzimy się samych siebie?
Wiem słowo jak krem

krem na zmarszczki w mojej głowie.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 04 mar 2006, 00:22

Bo zazwyczaj po szparagach siki tak smierdza ze wytrzymac nie idzie oddajac je do klozetu a co dopiero jakby mialy trafic na twarz partnera...
Awatar użytkownika
Koko
Weteran
Weteran
Posty: 1105
Rejestracja: 25 gru 2004, 00:31
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: Koko » 04 mar 2006, 00:24

O, nie wiedziałam.
Sikać na partnera- też nie mam zamiaru wiedzieć jak to jest ;)
Wiem słowo jak krem

krem na zmarszczki w mojej głowie.
Awatar użytkownika
ForsakenXL
Maniak
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: 01 sty 2006, 15:45
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: ForsakenXL » 04 mar 2006, 00:25

Koko pisze:Brzydzimy się samych siebie?

Fekaliów i wszelkich innych nieczystości, w dodatku na własne życzenie? Oczywiście.
"Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw?Trzeba tylko umieć je popełniać!
A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień"
~George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
Koko
Weteran
Weteran
Posty: 1105
Rejestracja: 25 gru 2004, 00:31
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: Koko » 04 mar 2006, 00:43

A jeśli jesteś przymuszony? (urynoterapia itd.)
Wiem słowo jak krem

krem na zmarszczki w mojej głowie.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 04 mar 2006, 00:47

To sie przyzwyczai po kilku dniach i tyle :) To nie ejst w koncu jakies radioaktywne albo toksyczne. Bywa nawet tak, ze ludzie zamknieci w jakichs ruinach, np po trzesieniu ziemi czy cos, przezywaja bez wody dzieki temu ze pija swoj mocz... Oczywiscie pozniej organizm jest caly podtruty, ale mimo wszystko zdazalo sie ze to ludziom ratowalo zycie. Dzieki temu ze mocz to wlasciwie sama woda.
Awatar użytkownika
Koko
Weteran
Weteran
Posty: 1105
Rejestracja: 25 gru 2004, 00:31
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: Koko » 04 mar 2006, 00:50

Maverick pisze:To sie przyzwyczai po kilku dniach i tyle

Brawo. :)

Bełt niepotrzebny. Reszta jak powyżej.
Wiem słowo jak krem

krem na zmarszczki w mojej głowie.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 04 mar 2006, 08:45

Maverick pisze:Bo zazwyczaj po szparagach siki tak smierdza ze wytrzymac nie idzie oddajac je do klozetu a co dopiero jakby mialy trafic na twarz partnera...

no wlasnie :/. Okropnie smierdzi.
Awatar użytkownika
lizaa
Maniak
Maniak
Posty: 712
Rejestracja: 06 sty 2004, 20:53
Skąd: Poznan
Płeć:

Postautor: lizaa » 04 mar 2006, 10:37

pewnych rzeczy nawet zwierzeta nie robia. mysle ze jesli ktos jest ciekaw jak to jest to niech sprobuje ..a co tam. ale co w tym jest sexownego? juz sobie wyobrazilam sytuacje..siedze w wannie a nagle moj facet robi na mnie siusiu, wychodze z wanny po dokaldnym umyciu sie , ubieram i wychodze z domu <fuckoff> <evilbat> <aniolek> wolalabym by mnie uderzyl.
"szczescia nie kupisz gdy klopoty pietrza sie po sufit"
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 04 mar 2006, 11:55

Maverick pisze:a co dopiero jakby mialy trafic na twarz partnera...

kto mówi od razu o twarzy? :-)
lizaa pisze:uz sobie wyobrazilam sytuacje..siedze w wannie a nagle moj facet robi na mnie siusiu, wychodze z wanny po dokaldnym umyciu sie , ubieram i wychodze z domu

wszystkie takie nowinki się powinny odbywać przy zgodzie i chęci obojga partnerów, więc nie rozumiem po co dywagacje z nagle.
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
AMX
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 324
Rejestracja: 02 lis 2005, 00:29
Skąd: Burkina Faso
Płeć:

Postautor: AMX » 04 mar 2006, 12:10

TedBundy pisze:snuff movies, Runeko, to jedna z najgorszych i najmroczniejszych rzeczy jakie mogą się pewnego rodzaju chorym umysłom zalęgnąć pod czaszką ....to kręcenie kamerą prawdziwych gwałtów czy morderstw i dystrubuowanie za opłatą takich filmików w gronie wykolejeńców, których kręcą tego typu klimaty.


Ted,Ted kolejna sposkowa teoria dziejów.99% tych filmów jest inscenizowane.Wiec cała aura tajemniczości, mrocznosci która sie wytworzyła wokół tego nurtu jest specjalnie nakrecana przez ludzi którzy chca na tych filmach zarobić.Ot co.
Wy jeździcie, My latamy.
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 04 mar 2006, 12:10

lizaa pisze:wolalabym by mnie uderzyl.

Jeżeli na to TEŻ oboje byście się zgodzili...
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
ForsakenXL
Maniak
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: 01 sty 2006, 15:45
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: ForsakenXL » 04 mar 2006, 12:26

Koko pisze:A jeśli jesteś przymuszony? (urynoterapia itd.)

To coś zupełnie innego niż lanie na siebie dla przyjemności(?).
Zresztą nie wierzę w tę bzdurę i żadne wywody pseudo-specjalistów od medycyny alternatywnej mnie nie przekonują. Kto chce niech wierzy i popija ciepły soczek z rana, mnie nie zmuszą :]
O pissie nawet nie wspominam, bo to już chyba jasne :|
Od tego już krok do srania na klatę, bo to przecież takie fajniusie, cieplusie błotko, nie? <hahaha>
"Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw?Trzeba tylko umieć je popełniać!
A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień"
~George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 04 mar 2006, 12:35

Są inscenizowane, AMX, są i realne :/ W każdym razie i jeden i drugi przypadek jest chory i z takiego sortu zboczeniem trzeba walczyć prawnie i administracyjnie:/ <belt>
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
good_baby
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 75
Rejestracja: 02 mar 2006, 09:06
Skąd: Candy Shop
Płeć:

Postautor: good_baby » 04 mar 2006, 13:54

agna 24 pisze:
TFA pisze:ja mysle ze malo jest facetow ktorzy chcieli by byc w trojkacie z jedna kobieta, co innego jeden facet i dwie kobiety <aniolek> ja tam bym nie chcial gapic sie na fujare innego fagasa i "slizgac" sie zaraz po nim na zmiane.



No wlasnie, malo jest facetow, ktorzy mieli by ochote :(


chyba ze są bisexualni, nieprawdaż? ;)

[ Dodano: 2006-03-04, 13:56 ]
agna 24 pisze:a wiecie co mnie wkurza? facet z facetem przeleciec jednej laski nie chce, ale zakladacie, ze kobiecie sprawia przyjemnosc lizanie innej cipki, czy jak facet pakuje ci ptaka umaczanego poprzednio w innej....
Mnie to nie kreci.


No dokladnie.
Aczkolwiek na pewno, jezeli juz w trojkacie, to odpowiadalby mi bardziej uklad "2 kobiety i 1 facet" niz "2 facetow i ja".
2 facetow naraz ? - przytlaczające dla mej biednej, niewinnej psychiki... ;P :D <diabel> <chory>

[ Dodano: 2006-03-04, 14:01 ]
runeko pisze:
One more: czy myslicie,ze seks kobiety z kobieta to zdrada na mezczyznie?

I ta sama plec, wiec nie ma konkurencji.

Oraz:prosze nie masturbowac sie przy tym poscie, post postniety dla dobra nauki <aniolek>


Tu, moim zdaniem, nie chodzi o konkurencję plci czy cos takiego. Zdrada to zdrada, z kimkolwiek to zrobisz. Taka sama przyjemnosc (czy to kobieta czy facet), ktorą czerpiesz z sexu z osobą INNĄ niz ta, z ktorą jesteś. Nie ma przebacz.
Zdrada to zdrada, jest tylko jedna. Tak jak orgazm jest tylko jeden. ;P
eat me
Awatar użytkownika
ForsakenXL
Maniak
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: 01 sty 2006, 15:45
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: ForsakenXL » 04 mar 2006, 14:14

TFA pisze:ja mysle ze malo jest facetow ktorzy chcieli by byc w trojkacie z jedna kobieta, co innego jeden facet i dwie kobiety <aniolek> ja tam bym nie chcial gapic sie na fujare innego fagasa i "slizgac" sie zaraz po nim na zmiane.

Dokładnie. A fe. Może gdybym miał do tego inne podejście i byłaby to jakaś przygodna dziewczyna, ale w normalnych warunkach (czyt. w związku) i przy moim obecnym nastawieniu - nigdy :/

agna 24 pisze:a wiecie co mnie wkurza? facet z facetem przeleciec jednej laski nie chce, ale zakladacie, ze kobiecie sprawia przyjemnosc lizanie innej cipki, czy jak facet pakuje ci ptaka umaczanego poprzednio w innej....
Mnie to nie kreci.

One wcale nie muszą się lizać, a on wcale nie musi przekładać, to już kwestia doboru konfiguracji :D
Kiedyś mnie strasznie rajcowąły takie fantazje, ale odkąd jestem w związku nie mogę sobie tego wyobrazić. Nie czyłbym się z tym najlepiej i duet w tym przypadku najbardziej mi odpowiada :]

good_baby pisze:Tu, moim zdaniem, nie chodzi o konkurencję plci czy cos takiego. Zdrada to zdrada, z kimkolwiek to zrobisz. Taka sama przyjemnosc (czy to kobieta czy facet), ktorą czerpiesz z sexu z osobą INNĄ niz ta, z ktorą jesteś. Nie ma przebacz.
Zdrada to zdrada, jest tylko jedna. Tak jak orgazm jest tylko jeden. ;P

Otóż to - dzielisz się z inna osoba tym, co jest przecież tak istotnym elementem związku. Pozbawiasz tego jednocześnie właściwego partnera. Zdrada to zdrada.
"Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw?Trzeba tylko umieć je popełniać!
A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień"
~George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 04 mar 2006, 14:21

good_baby pisze:Tu, moim zdaniem, nie chodzi o konkurencję plci czy cos takiego. Zdrada to zdrada, z kimkolwiek to zrobisz. Taka sama przyjemnosc (czy to kobieta czy facet), ktorą czerpiesz z sexu z osobą INNĄ niz ta, z ktorą jesteś. Nie ma przebacz.

to, co będzie uważane za zdradę, to kwestia umowy między partnerami. oczywiście, w znakomitej większości związków to jakiekolwiek intymne zbliżenie z kimś innym, ale nie róbcie z tego nienaruszalnej reguły. mój ex na przykład o kobiety nie był, a raczej nie byłby zazdrosny i był łaskaw mnie o tym poinformować. fakt, że poza dwoma wyjątkami nie czułam potrzeby korzysania z tego, to inna sprawa :-)
good_baby pisze:Zdrada to zdrada, jest tylko jedna. Tak jak orgazm jest tylko jeden.

współczuję pojedynczych <diabel> <fuckoff>
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
ForsakenXL
Maniak
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: 01 sty 2006, 15:45
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: ForsakenXL » 04 mar 2006, 14:25

lollirot pisze:współczuję pojedynczych <diabel> <fuckoff>

Nie no, może chodziło po prostu o jedyne w swoim rodzaju doznanie? ;)
"Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw?Trzeba tylko umieć je popełniać!
A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień"
~George Bernard Shaw
Jagienka06
Weteran
Weteran
Posty: 874
Rejestracja: 20 kwie 2012, 20:25
Skąd: Z miasta
Płeć:

Postautor: Jagienka06 » 09 mar 2006, 14:16

a ja mam ochote zlizywac z jego ciala ciepla czekolade.... :) ciekawe czy da sie kiedys namowic? :) :>

Wróć do „Seks, kontakt fizyczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 415 gości