co mam o tym myśleć??!!

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

zaklopotana
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 20
Rejestracja: 07 gru 2006, 23:41
Skąd: ..
Płeć:

co mam o tym myśleć??!!

Postautor: zaklopotana » 15 sty 2007, 16:08

Witam :)
Mam małą niewiadomą i nie wiem co o tym myśleć, więc może Wy drogie Panie mi coś poradzicie bo wiecie pewnie co nieco więcej na ten temat niż ja :)
Sprawa wygląda następująco - od półtorej roku biorę tabletki antykoncepcyjne Yasmin (jakoś we wrześniu i październiku lekarz mi zmienił na Logest ale mi nie służył i po dwóch cyklach wróciłam do Yasmin). Tabletki biorę regularnie, czasami zdarzy mi się wziąć do max dwóch godzin później (ale to chyba nie problem bo z tego co wiem to ruchoma granica jest do 12h..)
Lecz od kilku dni bardzo bolą mnie sutki.. nigdy tak nie miałam.. piersi nie bolą w ogóle, tylko te sutki (dodam że piersi przed okresem też mnie nigdy nie bolą, może czasem są trochę bardziej wrażliwe ale to odczuć można tylko przy mocnym ściskaniu) Okres powinnam mieć 23 stycznia. Ostatni mój okres był słaby.. ale ogólnie na tych tabletkach nigdy nie miałam mocnego.
Zauważyłam też,że bardzo zwiększył mi się apetyt.. kiedyś jadłam jeden max dwa posiłki dziennie a teraz jem przynajmniej z 4-5 razy.. i dużo słodkiego (a zazwyczaj miałam ochotę na słodkie przed samym okresem) :/
Także dużo śpię (fakt że chodzę późno spać tzn. koło 1-2 w nocy ale to wygląda tak,że śpię do 10 rano, wstaje, jem śniadanie i z powrotem śpię do około 13).
To chyba nie możliwe że byłabym w ciąży? czy to może być wina tabletek?

PS.zapomniałam napisać,że naszym jedynym zabezpieczeniem są tabletki i kochamy się kilka razy w tygodniu.
anonim321
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 11
Rejestracja: 23 sie 2005, 14:49
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: anonim321 » 15 sty 2007, 16:14

hmm... to ze masz apetyt nie jest koniecznie spowodowane tym ze musisz byc w ciazy ;) ...jesli robicie to kilka razy w tygodniu bez prezerwatywy to polecam zrobic test... inaczej sie chyba nie dowiesz - no chyba ze poczekasz kilka miesiecy lub pojdziesz do ginekologa ;) objaw ciazy jest mnostwo... ale tez i wiele z nich wcale nie oznacza ze jest sie w ciazy :) a czy to wina tabletek ? hmm a moze warto przeczytac ulotke co moga powodowac ?
byle bezpiecznie ! :)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 15 sty 2007, 17:56

zaklopotana pisze:wiecie pewnie co nieco więcej na ten temat niż ja
A nie powinnysmy wiedziec wiecej tylko tyle samo skoro je lykasz tez... :/
zaklopotana pisze:jakoś we wrześniu i październiku lekarz mi zmienił na Logest ale mi nie służył i po dwóch cyklach wróciłam do Yasmin
Czemu Ci zmienil?
zaklopotana pisze:ecz od kilku dni bardzo bolą mnie sutki..
Tu nei mam bladego pojecia czemu - moze jakies zapalenie czy cos? :?
zaklopotana pisze:Ostatni mój okres był słaby.. ale ogólnie na tych tabletkach nigdy nie miałam mocnego.
Bo na tabletkach nie ma mocnego. Nie tylko na Yasmin.
zaklopotana pisze:Zauważyłam też,że bardzo zwiększył mi się apetyt.. kiedyś jadłam jeden max dwa posiłki dziennie a teraz jem przynajmniej z 4-5 razy.. i dużo słodkiego (a zazwyczaj miałam ochotę na słodkie przed samym okresem) :/
Tym bym sie martwila - ja po Harmonecie dostalam wilczego glodu w ktoryms momencie, sporo przytylam jak powiedzialam lekarzowi to z miejsca odstawil i dal Yasmin, ale tabletki moga powodowac takie rzecz y a co gorsza bardzo ciezko potem schudnac.
zaklopotana pisze:akże dużo śpię (fakt że chodzę późno spać tzn. koło 1-2 w nocy ale to wygląda tak,że śpię do 10 rano, wstaje, jem śniadanie i z powrotem śpię do około 13).
Ja noramlnie tyle spie ale fakt ze jakos mocniej, szybciej itd przy tabsach moze. :?
zaklopotana pisze:czy to może być wina tabletek?
Jak najabardziej. Powinnas isc do lekarza zwlaszcza jesli chodzi o te sutki i jedzenie.
kajot
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 284
Rejestracja: 16 maja 2006, 09:17
Skąd: Poland
Płeć:

Postautor: kajot » 17 sty 2007, 23:08

moja bierze harmonet:

co do sutków to się zdarzyło raz że przez 2 czy 3 dni ją bolały same sutki, były nadwrażliwe ale przeszło i nie ma innych dolegliwości

co do snu bez zmian (, jeżeli można tak powiedziec. bo śpioch z niej :) )

kumpela też po jakiś miała wilczy apetyt i przytyła, po zmianie tabletek wróciło do normy

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 162 gości