Pierwsze tabletki od 3go dnia cyklu.

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

blebluch
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 03 gru 2006, 23:26
Skąd: stad
Płeć:

Pierwsze tabletki od 3go dnia cyklu.

Postautor: blebluch » 03 gru 2006, 23:36

Witam. Moja ukochana zaczyna brac pierwszy raz tabletki (cilest). Z tego co sie orientuje, pierwsza tabletke powinna wziac w pierwszym dniu okresu, natomiast lekarz polecil jej zaczac od 3go dnia. Co o tym sadzicie? Dodatkowo, pani doktor powiedziala, zeby przez pierwszy miesiac nie ufac antykoncepcji. czy to normalne, zeby zaczynac od trzeciego dnia? no i od kiedy bedzie juz zabezpieczona? po 21 tabletkach jest 7 dni przerwy, czyli kolejne opakowanie zacznie znowu w trzecim dniu cyklu, czy wtedy jest juz zabezpieczona? czy ma to moze na celu przesuniecie cyklu o te 3 dni. Nie rozumiem.
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 03 gru 2006, 23:39

blebluch pisze:po 21 tabletkach jest 7 dni przerwy, czyli kolejne opakowanie zacznie znowu w trzecim dniu cyklu,
Wtedy już zacznie w pierwszym, bo jej się przestawi cykl przecież.

Nie wiem, co ma na celu. Że wcześniej się bierze - z tym się spotkałam, ale że później - nie, więc na mnie nie licz.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 03 gru 2006, 23:43

blebluch pisze:Co o tym sadzicie?
Tak bywa. Mozna brac od pierwszej mozna od 3 czy 5. Ale wtedy zabepieczeni jestescie pozniej. Tzn jak weźmie pierwszego dnia cyklu to od razu. Jak 3 to jeszcze tydzien musicie sie zabezpieczac.
blebluch pisze:zeby przez pierwszy miesiac nie ufac antykoncepcji.
Bo wtedy organizm sie dopiero do niej przyzwyczaja.

To normalna sprawa. Wiele dziewczyn tak zaczynalo brac ;)

[ Dodano: 2006-12-03, 23:43 ]
mrt pisze:Że wcześniej się bierze
Tzn jak wczesniej? :?
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 03 gru 2006, 23:51

Tzn jak wczesniej? :?
Wcześniej to można zacząć kolejne opakowanie - np o dzien. Przy pierwszym nie ma takiej opcji :]

Ale fakt faktem, o 3 dniach jeszcze nie słyszałam. Albo od 1. albo ew. od piątego :>
kajot
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 284
Rejestracja: 16 maja 2006, 09:17
Skąd: Poland
Płeć:

Postautor: kajot » 03 gru 2006, 23:59

blebluch pisze:po 21 tabletkach jest 7 dni przerwy, czyli kolejne opakowanie zacznie znowu w trzecim dniu cyklu,


wtedy to nie bedzie 3 dzien cyklu, bo cykl wyznacza tabletki

we wszystkich ulotkach jakie widziałem do tej pory był 1. dzień, lub 5ty, i wtedy tydzień dodatkowego zabezpieczenia,tak jak mówią dziewczyny ale miesiąc i 3 to ciekawe. a może warto spytać jakie miała powody żeby tak a nie inaczej?
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 04 gru 2006, 07:36

vkajot pisze:ale miesiąc i 3 to ciekawe
Ja widzialam kiedys sie tu z kims o cos wykluclaam i dostalam linka do ulotkiw ktorej byly tez 3 podane. A wlasciwie przedzial ze miedzy 1 a 5 dniem mozna zaczac.
blebluch
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 03 gru 2006, 23:26
Skąd: stad
Płeć:

Postautor: blebluch » 28 gru 2006, 23:26

witam. minely 3 tygodnie od wziecia pierwszej tabletki (dziewczyna zaczela brac 3-go dnia cyklu). myslalem, ze teraz okres zacznie jej sie po 7 dniach przerwy, rowno z rozpoczeciem drugiego opakowania. czyli, ze przesunie sie jej o te 2 dni do przodu. tymczasem dostala okresu w trzecim dniu po skonczeniu sie pierwszego opakowania (26 dzien normalnego cyklu), jeszcze zanim rozpoczela drugie. tzn wg moich obliczen 5 dni za wczesnie. a gdyby nie brala tabletek, to i tak za wczesnie o 3 dni. czyli teraz, jak rozpocznie drugie opakowanie, to bedzie juz zupelnie po okresie. co o tym sadzicie, czy to jest w porzadku? jak sadzicie, czy i (jezeli tak to od kiedy) dziala zabezpieczenie? takie przesuniecie okresu o dwa dni, to rownie dobrze mogloby wystapic bez tabletek. w ogole nie widac zadnych efektow ich dzialania a do tego zadne obliczenia nic sie nie zgadzaja. dlatego chcialbym sie dowiedziec co o tym sadzicie.
Ostatnio zmieniony 28 gru 2006, 23:32 przez blebluch, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 28 gru 2006, 23:30

blebluch pisze:yslalem, ze teraz okres zacznie jej sie po 7 dniach przerwy, rowno z rozpoczeciem drugiego opakowania. czyli, ze przesunie sie jej o te 2 dni do przodu.
A dlczego tak?Organizm ma wiedziec sam?Dobrze jest przeciez!Okres tu duzo nie ma jesli chodzi o krawienie w przerwie tabletek.
blebluch pisze:jak sadzicie, czy i (jezeli tak to od kiedy) dziala zabezpieczenie
Po tygodniu od pierwszej.
blebluch
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 03 gru 2006, 23:26
Skąd: stad
Płeć:

Postautor: blebluch » 28 gru 2006, 23:35

vkajot pisze:
blebluch pisze:po 21 tabletkach jest 7 dni przerwy, czyli kolejne opakowanie zacznie znowu w trzecim dniu cyklu,


wtedy to nie bedzie 3 dzien cyklu, bo cykl wyznacza tabletki



wlasnie ta wypowiedz tak mnie jakos nastawila, ze teraz wszystko powinno sie samo przesunac
(teraz wiec kolejne opakowanie zacznie w 6 dniu cyklu) co z tymi przesunieciami, to normalne?

[ Dodano: 2006-12-28, 23:41 ]
moon pisze:Okres tu duzo nie ma jesli chodzi o krawienie w przerwie tabletek.
czyli to co, to nie jest okres? ja tam sie na tym nie znam, ale dziewczyna twierdzi, ze jest. ona chyba lepiej wie.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 29 gru 2006, 00:12

blebluch pisze:wlasnie ta wypowiedz tak mnie jakos nastawila, ze teraz wszystko powinno sie samo przesunac
(teraz wiec kolejne opakowanie zacznie w 6 dniu cyklu) co z tymi przesunieciami, to normalne?
<zalamka> W tej wypowiedzi chodzilo o to ze nie ma juz dziewczyna normalnego cyklu zaden 6 dzien cyklu!Ona juz go nie ma!
blebluch pisze:czyli to co, to nie jest okres?
Nie to krawienie wywolane t abletkami. Dopoki je bierze nie ma swojego normalnego okresu!
flower84
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 17 gru 2006, 12:17
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: flower84 » 29 gru 2006, 00:25

jak sadzicie, czy i (jezeli tak to od kiedy) dziala zabezpieczenie?


jeżeli wzięła pierwszą tabletkę 3 dnia cyklu to tylko przez pierwsze 7 dni powinniście byli się dodatkowo zabezpieczać.
teraz jest wszystko ok (nawet podczas 7-dniowej przerwy między opakowaniami) :)
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 30 gru 2006, 09:06

ale mieszasz :/blebluch, nie licz sobie niczego wg starego naturalnego cyklu, bo to zupelnie bez sensu jest. Krwawienie ulotkowo dostala dobrze, bo w przerwie miedzy opakowaniami, tak sie powinno dostawac a nie po 7 dniowej przerwie, ta przerwa wlasnie jest do tego aby wywolac krwawienie. wez Ty moze poczytaj ulotke z 10 razy ze zrozumieniem...
blebluch pisze:w ogole nie widac zadnych efektow ich dzialania a do tego zadne obliczenia nic sie nie zgadzaja
wlasnie o to chodzi, ze tabletki nie maja dawac namacalnych efektow dzialania. a Twoje obliczenia są bez sensu, nie wiem w ogole po co tak dziwnie liczysz, skoro tableki teraz reguluja krwawienie i 'cykl'.
"To jest tak, że gdy mam co chcę,
Wtedy więcej chcę.
Jeszcze."

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości