skurcze łydek

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Pyśka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 12
Rejestracja: 14 mar 2006, 19:56
Skąd: Rzeszów
Płeć:

skurcze łydek

Postautor: Pyśka » 24 lis 2006, 18:56

Mam taki problem: dzis wziełam 6 tabletkę Novynette (moje pierwsze tabletki), a od jakiś 4 dni mam dość silne skurcze łydek, cierpna mi ręce, czy to przez tabletki?? Czy te objawy minął po jakimś czasie??
a i zauważyłam, że zgrubły mi uda, najprawdopodobniej wynik zatrzymania wody w organiźmie, czy zna ktos moze jakis lek bez recepty, który usuwa nadmiar wody z organozu??
Awatar użytkownika
szilkret
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 165
Rejestracja: 22 cze 2004, 17:06
Skąd: Łódź
Płeć:

Postautor: szilkret » 24 lis 2006, 20:39

Radzę iść do lekarza jak najszybciej. Choćby dla upewnienia czy tak moze być czy nie. Biegusiem. Ja po tym środku takze czułam że pęcznieję. Problem z wodą to fakt ale u każdego jest inaczej.
I nic nie wiem i nic nie rozumiem
I wciąż wierzę biednymi zmysłami
Ze ci ludzie na drugiej półkuli
Muszą chodzić do góry nogami

"Julian Tuwim"
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 26 lis 2006, 01:24

Na ulotce jest, ze przy cierpnieciu konczyn trzeba jak najszybciej udac sie do lekarza bo moze to byc objawem czegos powaznego.
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
cien wiatru
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 22 lis 2006, 00:09
Skąd: Krakow
Płeć:

Postautor: cien wiatru » 27 lis 2006, 02:23

idz koniecznie do lekarza; kilka lat temu bralam te tabletki (i to przez ponad rok) i akurat dobrze sie po nich czulam; ale to jest bardzo indywidualna sprawa; przez pierwszy okres brania tabletek moze sie tak zdarzyc, ze bedziesz czula sie gorzej, ale i tak powinnas to skonsultowac z lekarzem
Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
Awatar użytkownika
Yenna
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 133
Rejestracja: 14 lis 2006, 18:53
Skąd: Żary
Płeć:

Postautor: Yenna » 27 lis 2006, 12:01

Jak masz skurcze łydek to moze oznaczac problemy z krążeniem. Rada taka sama: do lekarza marsz.
Nie lubię jak spływa w dół spod mokrych rzęs, Dotykając prawą kroplą ust - Zielony deszcz. Jak zalewa policzki i parzy jak lawa, Co z wulkanu gorącym wodospadem spada.
Pyśka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 12
Rejestracja: 14 mar 2006, 19:56
Skąd: Rzeszów
Płeć:

Postautor: Pyśka » 28 lis 2006, 09:05

Dzięki za odpowiedzi. Lekarzowi na pewno o tym powiem, przy najbliżeszej wizycie (możliwa dopiero 13 grudnia, państwowe przychodnie:|). Jak na razie biorę witaminki i troszke przeszło. Zrobiłam sobie też badania, morfologia w normach, a INR 1,1; czas protrombinowy 16,7s; wskaźnik
protrombinowy 92%. Wydaje mi sie, że są to prawidłowe wyniki, a wy co na to?? nie ma przeciwskazań do brania tabletek??
Awatar użytkownika
_normalna_
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 362
Rejestracja: 15 paź 2006, 16:42
Skąd: Katowice Miasto
Płeć:

Postautor: _normalna_ » 28 lis 2006, 10:57

nie wiem czy ktoś tu jest lekarzem :? aby odczytać Twoje wyniki... podsyłam Ci linki z rozszyrfowaniem morfologii może Ci pomogą ale i tak musisz pamiętac o wizycie u lekarza

http://www.evi-med.pl/?main=rekl&id=1

http://www.med.wroc.pl/laboratoria/normy.htm#2

http://badaniamedyczne.fm.interia.pl/morfologia.html
Awatar użytkownika
Yenna
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 133
Rejestracja: 14 lis 2006, 18:53
Skąd: Żary
Płeć:

Postautor: Yenna » 28 lis 2006, 17:27

A na takie zwykle skurcze lydek mi pomaga magnez :]
Nie lubię jak spływa w dół spod mokrych rzęs, Dotykając prawą kroplą ust - Zielony deszcz. Jak zalewa policzki i parzy jak lawa, Co z wulkanu gorącym wodospadem spada.
Awatar użytkownika
msroczka
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 22 gru 2006, 02:14
Skąd: warszawa
Płeć:

Postautor: msroczka » 14 sty 2007, 22:12

Skurcze łydek są często skutkiem ubocznym stosowania pigułek antykoncepcyjnych( ja pokażdych miałam takie skurcze, ze chodzić nie mogłam i nic mi nie pomagało nawet magnez)
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 15 sty 2007, 01:08

Pyśka pisze:czy zna ktos moze jakis lek bez recepty, który usuwa nadmiar wody z organozu??

Kawa, wino, wódka... :)

[ Dodano: 2007-01-15, 01:09 ]
Wow, ale temat wyciągnęłaś :D

Pasjonują Cię mamuty? ;)
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 15 sty 2007, 01:10

Sir Charles pisze:wino, wódka... :)

Dyniowaty, a to przypadkiem nie zatrzymuje wody w organiźmie, ale w taki sposób, że dla komórek jest ona nieuzyteczna.
Dziurawiec na pewno jest moczopedny, wiec wode w łagodny sposób usunie

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 170 gości