Czy to prawda, co mówi katechetka?

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
wÓdeczka
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 28 paź 2005, 22:48
Skąd: opole
Płeć:

Czy to prawda, co mówi katechetka?

Postautor: wÓdeczka » 17 paź 2006, 22:50

Dziś na lekcji religii moja katechetka omawiała z nami środki antykoncepcyjne i powiedziała coś co bardzo mnie zdziwiło. Mianowicie twierdzi,że jeśli kobieta przyjmuje pigułke hormonalną,to jest to naukowo udowodnione,że mniej więcej co 3 lub 4 "cykl" występuje u niej owulacja i jest to nieuniknione(i niby dlatego czasem mimo tego może dojść do zapłodnienia). Jednak Twierdzi,że zapłodnione jajeczko nie może się zagnieździć,gdyż tabletki powodują równocześnie wysuszenie ścianek macicy i dlatego żadko się zdarza,że jajeczko jednak się zagnieździ.Chciałabym wiedzić czy ktoś z was o tym słyszał i czy to prawda?

[ Dodano: 2006-10-17, 22:51 ]
miało być rzadko a nie żadko <zalamka>
Ostatnio zmieniony 17 paź 2006, 23:43 przez wÓdeczka, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 17 paź 2006, 23:12

wÓdeczka, bujda na resorach. to pierwsze oczywiscie :)
Awatar użytkownika
Bash
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 03 sty 2006, 20:24
Skąd: Sląsk
Płeć:

Postautor: Bash » 17 paź 2006, 23:17

wÓdeczka pisze:ziś na lekcji religii moja katechetka omawiała z nami środki antykoncepcyjne i powiedziała coś co bardzo mnie zdziwiło.

To jest absurdalne, ze katachetka omawia srodki antykoncepcyjne...
Jakby demorkata opowiadał o komunizmie...
Prawdę trzeba wyrażac prostymi słowami.
Awatar użytkownika
wÓdeczka
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 28 paź 2005, 22:48
Skąd: opole
Płeć:

Postautor: wÓdeczka » 17 paź 2006, 23:18

tak mi się też to wydawało czymś absurdalnym,ale tak się zapierała,że to udowodnione naukowo,że postanowiłam poznac opinie innych :)

[ Dodano: 2006-10-17, 23:19 ]
katechetka ma taki program nauczania w 3 klasie liceum
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 17 paź 2006, 23:19

wÓdeczka pisze:apierała,że to udowodnione naukow
To trzeba bylo poprosiic o zrodla :]
Awatar użytkownika
wÓdeczka
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 28 paź 2005, 22:48
Skąd: opole
Płeć:

Postautor: wÓdeczka » 17 paź 2006, 23:24

a z ciekawości zapytam,ale pewnie sie będzie wypierać,że już nie posiada:P
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 17 paź 2006, 23:27

wÓdeczka, albo Ci poda jakies sprzed pol wieku prace. :/
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 17 paź 2006, 23:29

wÓdeczka pisze:miało być rzadko a nie żadko

Od takich problemów jest opcja "edytuj". :]
wÓdeczka pisze:że to udowodnione naukowo

Taaa. Według nauk kościoła chyba...
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
casaa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 262
Rejestracja: 20 maja 2005, 16:48
Skąd: pd-zach
Płeć:

Postautor: casaa » 18 paź 2006, 00:11

to jest nic :]


moja katechetka powiedziala ze od srodkow anty umieraja ryby i mewy nad baltykiem!!
jak do tego dochodzi?? otoz kobieta zazywa srodek anty, wydala go, plynie to wszystko Wisla, trafia do morza, ryby zyja w tej wodzie i potem zdychaja a mewy zjadaja te ryby i tez zywot ich krotki


<hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> -> komentarz klasy, od tego momentu nie chodzilam na religie :P



a co do tematu to wszytko co powiedziala jest jedna wielka sciema :)
Till the end of world my Sweetheart. Kocham Cię :*
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Re: Czy to prawda, co mówi katechetka?

Postautor: Andrew » 18 paź 2006, 08:23

wÓdeczka pisze:Dziś na lekcji religii moja katechetka omawiała z nami środki antykoncepcyjne i powiedziała coś co bardzo mnie zdziwiło. Mianowicie twierdzi,że jeśli kobieta przyjmuje pigułke hormonalną,to jest to naukowo udowodnione,że mniej więcej co 3 lub 4 "cykl" występuje u niej owulacja i jest to nieuniknione(i niby dlatego czasem mimo tego może dojść do zapłodnienia). Jednak Twierdzi,że zapłodnione jajeczko nie może się zagnieździć,gdyż tabletki powodują równocześnie wysuszenie ścianek macicy i dlatego żadko się zdarza,że jajeczko jednak się zagnieździ.Chciałabym wiedzić czy ktoś z was o tym słyszał i czy to prawda?



tak to jest prawda ! pisalem to w temacie o "Cilescie" czy tez Celiscie , jak zwał tak zwał !
odsyłam do niego i danych tam linków do tematu - opisów.

widze - ze znajomosc dzialania laków anty , jest u młodych wrecz doskonała , no tak wszak czytają ulotki tam zamieszczone <hahaha> <hahaha>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 18 paź 2006, 09:44

wÓdeczka pisze:Jednak Twierdzi,że zapłodnione jajeczko nie może się zagnieździć,gdyż tabletki powodują równocześnie wysuszenie ścianek macicy i dlatego żadko się zdarza,że jajeczko jednak się zagnieździ.

Tak to może być prawda vide Andrew, ale nawet jesli tak to jakie to ma znaczenie?Nawet z punktu widzenia religii? :?
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Re: Czy to prawda, co mówi katechetka?

Postautor: SaliMali » 18 paź 2006, 09:44

Andrew pisze: Celiscie
jest coś takiego :?


Andrew pisze:widze - ze znajomosc dzialania laków anty , jest u młodych wrecz doskonała , no tak wszak czytają ulotki tam zamieszczone <hahaha> <hahaha>


ulotke czytałam wiele razy i nadal nie doczytałam tam takich informacji :] a dopóki nie dowiem sie o takich rzeczach z wiarygodnego zrodla ie uwierze... moim zdaniem to glupota jest
"To jest tak, że gdy mam co chcę,
Wtedy więcej chcę.
Jeszcze."
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 18 paź 2006, 09:48

twoje zdanie tu nie ma znaczenia , gdyby to była powszechna wiedza , firmy produkujace srodki anty by nie mialay takich obrotów , chcesz dowodów , idz na rozmowe do prywatnego ginekologa , najlepiej jak jest to twój znajomy !

Albo nie siedz tyle na forum agnieszki a poszukaj na necie , też te informacje znajdziesz !!

ulotke czytałaś ?? nie zrozumialas wiec mojej aluzji , tyle wiesz bo wlasnie czytasz ulotki <aniolek>

wiesz dlaczego są pasty do mycia zebów z fluorem , wiesz jak fluor dziala na człowieka , gdy "uzywa" sie go w nadmiarze?
Pegaz ...zadne , to gołe fakty
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 18 paź 2006, 09:52

Andrew pisze:zadne , to gołe fakty

No właśnie :) więc nie widze powodów do paniki :)
madziorka.m pisze:ulotke czytałam wiele razy i nadal nie doczytałam tam takich informacji

To jakby w instukcji obsługi samochodu były wymienione wszystkie częsci z których się składa..włacznie z rakotwórczymi wytłumieniami :D
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 18 paź 2006, 09:54

Tu nie o panikę chodzi , ale o to, ze katechetka mówiła prawdę ! ot wsio <aniolek>

[ Dodano: 2006-10-18, 09:55 ]
wÓdeczka pisze:.Chciałabym wiedzić czy ktoś z was o tym słyszał i czy to prawda?



wiec odpowiedzialem wyzej ! <aniolek>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
_normalna_
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 362
Rejestracja: 15 paź 2006, 16:42
Skąd: Katowice Miasto
Płeć:

Postautor: _normalna_ » 18 paź 2006, 10:51

WÓdeczko dziwie Ci się, że uczęszczasz na lekcje religii i słuchasz takich bzdetów, z tego co wiem religia nie jest obowiązkowa i można sobie tą lekcje odpuścić :>
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 18 paź 2006, 14:53

_normalna_ pisze:WÓdeczko dziwie Ci się, że uczęszczasz na lekcje religii i słuchasz takich bzdetów, z tego co wiem religia nie jest obowiązkowa i można sobie tą lekcje odpuścić :>


co nazywasz bzdetem ? masz lat 18 -cie myslisz ze wiesz wszystko ? albo lepiej odemnie np. ? :>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
_normalna_
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 362
Rejestracja: 15 paź 2006, 16:42
Skąd: Katowice Miasto
Płeć:

Postautor: _normalna_ » 18 paź 2006, 15:55

Nie mam 18-lat tylko znacznie więcej. Wg mnie religii nie powinno być w szkołach bo to strata czasu i godziny lekcyjnej, którą można przeznaczyć na naukę czegoś znacznie mądrzejszego. Jak ktoś ma ochotę sobie poczytać o Bogu, Jezusie i tp. może to robić w domu.
Awatar użytkownika
wÓdeczka
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 28 paź 2005, 22:48
Skąd: opole
Płeć:

Postautor: wÓdeczka » 18 paź 2006, 15:55

Pegaz z punktu widzenia religii to akurat ma znaczenie,ponieważ własnie przez to tabletki anty są uważane przez kościół za środki z pogranicza anty i wczesnoporonnych( wysuszenie macicy nei pozwala na zagnieżdżenie się zarodka) i dlatego sa także potępiane przez kościół.
A co do moich lekcji religii to ta kobieta owszem jest dziwna i raczej za nią nie przepadam,ale czasem dobrze jest posłuchać,co ktos inny ma do powiedzenia albo jakie jest jego zdanie.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 18 paź 2006, 17:06

Andrew pisze:co nazywasz bzdetem ?
To co jest w pierwsyzm poscie. Prawda jest taka ze faktycznie moze tabletka nie zdzaialac. MOze jak najbardziej ale z dokladnoscia "co 3 czy 4 cykl" to glupota Andrew. Gdyby tak bylo polowa osob biorace pigulki bylaby juz mamami.
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 18 paź 2006, 17:17

Moon..od pojawienia się komórki do jej zagnieżdżenia długa droga..a tym samym do ciąży..nawet jak pojawi się komórka to nie dociera do celu.Stąd moje zdziwienie po co katechetka się produkowała chyba że chciała młodzież uświadomić.
wÓdeczka, Samo używanie pigułek jest niedopuszczalne w celu antykoncepcyjnym przez kościół.Więc dodatkowe mówienie o komórkach jest dziwne..
_normalna_ pisze:Wg mnie religii nie powinno być w szkołach

Dodaj że szkół w zasadzie też być nie powinno bo każdy może się w domu nauczyć..
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
wÓdeczka
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 28 paź 2005, 22:48
Skąd: opole
Płeć:

Postautor: wÓdeczka » 18 paź 2006, 18:09

Ona powiedziała,że stosowanie pigułek w celu antykoncepcyjnym jest zabronione. Powiedziała,że nie jest zabronione TYLKO gdy są przyjmowane w celach leczniczych.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 18 paź 2006, 19:56

moon pisze:
Andrew pisze:co nazywasz bzdetem ?
To co jest w pierwsyzm poscie. Prawda jest taka ze faktycznie moze tabletka nie zdzaialac. MOze jak najbardziej ale z dokladnoscia "co 3 czy 4 cykl" to glupota Andrew. Gdyby tak bylo polowa osob biorace pigulki bylaby juz mamami.


nie jest dlatego , ze niepozwala skład tabletki na zagniezdzenie sie ...itd , czytaj posta dokładnie <aniolek>

[ Dodano: 2006-10-18, 19:57 ]
wÓdeczka pisze:Ona powiedziała,że stosowanie pigułek w celu antykoncepcyjnym jest zabronione. Powiedziała,że nie jest zabronione TYLKO gdy są przyjmowane w celach leczniczych.


prawde ci powiedziała , ale z punktu widzenia koscioła .Prawnie ma sie to inaczej . Ot interpretacja tego co ktos mówi <aniolek>

[ Dodano: 2006-10-18, 19:59 ]
_normalna_ pisze:Nie mam 18-lat tylko znacznie więcej. Wg mnie religii nie powinno być w szkołach bo to strata czasu i godziny lekcyjnej, którą można przeznaczyć na naukę czegoś znacznie mądrzejszego. Jak ktoś ma ochotę sobie poczytać o Bogu, Jezusie i tp. może to robić w domu.


znacznie mądrzejszego ? masz znacznie wiecej ? załuję ale piszesz jak dzieciak ! strata czasu jest dla mnie przekonywanie o tym, ze nasz kraj , to kraj katolicki ! ....dalej pisac nie bede , skoros taka stara , to reszte wyczytasz bez moich literek <aniolek>
w domu , to też mozesz poczytać o całkach , równaniach , fizyce itd. wiec nie trafiłaś Pani normalna <aniolek>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
wÓdeczka
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 28 paź 2005, 22:48
Skąd: opole
Płeć:

Postautor: wÓdeczka » 18 paź 2006, 22:17

prawde ci powiedziała , ale z punktu widzenia koscioła .Prawnie ma sie to inaczej .
Wiem jak to wygląda,dlatego napisałam,że z punktu widzenia kościoła. Gdyby było zabronione prawnie,to chyab nie byłoby tak łatwo dostać tabletek od lekarza.
Awatar użytkownika
_normalna_
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 362
Rejestracja: 15 paź 2006, 16:42
Skąd: Katowice Miasto
Płeć:

Postautor: _normalna_ » 19 paź 2006, 08:21

Andrew pisze:znacznie mądrzejszego ? masz znacznie wiecej ? załuję ale piszesz jak dzieciak ! strata czasu jest dla mnie przekonywanie o tym, ze nasz kraj , to kraj katolicki ! ....dalej pisac nie bede , skoros taka stara , to reszte wyczytasz bez moich literek

odczep się Andrew

Pegaz pisze:Dodaj że szkół w zasadzie też być nie powinno bo każdy może się w domu nauczyć..


Religia jest sprawą indywidualną każdego człowieka i zamiast słuchania głupota pani katechetki o tabletkach antykoncepcyjnych i ich wpływie na organizm kobiety warto spotkać się z sexuologiem, ginekologiem lub kimś innym kto zna się na tym o wiele lepiej. A tak po za tym co to za temat na lekcji ??


w domu , to też mozesz poczytać o całkach , równaniach , fizyce itd. wiec nie trafiłaś Pani normalna


Nie widzę związku co ma religia do matmy, polskiego itp.

Kiedyś był taki zwyczaj że religia była prowadzona w salce przy kościele i nie wiem jak u was ale u mnie chodził kto chciał i nikt nikogo do niczego nie zmuszał. Może inaczej patrzę bo w mojej klasie oprócz katolików było kilka dzieciaków które akurat były z innej wiary.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 19 paź 2006, 08:38

Słoneczko <aniolek> jak by nie spojrzec na religię, wiaze sie ona z Historią .
Ja załuję , ze nie uczono mnie w szkole np. innyc religi , bowiem pomogło by mi to zrozumiec innych ludzi .
Nadmiar wiedzy , nikomu nie zaszkodzi
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 19 paź 2006, 09:02

Andrew pisze:Ja załuję , ze nie uczono mnie w szkole np. innyc religi , bowiem pomogło by mi to zrozumiec innych ludzi .
Nadmiar wiedzy , nikomu nie zaszkodzi


chyba pierwszy raz od dłuuugiego czasu się z Tobą zgadzam.... Moim zdaniem religia jak inne przedmioty są potrzebne, ale prowadzone powinny być w nievco inny sposob niż teraz w szkołach. Bo nam np Ksiadz na religii jasno powiedzial dlaczego z punktu widzenia kosciola seks przed slubem jest grzechem, dlaczego nie powinnismy stosowac antykoncepcji, ale nie gadal nam glupot o rzeczach na ktorych sie (prawdopodobnie) nie zna i z ktorymi kontakt ma raczej slaby....
"To jest tak, że gdy mam co chcę,

Wtedy więcej chcę.

Jeszcze."
Awatar użytkownika
_normalna_
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 362
Rejestracja: 15 paź 2006, 16:42
Skąd: Katowice Miasto
Płeć:

Postautor: _normalna_ » 19 paź 2006, 09:16

madziorka.m pisze:Bo nam np Ksiadz na religii jasno powiedzial dlaczego z punktu widzenia kosciola seks przed slubem jest grzechem, dlaczego nie powinnismy stosowac antykoncepcji, ale nie gadal nam glupot o rzeczach na ktorych sie (prawdopodobnie) nie zna i z ktorymi kontakt ma raczej slaby....


To jest śmieszne, że osoby które nie uprawiają (taką mam nadzieje, bo różnie to bywa) sexu uczą o antykoncepcji itp. U mojego brata w szkole ksiądz prowadził lekcję „przystosowanie do życia w rodzinie” a co on wie o życiu w rodzinie, nie ma ani żony ani dzieci, nie martwi się o prace, rachunki itp.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 19 paź 2006, 09:21

_normalna_ pisze:To jest śmieszne, że osoby które nie uprawiają (taką mam nadzieje, bo różnie to bywa) sexu uczą o antykoncepcji itp. U mojego brata w szkole ksiądz prowadził lekcję „przystosowanie do życia w rodzinie” a co on wie o życiu w rodzinie, nie ma ani żony ani dzieci, nie martwi się o prace, rachunki itp.


smieszne ? zastanów sie czy aby na pewno? po co Ci wiedza praktyczna , by nauczac o antykoncepcji ? wystarczy miec wiedzę teoretyczną - pełną na ten temat .
I co maja dzieci i zona do tego , by kogos uczyc o "przystosowaniu do zycia w rodzinie "
Jakies podstawy trzeba przekazac .
Wcale nie mechanik musi mi mówic jak mam wymienic rozrzad w aucie , robi to porostu ksiazka , reszta wychodzi sama w pranu czy tez naturze .
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Elspeth
Weteran
Weteran
Posty: 1525
Rejestracja: 15 lip 2004, 12:22
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: Elspeth » 19 paź 2006, 09:28

Andrew, ja też uważam, że wysłuchiwanie księdza/siostry zakonnej w sprawach relacji mąż-żona, mija się z celem. Wolę posluchać kogoś z praktyką a nie tylko nauczonego w teorii. To tak jak z seksem :> Ten co zakopał się w teorii a nie praktykował rzadko kiedy okazuje się mistrzem w tej dziedzinie w praktyce ;)
Non! Rien de rien... Non ! Je ne regrette rien !

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 298 gości