A jesli nie tabletki?

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
DeSiRe
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 03 paź 2006, 17:10
Skąd: In Da HouSe
Płeć:

A jesli nie tabletki?

Postautor: DeSiRe » 03 paź 2006, 17:39

Hejka, jesli nie chce uzywac narazie albo i w ogole tabletek antykoncepcyjnych to czy takie zabezpieczenie jak np globulki (patentex) z prezerwatywa jest skuteczne? Co o tym myslicie? Prosze o wasze opinie.
Awatar użytkownika
Anula
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 272
Rejestracja: 05 maja 2006, 22:52
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Anula » 03 paź 2006, 19:41

Wg mnie zupełnie bezpieczne pod warunkiem, że się uważnie przeczyta ulotki i dobrze założy prezerwatywę.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 03 paź 2006, 19:44

Pewnie ze bezpieczne. Ale globulki i kremy czesto uczulaja neistety i taka chemia nie jest najzdrowaza dla pochwy.
Generlanie wez sobie wskaźnik Pearla i policz :]
Awatar użytkownika
katerina
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 182
Rejestracja: 10 kwie 2005, 17:35
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: katerina » 03 paź 2006, 20:34

Ja zrezygnowalam z tabletek dosc dawno (ze dwa latat temu, jezeli nie dluzej) i lecimy na gumeczkach. Jak dotad nie zostalam mama, w zwiazku z czym przestalam wierzyc w statystyke.
"Mój panie, na cóż tłumaczyć durniowi, że jest durniem. Przecież jego dureństwo na tym właśnie polega, że nie ma o nim pojęcia."
Awatar użytkownika
Anula
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 272
Rejestracja: 05 maja 2006, 22:52
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Anula » 03 paź 2006, 20:58

katerina pisze:lecimy na gumeczkach. Jak dotad nie zostalam mama, w zwiazku z czym przestalam wierzyc w statystyke

Dlaczego? Przecież prezerwatywy mają wg statystyk świetną skuteczność (o ile nie pękają).
Awatar użytkownika
katerina
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 182
Rejestracja: 10 kwie 2005, 17:35
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: katerina » 03 paź 2006, 21:19

Troche ten ich przedzial skutecznosci rozstrzelony.
A poza tym - zdarzalo sie, ze pekla, zdarzalo sie bez zadnego zabezpieczenia. I nic. Chyba jesli chodzi o ciaze (przynajmniej moja :) ), jestem fatalistka.
"Mój panie, na cóż tłumaczyć durniowi, że jest durniem. Przecież jego dureństwo na tym właśnie polega, że nie ma o nim pojęcia."
Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 03 paź 2006, 21:20

globulki wykluczaja spontan i seks oralny w jego wykonaniu - no chyba , ze lubi, ale niech WAS rodzice nie nakryja bo pomysla ze ma wscieklizne
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
Awatar użytkownika
Anula
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 272
Rejestracja: 05 maja 2006, 22:52
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Anula » 03 paź 2006, 21:31

No tak. Ta skuteczność jest dobra, zakładając że nie pękają.
Mi się też na początku wydawało, że pękają jak ktoś nie umie zakładać. I było wszystko ładnie i pięknie przez parę miesięcy, a tu nagle BACH! I za parę dni znowu BACH! i w kolejnym miesiącu to samo. A założone dobrze. I stwierdziłam, że po prostu przy dłuższej zabawie robi się czasem sucho, większe tarcie i pękają. Trzeba kupić jakiś lubrykant i tego też pilnować.

Przyznam się, że za pierwszym razem spanikowałam i poleciałam po Postinor, ale potem już mi było szkoda kasy, a w ciąży też nie jestem :) Trochę przestałam wierzyć w takie łatwe wpadanie i parę razy w niepłodne dni bez gumki było. Tak to jest dopiero fajnie :D Teraz mnie kusi, żeby przejść na metodę Andrew i TFA.

A swoją drogą to ciekawe dlaczego gumki jak już pękają, to w samym środku owulacji :D
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 03 paź 2006, 21:43

Wstreciucha pisze:globulki wykluczaja spontan i seks oralny w jego wykonaniu - no chyba , ze lubi, ale niech WAS rodzice nie nakryja bo pomysla ze ma wscieklizne
Kazda metoda ma swoje wady i to dosyc spore :/

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 251 gości