[Do dziewczyn] Pytanie odnośnie pigułek Diane-35

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

BabaJaga
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 25
Rejestracja: 18 lut 2006, 23:50
Skąd: z daleka
Płeć:

Postautor: BabaJaga » 28 lut 2006, 14:06

Bralam diane... miala mi pomoc w walce z nadmiernym wlosieniem. wszystko bylo cacy. wyniki badan, narzady plciowe jak powiedzial lekarz: bylam pieknym okazem zdrowia.
Nie decydowalam sie na diane ze wzgledow antykoncepcyjnych.
No i sie zaczelo. Na poczatek mdlilo mnie i rozsadzalo od srodka, potem piersi powiekszyly sie o jeden rozmiar i po dwoch miesiacach brania wszystko ucichlo. Spodobalo mi sie to nawet, bo mam male piersi i z rozm B nagle mialam C.
i wszystko sie posypalo jak dostalam kolki watrobowej. Niewiadomo dlaczego, bol byl okropny. Potem pobieglam na badania i po pol roku brania diane 35 mialam proby watrobowe jak u dobrego, starego pijaka. teraz jest ok, ale przez nastepny rok z hakiem mordowalam sie z moja watroba. stosowalam diete i tp i td. teraz jest ok. wszystko w normie. piersi tylko powrocily do rozmiaru B :(
teraz jeden madry lekarz orzekl, ze moj problem z nadmiernym owlosieniem to zle funkcjonujaca kora nadnerczy. Znowu badania endykronologiczne i tp i td ale sie boje podjac kuracji. Jak na razie jestem zdrowa i te kilka wlosow tu i uwdzie nie robi mi teraz roznicy. Diane wyleczyla mnie z komleksow. Chociaz taki z niej byl pozytek.


Moje slowa nie kierowalam do kobiet, ktore wiedza co biora i rozumieja jakie ryzyko z tym jest zwiazane, bo ja tez takie ryzyko podjelam.... chcialam tylko te negatywne nastepstwa brania lekow hormonalnych bardziej uwypuklic, bo rozni ludzie tutaj zagladaja na forum. Bardziej czy mniej zaznajomieni z tematem.

Na koniec powiem dosadnie wszystkim "mlodym kobietkom", ze tam w srodku jest ulotka i nalezy ja przeczytac i jak sie jest u lekarza to pytac, pytac i jeszcze raz pytac i sie badac zeby pozniej sie nie obudzic z reka w nocniku, bo potem pretensje sie ma do wszystkich ale nie do samej siebie.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 28 lut 2006, 18:58

BabaJaga, współczuje.
I właśnie czegośtakiego sie po Diane bym spodziewala i dletho ich nie chciala brać.
BoomEr
Bywalec
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 08 sie 2005, 18:44
Skąd: MP
Płeć:

Postautor: BoomEr » 12 sie 2007, 23:33

Moja dziewczyna je bierze od dosc dlugiego czasu i narazie jakos nie widac zadnych zmian i na nic sie nie skarzy. Z powodu wlasnie tematu szczegolnej szkodliwosci Diane-35 zasiegala porady kilku lekarzy i oni powiedzieli ze to tak samo jak z fajkami. Jednym szkodzi bo 2 dniach a innym po 50 latach.
Awatar użytkownika
CzarnaStokrotka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 15
Rejestracja: 21 sie 2007, 22:08
Skąd: Bagno
Płeć:

Postautor: CzarnaStokrotka » 21 sie 2007, 23:39

wiedzę że temat dojść stary ale i tak postanawiam napisać.

Brałam diane 35 przez jakie 3- 4 miesiące nie pamiętam bo było to ładnych kilka lat temu, jednakże pamiętam ile ból, nerwów i strachu mnie to kosztowało.
nie powiem cera poprawiła mi się niesamowicie w tym czasie ale miesiączka przedłużyła mi się do 9 dni a czasem i trwała dłużej, a przy tym jak bolało zwijałam sie z bólu.
Czasami miewałam bolesne miesiączki więc pomyślałam że to nic strasznego i wytrzymam bo przecież nie jestem jedyną kobietom którą boli coś podczas miesiączki a poza tym jestem twarda. Ato był mój błąd.
Moja przygoda z dianom skończyła sie tak że podczas jednego z okresów prawie umierałam z bólu i dostałam krwotoku, zasłabłam, potem było pogotowie i szpital na szczęście nie trzymali mnie długo tylko 5 dni. okazało sie że powiększył mi sie prawy jajnik i coś się tam zrobiło. Lekarz powiedział "coś" ale że nie mam się tym przejmować bo takie rzeczy się dzieją.
ale ja zaczęłam się przejmować i szukać w książkach i necie. Natrafiałam tylko na guzy, raki ipt. i zaczęłam shizować w moim umyśle przewijały się myśli o operacje, hemie, ze nie będę mogła mieć dzieci ... przeżyłam załamanie nerwowe.
na szczęście wszystko skończyło sie dobrze ale od tamtego czasu nie chcę słyszeć o jakich kolwiek tabletkach hormonalnych.
Dodam jeszcze gdy już było po wszystkim moje kochanie powiedziało mi że nie szło zemną wytrzymać jak brałam diane.

[ Dodano: 2007-08-21, 23:52 ]
dodam jeszcze że co do powiększających się piersi to tabletki hormonalne zatrzymują wodę w organizmie dlatego piersi są powiększone, pewnie zauważyłaś że przybyło Ci troche kilogramów.
Diane u osób które je zażywały powodowały również mniej przyjemne skódki :
- bóle podbrzusza
- bóle brzucha
- ból jajników
- bóle głowy
- zmiany nastroju
- bóle gruczołów piersiowych
- nudnośći
- wymioty
- problemy z układem pokarmowym (wątroba, żąłądek, jelita...)
- powiekszenie jajników
- cysty
-guzki na jajnikach

osoby które brały dniane uskarżały się na takie objawy
[i] informacje te znalazłam na różnych forach internetowych
[/i]
>>A kiedy przyjdzie także po mnie...
By mi zabełtać błękit w głowie
To będę jasny i gotowy

Spłyną przeze mnie dni na przestrzał
Zgasną podłogi i powietrza... <<
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 22 sie 2007, 06:49

Diane jest wycofana z użycia w niektórych krajach, z powodu zgonów kobiet i zakrzepów krwi, które to gówno powoduje. Oczywiście, nie mówi się o tym często oficjalnie. Łapówki od repów dla białej mafii czynią cuda, niestety.
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 22 sie 2007, 09:25

CzarnaStokrotka pisze:osoby które brały dniane uskarżały się na takie objawy


Jako osoba, która bardzo długo brała Diane, nie uskarżałam się na żadne wymienione objawy. Nie dziwię się zaś, że sporo ludzi ich doświadczyło, bo jak ktoś się nawet nie zastanowi, dlaczego jest toto takie tanie i refundowane w stopniu takim, w jakim żadne inne tabletki antykoncepcyjne refundowane nie są - to potem ma skutki tego braku zastanowienia. To jest LEK, silny cholernie, a nie byle witamina, antykoncepcja to tylko skutek uboczny. I jak ktoś łyka to dlatego, że pryszcz mu na nosie wyskoczył, to aż się prosi o uwidocznienie mu na własnym organizmie, że się pomylił w ocenie <mlotek>
Awatar użytkownika
CzarnaStokrotka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 15
Rejestracja: 21 sie 2007, 22:08
Skąd: Bagno
Płeć:

Postautor: CzarnaStokrotka » 24 sie 2007, 21:38

to powinnaś sie cieszyć że nic Ci po nich nie było pani_minister. Ale nie cieszyłam bym się tak do końca. Bo skutki uboczne mogą się ujawnić po długim czasie, bardzo długim czasie. A jeśli przepisuje je człowiek który powinien się na tym znać to trzeba mieć jakieś, przynajmniej minimalne zaufanie do niego.

Oprócz tamtych w.w objawów występuje jeszcze cała lista skutków ubocznych i efektów niepowołanych opisanych w ulotce (a ile tam nie zostało wymienionych?? )
>>A kiedy przyjdzie także po mnie...

By mi zabełtać błękit w głowie

To będę jasny i gotowy



Spłyną przeze mnie dni na przestrzał

Zgasną podłogi i powietrza... <<
Awatar użytkownika
tobias_reiper_4
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 21 sie 2007, 22:19
Skąd: DomWariatów
Płeć:

Postautor: tobias_reiper_4 » 24 sie 2007, 21:53

pani_minister brałaś bardzo długo diane piszesz to bym się na twoim miejscu obawiam ze za kilka lat wyrosnom Ci kopyta albo raciczki a może nawet i ogonek bo to naprawde świństwo.
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 09 wrz 2007, 19:32

Ja wiem, ze powinnam już szczeciną porosnąć, ale jakoś na przekór czarnowidzom badania wszelkie wychodzą mi rewelacyjnie. Dużo lepiej niż te, które miałam robione, zanim zaczęłam brać pigułki. Pozostaje mi jedynie czekać, a nuż po czterdziestce jednak świecić zacznę :]

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 128 gości