15-scie lat

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
GUMIŚ
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 71
Rejestracja: 12 sty 2006, 00:53
Skąd: Kraków ;)
Płeć:

15-scie lat

Postautor: GUMIŚ » 24 lip 2006, 03:32

Co wtedy? Kiedy dziewczyna ma 15 lat i chce siekochaqc, robiła już to kilka razy, a nie chce zajść w ciąże?? Czy lekarz ginekolog przyjmnie taka młoda dziewczyne na badania? Oczywiście beż rodzica, gdyż z rodzicem źle zyje. Co wtedy?? Czy lekarze przyjmują? Pozdrawiam...
Zaraz przyjedzie szef i ubijemy ten interes... Szafa gra :)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 24 lip 2006, 07:42

GUMIŚ pisze:Czy lekarz ginekolog przyjmnie taka młoda dziewczyne na badania?
A czemu nie? Tylko nei wiem czy zwykly. Ja np chodzilam do poradni dla "dziewcząt" czyli takiej juz nie zupelnie dzieciecej tylko dla gimnazjum/liceum a potem od skonczenia 18stki przeniesienie do poradni dla kobiet. Inne podzialy jak sie spotkalam to po prostu dzieciecy i dla kobiet. NIe wiem czy w tym wieku nie odesla jej i nie kazda do dzieciecego isc. Moja kolezanka z LO tak miala.
kajot
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 284
Rejestracja: 16 maja 2006, 09:17
Skąd: Poland
Płeć:

Postautor: kajot » 24 lip 2006, 09:15

a może prywatnie?? na pewno nie odmowi wizyty, tabletek pewnie też nie
Awatar użytkownika
GUMIŚ
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 71
Rejestracja: 12 sty 2006, 00:53
Skąd: Kraków ;)
Płeć:

Postautor: GUMIŚ » 24 lip 2006, 12:06

U nas się zdarzyło tak, że lekarz chciał się widzieć najpierw z rodzicem, a poźniej z córką. Takie coś miała moja koleżanka. Nie rozumiem jeśli ktoś źle żyje z rodzicami to ten jeszcze specjalnie chce sie widziec z rodzicem, dopie.. i takie tam. <wsciekly>
Zaraz przyjedzie szef i ubijemy ten interes... Szafa gra :)
kajot
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 284
Rejestracja: 16 maja 2006, 09:17
Skąd: Poland
Płeć:

Postautor: kajot » 24 lip 2006, 12:39

nie czaje co ma rodzic do tego, jest przecież tajemnica lekarska,
w tym momencie bym zmienił lekarza!!
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 24 lip 2006, 17:29

vkajot pisze:nie czaje co ma rodzic do tego, jest przecież tajemnica lekarska,
<hahaha> Ale ona jest nieletnia. I rodzice wg prawa maja wiedziec a raczej moga bo od dobrej woli doktora tylko zalezy czy sie dowiedza o stanie zdrowia czy nie.
vkajot pisze:na pewno nie odmowi wizyty, tabletek pewnie też nie
Ta konowalow wszedzie pelno. :D Lekarz to nie fabryka recept na pigulki. Niektore nei moga ze wzgledu na swoj wiek czy stan zdrowia ich brac i juz. I sie musza z tym pogodzic a nie zabierac zabawki i do innej piaskownicy. Co za infantylizm i glupota <chory>
Awatar użytkownika
GUMIŚ
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 71
Rejestracja: 12 sty 2006, 00:53
Skąd: Kraków ;)
Płeć:

Postautor: GUMIŚ » 25 lip 2006, 01:22

moon pisze: Ale ona jest nieletnia. I rodzice wg prawa maja wiedziec a raczej moga bo od dobrej woli doktora tylko zalezy czy sie dowiedza o stanie zdrowia czy nie.


Moon co tu ma do rzeczy stan zdrowia? Jesli dziewczyna jest zdrowa, chce sie kochac, to po jaką cholere woła rodzica?
Chyba lepiej zapobiegać niż usówać? Głupia polityka lekarzy... <boje_sie>
Zaraz przyjedzie szef i ubijemy ten interes... Szafa gra :)
zadurzona
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 196
Rejestracja: 11 lip 2006, 15:33
Skąd: planeta Wenus
Płeć:

Postautor: zadurzona » 25 lip 2006, 17:19

taaa. do 15 roku życia zacznijcie sie truć chormonami... :/ kurcze jak jak miała 15 lat to chayb nie widziałąm ejszcze co to sex... :/ chyab ostatnio nie ide z postempem starzeje się czy co? przeiczr dopiero niedawno przekroczyłąm pełnoletnośc :)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 25 lip 2006, 17:52

GUMIŚ pisze:o po jaką cholere woła rodzica?
Bo ma takie widzimisię i prawo do tego. A Ty mu mozesz wtedy naskoczyc :]
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 25 lip 2006, 18:09

moon pisze:Bo ma takie widzimisię i prawo do tego. A Ty mu mozesz wtedy naskoczyc

Dokladnie. Gdzies w poradni powinny sobie wisiec oprawione w ramke prawa pacjenta (rozejrzyj sie, na pewno gdzies zobaczysz, chyba, ze chodzisz do szamana). I tam jest jasno napisane, ze ponizej 17tego roku zycia lekarz ma prawo a nawet obowiazek rodzicom lub prawnym opiekunom powiedziec o co cho :]
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
kajot
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 284
Rejestracja: 16 maja 2006, 09:17
Skąd: Poland
Płeć:

Postautor: kajot » 26 lip 2006, 09:57

runeko pisze:. I tam jest jasno napisane, ze ponizej 17tego roku zycia lekarz ma prawo a nawet obowiazek rodzicom lub prawnym opiekunom powiedziec o co cho :]


no i to jest, uważam wielki bubel prawny - bo... skoro prawnie od 15 roku może się kochac i prokurator jej i facetowi który ją rucha może naskoczyc to coś tu nie tak!!!

kochać się może legalnie, ale żeby się zabezpieczyć to już trzeba liczyć na wyrozumiałość lekarza???
to czegoś nie czaje, kochac się wolno, ale zabezpieczać juz nie bardzo?? to tak jakby zrobili wszystko żeby żeby te małolaty które chcą sie kochać zachodziły jak najczęściej??
wiadomo że są jeszcze gumki, ale uważam że to i tak jest nienormalne pod tym względem!!
wiadomo że 99,9% dziewczyn nie pójdzie z mamusią po tabletki!! w tym momencie nasze kochane prawo zamiast pomóc tym dziewczyną to raczej pośrednio, choć celowo naraża je na niechcianą ciąże!!
chory system!!
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 26 lip 2006, 10:04

Nie do konca chory, szpikowanie małolat chormonami nie jest dobrem .Zas lekarze w wiekszosci przepisują owe srodki po biorą prowizje , suweniry od firm je produkujacych
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
kajot
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 284
Rejestracja: 16 maja 2006, 09:17
Skąd: Poland
Płeć:

Postautor: kajot » 26 lip 2006, 10:16

nie napisałem że to jest dobre, ale tu jedno wyklucza drugie.

uważam że wtej sytuacji albo ginek nie powinien móc zapraszać rodziców bez zgody zainteresowanej
albo powinien grozic prokurator do 18 i do 18 nie powinien jej przepisac tabletek!!
wtedy przynajmniej byłoby to logiczne!

a że nasi lekarze według swoich "innych" praw kierują się jak to na dobrego polskiego lekarza przystało przedewszystki dobrem swoim a nie pacjenta to juz inna sprawa!!!

to jest temat rzeka, nikt nie ma racji i wszyscy ją mają!
Awatar użytkownika
betusia
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 315
Rejestracja: 23 sty 2006, 15:23
Skąd: nietutejsza
Płeć:

Postautor: betusia » 26 lip 2006, 10:31

kochać się może legalnie, ale żeby się zabezpieczyć to już trzeba liczyć na wyrozumiałość lekarza???


Ale to jest dla jej zdrowia.
Orgaznim się jeszcze rozwija - jak zacznie brać od 15 roku życia może sobie narobić w nim spustoszenia...

vkajot pisze:w tym momencie nasze kochane prawo zamiast pomóc tym dziewczyną to raczej pośrednio, choć celowo naraża je na niechcianą ciąże!!


Na ciążę to się człowiek naraża sam kiedy nie jest świadomy tego co czyni i jakos niejasne mu się wydaje, że z seksu dzieci się robią...

GUMIŚ pisze:Uuuu to Ty zacofana byłaś... Bez obrazy, ale miałem taką dziewczyne miała 19 lat wtedy i nie wiedziała w ogóle jak się mówi plemnik... Bała się iśc na basen bo tam one mogły pływac i siecie mogła zajść... Ludzie są smieszni czasem.


Co Ty za bzdrury opowiadasz. Moim zdaniem 15stolatka która nie wie co to seks jest po prostu normalna - a już na pewno nie zacofana.

A tamtej Twojej dziewczyny to rzeczywiscie współczuje... A jak się mówi plemnik to mogłeś jej sam powiedzieć, że akcent kładzie się na pierwszą sylabe
Kazdy problem ma rozwiazanie.
A jesli nie ma rozwiazania to nie ma problemu
kajot
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 284
Rejestracja: 16 maja 2006, 09:17
Skąd: Poland
Płeć:

Postautor: kajot » 26 lip 2006, 11:02

ja nigdzie nei napisałem że należy każdej małolacie przepisywać tabletki jeżeli będziemiała taki kaprys, bo też uważam, że najlepiej to powinny sie z seksem wstrzymac, a jeżeli już je swędzi to gumki,

chodzi mi o to że skoro owa 15 czuje że prawnie może uprawiać seks z kim chce to troche dziwne że mamusia potrzebna do lekarza,

bo tak niby zakazu nie ma, ale jest to w jakiś dziwny i niejasny sposob utrudnione

w takim razie powinien byc zakaz wydawania tabletek do 18!!!
Awatar użytkownika
GUMIŚ
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 71
Rejestracja: 12 sty 2006, 00:53
Skąd: Kraków ;)
Płeć:

Postautor: GUMIŚ » 26 lip 2006, 12:09

vkajot pisze:kochać się może legalnie, ale żeby się zabezpieczyć to już trzeba liczyć na wyrozumiałość lekarza???

Właśnie o to chodzi. Po co robic cere giele skoro jest to już legalne.
I ja nie mówie tutaj o tym, żeby lekarz zapraszał młodzierz po tabletki, ale moje zdanie jest takie, że... Lepiej brac tabletki, niż poxniej usówac ciąże nie chcianą gdzie jest to o wiele większy koszt, bądz wychowywac bobaska w takim wieku. Teraz napiszecie to po co się kocha w takim wieku? A no po to że jest to fajne uczucie i zbliża ono do siebie.
Mamy w prawie wielką luke i kto to zaklei?
Najwiecej małoletnich mam jest w anglii, co 6 osoba ma po 15, 16 lat.

betusia pisze:Na ciążę to się człowiek naraża sam kiedy nie jest świadomy tego co czyni i jakos niejasne mu się wydaje, że z seksu dzieci się robią...

Czyli sugerujesz, że człowiek ma kiedy czyste mysli? W kazdej prawie z Twojej wypowiedzi wynika to, że człowiek który nie ukończył 18 roku zycia,nie wie co pisze nie wie co czyni w ogóle nie wie kim jest? Bzdura. Czasem starsi sa bardziej otumanieni od młodszych. Od tych młodszych ktorych życie nauczyło zyc w dość młodywm wieku.
Świat się zmienił poszedł do przodu, powstała amfetamina, komputery... :) <fuckoff>
Zaraz przyjedzie szef i ubijemy ten interes... Szafa gra :)
Awatar użytkownika
betusia
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 315
Rejestracja: 23 sty 2006, 15:23
Skąd: nietutejsza
Płeć:

Postautor: betusia » 26 lip 2006, 23:10

GUMIŚ pisze:Świat się zmienił poszedł do przodu, powstała amfetamina, komputery...


Gratuluję postępu tego rodzaju... Ale z seksem i dojarzałością amfa wiele wspólnego nie ma... Wiem, bo próbowałam.

GUMIŚ pisze:Czyli sugerujesz, że człowiek ma kiedy czyste mysli?


Ja mam czyste. Kocham moją drugą połową całym sercem i od tej pory żadne nieczyste mi po głowie nie chodzą, bo każdy grzech dzielę na pół i nawet jak nieczysty to jednak w połowie jedynie...

GUMIŚ pisze:W kazdej prawie z Twojej wypowiedzi wynika to, że człowiek który nie ukończył 18 roku zycia,nie wie co pisze nie wie co czyni w ogóle nie wie kim jest? Bzdura.


Nadinterepretacja. Nie mówię, że ludzie przed 18 rokiem życia to debile. Sama miałam mniej niż 18 i wiedziałam co czynię i dlatego z nikim wtedy nie sypiałam....
Kazdy problem ma rozwiazanie.

A jesli nie ma rozwiazania to nie ma problemu
Awatar użytkownika
Misia86
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 99
Rejestracja: 25 cze 2006, 14:45
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Misia86 » 26 lip 2006, 23:20

GUMIŚ pisze:Kiedy dziewczyna ma 15 lat i chce siekochaqc, robiła już to kilka razy, a nie chce zajść w ciąże??

A potem dzieci maja dzieci... to straszne jak sie ten pulap obniza..
betusia pisze:kochać się może legalnie, ale żeby się zabezpieczyć to już trzeba liczyć na wyrozumiałość lekarza???
Ale to jest dla jej zdrowia.
Orgaznim się jeszcze rozwija - jak zacznie brać od 15 roku życia może sobie narobić w nim spustoszenia...

Dlatego zeby lepiej poczekala.. jeszcze jej pewnie dobrze piersi nieurosly i chce tabltki brac.. niech sie w glowke popuka
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 27 lip 2006, 03:58

vkajot pisze:to czegoś nie czaje, kochac się wolno, ale zabezpieczać juz nie bardzo?? to tak jakby zrobili wszystko żeby żeby te małolaty które chcą sie kochać zachodziły jak najczęściej??

Lekarz czasem po prostu widzi, ze dziewczynka jest gowniara i tylko ruchac by sie chcialo bo to jest trendy czy inne takie. Jak przyjdzie normalna dziewczyna, porozmawia normalnie to i lekarz inaczej na to spojrzy. To nie kwestia tego, kiedy mozna uprawiac seks. To kwestia tego, ze rodzice odpowiadaja za ciebie do pewnego roku zycia i faszerowanie niepelnoletniego lekami bez ich zgody to nie jest dobra rzecz.
vkajot pisze:chodzi mi o to że skoro owa 15 czuje że prawnie może uprawiać seks z kim chce to troche dziwne że mamusia potrzebna do lekarza,

bo tak niby zakazu nie ma, ale jest to w jakiś dziwny i niejasny sposob utrudnione

w takim razie powinien byc zakaz wydawania tabletek do 18!!!

Nie bije cie po oczach fakt, ze nie wiesz o czym piszesz?
GUMIŚ pisze:Świat się zmienił poszedł do przodu, powstała amfetamina, komputery...

Narkotyki nie powstaly w 87 roku na milosc Boska <zalamka>
betusia pisze:Ale z seksem i dojarzałością amfa wiele wspólnego nie ma... Wiem, bo próbowałam.

Amfa z seksem ma bardzo wiele wspolnego (chodzi o podniecenie ale co ty mozesz wiedziec- klamiesz niesamowicie, plunac na takiego "swietego" katolika psychologa co cpa....<pluje>). Z dojrzaloscia tez. Bo wszystko jest dla ludzi i zwykly gowniarz sie uzalezni a normalny czlowiek pare razy sprobuje i mu przejdzie. Ucz sie wiazac ze soba fakty.
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
betusia
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 315
Rejestracja: 23 sty 2006, 15:23
Skąd: nietutejsza
Płeć:

Postautor: betusia » 27 lip 2006, 10:48

runeko pisze:chodzi o podniecenie ale co ty mozesz wiedziec- klamiesz niesamowicie, plunac na takiego "swietego" katolika


Weź przystopuj z tym obrażaniem...
Nie występuję tu w roli studentki, katoliczki, świętej stygmatyczki - tylko jestem betusią przyjmijmy - tak będzie prościej. Nie będziesz wtedy musiała dopasowywać każdej mojej wypowiedzi do określonej szufladki.

To, że spróbowalam "różnych rzeczy" to nie znaczy, że CPAM - wręcz przeciwnie myślę, że wiele mnie to naczyło i spróbowałam dla eksperymentu jedynie raz w życiu.

runeko pisze:Ucz sie wiazac ze soba fakty.

Całe życie się uczę. I jedną z rzeczy które stosuje w życiu dzięki temu jest nie wściekanie się na nikogo bez powodu szczególnie od samego rana... Buduje to niezdrową chorą atmosferę i burzy spokój i harmonię nadchodzącego dnia...
Dzięki temu, że olewam sobie wszelkie bluzgi i inne bzdury wychodzące ze wśiekle piszących palców jestem szczęśliwa. Nie można słuchać złych rzeczy na swój temat... na dłuższą metę takie poniżanie prowadzi do poważnych zaburzeń zarówno u osoby poniżanej jak i poniżającej...

runeko pisze:Lekarz czasem po prostu widzi, ze dziewczynka jest gowniara i tylko ruchac by sie chcialo bo to jest trendy czy inne takie. Jak przyjdzie normalna dziewczyna, porozmawia normalnie to i lekarz inaczej na to spojrzy.


Dlaczego więc ma być tak że jedna 15stolatka drugiej 15stolatce nierówna bo jedna wyglada na gowniare a druga nie? Czemu gin. ma być od oceniania stopnia gówniarzowatowości u młodych dziewczyn?
Wiemy jakie są zasady, ale często zasady są po porstu od tego, żeby je łamać, dlatego w praktyce zdarza się, że tabletki są przepisywanie 15stolatkom.... Zdrowe to nie jest, ale kto powiedział, że ma być wszystko zdrowe... <foch>
Kazdy problem ma rozwiazanie.

A jesli nie ma rozwiazania to nie ma problemu
megane
Maniak
Maniak
Posty: 762
Rejestracja: 22 maja 2006, 13:13
Skąd: z południa
Płeć:

Postautor: megane » 27 lip 2006, 13:00

betusia pisze:Dlaczego więc ma być tak że jedna 15stolatka drugiej 15stolatce nierówna bo jedna wyglada na gowniare a druga nie? Czemu gin. ma być od oceniania stopnia gówniarzowatowości u młodych dziewczyn?

A kto powiedział, że po wyglądzie ją oceni?

Nawiązując do wcześniejszego wątku, że sex do 18stki powinien być zabroniony... Lol. Może lepiej nauczyć 15latki odpowiedzialności, uświadomić im jakie sa konsekwencje, a nie zabraniać..?

Zresztą nie ma konkretnej granicy wieku, każdy rozwija się indywidualnie. Jednej 15latce tabletki już można przepisać, a innej 18latce nie. Lekarz też duchem świętym nie jest, pewnnych rzeczy nawet z badań nie można się dowiedzieć na 100%. Ogólnie wiadomo, że tabletek lepiej nie brać... (nawet na bój głowy ;])
A miliony osób bierze, jedni mają problemy później a inni nie, czego nie można przewidzieć 10 lat wcześniej.

Swoją drogą lekarz też nie może być niczyim sumieniem, więc odmawiać przepisania tabletek (TYLKO z powodu własnego widzi-mi-się) nikomu imho nie powinien.
Awatar użytkownika
betusia
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 315
Rejestracja: 23 sty 2006, 15:23
Skąd: nietutejsza
Płeć:

Postautor: betusia » 27 lip 2006, 14:54

megane pisze:Lekarz też duchem świętym nie jest,


Ale taką rolę spełnia... kiedy przychodzi do niego 14stolatka zapalona do seksu jakby to stanowiło sens jej życia to nawet taki biedny ginekolog z lęku żeby się na niego nie rzuciła prędzej taką zgani i zaleci prezerwatywy niż pozwoli jej truć się hormonami...
Ja osobiście gdybym była ginekologiem nie przepisałabym takiej młodej dziewczynce tabletek.
megane pisze:A kto powiedział, że po wyglądzie ją oceni?


runeko pisze:Lekarz czasem po prostu widzi, ze dziewczynka jest gowniara i tylko ruchac by sie chcialo bo to jest trendy czy inne takie. Jak przyjdzie normalna dziewczyna, porozmawia normalnie to i lekarz inaczej na to spojrzy.


Tylko gdzie się te normalne dziewczyny podziały?
Gdzie te czasy kiedy dziewczyna która czeka na jenego jedynego nie jest uważana za idiotkę?
Czemu jest tak, że teraz kochanie się z kimś po kilku spotkaniach uważane jest za normalkę - podczas kiedy dziesiątki lat temu taka dziewczyna była rozpustnicą zwyczajną?
Ja mam taką zasadę, że nawet nie całuję się jeśli nie czuję nic <pejcz>
Kazdy problem ma rozwiazanie.

A jesli nie ma rozwiazania to nie ma problemu
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 27 lip 2006, 16:31

betusia pisze:Tylko gdzie się te normalne dziewczyny podziały?
Gdzie te czasy kiedy dziewczyna która czeka na jenego jedynego nie jest uważana za idiotkę?
Czemu jest tak, że teraz kochanie się z kimś po kilku spotkaniach uważane jest za normalkę - podczas kiedy dziesiątki lat temu taka dziewczyna była rozpustnicą zwyczajną?
Ja mam taką zasadę, że nawet nie całuję się jeśli nie czuję nic <pejcz>

Normalne ? raczej nie normalne ! ...nareszcie znikneły <aniolek>

Czemu , czemu ?? czemu kiedys kobiecie nie wypadało łydki odsłonic , o dekolcie nie wspomne , a dzis ?
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
megane
Maniak
Maniak
Posty: 762
Rejestracja: 22 maja 2006, 13:13
Skąd: z południa
Płeć:

Postautor: megane » 27 lip 2006, 17:11

betusia pisze:Ja osobiście gdybym była ginekologiem nie przepisałabym takiej młodej dziewczynce tabletek.

Jeśli nie byłoby ku temu przeciwskazań natury zdrowotnej to ja bym przepisała.
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 27 lip 2006, 17:28

betusia pisze:Dlaczego więc ma być tak że jedna 15stolatka drugiej 15stolatce nierówna bo jedna wyglada na gowniare a druga nie?

Pisalam o rozmowie. Dlatego wlasnie musisz sie nauczyc wiazac ze soba informacje. Bo nie rozumiesz o czym ludzie pisza.
betusia pisze:Ale taką rolę spełnia... kiedy przychodzi do niego 14stolatka zapalona do seksu jakby to stanowiło sens jej życia to nawet taki biedny ginekolog z lęku żeby się na niego nie rzuciła prędzej taką zgani i zaleci prezerwatywy niż pozwoli jej truć się hormonami...

Juz wyobrazam sobie ta 14tolatke rzucajaca sie na biednego ginekologa z okrzykiem: "Wez mnie!" <hahaha>
betusia pisze:Tylko gdzie się te normalne dziewczyny podziały?

<podnosi reke>
betusia pisze:Gdzie te czasy kiedy dziewczyna która czeka na jenego jedynego nie jest uważana za idiotkę?

Teraz tak uwazaja tylko jakies niedocofy bo to jest decyzja indywidualna i tyle. Nic nikomu do tego. Poza tym wraca "moda" na dziewictwo wiec niedlugo wszystko bedzie jazzy i trendy 8)
betusia pisze:Czemu jest tak, że teraz kochanie się z kimś po kilku spotkaniach uważane jest za normalkę - podczas kiedy dziesiątki lat temu taka dziewczyna była rozpustnicą zwyczajną?

A setki lat temu facet dawal dwie kozy rodzicom dziewczynki 13toletniej, robil jej na dzien dobry dzieciaka i tez zyli. Co tu porownywac co bylo x lat temu do tego co jest teraz?
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
kaska1820
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 09 sie 2006, 20:30
Skąd: Ryk
Płeć:

Postautor: kaska1820 » 09 sie 2006, 21:33

Szczerze mówiąc to ginekolog ja przyjmie i nic na to nie powie po prostu doradzi i przepisze tabletki!!!!Przeciez to jej wybor a nie jego...a on ma z tego kase!!!Więc smiało ok ginekologa niech idzie!!
Znająca się na rzeczy!!!!
Awatar użytkownika
joj_sport87
Maniak
Maniak
Posty: 514
Rejestracja: 03 sie 2006, 23:30
Skąd: Zamość
Płeć:

Postautor: joj_sport87 » 11 sie 2006, 00:18

15 lat i sex? szczerze to brak mi slow... dla mnie to - za wczesniej i koniec, nie wierze w dojrzale malolaty ;] z reszta nie bede sie rozpisywal bo juz jest multum wypowiedzi na ten temat

Tabletki? nie w tym wieku, bo z tego co wiem to lekarz nie przepisze Ci (nie moze / nie powinien) bo jestes za mloda i moga one wywolac w Twoim organizmie zmiany hormonalne... chyba ze masz lekarza "ktory lubi prezenty;]"
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 11 sie 2006, 00:19

joj_sport87 pisze:moga one wywolac w Twoim organizmie zmiany hormonalne...
W dojrzalym organiźmie tez wywoluja :]
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 11 sie 2006, 00:42

joj_sport87 pisze: z tego co wiem to lekarz nie przepisze Ci (nie moze / nie powinien)

Przepisze, moze a czasem nawet powinien. Na przyklad taki Yasmine leczy endometrioze.
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
..::WdOwA::..
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 244
Rejestracja: 08 mar 2006, 08:27
Skąd: Stąd:D
Płeć:

Postautor: ..::WdOwA::.. » 11 sie 2006, 10:25

15-latka raczej nie moze iśc sama do leakrza. No chyba, ze prywatny, któremu zależy tylko na kasie, a nie na pacjentce.
Z kolei 15-latce nikt nie przepisze leku anty <boje_sie> <boje_sie> <boje_sie>

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości