pierwszy raz (z prezerwatywa ?czy bez?)

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

pierwszy raz (z prezerwatywa ?czy bez?)

Postautor: Andrew » 28 lis 2003, 20:32

Ciekaw jestem opini forumowiczów na ten temat .
Czy ten pierwszy raz, ta cudowna chwila kiedy to dwje ciał łaczą sie sie ze sobą musi byc zakłucony stosowaniem prezerwatyw (bo ja uwazam , ze jest to zakłucenie ), czy nie lepiej zastosowac sie do naturalnych metod? ( dni płodne i dni nie płodne?).Dlaczego Wy młodzi tak mało wiecie o swych ciałach , jak działają itd.Czy ta chwila musi byc zakłucona zakładaniem prezerwatywy ? :?
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Kasia

Postautor: Kasia » 28 lis 2003, 20:52

hmmm.. coz ... po Twojej wypowiedzi widze raczej, ze ty nie masz pojecia do konca o tym co piszesz .. pewnie, ze to jakies utrudnienie, ale metoda z dniami plodnymi i nie nie daje zbyt duzej pewnosci niezajscia w ciaze ... prezerwatywa poza tym chroni przed wieloma chorobami jak HIV AIDS ....
Pamietaj, ze nie warto ryzykowac! :D
Awatar użytkownika
Poggie
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 111
Rejestracja: 21 lis 2003, 11:36
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Poggie » 28 lis 2003, 21:11

ja zaryzykowałem i na szczęście nic się nie stało, ale jesli miałbym wrócić do przeszłości to więcej bym tego bez prezerwatywy nie zrobił. Przyjemność przyjemnością ale stres jaki towarzyszy uczuciu co jeśli zaszła w ciąże ? nieeeee to nie dla mnie :D
Let me be the one that shines with You in the morning when You don't know what to do
ewa

Postautor: ewa » 28 lis 2003, 21:48

krzysiu!?metody naturalne?nie wiem czy powinnam sie wypowiadac na temat pierwszego razu ale wiem, ze nie moglabym ryzykowac nawet z prezerwatywa.ja od roku biore tabletki i tylko dzieki temu czuje sie pewnie.jesli sa jakies przeciwwskazania to pozostaje gumka...ale brak jakiegokolwiek zabezpieczenia tylko kalendarzyk to durnota...lepiej chyba psuc romantyczny nastroj gumka niz potem rwac wlosy z glowy
Kasia

Postautor: Kasia » 28 lis 2003, 23:07

Krzysiek ... pomysl dobrze, czy wolisz sie zabezpieczyc przed ciaza i roznymi innymi niebezpieczenstwami czy wolisz potem ponosic konsekwencje przez cale zycie tej jednej czy kilku chwil .. . Poza tym metod naturalnych juz sie praktycznie nie stosuje, ja od dawna juz o nich nie slyszalam, tabletki i inne srodki owszem .. ale .. dni plodne, nie plodne? Znam rodzicow ktorzy wspolzyli w 3 dni po miesiaczce czyli praktycznie na 100% nie powinna zajsc w ciaze, bo do 5 dni po miesiaczce kobieta ma dni nieplodne i akurat tak wyszlo, ze zaszla w ciaze i ma synka - tylko, ze oni byli juz wtedy malzenstwem wiec mogli sobie na to pozwolic ....
Ale wybacz to co mowisz swiadczy o twoim braku odpowiedzialnosci ... zastanow sie dobrze! :)
ewa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 155
Rejestracja: 29 lis 2003, 11:27
Płeć:

Postautor: ewa » 29 lis 2003, 13:42

sue ellen...masz racje nie jest to ingerencja w cialo kobiety ale ja i tak mysle ze jest to ryzykowne!!!
Kasia

Postautor: Kasia » 29 lis 2003, 14:06

Sue ellen,

ja mysle podobnie jak Ewa, nie zedcydowala bym sie na metody neutralne jako zabezpieczanie ... .
Hmm... Sue ellen, szkoda, ze nie moge Ci udowodnic tego ze rzeczywiscie takie informacje o dniach nieplodnych zaraz po miesiaczce ... . Ale znjade tylko ta ksiazeczke to powiem Ci jaki instytut ginekologii to podawal .. . Nie wymyslilam tego z powietrza... .
Sa one bardzo ryzykowne, a prezerwatywa zapobiega nie tylko ciazy a innym chorobom jak juz mowilam, moze seks wtedy nie jest tak wygodny ale ... lepiej nie ryzykowac!!!! :D przeciez nie tylko komfort i totalne zaspokojenie trzeba brac pod uwage wybierajac srodki antykoncepcyjne ... :!:
ewa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 155
Rejestracja: 29 lis 2003, 11:27
Płeć:

Postautor: ewa » 29 lis 2003, 14:33

poza tym metody naturalne moze ryzykowac ktos kto jest po slubie i wie, ze ciaza w jakimkolwiek momencie mu w niczym nie przeszkodzi.poza tym nie mozna dac sie poniesc emocjom tylko trzeba patrzec w kalendarzyk, a niektore kobiety maja pare owulacji w czasie cyklu...jednym slowem wielkie ryzyko
Kasia

Postautor: Kasia » 29 lis 2003, 15:35

Ewka dokladnie,

czasem czytalam posty facetow mysle, ze sa oni zuplenie nie odpowiedzialni i ze nie mysla za bardzo o ciazy i o konsekwenacjach, fatwo mowic: metody naturalne, seks bez prezerwatywy ... jejciu ... wypowiadajac sie tutaj tak jakbysmy ty ewa i ja tlumaczyli im jakie to ryzyko i ze tak nie wolno ... potem niby obydwoje cierpia, ale bardziej jednak kobieta, stres przed miesiaczka .. potem jakis test ciazowy i ... jelsi okaze sie, ze jednak nie trafilo sie dokladnie w dzien bezpolodny .. hmm... co wtedy??? Wydaje mi sie to naprawde bez sensu .. :) Pozdrawiam Cie Ewo! :)
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 29 lis 2003, 17:52

No tak ! tak jak myslałem , SREDNIOWIECZE!! Jedynie suellen, ma tu jakiess pojecie o sprawie ale to wynika prawdopodobnie z tego iz nie ma 18 lat . i prosze mnie Kasiu nie nazywac nie odpowiedzialnym bo jestem az nadtto odpowiedzialnym facetem który ma jzu swoje jak by nie było i tu sie przyznam 38 lat. I mimo iż tez miałem lat 18 nigdy nie stosowalismy z zona , ani z inną kobieta prezerwatyw (no chyba ze wiedziałem ze ma dni płodne)A powiem tu jeszcze ze sex jest dla mnie bardzo wazny i nie kocham sie jak sie to mówi raz czy dwa w miesiacu tylko znacznie czesciej . Kalendazyk ! sprawa oczywiscie jest do dupy !natomiast rozpoznawanie dni płodnych po sluzie kobiety -jest sprawa całkiem inną , ale mie zawsze sie chciało poznac jak to jest i to dlatego wiem kiedy sie moge kochać a kiedy nie Mówienie ze ktos zaszedł w ciaze w 3 dniu po miesiaczce nie ma sensu bo tak oczywiscie moze sie zdazyc , sam mam kuzynke co zaszła w 2-gim dniu po okresie , ale nalezało by sie przypatrzec dlaczego sie tak stało . Mogę tu i podac ze znam ludzi co kochajac sie w prezerwatywie wpadli i wielkie zdziwienie!!!Ja natomiast kocham sie bez zabezpieczen i nie musiałem sie zenic tylko chciałem , powodem nie było dziecko , a kazde me - bo mam ich dwoje było zaplanowane .Tak jak widzicie jestem zywym przykładem metod naturalnych ze działają , tylko trzeba chciec siebie i je poznac , tu polece ksiazke MAŁŻENSTWO DOSKONAŁE , niestety nie pamietam autora w koncu czytałem ja majac chyba lat 17
pozdrawiam wszystkich leniuchów .
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 29 lis 2003, 18:01

Acha i jeszzce dodam Kasiu ze nie miałem namysli tu sexu z byle kim, tylko ze swa ukochna/m , wiec wybacz , ale tekst ze prezerwatywa chroni przed chorobami ! jest niepotrzebny bo wszyscy o tym wiedza a i nie do konca to prawda ooo!
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
ewa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 155
Rejestracja: 29 lis 2003, 11:27
Płeć:

Postautor: ewa » 29 lis 2003, 18:39

krzysiu...dzisiejsze dziewczyny wola miec naprawde 100%pewnosc...rozumiem, ze ktos moze miec uprzedzenia z do tabletek ale prezerwatywa to prawie metoda naturalna:)gratuluje, ze wy z zona nigdy nie mieliscie wpadki ale nie nalezy generalizowac.jesli tak wiele osob decyduje sie na sex przed slubem to by nie ryzykowac tak bardzo nalezy pierwsza rzecz uzywac prezerwatywy...
Kasia

Postautor: Kasia » 29 lis 2003, 19:05

Ewo zgadzam sie,

Krzysiu masz duze doswiadczenie i duze ... szczescie, ok, mozna duzo czytac kontrolowac swoj organizm, dni plodne, sluz, temperature ale nie masz takiej pewnosci, ze nie zajdzie sie w ciaze ... przeciez chyba rozumiesz!
Ale ok, nie polemizujmy bo kazdy ma prawo miec inne zdanie i wedlug innych zasad w swoim zyciu postepowac! po prostu ja nigdy nie zdecydowala bym sie na metody naturalne, pa Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 29 lis 2003, 21:37

I tu sie własnie mylicie , mam 100% pewnosci ze nie zajdzie ma partnerka w ciaze jezeli ją poznam .Poza tym pierwszy raz z gumką ????? to czemu nie np z wibratorem ? ale to tylko jest moje zdanie jesli macie inne to uszanuje to .
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
ewa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 155
Rejestracja: 29 lis 2003, 11:27
Płeć:

Postautor: ewa » 29 lis 2003, 21:44

no... pierwszy raz z gumka to tez nie bardzo to widze...ale ja biore tabletki to nie ma zmartwienia
stefcio

Postautor: stefcio » 30 lis 2003, 02:31

Witam, tak sie zastanawiam..Krzys, jak widzisz takie kontrolowanie dni plodnych przez sluz?Zazwyczaj faceci tez wola miec swiadomosc, ze nie zalicza wpadki.. wiec jak to, sprawdza to przed czy chlopak siedzi obok niej, ona wklada swoje paluszki.. "hmm tak,widzisz jak fajnie sie ciagnie,dzis mozemy to zrobic.. ", ciezko mi to sobie wyobrazic? Moze macie jakies inne wizje w tej kwestii :?:
ewa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 155
Rejestracja: 29 lis 2003, 11:27
Płeć:

Postautor: ewa » 30 lis 2003, 10:23

SueEllen!poruszylas bardzo wazna kwestie...ale lekarz przepisujacy lek przeprowadza przeciez wywiad...mnie pytali o takie rzeczy o kyorych nawet moja mama(z ktora bylam na pierwszej wizycie)nie miala pojecia...u mnie akurat jest wszystko oki...tylko moj chlopak ostatnio mnie spytal czy dlugotrwale branie pigulek nie "blokuje"po przestaniu brania normalnej owulacji i nie przeszkadza potem zajsc w ciaze...biore nieprzerwanie od roku i chyba zrobie w zw z tym miesiac przerwy...takie male odtruwanie
Awatar użytkownika
Kaska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 219
Rejestracja: 28 lis 2003, 19:24
Skąd: małopolska
Płeć:

Postautor: Kaska » 30 lis 2003, 11:52

Ewo zapytaj o szczegoly ginekologa .... mysle, ze to bedzie najlepszy pomysl.
Krzysiu nie mozesz miec 100% pewnosci, takiej pewnosci nic nie daje, wiec moze troche samokrytyki .... ? choc moze samokrytyka to zle slowo ....
Sue ... zgadzam sie z Toba, trzeba dbac o swoje zdrowie ... . i nawet gdybym miala czekac pol roku, czy rok to zgadzam sie z Toba, ze warto .. ja jeszcze sie nie zdecydowalam .... . Ale pozdrawiam i ciesze sie, ze poruszylas ten temat, papa! :D
Ten kto przestaje być (...) tak naprawde nigdy nim nie był ....
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 30 lis 2003, 13:21

Do Stefcio --------- Coś chyba nie zrozumiałes , bo ja miałem na mysli swą stała partnerkę kiedy dwoje ludzi jest juz ze soba jakis czas , a jesli tak jest to gdy ida ze soba na sex to wiedza kiedy to i jak ma wygladac słuz naprzykład , a nie chodziło mi o przygodne znajomosci kiedy to mamy ochote na sex z zapoznaną dziewczyna i 0ona na to wyraza zgode , bo wtedy prezerwatywa na 100%.Poza tym chciałemosiagnąc by to kobiety sie tez zainteresowały tym jak działają i kiedy i ze mozna sie kochać jesli sie zna swe ciało bez gumki(ale trzeba je dokładnie znac )I zapewniam ze jak i dla jednego i drugiego sex bez gumki jest o wiele lepszy . No cóz kazdy niech robi tak by sie czuc komfortowo jesli gumka dla was jest komfortem , to nic mi do tego chciałe tylko poznac zdanie na ten temat
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Stefcio

Postautor: Stefcio » 30 lis 2003, 15:13

Witam, to co pisalem tez sie tyczy stalej partnerki..no coz,kazdy widzi to na swoj sposob,ale jednak wydaje mi sie złudną metoda z tym sluzem..bo w sumie to 'kobieta zmienna jest' ,wolalbym sie jednak lepiej zabezpieczyc.Poza tym nie slyszalem od nikogo z mojego grona,aby stosowali takie metody..Kwestia gustu i upodoban!Pozdrawiam! 8)
Kasia

Postautor: Kasia » 30 lis 2003, 15:20

Krzysiu nie polemizujmy, kazdy moze miec inne sposoby zabezpieczania, i ty na przyklad ufasz naturalnym sposobom, wiesz duzo na ten temat i ... no i dobrze, ale nie kazda kobieta i nie kazdy mezczyzna zdecydowlai by sie na cos takiego, ja np. nie, ale to tylko moje zdanie, nie bede podwazala Twojej opini ... dobrze ze powiedziales co myslisz i podales swoje doswiadczenia ktore sa jak mysle dosc szerokie, pozdrawiam :D
Kasia

Postautor: Kasia » 30 lis 2003, 15:25

Stefcio w pelni zgadzam sie z Toba ... tez nie podjelabym takiego niebezpieczenstwa ... z tymi metodami naturalnymi, ale rowniez zgadzam sie ze to kwestia gustu!!!
Awatar użytkownika
Kaska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 219
Rejestracja: 28 lis 2003, 19:24
Skąd: małopolska
Płeć:

Postautor: Kaska » 30 lis 2003, 16:49

Zgadzam sie z Toba Sue, wiele lekarzy i nie tylko ginekologow sa nieodpowiedzialni za to co robia, ale ... . Przeciez przed dobraniem odpowiednich tabletek antykoncecyjnych trzeba zrobic troche badan, juz nawet nie mowie o tych badaniach antykoncepcyjnych, ale rozne inne sa wykonywane przed dobraniem odpowiednich tabletek ... . Przykro mi, ze trafilas akurat na taka lekarke ... . Pozdrawiam, miejmy nadzieje, ze po tym jak pokazalas jej wyniki z poradni genetycznej troche zmienila swoje postepowania i na przylosc bedzie ostrozniejsza ... pozdrawiam! :D
Ten kto przestaje być (...) tak naprawde nigdy nim nie był ....
Awatar użytkownika
Aga
Maniak
Maniak
Posty: 536
Rejestracja: 20 lis 2003, 17:38
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Aga » 30 lis 2003, 19:46

Krzysiu i SueEllen- organizm każdej kobiety jest inny i ciężko cokolwiek podawać za pewnik-tak mi się wydaje. Jedno co mogę powiedzieć i czego jestem pewna- metody naturalne nie dają 100 % pewności. Każdy środek ma swoje plusy i minusy- naturalne są skuteczne dosyć u kobiet starszych, z unormowanym cyklem, które mają co do godziny wyliczone kiedy będzie następny okres. A jak wyobrażacie sobie, żebym ja miała polegać na tych metodach, jeśli np. okres potrafi mi się spóźnić czasami o tydzień, dwa? I tak przecież ma większość młodych dziewczyn. Po co ryzykować? Nie wspominając już o tym, że nie można się poddać chwili i trzeba sobie wyliczać kiedy tak, kiedy nie. Za duże ryzyko i niewygoda. Wg. mnie tabletki są lepsze. Oczywiście, że nie każdy może je stosować, no ale przecież kupuje się je na receptę, po uzgodnienu z lekarzem, a jesli wystąpią skutki uboczne, to się z nich rezygnuje. My, młoda dziewczyny nie możemy sobie pozwolić na maetody naturalne, w przeciwieństwie do mężatek, dla których dziecko to nie jest rozpacz, brak wykształcenia, pracy, pieniędzy, szacunku ze strony innych. I do Krzysia: 18 lat to nie jest nic złego, tak jak nie jest to równoznaczne z brakiem odpowiedzialności. Bez urazy ale myślę, że Kasia i Ewa biorąc tabletki byłyby bardziej odpowiedzialne od Ciebie ( przyjmując, że używałbyś metod naturalnych w wieku 17 lat :) nie będąc żonaty oczywiście).
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 30 lis 2003, 20:28

Aga pisze:Krzysiu i SueEllen- organizm każdej kobiety jest inny i ciężko cokolwiek podawać za pewnik-tak mi się wydaje. Jedno co mogę powiedzieć i czego jestem pewna- metody naturalne nie dają 100 % pewności. Każdy środek ma swoje plusy i minusy- naturalne są skuteczne dosyć u kobiet starszych, z unormowanym cyklem, które mają co do godziny wyliczone kiedy będzie następny okres. A jak wyobrażacie sobie, żebym ja miała polegać na tych metodach, jeśli np. okres potrafi mi się spóźnić czasami o tydzień, dwa? I tak przecież ma większość młodych dziewczyn. Po co ryzykować? Nie wspominając już o tym, że nie można się poddać chwili i trzeba sobie wyliczać kiedy tak, kiedy nie. Za duże ryzyko i niewygoda. Wg. mnie tabletki są lepsze. Oczywiście, że nie każdy może je stosować, no ale przecież kupuje się je na receptę, po uzgodnienu z lekarzem, a jesli wystąpią skutki uboczne, to się z nich rezygnuje. My, młoda dziewczyny nie możemy sobie pozwolić na maetody naturalne, w przeciwieństwie do mężatek, dla których dziecko to nie jest rozpacz, brak wykształcenia, pracy, pieniędzy, szacunku ze strony innych. I do Krzysia: 18 lat to nie jest nic złego, tak jak nie jest to równoznaczne z brakiem odpowiedzialności. Bez urazy ale myślę, że Kasia i Ewa biorąc tabletki byłyby bardziej odpowiedzialne od Ciebie ( przyjmując, że używałbyś metod naturalnych w wieku 17 lat :) nie będąc żonaty oczywiście).

Jeny - przeciesz ja wam wcale nie kazałem oddac sie w zupełnosci tylko metoda naturalnym !! chciałem tylko naswietlic ze one sa i ze doskonale działają wymagają jednak mnustwa czasu by sie tego nauczyc bo kobieta zmienna jest i ma nieregularne miesiączki , ale to działa mimo ich nie regularnosci I stosowałem je bedac w wieku lat 18 bo moja wtedy dziewczyna niecierpiała sie kochać z gumą a i dla mnie jest do teraz zenujace jej zakladanie , pragne tylko poinformowac ze jak juz mówiłem to działa i byscie sie wy młodzi tym zainteresowali na przyszłosc , by bedąc juz w stałym zwiazku nie musieli uzywac gumek tak jak ja ich nie musze wtedy kiedy ich uzywac nie musze ,i jakze inny jest sex gdy nie ma tej gumki //mmmmmmm :D !!Ta metoda jest gdzies opisana jak pamietam ja wyczytałem to w ksiazce MAŁŻENSTWO DOSKONAŁE autora nie pamietam to chyba metoda (braigla ) ale mogło mi sie pomylic z (alfabetem braigla )ale jakos tak to podobnie brzmiało .
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Kaska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 219
Rejestracja: 28 lis 2003, 19:24
Skąd: małopolska
Płeć:

Postautor: Kaska » 30 lis 2003, 20:41

Agnieszko masz racje, ale rzeczywiscie jesli Krzys poddal sie tym metodom, wierzy im i mu sie to sprawdza to przeciez to nic zlego, ja jeszcze tabletek Agnieszko nie bralam, ale jesli bede sie w niedlugiej przyszlosci decydowala na wspolzycie to na pewno z tabletkami ... nawet nie biore pod uwage tych metod naturalnych :) Moze wlasnie z braku doswiadczenia i ... mlodego wieku, nie wiem ale nie ufam takim metodom mimo tego co mowi Krzys, ale fajnie wiedziec cos na ten temat! Pozdrawiam Agusia
Ten kto przestaje być (...) tak naprawde nigdy nim nie był ....
ewa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 155
Rejestracja: 29 lis 2003, 11:27
Płeć:

Postautor: ewa » 30 lis 2003, 22:58

krzysiu!chodzilo ci chyba o metode billingsow.ja mysle tak:po slubie mozna stosowac metody naturalne bo dziecko to wtedy nie koniec swiata.przed slubem jednak lepiej nie ryzykowac studiow itd.oczywiscie i w tym przypadku mozna zrobic rok przerwy na dzidziusia ale po co stresy itd.lepiej sie zabezpieczac, a przede wszystkim skonsultowac sprawe z lekarzem albo z paroma skoro niektorzy to konowaly:)najskuteczniejsze sa tabletki...i ja sie nie przekonam raczej do metod naturalnych a nawet gumki...gumka pozostanie mi wtedygdy bede robic odtrutke:)sluchajcie!jakie ja przed braniem tablettek mialam paranoje...a uprawialismy tylko peeting z zachowaniem maksymalnej ostroznosci...wiec ja tym bardziej sie do obserwacji sluzu nie nadaje...ale pozdrawiam wszystkich...byle ochrona byla skuteczna, nawet kalendarzyk-to wszystko gra...trzymajcie sie :D
Awatar użytkownika
Poggie
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 111
Rejestracja: 21 lis 2003, 11:36
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Poggie » 30 lis 2003, 23:02

nie wiem czy to przypadkiem nie rani jakiś tam zasad religijnych ale pomyślcie sami, przydkładowo masz 2 dzieci i wiecej ich nie chcesz miec, idziesz na zabieg, robią to co trzeba i ani miesiączki ani nigdy więcej dzieci a tabletki mozesz wyrzucic do kosza co o tym sądzicie ?
Let me be the one that shines with You in the morning when You don't know what to do
ewa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 155
Rejestracja: 29 lis 2003, 11:27
Płeć:

Postautor: ewa » 30 lis 2003, 23:18

a to w polsce dozwolone?
student

Postautor: student » 30 lis 2003, 23:38

hyh Kasiu ale prezerwatywa przed AIDS nie chroni, czytalem o tym.

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości