mercilon i 1 tabletka

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

wiolka911
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 10
Rejestracja: 05 mar 2006, 17:48
Skąd: gdańsk
Płeć:

mercilon i 1 tabletka

Postautor: wiolka911 » 18 kwie 2006, 14:10

witam.dzisiaj jest 4 dzien mojego cyklu i wzielam pierwsz tabletke mercilon,ginekolog mowil zeby wziasc 1 dnia miesiaczki,ale ja zapomnialam ich wziasc bo wyjechalam,po zatym okres przyszedl wczesniej no i wzialam dopiero w 4 dniu okresu,bo czytalam ze tak tez mozna...jak to dalej bedzie?czy po tych 21 pigulkach przerwe mam zrobic?czy ktos w ogóle zayzwal mercilon?zauwazyl jakies skutki uboczne?
Awatar użytkownika
Jasta20
Maniak
Maniak
Posty: 578
Rejestracja: 17 lut 2005, 15:12
Skąd: Z WeNuS :):)
Płeć:

Postautor: Jasta20 » 18 kwie 2006, 14:16

Ja biore mercilon, i z tego co mi wiadomo, to zaczyna sie brac tabletki w pierwszym albo w piatym dniu cyklu.. o czwartym nigdy nie slyszałam, wiec wydaje mi sie ze źle zrobiłas biorac tabletke. Trzeba bylo zadzwonic do swojego ginekologa i sie dowiedziec co z robic z tym fantem.
Miłość to nie staw, w którym można znaleźć swoje odbicie. Miłość ma
przypływy i odpływy. Ma też swoje rozbite okrety, zatopione miasta,
ośmiornice i skrzynie złota i pereł. Ale perły leżą głęboko...
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 18 kwie 2006, 14:22

Co za roznica w ktorym dniu. Jedyna to taka ze jakby wziela w 1ym to bylaby zabezpieczona od pierwszej tabletki, a tak musi czekac 7 dni.

Bierz normalnie i po 21 dnaich przerwa.
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 18 kwie 2006, 15:31

Dokladnie, 7 dni z dodatkowym zabezpieczeniem, a potem normalna przerwa.

Co do skutkow ubocznych - co organizm to odczucia :] Mi mercilon osobiscie mocno nie przypasowal - straszna suchosc (do tego stopnia, ze z tamponami bywaly problemy), tragiczne migreny. Po zmianie tabletek to przeszlo jak reka odjal :] A ze byly inne problemy z nowymi, to juz oddzielna historia :]
Awatar użytkownika
Jasta20
Maniak
Maniak
Posty: 578
Rejestracja: 17 lut 2005, 15:12
Skąd: Z WeNuS :):)
Płeć:

Postautor: Jasta20 » 18 kwie 2006, 17:32

Mi natomiast bardzo podpasowaly, zero jakichkolwiek skutkow ubocznych, bez bólów glowy, ochota na sex taka sama... bardzo jestem z nich zadowolona :)
Miłość to nie staw, w którym można znaleźć swoje odbicie. Miłość ma

przypływy i odpływy. Ma też swoje rozbite okrety, zatopione miasta,

ośmiornice i skrzynie złota i pereł. Ale perły leżą głęboko...
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 23 kwie 2006, 19:00

bardzo jestem z nich zadowolona :)

Pogadamy za kilka lat o tym zadowoleniu. :]
A nie można już było poczekać tego 1 miesiąca bez tabletek i potem zacząć brać dokładnie zgodnie z instrukcją? Ja rozumiem młodzieńczy zapał, ale bez przesady. ;)
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Razor
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 10
Rejestracja: 15 lut 2006, 13:06
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Razor » 11 maja 2006, 18:50

A ja mam taki problem, biore te tabletki (Mercilon) od miesiąca i w poniedziałek (08.05.2006) skończyłam pierwsze opakowanie i według ulotki powinnam dostać okres w tej siedmiodniowej przerwie. A ja jeszcze nie mam okresu jedynie dziś w czwartek (11.05.2006) dostałam takie brazowe plamienie i utrzymuję się to przez cały dzień. Czy to jest normalna reakcja organizmu czy może coś jest nie w porzadku? Bardzo bym prosiła o odpowiedź, za która z góry dziekuję. Pozdrawiam
mouila
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:43
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: mouila » 23 lis 2008, 21:06

Witam,
nie chciałam zakładać nowego tematu, więc piszę tutaj. Mam nadzieję, że gdzie indziej nie był poruszany ten wątek, a takowego nie znalazłam...
A mianowicie :) Zaczęłam brać Mercilon w piątek (21.11) w celu przesunięcia o parę dni miesiączki. Było to 6 dni po zakończonym okresie. Za jakieś 2 tygodnie mam wyjazd, podczas którego prawdopodobnie będę współżyć...no i moje pytanie : czy jestem zabezpieczona? Według ulotki należy przyjąć 1 tabletkę pierwszego dnia cyklu bądź 2-5 dzień cyklu. Nie ma nic wspomniane o mojej sytuacji, więc pytam Was :)
Podkreślę jedną b. ważną rzecz. Aktualnie biorę Curacne, lek przy którym wskazane ( a wręcz obowiązkowe, bo poważnie uszkadza płód ) jest stosowanie 2 metod antykoncepcji, w tym jedna barierowa. Stosujemy z chłopakiem zawsze prezerwatywy, no ale teraz sytuacja jest że tak powiem ''wyjątkowa'', wiec pewność muszę mięć na 1000000%. Stąd proszę o odpowiedź.
Z góry dzięki :)
Awatar użytkownika
Pani Batman
Bywalec
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 11 gru 2006, 12:39
Skąd: Bdg
Płeć:

Postautor: Pani Batman » 24 lis 2008, 16:45

wiec pewność muszę mięć na 1000000%



nikt a tym bardziej nic Tobie jej nie da, przykro mi.
Ostatnio zmieniony 24 lis 2008, 16:46 przez Pani Batman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Miltonia
Weteran
Weteran
Posty: 1359
Rejestracja: 17 paź 2004, 22:45
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Miltonia » 24 lis 2008, 22:17

Dokladnie. Decydujac sie na wspolzycie, zawsze ponosisz jakies ryzyko zajscia w ciaze. Dlatego biorac takie leki, powinnas zrezygnowac ze wspolzycia. Sa po prostu rzeczy wazniejsze.
"a miłość tylko jedną można wszędzie spotkać
przed grzechem i po grzechu zostaje ta sama"
mouila
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:43
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: mouila » 24 lis 2008, 22:32

Tzn oczywiscie zdaje sobie sprawe,ze nic i nikt mi nie da takiej gwarancji. To 10000000% powinno byc w cudzyslowie raczej :) Juz pomijajac to czy biore ten lek czy nie, to i tak uwazam na to co robie, bo poki co nie planuje maciezynstwa... Lekarz nie zabronil wspolzycia, tylko wzmozona uwage...(tudziez ''paranoje'' :P) stad moje pytanie apropos tabletek. Zabezpieczaja mnie w takiej sytuacji jak opisalam czy jednak nie?
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 24 lis 2008, 22:38

Zaraz czy ja dobrze zrozumiałam. Ty zaczęłaś brać te pigułki jedynie po to by przesunąć okres ??
a po miesiącu dalej będziesz brała czy nie ??
mouila
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:43
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: mouila » 24 lis 2008, 23:48

Zaraz czy ja dobrze zrozumiałam. Ty zaczęłaś brać te pigułki jedynie po to by przesunąć okres ??

Tak, wtedy jeszcze nie wiedzialam, ze bede brac te leki, ktore biore, wiec bralam pod uwage tylko i wylacznie przesuniecie okresu.
Biore tylko jedno opakowanie i koniec.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 25 lis 2008, 00:18

Przerażasz mnie. Ryzykujesz rozregulowanie hormonów dla jakiegoś kaprysu. Skoro to że prawdopodobnie będziesz miała seks jest ważniejsze dla Ciebie niż zdrowie.

Jesteś nieodpowiedzialna
mouila
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:43
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: mouila » 25 lis 2008, 00:50

Hmmm.... a gdzie ja napisalam, ze przesuwam sobie okres DLA SEKSU? Skad w ogole wyciagnelas taki wniosek? Poki nie znasz sytuacji, nie bardzo rozumiem twojej krytyki. Poza tym nie zadalam pytania : ''co o tym sadzicie?'' tylko prosilam o porade w miare mozliwosci. Na prawde bardzo dziwnie i pobieznie na to patrzysz....
Awatar użytkownika
Pani Batman
Bywalec
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 11 gru 2006, 12:39
Skąd: Bdg
Płeć:

Postautor: Pani Batman » 25 lis 2008, 10:22

Odpowidajac na pytanie:
przez pierwsze 7 dni musisz sie dodatkowo zabezpieczac, potem juz nie. Czyli czas wyjazdu wchodzi w ramu wspolzycia bez dodatkowych zabezpieczen. Ale matką chrzestną, dzieci, nie daj Boze, nie bede;)

Ciąża to jedno a choroby to drugie, może lepiej sie dodatkowo zabezpieczyc by jeszcze 'czegos' nie przywieżć z wyjazdu ... ?
mouila
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:43
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: mouila » 25 lis 2008, 20:20

Tak, tak. Tak jak wcześniej wspomniałam, zawsze używamy prezerwatyw. Teraz tym bardziej.
Dzięki za odpowiedź :)

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 164 gości