Postinor

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 10 sty 2007, 07:09

moon pisze:Someone napisał/a:
Dodatkowo sama ginekolog powiedziała że musi brać tabletki
Ja bym zmienila lekarza po takim tekscie...

Ehhh....ile razy już się pisało, że dobrze dobrane tabletki potrafią też sporo pomóc?
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 10 sty 2007, 07:35

runeko pisze:ile razy już się pisało, że dobrze dobrane tabletki potrafią też sporo pomóc?
Moga ale sa i inne leki na takie rzeczy a kazde tabletki na dluzsza mete szkodza, nawet te dobrze dobrane :) Poz atym my watek pociagnelismy na privach wiec nie ciagnimy tu dalej OT ;)
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 10 sty 2007, 07:40

moon pisze:Moga ale sa i inne leki na takie rzeczy a kazde tabletki na dluzsza mete szkodza, nawet te dobrze dobrane

Dlatego bierze się je tylko przez czas, jaki jest potrzebny do naprawienia usterki :]
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
KAROLA
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 199
Rejestracja: 26 lis 2005, 18:47
Skąd: . . .
Płeć:

Postautor: KAROLA » 19 lip 2007, 09:26

censored! byłam na pogotowiu, czekałam 2 godziny po to żeby kobieta popatrzyła się na mnie wzrokiem pt 'spadaj', powiedziała że nigdy tego nie wypisuje i że nawet nie ma opcji, żebym poszła do ginekologa który gdzieśtam jest ale...

a tam usłyszałam że doktor NIGDY nie wypisuje takich tabletek i że nie mam na co liczyć.
dobrze, że jutro rano mogę iść do mojej gin. minie pewnie ok. 30 kilku godzin ale lepsze to niż nic. strasznie się zdenerwowałam tą wizytą nigdy więcej publicznej służby zdrowia <zalamka>

edit: jako że postinoru w moim miasteczku nie było nawet w aptece szpitalnej farmaceutka zasugerowała mi ESCAPELLE. zdziwiła mnie mówiąc, że są jeszcze inne środki o takim działaniu na polskim rynku poza postinorem właśnie. a tu taki psikus. zawiera co prawda więcej hormonów no ale. grunt, że działa ;)
Tongue is dumb from all the drugs
Thank God! I Can't react!
Awatar użytkownika
sexyflame
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 13
Rejestracja: 13 sty 2007, 16:07
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Postautor: sexyflame » 22 lip 2007, 23:22

Ja od razu udałam się do ginekologa, prywatnie oczywiście.. Bez problemu wypisał tabletki.. Niby nie musiałam ich zażywać, bo akurat miałam dni niepłodne, ale chciałam spać spokojnie ;)
Awatar użytkownika
KAROLA
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 199
Rejestracja: 26 lis 2005, 18:47
Skąd: . . .
Płeć:

Postautor: KAROLA » 23 lip 2007, 12:40

hmm tyle, że mam bardzo nieregularne okresy, dziś minął tydzień od kiedy zażyłam escapelle i na razie go nie widać, chociaż mam chyba wszystkie przedokresowe obawy. na ulotce pisało że do lekarza należy się udać jeśli miesiączka nie wystąpi w ciągu 5 dni albo w planowanym terminie. wiem, że im więcej stresu tym bardziej będzie się opóźniać, no ale... <zalamka>
Tongue is dumb from all the drugs

Thank God! I Can't react!
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 23 lip 2007, 13:01

KAROLA nabrała, sie hormonów, to pewnie dlatego okresu nie masz.
KAROLA pisze:na ulotce pisało że do lekarza należy się udać jeśli miesiączka nie wystąpi w ciągu 5 dni albo w planowanym terminie

to moze idz do lekarza i juz sie nie stresuj tak
Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 23 lip 2007, 19:08

Dzindzer pisze:to moze idz do lekarza i juz sie nie stresuj tak

Jeszcze ze dwa dni i test moze zrobic.
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
Pablo515
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 10 lut 2008, 10:42
Skąd: Radzyn
Płeć:

mala wpadka i potrzebna pomoc

Postautor: Pablo515 » 10 lut 2008, 11:44

witam.
Mam pytanie czy sa jakies tabletki albo cos podobnego do zastosowania po seksie zeby nie wpasc.??
bo wczoraj mialem maly wpyadek i nie zdazylem go do konca wyjac wpore.. A u dziewczyny sa to jeszcze dni plodne...
Jesli ktos moze to niech pomoze.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2008, 21:50 przez Pablo515, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 10 lut 2008, 11:51

Pablo515 pisze:Mam pytanie czy sa jakies tabletki albo cos podobnego do zastosowania po seksie zeby nie wpasc.??

tak np. Postinor
Pablo515 pisze:bo wczoraj mialem maly wpyadek i nie zdazylem go do konca wyjac wpore..

to nie wypadek, to lekkomyslność
Pablo515 pisze:A u dziewczyny sa to jeszcze dni plodne...?

a skąd mam wiedzieć czy płodne
Awatar użytkownika
Junak
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 176
Rejestracja: 13 sie 2007, 21:37
Skąd: Sudety
Płeć:

Postautor: Junak » 10 lut 2008, 12:20

Na tego typu problemy lepszy jest dział pt. " Antykoncepcja "
Bo wczoraj miałem mały wypadek i nie zdażyłem go do końca wyjąć w porę

To było wasze jedyne zabezpieczenie ? :| Do lekarza po Postinor jak najszybciej marsz !
Umiesz liczyć ? Licz na siebie.
Awatar użytkownika
tarantula
Weteran
Weteran
Posty: 978
Rejestracja: 06 cze 2006, 18:50
Skąd: zoo
Płeć:

Postautor: tarantula » 10 lut 2008, 12:38

Junak pisze:Do lekarza po Postinor jak najszybciej marsz !

No bo tylko 72h mata. W sumie lepszy jest escapelle bo tanszy i tylko jedna tablete sie lyka od razu a nie jak przy postinor dwie i to w odstepach czasowych.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2008, 12:38 przez tarantula, łącznie zmieniany 1 raz.
"Babcia Weatherwax nigdy się nie gubiła.
Zawsze doskonale wiedziała, gdzie się znajduje,
czasem tylko nie była pewna, gdzie jest wszystko
inne."
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 10 lut 2008, 20:39

Pablo515 pisze:A u dziewczyny sa to jeszcze dni plodne...?
To Ty powinienes wiedziec czy ma plodne czy nie. Co z Ciebie za partner?
Idźcie do lekarza jesli plodne po tabletki powyzsze.
Awatar użytkownika
Piernik
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 232
Rejestracja: 21 sty 2005, 16:38
Skąd: Skierniewice
Płeć:

Postautor: Piernik » 02 mar 2008, 14:49

ja pamietam jak spod namiotu pedzilem 350 km po postinor do ojca xD (jest ginekologiem), a pierwsze jego zdanie bylo takie ,,eh glupie dzieciaki bzykac bez zabezpieczen siue zachcialo''..a potem tabletki juz mojej lasce dobral i ok bylo hahahhaa
Love is beautiful
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 03 mar 2008, 18:17

Piernik pisze:hahahhaa

A co w tym śmiesznego? <chory>

To raczej smutne, że nie wiesz jak się porządnie zabezpieczyć, ew. zawczasu pomyśleć o zabezpieczeniu.
Fala6
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 13 kwie 2008, 14:56
Skąd: Zabrze
Płeć:

Postautor: Fala6 » 13 kwie 2008, 15:09

Witam.

W tym momencie jestem 42 godziny od... Boje sie że jestem w ciązy poniewaz stalo sie to 16 dnia cyklu. Dla pewnosci chce zazyc tabletki ale boje sie isc do ginekologa, co zrobic? I jak przedstawic sytyuacje lekarzowi?
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 13 kwie 2008, 15:26

Nie masz za dużo czasu. Sytuację przedstawić tak jak zrobiłaś to tutaj. Tylko możesz mieć problem ze znalezieniem lekarza w niedziele.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Fala6
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 13 kwie 2008, 14:56
Skąd: Zabrze
Płeć:

Postautor: Fala6 » 13 kwie 2008, 15:39

Czy zadziałaja jesli jutro rano je zazyje i czy lekarz na 100% zapisze mi te tabletki bo tego najbrdziej sie obawiam...
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 13 kwie 2008, 15:47

Fala6 pisze:Czy zadziałaja jesli jutro rano je zazyje

Do 72h trzeba ją zażyć, więc jeśli rano Ci się uda ją zdobyć, to powinna zadziałać. Ale wiadomo, im prędzej tym lepiej.

Fala6 pisze:czy lekarz na 100% zapisze mi te tabletki bo tego najbrdziej sie obawiam...

Jak przedstawisz swoją historię w normalny, spokojny sposób to ja nie widzę powodu dla którego ginek nie miałby przepisać. Ale są ludzie i ludziska. Nie dowiesz się jak nie pójdziesz.
Awatar użytkownika
Zaq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 217
Rejestracja: 07 lis 2006, 22:42
Skąd: stamtąd
Płeć:

Postautor: Zaq » 13 kwie 2008, 16:35

42h po? Na co czekasz? Jaki ginekolog? Idź do pierwszej lepszej apteki i kup. Skoro zostało niezałe 30h , to nie ma czasu do namysłu czy łażenie po ginekologach. Tym bardziej, że są to 2 tabletki i drugą należy łyknąć 12h po pierwszej (chociaż nie wiem czy ta druga musi się jeszcze zmieścić w tym 72-godzinnym odcinku czasu).
"Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto! Cóż to była za wspaniała podróż!"
Fala6
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 13 kwie 2008, 14:56
Skąd: Zabrze
Płeć:

Postautor: Fala6 » 13 kwie 2008, 16:41

Ale co ja mam kupic jesli nie mam recepty?!

Jesli ktos jest zorientowany to napiszcie czy ta druga ktora trzeba wziasc 12h po pierwszej trzeba zazyc w tym 72-godzinnym okresie czasu...
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2008, 16:44 przez Fala6, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zaq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 217
Rejestracja: 07 lis 2006, 22:42
Skąd: stamtąd
Płeć:

Postautor: Zaq » 13 kwie 2008, 16:47

A po grzyba Ci recepta? Ładnie prosisz i dostajesz. Im szybciej to łykniesz tym większa skuteczność.
"Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto! Cóż to była za wspaniała podróż!"
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 13 kwie 2008, 16:55

Zaq pisze:A po grzyba Ci recepta? Ładnie prosisz i dostajesz

gdzie niby tak jest?
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 13 kwie 2008, 16:57

Mia pisze:gdzie niby tak jest?

No we Wrocławiu <faja>
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 13 kwie 2008, 17:00

Marissa pisze:No we Wrocławiu

ta, panom wydajemy postinor bez recepty :>
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Zaq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 217
Rejestracja: 07 lis 2006, 22:42
Skąd: stamtąd
Płeć:

Postautor: Zaq » 13 kwie 2008, 17:04

Aptekarze też ludzie i powinni rozumieć powagę sytuacji. A jak trafi się jakaś wredna prukwa za ladą to idziemy do innej apteki. I tak do skutku.
"Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto! Cóż to była za wspaniała podróż!"
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 13 kwie 2008, 17:09

Zaq pisze:Aptekarze też ludzie i powinni rozumieć powagę sytuacji.

ale co ma rozumienie powagi sytuacji, do tego, że nie ma prawa wydać leku bez recepty? jak to później zaksięguje? niestety procedura jest taka, że najpierw lekarz, poźniej apteka.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Zaq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 217
Rejestracja: 07 lis 2006, 22:42
Skąd: stamtąd
Płeć:

Postautor: Zaq » 13 kwie 2008, 17:19

Kiedy minęły 2 doby, a jest niedziela i trudno o ginekologa, to nie powinny nas obchodzić takie błahostki jak to apteka zaksięguje. Ich problem.
________________________________
-Mamo, mamo, a jak ja przyszedłem na świat?
-Widzisz dziecko, chciałam aby apteka miała porządek w papierach...

Sorry, nie mogłem się powstrzymać.
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2008, 17:20 przez Zaq, łącznie zmieniany 1 raz.
"Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto! Cóż to była za wspaniała podróż!"
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 13 kwie 2008, 17:22

Zaq pisze:Kiedy minęły 2 doby, a jest niedziela i trudno o ginekologa, to nie powinny nas obchodzić takie błahostki jak to apteka zaksięguje. Ich problem.

Trochę dziecinne myślenie.
To jest jej problem. Minęły 2 doby - miała całą sobotę, miała część piątku, była na bezludnej wyspie że wcześniej nie pomyślała? :|
Awatar użytkownika
Zaq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 217
Rejestracja: 07 lis 2006, 22:42
Skąd: stamtąd
Płeć:

Postautor: Zaq » 13 kwie 2008, 17:27

Marissa pisze:Trochę dziecinne myślenie.
To jest jej problem. Minęły 2 doby - miała całą sobotę, miała część piątku, była na bezludnej wyspie że wcześniej nie pomyślała? :|
No właśnie - to jest jej problem i chce abyśmy jej w tym pomogli a nie opieprzyli za dwudniową zwłokę i w ramach kary kazali martwić sie o księgowość apteki.
"Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto! Cóż to była za wspaniała podróż!"

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości