plastry antykoncepcyjne EVRA

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 04 lut 2009, 10:28

pani_minister pisze:u mnie już będzie z 10 lat spokojnie brania i jakiejś tam przerwy i jakoś skutków nie widać.


poczekaj, poczekaj. Do czasu starania się o ciążę i jej utrzymanie, czego żadnej kobiecie nie życzę, bo to prawdziwa tragedia dla przyszłych rodziców.
Nie rozumiem, nigdy tego nie zrozumiem. Eurokomuchy zabraniają ludziom palić, jeść niezdrowo, robić tysiące różnych rzeczy, a nie było do tej pory ani jednej rozsądnej kampanii nt szkodliwości antykoncepcji hormonalnej. Bo by była nie na rękę europejskiemu lewactwu. Antykoncepcja hormonalna to krańcowy wyraz męskiego egoizmu wobec swojej partnerki. Że faceci tego chcą, nie dziwię się, ale kobiety, że się na to godzą, świadomie niszcząc swoje zdrowie, utrudniając przyszłe macierzyństwo. Argumentuję nie ze względów religijnych, idiotyzmy o marnowaniu nasienia i bezproduktywnych orgazmach nie trafiają do bezwynaniowca.
Ostatnio zmieniony 04 lut 2009, 10:32 przez Ted Bundy, łącznie zmieniany 2 razy.
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 04 lut 2009, 12:01

TedBundy pisze:poczekaj, poczekaj. Do czasu starania się o ciążę i jej utrzymanie

A skąd założenie, że PM będzie miała z tym problemy. Moja kuzynka brała cos ok15-16 lat. Nie miała po odstawieniu problemów zdrowotnych, potem z zajściem w ciążę tez nie miała problemów.
Sąsiadka z drugiego pietra w życiu hormonów nie brała a w ciąże zajść nie może już 3 rok.

Tylko, że jak w ciąże zajść nie może kobieta która brała hormony to przeciwnicy tabsów już od razu stwierdzają, to przez tabletki

Andrew znamy Twoje zdanie, nie musisz go ciągle powtarzać
Awatar użytkownika
Mikro czarnuch
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 229
Rejestracja: 02 gru 2007, 00:01
Skąd: Centrum
Płeć:

Postautor: Mikro czarnuch » 04 lut 2009, 13:40

Kolejny temat od szczegółu do ogółu.

Zdaję sobie sprawę, że używanie prezerwatyw ma dużą skuteczność.
Doskonale też wiem, iż naturalne planowanie rodziny może być skuteczną , ba! fantastyczną, bo przecież w pełni naturalną metodą, nie ingerującą w organizm, w przypadku kobiet, które:
a) mają czas;
b) mają regularną miesiączkę;
c) nie mają zaburzeń hormonalnych;
d) nie chorują często;
e) nie żyją w stresie.

Tylko, ile jest takich kobiet?
NPR tak naprawdę sprawdza się tylko wobec cykli "jak w zegarku".

ale kobiety, że się na to godzą, świadomie niszcząc swoje zdrowie, utrudniając przyszłe macierzyństwo.

Pogląd, że pigułki szkodzą, to totalna ignorancja i utarty frazes, powtarzany z uwielbieniem przez politykierów.
Vide Piłka: Antykoncepcja rozregulowuje organizm kobiety i prowadzi do niepłodności

Owszem, potrafi rozregulować, zaszkodzić, jak się źle dobierze. Ale od tego są lekarze, żeby dobierać dobrze.
Antykoncepcja hormonalna, jeśli nie ma medycznych przeciwwskazań, nie tylko zabezpiecza przed ciążą, ale jeszcze na dodatek reguluje miesiączki, zmniejsza ich bolesność, a czasami nawet umożliwia posiadanie dzieci!
Znam parę, która gdyby nie dobrze dobrane pigułki najprawdopodobniej nie miałaby szans na dziecko, bowiem kobieta miała problemy medyczne, w których pigułki pomogły (zresztą przepisywane w celach leczących, a nie antykoncepcyjnych).
Zdrowy rozsądek jest niezdrowy dla marzeń
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 04 lut 2009, 14:30

Mikro czarnuch pisze:Zdaję sobie sprawę, że używanie prezerwatyw ma dużą skuteczność.


słuszna uwaga

Mikro czarnuch pisze:Doskonale też wiem, iż naturalne planowanie rodziny może być skuteczną


kto ma na to czas? Dla zdrowia może i dobre, ale szkoda czasu. Poza tym seks w wyliczone dni, kiedy można,a kiedy nie jest dla mnie głupotą. Można wtedy, gdy mamy czas z kobietą, a mamy go promil, niestety.

Mikro czarnuch pisze:le od tego są lekarze, żeby dobierać dobrze.
Antykoncepcja hormonalna, jeśli nie ma medycznych przeciwwskazań, nie tylko zabezpiecza przed ciążą, ale jeszcze na dodatek reguluje miesiączki, zmniejsza ich bolesność, a czasami nawet umożliwia posiadanie dzieci!


jak z ulotki Cilestów czy innych wynalazków <aniolek>
Widzisz, ja do konowałów w tej materii nie mam zaufania. Nigdy nie pozwoliłbym na to, by moja kobieta się truła hormonami, z powodu mojej wygody, że mnie gumka uwiera. Bo nie uwierzę, że nie przepisze jeden z drugim najgorszego nawet świństwa, mając profity od koncernu. Wiem z bliskiego źródła, jak wygląda lekarski marketing. Jest to bomba, ingerująca w organizm. Pewnie, że może wpłynąć na cerę (pozyt.), na regularność okresów. Ale za jaką cenę? Spróbowałem ostatnio pierwszy raz bez gumki - jeżeli jest jakaś różnica, to minimalna.
Ostatnio zmieniony 04 lut 2009, 14:30 przez Ted Bundy, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 04 lut 2009, 14:38

Widzisz, ja do konowałów w tej materii nie mam zaufania.

A do kogo w tej materii masz zaufanie, bardzo proszę odpowiedź

TedBundy pisze:Spróbowałem ostatnio pierwszy raz bez gumki - jeżeli jest jakaś różnica, to minimalna.


Masz jakieś marne te zakończenia nerwowe. To ja wyczuwał więcej niż minimalna różnicę. ale niestety, z powodów mojego zdrowia ciągle używamy gumek
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 04 lut 2009, 14:46

to rób to bez, jak ja ostatnio <aniolek> Przynajmniej się nie zastanawiałem, czy się zsunie, czy nie. Co prawda i tak się nie zastanawiam, ale jakiś tam minimalny dyskomfort był. Co za argument o zakończeniach nerwowych. Potwierdza się to, co mi znajomi mówili o różnicy. Większosć tej różnicy nie odczuwała.

Zaufanie? Do odpowiedzialnych ginekologów, specjalistów nie będących na liście płac koncernów. Tych, dla których dobro kobiety i przyszłej rodziny jest priorytetem, którzy poważnie traktują swój zawód, kierując się maksymą po pierwsze, nie szkodzić.
Ostatnio zmieniony 04 lut 2009, 14:48 przez Ted Bundy, łącznie zmieniany 2 razy.
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 04 lut 2009, 14:59

TedBundy pisze:to rób to bez, jak ja ostatnio <aniolek>

Nie moge sobie na ciąże pozwolić

TedBundy pisze:Do odpowiedzialnych ginekologów, specjalistów nie będących na liście płac koncernów.

a to mozna sprawdzic kto jest na liście ??
a może ten co przepisze to zly a ten co nie przepisze to dobry ??
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 04 lut 2009, 15:28

ja sama zwolenniczką tabletek jestem, ale jak czytam coś takiego
Mikro czarnuch pisze:ale jeszcze na dodatek reguluje miesiączki,
, to nie wiem czy śmiać się, czy sobie myśleć, że żal mi kobiet myślacych tak. Antykoncepcja hormonalna nie reguluje nieregularnych miesiączek. Pozwala na to, aby krwawienie z odstawienia występowało regularnie, ale nie jest to regulacja naturalnego cyklu. Kobieta mająca problemy z nieregularnym miesiączkowaniem, będzie miała regularnie krwawienia przy tabletkach, jednakże po odstawieniu znowu krwawienie będzie występowało jak sobie chce.
"To jest tak, że gdy mam co chcę,
Wtedy więcej chcę.
Jeszcze."
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 04 lut 2009, 15:36

SaliMali pisze:Antykoncepcja hormonalna nie reguluje nieregularnych miesiączek

Nie znam się, wiem tylko że wiele lat temu Mamie mojej tak regulowano.
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 04 lut 2009, 15:44

TedBundy pisze:Potwierdza się to, co mi znajomi mówili o różnicy. Większosć tej różnicy nie odczuwała.

Ja odczuwam. I nie chodzi tu nawet głównie o dotyk lateksu lub jego brak przy czynnościach ograniczonych do wyjmij-włóż. Sam fakt, że trzeba tego szukać, przerywać, zakładać, potem polizać czy dotknąć nie można za bardzo i na pewno nie tak swobodnie, jak bez - ogólnie rzecz biorąc dość konkretnie gumki ograniczają komfort współżycia.

Dzindzer pisze:A skąd założenie, że PM będzie miała z tym problemy

Bo to byłoby takie małe schadenfreude połączone z triumfalnym "a nie mówiłem" 8)
Ostatnio zmieniony 04 lut 2009, 15:45 przez pani_minister, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 04 lut 2009, 15:48

pani_minister pisze:Ja odczuwam. I nie chodzi tu nawet głównie o dotyk lateksu lub jego brak przy czynnościach ograniczonych do wyjmij-włóż. Sam fakt, że trzeba tego szukać, przerywać, zakładać, potem polizać czy dotknąć nie można za bardzo i na pewno nie tak swobodnie, jak bez - ogólnie rzecz biorąc dość konkretnie gumki ograniczają komfort współżycia.

Ale tego Ted nie wziął pod uwagę, mam cicha hipotezę czemu.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 04 lut 2009, 17:23

Dzindzer pisze:Ale tego Ted nie wziął pod uwagę
Bo on pisał o:
TedBundy pisze:Potwierdza się to, co mi znajomi mówili o różnicy. Większosć tej różnicy nie odczuwała.
A on koleżanek nie ma tylko kolegów :>
Mnie tam mało interesuje czy mężczyźnie sprawia to wielką różnicę. Ja odczuwam KOLOSALNĄ i to wystarczy. Ale do pigułek jeśli lekarz nie karze inaczej - nie wrócę.
TedBundy pisze:Zaufanie? Do odpowiedzialnych ginekologów, specjalistów nie będących na liście płac koncernów. Tych, dla których dobro kobiety i przyszłej rodziny jest priorytetem, którzy poważnie traktują swój zawód, kierując się maksymą po pierwsze, nie szkodzić.
Czyli takich jak mój :)
SaliMali pisze:to nie wiem czy śmiać się
Z siebie chyba. Fakt, faktem, że niekiedy stosując odpowiednie i odpowiednio tabletki anty reguluję się tak okres kobietom. Nie jest to normą, bo są inne leki, ale tak - do tego też się tabletek używa. Każdy sensowniejszy i godny zaufania ginekolog Ci to powie.
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 04 lut 2009, 17:29

Dzindzer pisze:Nie moge sobie na ciąże pozwolić


wbrew pozorom, w ciążę nie zachodzi się tak łatwo, kontrolując sytuację :) Nawet bez lateksu na łebku 8)

pani_minister pisze:Sam fakt, że trzeba tego szukać


leży tam, gdzie zawsze, albo w mojej kieszeni. 5 sekund, maks. Poza tym, jeszcze przed stosunkiem, będąc w pełnym ubraniu, z reguły chowam ją w kieszeń.

pani_minister pisze:zakładać


3 sekundy?

pani_minister pisze:polizać czy dotknąć nie można za bardzo i na pewno nie tak swobodnie


no sorry, ale jak zacznę, nie wyjdę, póki nie skończę. Na lizanie jest czas przed, albo po :D

pani_minister pisze:Bo to byłoby takie małe schadenfreude połączone z triumfalnym "a nie mówiłem"


nie, nie schadenfreude. Po prostu część z Was nie posiadła w pełni umiejętności czytania ze zrozumieniem. Mój post był ostrzeżeniem. Przed tym, co dzieje się naprawdę wielkiej liczbie kobiet, po upływie x czasu regularnej hormonalnej antykoncepcji przed urodzeniem 1-go dziecka.

Dzindzer pisze:mam cicha hipotezę czemu.


słucham hipotezy :)

[ Dodano: 2009-02-04, 17:30 ]
taka prawda ;DD złej baletnicy rąbek spódnicy. Dać orgazm trzeba umieć. Mnie bez różnicy, czy operuję palcem, językiem czy fiutem. Ot, co <aniolek>
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 04 lut 2009, 17:38

księżycówka pisze:Ja odczuwam KOLOSALNĄ i to wystarczy. Ale do pigułek jeśli lekarz nie karze inaczej - nie wrócę.

Ja tez widzę spora róznicę. Chciała bym zrezygnowac z prezerwatyw, ale na razie to nie realne. I sama nie wiem co wybiorę jak już wybierać będę mogła. Nie rozumiem czemu spiralki sa dla tych które rodziły.

TedBundy pisze:
wbrew pozorom, w ciążę nie zachodzi się tak łatwo, kontrolując sytuację :) Nawet bez lateksu na łebku 8)

Ja mam problemy ze zdrowiem, gdybym zaszła w ciąże to nie tylko moje zdrowie by ucierpiało, ale i ciąza była by zagrożona, więc nie moge sobie pozwolić na ryzyko.

no sorry, ale jak zacznę, nie wyjdę, póki nie skończę. Na lizanie jest czas przed, albo po :D

A ja lubię w trakcie. Dobrze, ze dureksy niektóre sa znośnie, ale co to za przyjemność, ja chce lizać faceta, jego skórę, czuć na języku jego smak a nie truskawkę syntetyczną

TedBundy pisze:słucham hipotezy :)

Zdałam sobie sprawe, że to hipoteza z gatunku tych których sie głośno nie mówi, bo jak się okaże nietrafiona to przykrość może sprawić.
Awatar użytkownika
Mikro czarnuch
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 229
Rejestracja: 02 gru 2007, 00:01
Skąd: Centrum
Płeć:

Postautor: Mikro czarnuch » 04 lut 2009, 17:44

SaliMali pisze:Pozwala na to, aby krwawienie z odstawienia występowało regularnie, ale nie jest to regulacja naturalnego cyklu.


Gwoli ścisłości, trudno w ogóle mówić o naturalnym cyklu, gdy zażywa się hormony.
Naturalny cykl, Sali Mali, to Ty sobie możesz mieć, jak zaczniesz stosować niehormonalne metody antykoncepcji (takie jak prezerwatywa, pianka ) lub/i NPR, polegające na pomiarze temperatury/obserwacji śluzu, szyjki macicy ;]

Pigułki/plastry nie 'regulują' cyklu - po prostu w trakcie ich brania organizm ma wyłączony swój własny cykl, natomiast po odstawieniu często następuje powrót do stanu 'sprzed'.
Myślałam, że to jest na tyle oczywiste, że każda kobieta taką wiedzę posiada.

Analogiczną sytuacją do regularności występowania krwawienia jest moja rozmowa z runeko nt. rozmiaru biustu. Odstawisz, powróci do normy.

Krwawienia, które występują u kobiety podczas "tygodnia bez plastra", u Ciebie: "tygodnia bez tabletki" nie są prawdziwymi miesiączkami. Nie zmienia to jednak faktu, ze odkąd stosuję Evrę mam bardzo regularne krwawienia, a to z kolei, daje mi poczucie komfortu, którego wcześniej po prostu nie miałam ;]

Regulacja czy nie - kwestia nazewnictwa.
W każdym bądź razie, osiągnięcie wyregulowania cyklu miesięcznego, nawet, jeśli trwa tylko podczas zażywania hormonów, określam jako niewątpliwy pozytyw.
Zdrowy rozsądek jest niezdrowy dla marzeń
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 04 lut 2009, 17:44

Dzindzer pisze:Nie rozumiem czemu spiralki sa dla tych które rodziły.
Ja też i ubolewam nad tym. Mam zamiar kiedyś założyć :)
Dzindzer pisze:dureksy niektóre sa znośnie, ale co to za przyjemność, ja chce lizać faceta, jego skórę, czuć na języku jego smak a nie truskawkę syntetyczną
Ja przy dureksach moich ulubionych nie mam tak źle, ale niech się taki Unimil trafi <belt>
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 04 lut 2009, 18:10

księżycówka pisze:ale niech się taki Unimil trafi <belt>

Mnie się taki kiedyś trafił chyba jeszcze jakimś talkiem wysmarowany czy czymś, no myślałam, ze mi jęzor kołkiem stanie i ujrzę kolacje już raz konsumowaną
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 04 lut 2009, 18:13

księżycówka pisze:Z siebie chyba. Fakt, faktem, że niekiedy stosując odpowiednie i odpowiednio tabletki anty reguluję się tak okres kobietom. Nie jest to normą, bo są inne leki, ale tak - do tego też się tabletek używa. Każdy sensowniejszy i godny zaufania ginekolog Ci to powie.
weź pod uwagę, że wiele kobiet tak myśli też i twierdzą, że to jedyna metoda regulacji cyklu
Gwoli ścisłości, trudno w ogóle mówić o naturalnym cyklu, gdy zażywa się hormony.
wyobraź sobie, że wiem, a to Ty pisałaś wcześniej o regulacji miesiączek (a nie wywoływaniu ich sztuicznie) i dla mnie to nie jest kwestia nazwenictwa. Hormony regulują krwawienie sztucznie, nie cykl.
Mikro czarnuch pisze:Pigułki/plastry nie 'regulują' cyklu - po prostu w trakcie ich brania organizm ma wyłączony swój własny cykl, natomiast po odstawieniu często następuje powrót do stanu 'sprzed'.
no właśnie, czyli jak to się ma do Twojego argumentu poprzedniego? j.w.
Mikro czarnuch pisze:Krwawienia, które występują u kobiety podczas "tygodnia bez plastra", u Ciebie: "tygodnia bez tabletki" nie są prawdziwymi miesiączkami. Nie zmienia to jednak faktu, ze odkąd stosuję Evrę mam bardzo regularne krwawienia, a to z kolei, daje mi poczucie komfortu, którego wcześniej po prostu nie miałam ;]
ja to wiem, ale odnosiłam się do tego co napisałaś, a napisałaś wyraźnie i dosłownie, że regulują miesiączki, ale nie piszesz o tym, ze po odstawieniu już moze być inaczej.
Ostatnio zmieniony 04 lut 2009, 18:15 przez SaliMali, łącznie zmieniany 1 raz.
"To jest tak, że gdy mam co chcę,

Wtedy więcej chcę.

Jeszcze."
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 04 lut 2009, 18:30

Mikro czarnuch pisze:Pigułki/plastry nie 'regulują' cyklu - po prostu w trakcie ich brania organizm ma wyłączony swój własny cykl, natomiast po odstawieniu często następuje powrót do stanu 'sprzed'.


i któraś naiwna myśli, że taka ingerencja we własny organizm i jego gospodarkę hormonalną nie przyniesie negatywnych skutków? <diabel> Powodzenia.
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Mikro czarnuch
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 229
Rejestracja: 02 gru 2007, 00:01
Skąd: Centrum
Płeć:

Postautor: Mikro czarnuch » 04 lut 2009, 19:25

TedBundy pisze:i któraś naiwna myśli, że taka ingerencja we własny organizm i jego gospodarkę hormonalną nie przyniesie negatywnych skutków? Powodzenia.

Dziękuję.


Na motyla nogę, Sali Mali <chory>
Ja naprawdę nie widzę powodów, abym musiała Ci się tłumaczyć z tego, że o godzinie tej i tej, w akapicie tym i tym, posłużyłam się takim, a nie innym określeniem. Zgadza się, zdarza mi się zamiennie mówić/pisać: miesiączka/krwawienie, czasem to i nawet okres, dasz wiarę?
Ale, aż wróciłam do swoich poprzednich postów i akurat o regulacji c.y.k.l.u nigdzie nie pisałam ;]

A więc, jeśli masz jakąś huśtawkę nastrojów, z którą sobie nie radzisz to proszę bardzo, przejdź tylko na inny plac zabaw i huśtaj się do woli.
Tak się składa, że tu jest temat o plastrach.
Zdrowy rozsądek jest niezdrowy dla marzeń
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 04 lut 2009, 20:37

Mikro czarnuch pisze:Znam parę, która gdyby nie dobrze dobrane pigułki najprawdopodobniej nie miałaby szans na dziecko, bowiem kobieta miała problemy medyczne, w których pigułki pomogły (zresztą przepisywane w celach leczących, a nie antykoncepcyjnych

Na przykład ja. Podczas wizyty w Polsce spotkałam się z jednym z moich najukochańszych lekarzy, profesorem Kinalskim, który był w teamie lekarzy odpowiedzialnych za pierwsze w Polsce in-vitro. Specjalista, którego imię znane jest też tu, w USA. Takiemu człowiekowi wierzę, powiedział mi: "zapomnij o dzieciach, jeżeli nie będziesz się teraz leczyć" kiedy zapytałam się, czy naprawdę muszę stosować hormony. Wierzę mu bo widziałam USG swoich jajników wtedy i widzę teraz. Nie wszyscy lekarze to szarlatani, niektórzy znają się na tym co robią i mają wystarczająco pieniędzy w wyniku tego, że są wybitni w swej dziedzinie, nie dlatego, że przepisują wystarczająco dużo recept. W ogóle nie rozumiem dalczego wypowiadają się tu mężczyźni bo temat byl skierowany do kobiet używających Evry, nie do panów, którzy wszędzie muszą swój jedyny słuszny pogląd wyrazić.
SaliMali pisze:Kobieta mająca problemy z nieregularnym miesiączkowaniem, będzie miała regularnie krwawienia przy tabletkach, jednakże po odstawieniu znowu krwawienie będzie występowało jak sobie chce.

I tu się mylisz. Jeżeli nieregularność jest powodowana chorobą (powtórzę się, pogadam jeszcze o sobie, bo lubię) tak, jak u mnie. Po wyleczeniu policystyczności jajników hormonami nawet po ich odstawieniu okres będzie występował regularnie, o ile choroba się nie nawróci bo wszystko jest możliwe. Poza tym Evra i Yaz są bardzo znane z tego, że regulują kobietom (uwaga, znów o mnie <pijak> ) takim jak ja objawy PMS i łagodzą horror pierwszych dni okresu. Wiesz, że kiedyś musiałam czołgać się prawie, zgięta w pół do szpitala po zastrzyk rozkurczający w pierwszy dzień okresu? Krwawiłam nieraz jak z kranu przez 5-7 dni. W życiu nie czułam takiego bólu i nie powinnam czuć, jeżeli medycyna ma na to lek.
TedBundy pisze:Na lizanie jest czas przed, albo po

Lizałeś kiedyś cos co miało wcześniej kontakt z lateksem? Nie? Tak myślałam <belt>
SaliMali pisze:weź pod uwagę, że wiele kobiet tak myśli też i twierdzą, że to jedyna metoda regulacji cyklu

To już problem ich i ich nieświadomości. Nie mój.
SaliMali pisze:w którym użyłaś takiego a nie innego określenia, co do którego ja mam zdanie odmienne zupełnie.

Zauważ, że żadne z nas nie jest tu specjalistą ginekologiem endokrynologiem i nie musi umieć rzeczy nazywać medycznie poprawnie. Liczymy na to, że panuje to jako taka domyślność i nie trzeba każdemu kłaść łopatą. Nie jesteśmy wyznacznikiem postępowania ani forum medycznym. To, że ktoś przeczyta tu jakąś głupotę i później wcieli ją w życie nie jest naszą winą, a owego debila. Proste.
Ostatnio zmieniony 04 lut 2009, 20:38 przez runeko, łącznie zmieniany 1 raz.
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 04 lut 2009, 22:24

leży tam, gdzie zawsze, albo w mojej kieszeni. 5 sekund, maks. Poza tym, jeszcze przed stosunkiem, będąc w pełnym ubraniu, z reguły chowam ją w kieszeń.

No super, niech sobie leży. A nigdy Ci się nie zdarzyło spontanicznie? Na wpół śpiąco? Kobieta do wanny Ci nie wlazła, w kuchni nie zmolestowała? W sytuacjach na wakacjach? Na kanapie się wylegując przedpołudniowo? W każdym takim przypadku trzeba się oderwać od jakże miłych czynności i poszukać jednak tych gumek. A można nie przerywać i kontynuować przyjemności <aniolek>
TedBundy pisze:jak zacznę, nie wyjdę, póki nie skończę

Ale mam nadzieję, że nie uznajesz tego za jedyną słuszną metodę stosunku zalecaną każdemu i w każdej sytuacji? 8)

Acha, spiralki są dla kobiet, które rodziły, bo sprzyjają infekcjom, a te z kolei mogą skutkować problemami z płodnością. Tym niemniej jeśli wyraźnie sobie zażyczycie takowej spiralki, prawdopodobnie zostanie Wam założona.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 04 lut 2009, 22:53

pani_minister pisze:A można nie przerywać i kontynuować przyjemności <aniolek>

A Ty to tak celowo się nade mną znęcasz ??
pani_minister pisze:a te z kolei mogą skutkować problemami z płodnością.

Jestem w stanie ponieść to ryzyko. Dziecko i tak chce mieć ( jeśli w ogóle) kiedy będę zamożniejsza, a wtedy będzie mnie stać na leczenie. A w ostateczności mogę adoptować.

Ale jak coś to dopiero kiedy będę miała porządek z hormonami

pani_minister pisze:A nigdy Ci się nie zdarzyło spontanicznie?

Ja to na spontanicznie to mam w różnych miejscach gumki pochowane, a i tak to dyskomfort jest
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 05 lut 2009, 07:48

Rune ! ja tu bynajmniej pisze o zdrowych kobietach Ty jestes chora to i też leczona jestes odpowiednimi lekami !! a ze to są antykoncepcyjne zarazem - mi tam rybka !Mój poglad jest słuszny - tak masz racje !! bo podparty tek samo jak twój rozmowa i to nie jedną też z dobrymi lekarzami !
Juz na ten temat tu było i pisalem , ze zaczynaja sie w polsce tez sprawy sadowe gdzie kobiety skarzą swych lekarzy, którzy ci z kolei nie poinformowali ich o skutkach ubocznych mozliwych zarzywania metody antykoncepcyjnej hormonalnej - a skoro sprawa jest ! jeslt skutek uboczny jak i problemy kobiety wynikle wlasnie z tego !! Ci co ja ich znam nie pzrepisują tabletek anty kiedy to nie zostanie podpisane im oswiadczenie iz taka rozmowa zostala przeprowadzona (o skutkach ewentualnych) i przepisze z oporem , ale tylko wtedy gdy w kartotece takie cos ma ! ot tyle chcialem przypomniec - a Wy róbta co chceta !! <glaszcze>
Ostatnio zmieniony 05 lut 2009, 07:53 przez Andrew, łącznie zmieniany 1 raz.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 05 lut 2009, 08:00

pani_minister pisze:A nigdy Ci się nie zdarzyło spontanicznie?


na razie nie mam czasu na tego typu spontaniczności, niestety. Łazienka czy wanna przy gumce odpada. Mała w sumie strata. I tak 99 proc. przypadków uznaję łózko, fotel, kanapę, podłogę itd.
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 05 lut 2009, 08:08

ranu julek - tosz biorac pod uwage mój wiek, jak i to, iż sex praktycznie codziennie mam, a wczesniej po pare razy dziennie ... W tym jak mój fiut mial prezerwatywe na sobie w ilosci moze z 10 razy to duzo i jakos zyje zadnej wpadki oboje dzieci planowane ... nie wariujcie !! fakt wszystko sie zdarzyc moze ...
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 06 lut 2009, 04:09

Andrew pisze:którzy ci z kolei nie poinformowali ich o skutkach ubocznych mozliwych zarzywania metody antykoncepcyjnej hormonalnej

A czytanie ulotek to co? Jeżeli ktoś nie umie czytać, ewentualnie jest niewystarczająco mądry, żeby się domyślić, że przeczytać trzeba nie powienien się później skarżyć, że nie wiedział.
Andrew pisze:tosz biorac pod uwage mój wiek, jak i to, iż sex praktycznie codziennie mam, a wczesniej po pare razy dziennie ... W tym jak mój fiut mial prezerwatywe na sobie w ilosci moze z 10 razy to duzo i jakos zyje zadnej wpadki oboje dzieci planowane

To Ty. Nie każdy musi tak mieć.
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
jave-rauko
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 22 sty 2009, 20:33
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: jave-rauko » 09 lut 2009, 20:07

Biorę plastry od 1,5 miesiąca, więc nie wiem czy w ogóle jeszcze mogę się wypowiadać, ale to co mnie do tej pory spotkało to:

-okropny, parodniowy ból głowy przy pierwszym plastrze w drugim cyklu.
-piersi chyba niestety mi się powoli powiększają. ale mam nadzieję, że to jakieś złudzenie optyczne.
-mdlałam parokrotnie, ale nie wiem czy to tym spowodowane. rok temu miałam porządne niedobory żelaza, teraz zrobiłam badania krwi i jestem w dolnej granicy, więc nie wiem...
-plamienia, rzecz chyba pewna. przez cały pierwszy cykl.

I nie tyle skutek uboczny co jeden z głównych celów:
mogę funkcjonować podczas 'okresu'. Nie ląduje na pogotowiu po zastrzyki rozkurczowe i przeciwbólowe, nie mdleję w tym czasie w publicznych toaletach czy pociągach, nie pocę się tak itd.
Awatar użytkownika
Mikro czarnuch
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 229
Rejestracja: 02 gru 2007, 00:01
Skąd: Centrum
Płeć:

Postautor: Mikro czarnuch » 10 lut 2009, 01:31

Jave-rauko, wiadomo, że początki brania hormonów są dla organizmu najtrudniejsze.
A bywa, że i decydujące. Każdy organizm reaguje inaczej, u jednej kobiety może tolerować bez zarzutu, inna nie będzie mogła normalnie funkcjonować.

Bóle głowy, objawy ze strony piersi, są akurat symptomami, które w ulotce zakwalifikowano do tych, najczęściej się pojawiających. Nieoczekiwane krwawienia z pochwy także, ale jak czytam, że
plamienia, rzecz chyba pewna. przez cały pierwszy cykl.

To ja się nie dziwię, że masz słabe wyniki badań.
Przed Evrą też miewałaś takie plamienia?


Omdlenia należą do rzadziej występujących objawów. Niemniej jednak, myślę, że skoro, jako powód stosowania Evry napisałaś m.in.
nie mdleję w tym czasie w publicznych toaletach czy pociągach, nie pocę się tak itd.

To znaczy, że już przed rozpoczęciem stosowania plastrów, przytrafiały Ci się zasłabnięcia?
Jeśli tak, to nie sądzę, aby winowajcą była Evra. Choć oczywiście nie można tego całkiem wykluczyć.

Dla własnego spokoju, skontaktowałabym się ze swoim ginekologiem.
Jeśli objawy nie ustąpią, lekarz może zalecić całkowite odstawienie plastrów.
Zdrowy rozsądek jest niezdrowy dla marzeń
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 10 lut 2009, 19:06

Mój lekarz mi kazał przemęczyć wszelkie problemy i faktycznie po dwóch miesiącach było wszystko w porządku.
jave-rauko pisze:rok temu miałam porządne niedobory żelaza, teraz zrobiłam badania krwi i jestem w dolnej granicy

To niebezpieczne jest, szczególnie jeżeli już od tego mdlejesz. Idź z tym do specjalisty, niech Ci zapisze na to dobrą dietę i suplementy i zrobi wszystkie potrzebne badania.
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 241 gości