Strach przed....przemyslenia

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Agusia

Strach przed....przemyslenia

Postautor: Agusia » 30 cze 2005, 05:57

Jak czytam Wasze posty odnosnie domniemanych "wpadek", taka mysl mnie nachodzi....
Dlaczego tak sie boicie???(nie zrozumcie mnie zle)...Niektorzy maja taki paniczny lek przed tym..by nie miec nieplanowanego potomka..Tak mnie to zastanawia, jakie jest Wasze podejscie w razie wpadki???
Czlowiek,ktory rozpoczyna wspolzycie powinien wiedziec co moze sie przytrafic i powinien byc odpowiedzialny za swoje czyny..Dla mnie osobiscie tabletka 72h po (nie wnikajac w szegoly etyczne) nie jest rozwiazaniem tego barku...hmm...odpowiedzialnosci(??)...
Jakie jest Wasze podejscie???
Tylko prosze nie linczowac mnie za ten temat,a po prostu przedstawic co o tym myslicie..
Osobyscie, gdyby mi sie taka "wpadka" przytrafila...to moje zycie mi sie nie zawali- takie jest moje podejscie...
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 30 cze 2005, 08:37

Kwestia wychowania , przez rodziców , jak i opini społeczenstwa na ewentualną Ciążę i dziecko ,
dlaczego sie tak boją !! bo wiedzy na ten temat nie mają zadnej , poza tą ze mozna zezrec tabletkę , załozyc góme , nalepic plastra , włozyc globulkę ! ot dlatego ! wszyscy sie tu uwazaja za dorosłych ,odpowiedzialnych , emocjonalnie dojrzałych ! ale to sie tylko sprowadza do urzycia jednego z tych srodków , zamiast zgłebienia tematu ! płodnosci , jak i ne płodnosci ! w cyklu kobiecym <aniolek2> <aniolek2>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
natasza
Weteran
Weteran
Posty: 1339
Rejestracja: 12 kwie 2004, 11:48
Skąd: z sieci
Płeć:

Postautor: natasza » 30 cze 2005, 09:07

Moje życie też by się nie zawaliło jakoś gruntownie, ale nie odbyło by się według mojego planu. Najpierw mam inne sprawy, które chcę smakować. Chcę cieszyć się życiem towarzyskim, studiami, klubami, imprezami i używkami. Nie jestem jeszcze gotowa na potomka, nie emocjonalnie, nie.

A, i jeszcze jedno. Jesli mam sprowadzić na świat potomka, to chciałabym, aby miał zapewnione wszystko. Tyle. Zycie różne scenariusze pisze, ale o tym marzę.
"Można być w kropli wody światów odkrywcą. Mozna wędrując dookoła świata przeoczyć wszystko."
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 30 cze 2005, 09:26

Bo to jest tak ! jak sie jest młodym , to chce sie miec dziecko ...ze tak powiem potem ! czyli jak najpuzniej !! a jak juz sie ma lat kilka <aniolek2> i wraca sie do tego czasu , to widzi sie ze jak by sie to dziecko miło wczesniej to było by znacznie lepiej ! <aniolek2>
gdyby mi dane było sie wrucić , zafundował bym sobie pierwsze dziecko juz w wieku lat 18 tu ! dzis miał by juz wiec 21 lat <aniolek2> <aniolek2>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
guli
Maniak
Maniak
Posty: 546
Rejestracja: 10 cze 2005, 14:44
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: guli » 30 cze 2005, 13:27

Agusia pisze:Dlaczego tak sie boicie???(nie zrozumcie mnie zle)...Niektorzy maja taki paniczny lek przed tym..by nie miec nieplanowanego potomka..

Ja osobiście nie znoszę dzieci i nie planuję ich mieć w ogóle.
Agusia pisze:Czlowiek,ktory rozpoczyna wspolzycie powinien wiedziec co moze sie przytrafic i powinien byc odpowiedzialny za swoje czyny..

sama piszesz o "wpadkach" czyli czymś nie planowanym i nie przewidzianym. Idąc tokiem tego myślenia, to każdy z początkiem zimy musiałby sobie kule sprawić i zapas gipsu bo można na śliskim nogę złamać.
Grzeczne dziewczynki idą do nieba

Niegrzeczne na ziemi mają swój raj
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 30 cze 2005, 13:46

Pare rzeczy by się zawaliło, pare nie.
To nie zalezy tylko ode mnie, bo to by nie była tylko moja odpowiedzialność.

Plany by moje się w dużej mierze nie zmieniły myślę. Co prawda dziecko by było w wielu sytuacjach kłopotem :/ ale dalibyśmi radę [l.mn. bo nie jestem sama, sa wokół mnie ludzie, którzy mnie wspierają i by mnie wspierali].

Ale równiez sądzę, ze nie jestem emocjonalnie gotowa.
Wpierw ja muszę dorosnąc :]
Awatar użytkownika
Leanan Sidhe
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 127
Rejestracja: 09 sty 2004, 19:42
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Leanan Sidhe » 30 cze 2005, 14:16

guli pisze:Ja osobiście nie znoszę dzieci i nie planuję ich mieć w ogóle

A co na to Twoja żona? :D
moon pisze:Pare rzeczy by się zawaliło, pare nie

Tak Ci się wydaje.
Wali się dosłownie wszystko.
Pewnie z czasem wszystko ustaje i zaczyna być takie jakie powinno być (kiedy dziecko jest już na świecie)
moon pisze:Wpierw ja muszę dorosnąc

Kiedy dowiadujesz się o ciąży bardzo szybko dorastasz :)
Let me sleep all night in your soul kitchen
Awatar użytkownika
guli
Maniak
Maniak
Posty: 546
Rejestracja: 10 cze 2005, 14:44
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: guli » 30 cze 2005, 14:21

Leanan Sidhe pisze:A co na to Twoja żona?

Przed ślubem bylismy razem 13 lat, więc ana mnie dość dobrze i dobrze się też dobraliśmy. Poza tym prawie wszyscy nasi znajomi maja dzieci w róznym przedziale wiekowym więc dość dobrze widze jak to wpływa na życie :(
moon pisze:Pare rzeczy by się zawaliło, pare nie.
To nie zalezy tylko ode mnie, bo to by nie była tylko moja odpowiedzialność.

Oj nie wiesz co mówisz... Poza tym (nie chcę Ci ubliżać) ale w wieku lat 18 trudno być na 100% pewnym czy jesteś z właściwym mężczyzną i czy on do tego dojrzał, więc odpowiedzialność może w końcu sopaść tylko na Ciebie.
Grzeczne dziewczynki idą do nieba



Niegrzeczne na ziemi mają swój raj
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 30 cze 2005, 14:32

Brak podstawowej edukacji..A i też oświata jest jaka jest w tej dziedzinie dlatego prosiłem o wpisanie pewnych sposobów zabezpieczania się albo sposobu postępowania bo powiedzenie komuś o gumce globulce czy tabletce to jeszcze nie wszystko..
http://www.agnieszka.com.pl/forum_php/v ... php?t=3490
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 30 cze 2005, 15:08

guli pisze:
Leanan Sidhe pisze:A co na to Twoja żona?

Przed ślubem bylismy razem 13 lat, więc ana mnie dość dobrze i dobrze się też dobraliśmy. Poza tym prawie wszyscy nasi znajomi maja dzieci w róznym przedziale wiekowym więc dość dobrze widze jak to wpływa na życie :(
moon pisze:Pare rzeczy by się zawaliło, pare nie.
To nie zalezy tylko ode mnie, bo to by nie była tylko moja odpowiedzialność.

Oj nie wiesz co mówisz... Poza tym (nie chcę Ci ubliżać) ale w wieku lat 18 trudno być na 100% pewnym czy jesteś z właściwym mężczyzną i czy on do tego dojrzał, więc odpowiedzialność może w końcu sopaść tylko na Ciebie.


Rozumiem autora , ale nie rozumiem jak to (zle ) moze wpywac na zycie !? dzieci to sam radosc , choć troski , ale te pierwsze przewyzszają te drugie .Na starosc obudzisz sie z reką w nocniku ,ale też niektórym to odpowiada <aniolek2>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 30 cze 2005, 16:26

Oj nie wiesz co mówisz... Poza tym (nie chcę Ci ubliżać) ale w wieku lat 18 trudno być na 100% pewnym czy jesteś z właściwym mężczyzną i czy on do tego dojrzał, więc odpowiedzialność może w końcu sopaść tylko na Ciebie.

Może oj może ;) A czy ja mówię, że z właściwym?Przeciez to tylko teoria. Teraz mi się tylko tak zdaje, a może być przecież zupełnie inaczej. Wiem ile mam i wiem,że jeszcze wiele przede mną. :] Do macierzyństwa mi sie nie spieszy :]
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 30 cze 2005, 18:24

Agusia pisze:Dlaczego tak sie boicie???

Bo byc rodzicem to żadna sztuka, ale byc rodzicem odpowiedzialnym i gotowym to juz zupełnie inna sprawa.
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
lizaa
Maniak
Maniak
Posty: 712
Rejestracja: 06 sty 2004, 20:53
Skąd: Poznan
Płeć:

Postautor: lizaa » 30 cze 2005, 22:05

Ja jestem zle wychowywana i nic na to nie poradze. zycie zawaliloby mi sie w takim przypadku i zrobilabym wszystko bo to odkrecic. nie boje sie tego.
autorka tematu jest strasza ode mnie , wiec moze gdy bede w Twym wieku to tez inaczej spojze na ta sprawe , a jak na razie...to zawalilby mi sie swiat.
"szczescia nie kupisz gdy klopoty pietrza sie po sufit"
Awatar użytkownika
Bender
Weteran
Weteran
Posty: 859
Rejestracja: 06 lis 2004, 17:25
Skąd: ds
Płeć:

Postautor: Bender » 30 cze 2005, 23:10

Andrew pisze:gdyby mi dane było sie wrucić , zafundował bym sobie pierwsze dziecko juz w wieku lat 18 tu ! dzis miał by juz wiec 21 lat <aniolek2> <aniolek2>

hmm a co oddechu juz nie starcza grajac z mlodym w pilke ?
pikawa wysiada przy sciganiu sie ?

zawsze mozesz pobawic sie kolejka z pociecha :)

ja tam zamelinowalem klocki lego i elektryczne kolejki
nigdy nie jest zapozno troszke sie pobawic hehe nawe jak sie ma lat kilkadziesci :P
Awatar użytkownika
morte
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 63
Rejestracja: 21 sty 2005, 22:16
Płeć:

Postautor: morte » 01 lip 2005, 00:29

1. wpadka z nieznajama - lipa <wisi> ;)
2. wpadka z ukochana <kobita> - nie ma co plakac bo moglismy wyladawac linijka wyzej(patrz p.1)
<ziewa>
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 01 lip 2005, 08:35

Bender pisze:
Andrew pisze:gdyby mi dane było sie wrucić , zafundował bym sobie pierwsze dziecko juz w wieku lat 18 tu ! dzis miał by juz wiec 21 lat <aniolek2> <aniolek2>

hmm a co oddechu juz nie starcza grajac z mlodym w pilke ?
pikawa wysiada przy sciganiu sie ?

zawsze mozesz pobawic sie kolejka z pociecha :)

ja tam zamelinowalem klocki lego i elektryczne kolejki
nigdy nie jest zapozno troszke sie pobawic hehe nawe jak sie ma lat kilkadziesci :P

Nie byj sie Benderku !! póki co młodzi dogonic nie nie potrafią ,,,co za materiał genetyczny <aniolek2> jakis bład sie wkradł czy co ?? <aniolek2>
Chodzi o to ze zapewne jedno by juz z gniazda wyfruneło , a ja ..... mmiał bym luz <browar>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Bender
Weteran
Weteran
Posty: 859
Rejestracja: 06 lis 2004, 17:25
Skąd: ds
Płeć:

Postautor: Bender » 01 lip 2005, 10:06

tiaaa mnie ostatnio mamuska usilowala wykopsac z chalupy ale sie nie dalem
jeszcze nie teraz
stalka, dobre miejsce parkingowe( nie zdemoluja samochodu) blisko do roboty (wlasciwa strona katowic - a nie przez rondo sie przeciskac :P)
no i oczuwiscie jakies papu od czasu do czasu

wiec nei miej pewnosci ze wykopsasz tak szybko pocieche
oczywiscie zawsze mozesz byc wredny i niemily ;)
Cyniczny zlosnik i przesmiewca (C)
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 01 lip 2005, 10:42

Nie chodziło mi o wukopanie ,ale o to iż stanie się juz samodzielny !
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
guli
Maniak
Maniak
Posty: 546
Rejestracja: 10 cze 2005, 14:44
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: guli » 01 lip 2005, 12:37

Andrew pisze:Rozumiem autora , ale nie rozumiem jak to (zle ) moze wpywac na zycie !? dzieci to sam radosc , choć troski , ale te pierwsze przewyzszają te drugie .Na starosc obudzisz sie z reką w nocniku ,ale też niektórym to odpowiada

Dzięki, że nie piszesz, że jestem dewiantem, skrzywiona jednostką aspołeczna :)
A co do wpływu na życie, to chodzi mi o to, że jeżeli chcemy z paczką jakąs imprezę wykombinować, to oni wpierw to dwa tygodnie planują, organizują opieką, babcie i takie tam a na koniec się okazuje, że nie przychodzą bo brzdąc ma sraczkę :( poza tym plany urlopowe i takie tam a nie wspomnę juz o pomyśle wyskoczenia gdzieś w trakcie roku szkolnego
Grzeczne dziewczynki idą do nieba



Niegrzeczne na ziemi mają swój raj
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 01 lip 2005, 12:40

Moja mama urodziła mnie dokładnie w moim obecnym wieku. Tyle że była już dwa lata po ślubie i już po obronie magisterki. Skończyła studia w wieku lat 22 (zaczęła wcześniej, stąd to przesunięcie) i chwile później urodziła.
Ja bym obecnie nie mogła mieć dziecka, bo po pierwsze, nie jestem na to gotowa - emocjonalnie (jeśli idzie o kasę też nie). Po drugie, mój men też nie jest gotowy, a poza tym, nie jestem w 100% pewna, czy będziemy ze sobą forever and ever. Po 3. Mam masę innych planów na życie - przynajmniej na najbliższe 3 lata, i nie chciałabym żeby zawaliły się jak domek z kart...
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 01 lip 2005, 13:20

Chyba strach co powiedza inni wiekszosc dziewczyn czy facetow w mlodym wieku posiada. Ja tego do konca nie rozumiem. Bo co mnie to obchodzi to moje dziecko :)

Gdybym wiedzial ze finansowo dam rade, ze ebde zarabial miniumum te 1.5 tys zl na 3 osoby na poczatek przez najblizsze 2-3 lata pracy nie strace i pomoga starzy to juz bym dzisiaj mial dziecko :)
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "

hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
guli
Maniak
Maniak
Posty: 546
Rejestracja: 10 cze 2005, 14:44
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: guli » 02 lip 2005, 15:04

Hyhy pisze:Gdybym wiedzial ze finansowo dam rade, ze ebde zarabial miniumum te 1.5 tys zl na 3 osoby

Boze człowieku, w jakim Ty świecie żyjesz???? Za 1500 złotówek to nie wiem, czy wynająłbyś mieszkanie z opłatami :) Może 1500 na osobę to jeszcze tak bez luksusów...
Grzeczne dziewczynki idą do nieba



Niegrzeczne na ziemi mają swój raj
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 02 lip 2005, 16:11

lizaa pisze:Ja jestem zle wychowywana i nic na to nie poradze. zycie zawaliloby mi sie w takim przypadku i zrobilabym wszystko bo to odkrecic. nie boje sie tego.
autorka tematu jest strasza ode mnie , wiec moze gdy bede w Twym wieku to tez inaczej spojze na ta sprawe , a jak na razie...to zawalilby mi sie swiat.

Dokladnie to samo.Cala rodzina by mnie przeklnela. Wyzywali by od najgorszych i na kazdym kroku wypominali to ze zawalilam sobie zycie.Bo gdzie studia, praca ?
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 02 lip 2005, 16:13

guli pisze:
Hyhy pisze:Gdybym wiedzial ze finansowo dam rade, ze ebde zarabial miniumum te 1.5 tys zl na 3 osoby

Boze człowieku, w jakim Ty świecie żyjesz???? Za 1500 złotówek to nie wiem, czy wynająłbyś mieszkanie z opłatami :) Może 1500 na osobę to jeszcze tak bez luksusów...



No jak mieszkasz w stolicy to malo 1500 zl :>

Ja mowie o sytuacji kiedy mam gdzie mieszkac i za mieszkanie nie place ani grosza :)

No i te 1500zl to moja praca, a jeszcze kobieta bedzie pracowac, jak bedzie pelnoletnia :D
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "



hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
guli
Maniak
Maniak
Posty: 546
Rejestracja: 10 cze 2005, 14:44
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: guli » 03 lip 2005, 10:38

No nie mieszkam w stolicy :) Sorry, że Cię wkurzyłem. Fajnie masz, że możesz mieszkać gdzieś nie płacąc za to:) Chociaż, jeżeli to ma być mieszkanie z rodzicami/teściami to ja za żadne skarby bym się na to nie zdecydował - najkrótsza droga do rozwodu :) Dalej się jednak będę upierał, że do utrzymania 3 osobowej rodziny na jakim takim poziomie to trzeba by mieć min. 4000 Wiem, że nie jest łatwo z robotą i mnie też brakuje sporo do tej kwoty ale tak mi wyszło i niewiele mogę na to poradzić. Tak czy owak jak najbardziej życzę Ci powodzenia :) <browar>
Grzeczne dziewczynki idą do nieba



Niegrzeczne na ziemi mają swój raj

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 106 gości