Wpływ tabletek na ciążę

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Des666
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 25 sty 2005, 19:03
Płeć:

Wpływ tabletek na ciążę

Postautor: Des666 » 28 maja 2005, 15:31

Czy branie przez dlugo okres (kilka lat) tabletek (Logest) moze miec jakis negatywny wplyw na pozniejsza ciaze (jakies problemy z urodzeniem, choroby, mnoga ciaza?).

Co ile sa zalecane (i jak dlugie) przerwy w braniu tabletek?
Awatar użytkownika
Marti
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 21 maja 2005, 17:52
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Re: Wpływ tabletek na ciążę

Postautor: Marti » 28 maja 2005, 16:06

[quote="Des666"]Czy branie przez dlugo okres (kilka lat) tabletek (Logest) moze miec jakis negatywny wplyw na pozniejsza ciaze (jakies problemy z urodzeniem, choroby, mnoga ciaza?).

Co ile sa zalecane (i jak dlugie) przerwy w braniu tabletek
?[/quote]

po 2 latach powinno sie robic przerwe w braniu tabletek..tak mi mówił lekarz
Des666
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 25 sty 2005, 19:03
Płeć:

Postautor: Des666 » 28 maja 2005, 16:09

To jest raczej oczywiste. Chodzi bardziej o to, czy branie przez dlugi okres tabletek (np. 4-6 lat) robiac przerwy co 2 lata moze powodowac jakies negatywne nastepstwa zwiazane z ciaza.
Awatar użytkownika
Kamela12
Maniak
Maniak
Posty: 662
Rejestracja: 27 gru 2004, 22:41
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Kamela12 » 28 maja 2005, 17:08

Wiesz.. na ulotkach jest napisane, ze przerwy 7dniowe po 21dniowej kuracji tabletkami antykoncepcyjnymi sa przerwami koniecznymi i WYSTARCZALNYMI. Oczywiscie , jesli mowimy o pigulkach nowej generacji , a Logest do takich nalezy. Mi lekarz ( zazywam Harmonet) mowil, ze przerwy takie nie sa potrzebne. Jedank uwaza, ze warto po paru latach przerzucic sie na plastry - o ile bede miala jakies klopoty jesli chodzi o uklad pokarmowy.
I don`t like to hear I`m wrong when I`m right...
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 28 maja 2005, 23:40

Czy z samą ciążą, tego nie wiem, ale z zajściem, jak słyszałem od znajomej,mogą być problemy i to po wielu latach od zaprzestania.
Kochać i być kochanym
Des666
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 25 sty 2005, 19:03
Płeć:

Postautor: Des666 » 29 maja 2005, 09:24

Nie interesuja mnie specjalnie informacje "slyszalem od znajomej", tylko, czy tak JEST, czy nie jest. No, chyba, ze znajoma to ginekolog :-)

No to jak? Jest sens robic przerwe? Bo moja Jedyna brala przez 2 lata tabletki, wlasciwie zrobila juz sobie blisko 2 miesieczna przerwe, ale ktos jej powiedzial, ze lepiej zrobic wieksza przerwe, bo niby dlugotrwale branie tabletek bez przerw moze wplynac negatywnie na ciaze.

A moze przerzucic sie na plastry? No, ale to wlasciwie to samo, poza faktem, ze nie 'zasmieca' przewodu pokarmowego.
Kubus
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 18
Rejestracja: 24 maja 2005, 00:53
Skąd: Półnoć
Płeć:

Postautor: Kubus » 30 maja 2005, 14:39

kwestia ciekawa i ja tez sie przyłaczam do takiego pytania. Czytac o tym czytałem tu i tam ale jestem ciekawy czy macie z tym, mysle o zachodzeniu w ciaze potem, jakies problemy. bo teoria to teoria a praktyka to praktyka. wiec raczej nie proszeo jakies artykuły czy cytaty z ulotek a o w miare mozliwosci konkretne wypowiedzi.
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 30 maja 2005, 14:52

Co ginekolog to inna opinia. Jedni mówią, że przerwa jest wskazana co rok, inni że co dwa, a jeszcze inni, że rzadziej. :>

A ciąża mnoga zdarza się wtedy, gdy od pigułek zatrzyma się owulacja i bierze się tabletki, żeby ją przywrócić. Same anty nie mają na to (ciążę mnogą) takiego wpływu.
Sporo jest przypadków problemów z owulacją po długoletnim braniu pigułek, ale... to też przecież nie jest tak, że wszystkie dziewczyny tak mają... Jednak nigdy tak naprawdę nie ma się pewności, czy tabletki nie wpłyną później na owulację. No ale... coś za cos. Nie ma tak, żeby zawsze wszystko grało w 100%
Kubus
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 18
Rejestracja: 24 maja 2005, 00:53
Skąd: Półnoć
Płeć:

Postautor: Kubus » 30 maja 2005, 15:01

cos za cos w moim przypadku to troche nie sprawiedliwe a włąsciwie w przypadku moje kobiety. Ona tabletki bierze bo jak okresliła musi bo inaczej strasznie cierpi i ja je wierze bo z tego co ja znam to w innym wypadku by nie brała > zdecydował sie po trzech latach meczarni. Byż moze przsadza ale coż ja tego nigdy nie doznam. I to niestety nie sprawiedliwe. A ze sa z tego uboczne korzysci no coż... ja bym wolał zeby nie musiała brać bo zawsze to ingerencjai nie wiem ajkby nie była nauka i medyscyna rozwinieta to mnie to nie przekona do konca. ale z tym sie pogodziłem bo co mogłem zrobic innego...
Awatar użytkownika
Miltonia
Weteran
Weteran
Posty: 1359
Rejestracja: 17 paź 2004, 22:45
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Miltonia » 31 maja 2005, 10:25

Przerwy robi sie rowniez po to, zeby sparwdzic, czy zostanie przywrocona owulacja. Jak po odstawieniu pigulek pojawia sie miesisczka, jest "normalna" (kazda kobieta wie, jaka to u niej jest normalna), to wszystko ok. Jesli owulacja nie wraca, nie nalezy wracac do pigulek, tylko zbadac sprawe i zastanowic sie z lekarzem co dalej.
Ja biore pigulki pare ladnych lat, robie przerwy co roku na minimum miesiac i wszystko pracuje jak w zegarku. Na razie i mam nadzieje, ze tak zostanie.
Badania na te tematy robione sa glownie przez firmy farmaceutyczne produkujace te specyfiki, wiec nie sa wiarygodne. Lepiej byc ostroznym i robic przerwy, dla spokoju sumienia.
"a miłość tylko jedną można wszędzie spotkać
przed grzechem i po grzechu zostaje ta sama"
Awatar użytkownika
HELL-ena
Bywalec
Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 19 cze 2005, 18:25
Skąd: z górnej półki
Płeć:

Re: Wpływ tabletek na ciążę

Postautor: HELL-ena » 20 cze 2005, 21:41

Des666 pisze:Czy branie przez dlugo okres (kilka lat) tabletek (Logest) moze miec jakis negatywny wplyw na pozniejsza ciaze (jakies problemy z urodzeniem, choroby, mnoga ciaza?).

Co ile sa zalecane (i jak dlugie) przerwy w braniu tabletek?

Co dwa lata zrób przerwę zeby sprawdzic czy mas znormalny cykl. A jeśli zdecydujesz sie zajsc w ciaze to po odstawieniu tabletek nmasz iwksze prawdopodobienstwo niz normalnie - wedłóg lekarzy . A wedłóg plotek nawet wueksze prawdopodobienstwo ciązy mnogiej ;)

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości