wazektomia

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 11 maja 2005, 11:34

Owszem, pewnie można gdzieś zrobć wasektomię. W końcu aborcja też jest zakazana, a jednak...

Nie jestem facetem, nie interesuje mnie to, nie potrzebuję -> nie wiem gdzie

Polecam google, książki telefoniczne itd :)
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 13 maja 2005, 20:34

No jest szansa na odwroceni ale nie za wielka.

Bede sie musial zorintowac co na temat sterylizacji jest w programie UPR :)
Caban
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 29 cze 2010, 02:43
Skąd: Lublin
Płeć:

WAZEKTOMIA

Postautor: Caban » 29 cze 2010, 03:09

Witam wszystkich, mam 21 lat i jestem już dawno po zabiegu. :) Piszę do was w celu zwiększenia świadomości społecznej na temat bardzo skutecznej i nowoczesnej MĘSKIEJ antykoncepcji zwanej wazektomią. Jest to zabieg polegający na przecięciu i podwiązaniu nasieniowodów, wykonywany obecnie metodą bez skalpela i przy użyciu miejscowego bardzo dobrego znieczulenia aplikowanego pod ciśnieniem, bez użycia igły. W Polsce wiele osób sądzi, że zabieg nie jest legalny ze względu na nasze stare i skostniałe średniowieczne prawo, jednak to nieprawda, gdyż możliwość płodzenia nie jest trwale odbierana, istnieją sposoby jej przywrócenia, takie jak rewazektomia, biopsja plemników z jądra a co za tym idzie inseminacja lub in vitro, a także każdy może przecież przed zabiegiem oddać swe nasienie do banku nasienia. W Polsce zabieg nie jest zbyt popularny, za to na zachodznie jest to jedna z najważniejszych metod trwałej antykoncepcji. U nas wykonują go 2 gabinety, jeden znajduje się w Warszawie (wazektomia.com), a drugi w Toruniu (wazektomia.pl). Niestety, jedynie gabinet w Warszawie prowadzony jest przez wspaniałego, wyrozumiałego i nowoczesnego lekarza, gdyż nie stawia on żadnych wymagań wiekowych czy "dzieciowych" ;). (W Toruniu dr Nowak wymaga aż 35 lat i potomstwa!) Nie napotkałem żadnych problemów z uzyskaniem wazektomii w wieku 20 lat, nie posiadając potomstwa ani nie pozostając w żadnym formalnym związku za co doktorowi serdecznie dziękuję i szczerze polecam jego usługi każdemu zdecydowanemu mężczyźnie, który nie chce mieć dzieci, bądź ma ich tyle ile chciał i więcej nie planuje. Na dowód, że nie jest to żadna kryptoreklama umieszczam swój wynik badania nasienia po zabiegu, a także wywiad z doktorem Eugeniuszem Siwikiem ze strony dzień dobry tvn. :)

http://i43.tinypic.com/2u6jurd.jpg

http://dziendobrytvn.plejada.pl/31,1745 ... detal.html

Pozdrawiam was serdecznie i mam nadzieję, że moje tematy promujące tę metodę antykoncepcji będą dla was pomocne. Mam bardzo liberalne podejście do życia, jednak i tak zdecydowanie wolę zapobiegać poczęciu, niż potem martwić się o aborcję itp. Jestem człowiekiem, który wie czego chce od życia i swojej decyzji żałować nie będę, a jak będę, to tylko ja, a nie nikt inny. (to tak apropo forumowych umoralniaczy)


ps. post nie ma charakteru reklamowego a informacyjny. w polsce sa tylko 2 gabinety oficjalnie wykonujace ten zabieg i o obu wspomnialem i podalem adresy. :) pochwalam warszawe bo tam mialem zabieg wykonany bez problemow.
Awatar użytkownika
Zaq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 217
Rejestracja: 07 lis 2006, 22:42
Skąd: stamtąd
Płeć:

Postautor: Zaq » 29 cze 2010, 10:41

No to świetna wiadomość, bo myślałem, że wymóg posiadania bachora jest wszędzie. No to wybieram się do Warszawy.
"Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto! Cóż to była za wspaniała podróż!"
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 29 cze 2010, 10:49

Zaq pisze:No to świetna wiadomość, bo myślałem, że wymóg posiadania bachora jest wszędzie.

A gdziekolwiek w ogóle jest?
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Caban
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 29 cze 2010, 02:43
Skąd: Lublin
Płeć:

Postautor: Caban » 29 cze 2010, 10:56

o prosze, ciesze sie ze pomoglem ;).

do rangi nieoficjalnego forum o wazektomii urosl jeden temat na kafeterii na ktorym od dawna sie udzielam.

http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3246799&start=0

warto przeczytac go od deski do deski przed wykonaniem zabiegu, gdyz znajduje sie tu wiele relacji z samego zabiegu jak i okresu po. przede wszystkim mozna dowiedziec sie o mozliwych powiklaniach, miejscach wykonania badania nasienia, a nawet o wazektomii za granica.

dziekuje za przeniesienie postu w odpowiednie miejsce hehe. nie chcialem odswiezac tematu z 2005 :P.

A gdziekolwiek w ogóle jest?


napisalem w moim pierwszym poscie. "W Toruniu dr Nowak wymaga aż 35 lat i potomstwa!"

w razie wykonywania zabiegu w warszawie prosze pozdrowic odemnie dr Siwika. bardzo mily facet :).
Ostatnio zmieniony 29 cze 2010, 10:57 przez Caban, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 29 cze 2010, 12:17

z wazektomia.com

Oto skrótowe zestawienie chorób, których występowanie powinno skłaniać do zapobiegania ciąży, a tym samym wyrażania szacunku dla swojej partnerki życiowej.

I dalej dluga lista straszliwych chorob. Zastanawiam sie jak ludzie dawniej zyli z tymi wszystkimi chorobami bez medycyny nowoczesnej. Kobieta musiala po pol roku umierac albo i wczesniej. Jak ktos chce niech robi ale pisanie ze pozbawianie dziewczyny mozliwosci posiadania dziecka jest wyrazaniem szacunku wobec niej jest dla mnie obrzydliwe.

Poza tym gdyby wszyscy tak mysleli to ludzkosc znika z powierzchni Ziemi w ciagu 50 lat. Gratulacje.

[ Dodano: 2010-06-29, 12:18 ]
Poza tym oferuja nawet kredyt na wazektomie a nie pisza jaka cena jest. Glupota.
Awatar użytkownika
Zaq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 217
Rejestracja: 07 lis 2006, 22:42
Skąd: stamtąd
Płeć:

Postautor: Zaq » 29 cze 2010, 13:11

Maverick pisze:Poza tym oferuja nawet kredyt na wazektomie a nie pisza jaka cena jest. Glupota.
Bo jak kogoś to interesuje to się dowie. AFAIK jest to około 2000zł.
"Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto! Cóż to była za wspaniała podróż!"
Caban
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 29 cze 2010, 02:43
Skąd: Lublin
Płeć:

Postautor: Caban » 29 cze 2010, 13:22

Maverick pisze:Kobieta musiala po pol roku umierac albo i wczesniej.


nie wszystkie te choroby sa smiertelne co nie znaczy ze partnerka musi miec ochte przez nie przechodzic lub tez sama troszczyc sie o antykoncepcje.

i rzeczywiscie, kiedys smiertelnosc kobiet z powodu ciazy byla wielokrotnie wieksza. nawet teraz w krajach slabo rozwinietych, glownie w afryce, ciaza jest jedna z najczestszych przyczyn zgonow wsrod kobiet.

Maverick pisze:Poza tym gdyby wszyscy tak mysleli to ludzkosc znika z powierzchni Ziemi w ciagu 50 lat. Gratulacje.


kazdy zyje dla siebie a nie dla ludzkosci. po co ma byc nas na ziemi coraz wiecej? i tak jest nas o wiele za duzo. gdyby wszyscy mysleli tak jak my to ziemia by odzyla, a ludzie zyli by w dobrobycie.

Maverick pisze:Poza tym oferuja nawet kredyt na wazektomie a nie pisza jaka cena jest. Glupota.


cytat z faq "Obecny koszt to 2500 PLN niezależnie od liczby wizyt. Honorarium w czasie przyjazdu na zabieg lub wpłata na konto."...

Zaq pisze:Bo jak kogoś to interesuje to się dowie. AFAIK jest to około 2000zł.


2000zl to cena w toruniu, ale tam sa wymagania wstepne (35 lat i potomstwo). w warszawie jest drozej bo jest wiecej chetnych, ktorzy nie spelniaja torunskich wymagan a standard zabiegu jest taki sam. kilka osob z naszego forum dla bezdzietnych z wyboru juz dawno jest po zabiegu u dr siwika, ale linka do tego forum nie podam bo mysle ze to moglo by byc niezgodne z regulaminem. :) jak ktos chce to i tak znajdzie.
Ostatnio zmieniony 29 cze 2010, 13:25 przez Caban, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 29 cze 2010, 13:38

kazdy zyje dla siebie a nie dla ludzkosci. po co ma byc nas na ziemi coraz wiecej? i tak jest nas o wiele za duzo. gdyby wszyscy mysleli tak jak my to ziemia by odzyla, a ludzie zyli by w dobrobycie.
Po to by za 30 lat kobiety w Polsce nie musialy chodzic z chustami zakrywajacymi twarz. Bo muzlumanie w przeciwienstwie do bialych sie rozmnazaja bardzo intensywnie. I jak my nie bedziemy to nas wypra w sposob naturalny i narzuca swoje prawa. Wowczas bedzie mozna mowic o szacunku do kobiety, o jej szczesciu i zdrowiu. Jak np ja ukamieniuja za seks z kolega. I pisze to najzupelniej serio. Takie odchyly od normy jak pozbawianie sie plodnosci przed urodzeniem dzieci swiata nie zrujnuja. ale promowanie takich postaw oraz pisanie ze to jest fajne juz moga. Dlatego nie mozna dac na takie cos przyzwolenia.
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 29 cze 2010, 13:44

Fakt, argumentowanie wazektomii trudami porodu u partnerki to już naciągana teoria trochę :D

Maverick pisze:promowanie takich postaw oraz pisanie ze to jest fajne juz moga

Promowanie :D No tak, a chodzenie za rękę z homoseksualnym partnerem to promowanie gejostwa, szerzenie zarazy wśród niewinnych i nieświadomych.
Mav, naprawdę sądzisz, że ktoś się na dobre pozbawi możliwości posiadania potomstwa, bo ktoś to "wypromował"? :>
Caban
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 29 cze 2010, 02:43
Skąd: Lublin
Płeć:

Postautor: Caban » 29 cze 2010, 13:53

Maverick pisze:Po to by za 30 lat kobiety w Polsce nie musialy chodzic z chustami zakrywajacymi twarz. Bo muzlumanie w przeciwienstwie do bialych sie rozmnazaja bardzo intensywnie. I jak my nie bedziemy to nas wypra w sposob naturalny i narzuca swoje prawa. Wowczas bedzie mozna mowic o szacunku do kobiety, o jej szczesciu i zdrowiu. Jak np ja ukamieniuja za seks z kolega. I pisze to najzupelniej serio. Takie odchyly od normy jak pozbawianie sie plodnosci przed urodzeniem dzieci swiata nie zrujnuja. ale promowanie takich postaw oraz pisanie ze to jest fajne juz moga. Dlatego nie mozna dac na takie cos przyzwolenia.


Uważasz więc, że mnożenie się na potęgę po obu stronach barykady rozwiąże problem? Przecież to oczywiste, że takie działanie prędzej czy później doprowadzi do wojny. Jedynym rozwiązaniem jest izolacja reżimów i fanatyków na świecie, ale to już leży w gestii polityków, i z wazektomią nie ma nic wspólnego.

Nie uważam też, że nagle wszyscy zapragną nie mieć dzieci i być bezpłodni, tylko dlatego, że istnieje taka możliwość. Po prostu ułatwi to życie tym , którzy dzieci i tak mieć nie chcą, lub też mają już tyle ile chcieli. Masowa produkcja dzieci także niczego pozytywnego by nie dała, przy obecnym bezrobociu. Te dzieci nie będą pracować na niczyje emerytury, bo i tak pracy mieć nie będą...
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 29 cze 2010, 14:03

pani_minister pisze:Mav, naprawdę sądzisz, że ktoś się na dobre pozbawi możliwości posiadania potomstwa, bo ktoś to "wypromował"?
Co wybory widze ze wiekszosc ludzi to idioci wiec mam wlasnie takie obawy.
Caban pisze:Uważasz więc, że mnożenie się na potęgę po obu stronach barykady rozwiąże problem? Przecież to oczywiste, że takie działanie prędzej czy później doprowadzi do wojny. Jedynym rozwiązaniem jest izolacja reżimów i fanatyków na świecie, ale to już leży w gestii polityków, i z wazektomią nie ma nic wspólnego.

Nie uważam też, że nagle wszyscy zapragną nie mieć dzieci i być bezpłodni, tylko dlatego, że istnieje taka możliwość. Po prostu ułatwi to życie tym , którzy dzieci i tak mieć nie chcą, lub też mają już tyle ile chcieli. Masowa produkcja dzieci także niczego pozytywnego by nie dała, przy obecnym bezrobociu. Te dzieci nie będą pracować na niczyje emerytury, bo i tak pracy mieć nie będą...
Nie rozumiesz. Tu chodzi o postawe "konika polnego". Ile osob robi tatuaz a potem zaluje? Sa takie. A to cos powazniejszego niz tatuaz. Podchodzenie do tego jak do wypicia piwa jest nieodpowiedzialne.
Jak ktos chce to niech sobie robi, ale to co przeczytalem tam na stronie, z tym szacunkiem itd to juz przegiecie.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 29 cze 2010, 14:09

Mav czy ten zabieg trwale i nieodwracalnie pozbawia mężczyznę możliwośći spłodzenia dziecka ?
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 29 cze 2010, 14:17

Maverick pisze:Co wybory widze ze wiekszosc ludzi to idioci

...i Ty chcesz, żeby się rozmnażali? :D
Caban
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 29 cze 2010, 02:43
Skąd: Lublin
Płeć:

Postautor: Caban » 29 cze 2010, 14:28

Co wybory widze ze wiekszosc ludzi to idioci wiec mam wlasnie takie obawy.


podkreslam nieraz, ze jesli beda tej decyzji zalowac to tylko oni i to jest ich prywatna sprawa. nie mozna nikogo zmusic do rozrodu. przeciez ludzie ktorzy nie chca dzieci i tak stosuja antykoncepcje i aborcje. liczysz ze niechciane dzieci z wpadki ocala nas przed muluzmanska zaraza?

Maverick pisze:Ile osob robi tatuaz a potem zaluje?


a ile osob rodzi, zeni sie i potem porzuca dzieci, rozwodzi sie? tego tez chcialbys zakazac dla ich dobra? mysle ze znacznie wiecej problemow wynika z posiadania dzieci niz odwrotnie.

Maverick pisze:Podchodzenie do tego jak do wypicia piwa jest nieodpowiedzialne.


nikt tu nikogo nie zacheca do robienia zabiegu w przerwie na kawe [bo tyle ten zabieg trwa...]. napisalem nawet wyraznie aby przeczytac caly 23 stronicowy temat z kafeterii zeby dobrze przemyslec wszystkie kwestie zwiazane z zabiegiem, skutki, mozliwe powiklania, rozne punkty widzenia. kazda pelnoletnia osoba ma prawo decydowac o swoim ciele i plodnosci. 18stolatkow wysyla sie na wojny, aby gineli za jakies bzdury, a nie chcesz aby mogli decydowac o swojej plodnosci? kazdy sam bierze odpowiedzialnosc za wlasne zycie. osobiscie znam znacznie wiecej ludzi zalujacych decyzji o rodzicielstwie niz zalujacych ze poddali sie wazektomii.

Dzindzer pisze:Mav czy ten zabieg trwale i nieodwracalnie pozbawia mężczyznę możliwośći spłodzenia dziecka ?


oczywiscie ze nie. akurat dr Siwik bardzo czesto podkresla ze wazektomia to nie sterylizacja (usuniecie jader). http://www.wazektomia.com/pdf/steryliza ... ktomia.pdf

...i Ty chcesz, żeby się rozmnażali?


dobre ;)
Ostatnio zmieniony 29 cze 2010, 14:31 przez Caban, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 29 cze 2010, 14:39

pani_minister pisze:...i Ty chcesz, żeby się rozmnażali?
Hehe, no moze jakas mutacja bedzie i urodzi sie ktos madry ;p
Caban pisze:oczywiscie ze nie. akurat dr Siwik bardzo czesto podkresla ze wazektomia to nie sterylizacja (usuniecie jader).
No odwracalne z jakas szansa (nie 100%) jest. A ile kosztuje? Ilokrotkosc 2500zl? 20tys? 50tys?
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 29 cze 2010, 14:46

Mav ile by nie kosztowało to zrobi sobie ten zabieg ten kogo na to stać

A czy branie pigułek nie jest w stanie spowodować, ze kobieta nie bedzie mogła zajść w ciążę ?


Dla mnie to świetna sprawa, dla osób które stać na to i które definitywnie nie chca miec potomstwa. Do tego jeśli taki się rozmysli może mieć dziecko
Caban
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 29 cze 2010, 02:43
Skąd: Lublin
Płeć:

Postautor: Caban » 29 cze 2010, 14:52

Maverick pisze:Hehe, no moze jakas mutacja bedzie i urodzi sie ktos madry ;p


a jak urodzi sie jakis hitler albo stalin? tak mozna w obie strony wymyslac :P

Maverick pisze:No odwracalne z jakas szansa (nie 100%) jest. A ile kosztuje? Ilokrotkosc 2500zl? 20tys? 50tys?


z tego co wiem ok 10-20k zl na przyklad w niemczech, choc osobiscie na pewno polecil bym wybitnego znajomego lekarza wykonujacego tego typu zabiegi, jak i na przykald operacje zmiany plci i przedluzania penisa w swoim prywatnym szpitalu w rpa. :)

http://www.urologyextreme.co.za/index.html
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 29 cze 2010, 14:52

Dzindzer pisze:Mav ile by nie kosztowało to zrobi sobie ten zabieg ten kogo na to stać
O to mi chodzi. Ktos uzbiera sobie ledwo na zrobienie wazektomii i bedzie mial w glowie mysl ze "to jest odwracalne" a w ogole nie pomysli o kosztach tej odwracalnosci ktore sprawia ze w praktyce dla niego stanie sie to nieodwracalnym.
Caban
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 29 cze 2010, 02:43
Skąd: Lublin
Płeć:

Postautor: Caban » 29 cze 2010, 14:54

Maverick pisze:O to mi chodzi. Ktos uzbiera sobie ledwo na zrobienie wazektomii i bedzie mial w glowie mysl ze "to jest odwracalne" a w ogole nie pomysli o kosztach tej odwracalnosci ktore sprawia ze w praktyce dla niego stanie sie to nieodwracalnym.


jesli ktos ledwo jest w stanie uzbierac 2500zl, a uzbieranie 20000 to dla niego jakas abstrakcja to lepiej niech za robienie dzieci sie nie zabiera, bo malych bandytow ze slumsow mamy juz stanowczo za duzo.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 29 cze 2010, 14:54

Maverick pisze:Ktos uzbiera sobie ledwo na zrobienie wazektomii i bedzie mial w glowie mysl ze "to jest odwracalne" a w ogole nie pomysli o kosztach tej odwracalnosci ktore sprawia ze w praktyce dla niego stanie sie to nieodwracalnym.

I niby po co przejmować się kretynami. Lepiej niech taki genów swoich nie roznosi
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 29 cze 2010, 14:54

Caban pisze:z tego co wiem ok 10-20k zl na przyklad w niemczech, choc osobiscie na pewno polecil bym wybitnego znajomego lekarza wykonujacego tego typu zabiegi, jak i na przykald operacje zmiany plci i przedluzania penisa w swoim prywatnym szpitalu w rpa.

http://www.urologyextreme.co.za/index.html
Zaczynam watpic w Twoja bezinteresownosc w kwestii tego tematu.
Awatar użytkownika
Zaq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 217
Rejestracja: 07 lis 2006, 22:42
Skąd: stamtąd
Płeć:

Postautor: Zaq » 29 cze 2010, 14:57

Dzindzer pisze:dla osób które stać na to
Może nie każdego stać na wyłożenie paru tysięcy od razu, ale jeżeli spojrzymy na koszty zwykłej antykoncepcji, to się okaże, że wazektomia to najtańsze zabezpieczenie, zwłaszcza dokonana w młodym wieku.
"Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto! Cóż to była za wspaniała podróż!"
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 29 cze 2010, 15:00

Caban pisze:jesli ktos ledwo jest w stanie uzbierac 2500zl, a uzbieranie 20000 to dla niego jakas abstrakcja to lepiej niech za robienie dzieci sie nie zabiera, bo malych bandytow ze slumsow mamy juz stanowczo za duzo.
Za to bym Ci warna dal. Nazwanie dzieci ubogich osob bandytami mieszkajacymi w slumsach. Gdzie Twoja wrazliwosc? W Polsce nie wszyscy to krolewicze zarabiajacy 3 kola na reke. Niektorzy zarabiaja malo, czy to sprawia ze maja nie miec dzieci bo wyrosna z nich bandyci w slumsach? Stanowczo prostestuje przeciwko takiemu tokowi rozumowania. Dziecko az takie drogie nie jest jak by sie moglo wydawac i to nie pieniadze sprawiaja ze wyrosnie na bandyte lub nie.
Dzindzer pisze:I niby po co przejmować się kretynami. Lepiej niech taki genów swoich nie roznosi
Mlodosc ma swoje prawa, w tym prawo do popelniania bledow. Dlatego rozumiem dlaczego ten drugi lekarz wymaga 35 lat. Jest to etycznie uzasadnione. Naturalnie jestem przeciwny zakazom narzucanym odgornie - ustawa - niemniej jednak przybralem w tej dyskusji role oponenta zeby pokazac druga strone medalu.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 29 cze 2010, 15:02

Zaq pisze:Może nie każdego stać na wyłożenie paru tysięcy od razu

Czasami lepiej jak taką decyzję się przemysli dłużej, chociażby dłużej o czas odkładania pieniędzy.
Zaq pisze:ale jeżeli spojrzymy na koszty zwykłej antykoncepcji, to się okaże, że wazektomia to najtańsze zabezpieczenie
, zwłaszcza dokonana w młodym wieku.

To tez jeszcze zalezy od stylu życia. Jak masz stała partnerkę to ładnie się kalkuluje. Jak masz zamiar coraz to nowsze wyrywać, nie raz jednorazówki to i tak dochodzi cena za gumki. Do tego trzeba też dołączyć komfort


Mav ja Ciebie nie rozumiem. Jestes za tym by ludzie mogli brać jaki tylko zechcą narkotyk, bo to ich sprawa czym sie trują, uzależniają czy zabijają. Ale czemu się krzywisz kiedy facet może zdecydować o własnej płodności i zasłaniasz jakimis jełopami co pochopnie pójdą na zabieg a potem mogą żałować
Caban
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 29 cze 2010, 02:43
Skąd: Lublin
Płeć:

Postautor: Caban » 29 cze 2010, 15:02

Maverick pisze:Zaczynam watpic w Twoja bezinteresownosc w kwestii tego tematu.


przeciez podaje wszystkie mozliwosci, co w tym dziwnego ze bardziej polecam kogos kogo znam i ufam, o kim wiem ze jest rzetelny (akurat ten znajomy nalezy do swiatowej czolowki urologow, jest tez autorem wielu medycznych patentow, a i skutecznosc rewazektomii jest w jego klinice na najwyzszym poziomie na swiecie)? to tak jak z dr Nowakiem i dr Siwikiem. trudno zebym zachwalal i pisal o dr Nowaku, gdy ten nie raczyl mi odpisac na maila, a zostalem doskonale obsluzony przez tego drugiego.

O mozliwosci przechowywania nasienia w banku, a takze bezposredniej biopsji plemnikow z jadra i zaplodnieniu in vitro pisze juz na stronie, jak i w pierwszym moim poscie. tutaj nie powiem nic konkretnego, bo po prostu nie mialem z tym stycznosci, a staram sie mowic tylko o tym na czym sie choc troche znam. :)

Zaq pisze:Może nie każdego stać na wyłożenie paru tysięcy od razu, ale jeżeli spojrzymy na koszty zwykłej antykoncepcji, to się okaże, że wazektomia to najtańsze zabezpieczenie, zwłaszcza dokonana w młodym wieku.


spojrzmy raczej na koszty wychowywania dzieci, lub tez alimentow. okaze sie ze kwoty o jakich tu mowimy to pikus. :)

Maverick pisze:Niektorzy zarabiaja malo, czy to sprawia ze maja nie miec dzieci bo wyrosna z nich bandyci w slumsach? Stanowczo prostestuje przeciwko takiemu tokowi rozumowania. Dziecko az takie drogie nie jest jak by sie moglo wydawac i to nie pieniadze sprawiaja ze wyrosnie na bandyte lub nie.


to ze zarabiaja malo nie oznacza automatycznie ze kwota 2500zl ma byc dla nich jakas abstrakcja. obecnie nawet najmniej wykwalifikowani robotnicy zarabiaja ponad 1000zl na reke. jesli odlozenie 2 pensji w skali calego zycia ma byc dla nich abstrakcja to az strach zapytac na co ida w pierszej kolejnosci ich pieniadze... i czy w takim wypadku koszty utrzymania dziecka nie popchna rodziny do kryminalu.

Maverick pisze:Mlodosc ma swoje prawa, w tym prawo do popelniania bledow. Dlatego rozumiem dlaczego ten drugi lekarz wymaga 35 lat. Jest to etycznie uzasadnione.


czy w takim wypadku decydowanie sie na dziecko przed 35 rokiem zycia tez uwazasz za nieodpowiedzialne, bo przeciez czlowiekowi moze sie odwidziec?

Maverick pisze:Naturalnie jestem przeciwny zakazom narzucanym odgornie - ustawa - niemniej jednak przybralem w tej dyskusji role oponenta zeby pokazac druga strone medalu.


bardzo sie z tego ciesze. oczywiscie masz prawo miec wlasne zdanie. po prostu bardzo przeraza mnie wizja co by bylo jakby w polsce nie bylo takiego dr Siwika ktory problemow nie robi. to tak jakby nagle wszyscy ginekolodzy przestali zapisywac tabletki anty i po tylko ze wzgledu na klauzule sumienia...

Dzindzer pisze:Czasami lepiej jak taką decyzję się przemysli dłużej, chociażby dłużej o czas odkładania pieniędzy.


oczywiscie ze taka decyzja powinna byc dorze przemyslana. mi zajelo ok roku podjecie ostatecznej decyzji mimo ze pieniadze mialem caly czas a i pewnosc ze nie chce miec dzieci mialem od zawsze. przeszukalem tez caly internet w poszukiwaniu informacji o zabiegu i ludziach juz po nim. mysle ze kazda osoba decydujaca sie na taka metode zachowywala by sie podobnie.

To tez jeszcze zalezy od stylu życia. Jak masz stała partnerkę to ładnie się kalkuluje. Jak masz zamiar coraz to nowsze wyrywać, nie raz jednorazówki to i tak dochodzi cena za gumki. Do tego trzeba też dołączyć komfort


no coz, co 2 zabezpieczenia to nie jedno przeciez. :) zawsze lepiej zarazic sie samym syfem niz przy okazji jeszcze dziecko zrobic. oczywisice ja uwazam ze ludzie decydujacy sie na wazektomie sami z siebie wiedza ze zabieg ten daje najlepsze rezultaty w stalym bezpiecznym zwiazku gdzie beda mogli korzystac z jego dobrodziejstw dowoli. :)

Dzindzer pisze:Mav ja Ciebie nie rozumiem. Jestes za tym by ludzie mogli brać jaki tylko zechcą narkotyk, bo to ich sprawa czym sie trują, uzależniają czy zabijają. Ale czemu się krzywisz kiedy facet może zdecydować o własnej płodności i zasłaniasz jakimis jełopami co pochopnie pójdą na zabieg a potem mogą żałować


naprawde mav taki jest? chyba zaczne go lubic hehe ;)
Ostatnio zmieniony 29 cze 2010, 15:14 przez Caban, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 29 cze 2010, 15:05

Dzindzer pisze:Mav ja Ciebie nie rozumiem. Jestes za tym by ludzie mogli brać jaki tylko zechcą narkotyk, bo to ich sprawa czym sie trują, uzależniają czy zabijają. Ale czemu się krzywisz kiedy facet może zdecydować o własnej płodności i zasłaniasz jakimis jełopami co pochopnie pójdą na zabieg a potem mogą żałować
Przeczytaj ostatni akapit mojego powyzszego posta ;)
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 29 cze 2010, 15:09

Przeczytaj ostatni akapit mojego powyzszego posta ;)

Jak pisałam jeszcze tamtego posta nie było :)

Oczywiście, ze ten zabieg to nie jest cudowne rozwiązanie dla każdego, nie jest to coś co nie może nieść za sobą negatywnych konsekwencji.

Jak ktoś nie przemysli tak poważnej decyzji to juz jest jego problem i ewentualnej partnerki jego.
Caban
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 29 cze 2010, 02:43
Skąd: Lublin
Płeć:

Postautor: Caban » 29 cze 2010, 15:18

Dzindzer pisze:Jak pisałam jeszcze tamtego posta nie było


jak pisalem to wielu postow nie bylo tak wiec ostatni z nich edytowalem dodajac sporo tresci :)

Dzindzer pisze:Oczywiście, ze ten zabieg to nie jest cudowne rozwiązanie dla każdego, nie jest to coś co nie może nieść za sobą negatywnych konsekwencji.


dokladnie, podobnie mozna powiedziec o kazdej innej metodzie anty. w kazdym razie wazektomia jest znacznie lepsza od podwiazania jajowodow, ze wzgledu na skutecznosc, odwracalnosc i bezpieczenstwo zabiegu.

Jak ktoś nie przemysli tak poważnej decyzji to juz jest jego problem i ewentualnej partnerki jego.


zgadzam sie, warto dodac ze ludzie popelniaja znacznie gorsze bledy w zyciu niz ciachniecie nasienowodow, i czesto krzywdza przy tym innych.

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości