histerektomia zapobiegawcza.

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Ala17
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 03 mar 2017, 18:27
Skąd: Szczecinek
Płeć:

histerektomia zapobiegawcza.

Postautor: Ala17 » 03 mar 2017, 18:44

Czy któraś z dziewcząt rozważała histerektomię jako sposób na miesiączkę i najskuteczniejszą antykoncepcję?
Awatar użytkownika
Ania_S
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 20
Rejestracja: 20 gru 2016, 00:43
Skąd: Mój dom
Płeć:

Re: histerektomia zapobiegawcza.

Postautor: Ania_S » 04 mar 2017, 10:01

To zdecydowanie zbyt inwazyjny zabieg. Trzeba wziać poprawkę na to, że mogą pojawić sie komplikacje, poza tym o ile mi wiadomo trzeba i tak brac jakieś tabletki sterujące systemem hormonalnym w organiźmie. Gdybym musiała się poddać takiemu zabiegowi to wyłącznie ze względów zdrowotnych. Na antykoncepcję są inne sposoby.
Ciekawska świata
Ala17
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 03 mar 2017, 18:27
Skąd: Szczecinek
Płeć:

Re: histerektomia zapobiegawcza.

Postautor: Ala17 » 04 mar 2017, 11:52

To nie jest takie oczywiste-"są inne sposoby" całe młode życie faszerować się różnymi środkami, hormonalnymi, przeciwbólowymi by na starość i tak pozbyć się macicy, bo to czeka co piątą kobietę i najczęściej tę która nie rodziła. Najrzadziej chorują bowiem te, które rodzą często. Ze mną jest właśnie tak, mam bolesne miesiączki, na pewno nie chcę rodzić i myślę o radykalnym sposobie.
Awatar użytkownika
Ania_S
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 20
Rejestracja: 20 gru 2016, 00:43
Skąd: Mój dom
Płeć:

Re: histerektomia zapobiegawcza.

Postautor: Ania_S » 06 mar 2017, 08:30

Ala17 pisze:myślę o radykalnym sposobie.


Rozumiem cię, ale ja i tak bym sie na to nie zdecydowała. Może ktoś inny się jeszcze na ten temat wypowie.
Ciekawska świata
Wilanka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 19
Rejestracja: 20 gru 2016, 11:36
Skąd: Warszawa
Płeć:

Re: histerektomia zapobiegawcza.

Postautor: Wilanka » 09 mar 2017, 19:53

A nie bierzesz pod uwagę tego, że kiedyś może Ci sie odwidzieć i postanowisz jeszcze mieć dzieci? Nie powiem ja tez jeszcze o dzieciach nie myślę ale ze względu na to i na fakt mocnych miesiączek (wręcz krwotocznych i strasznie bolesnych) szukałam innego rozwiązania. W końcu postawiłam na wkładkę hormonalną levosert. Po 6 miesiącach stosowania mam bardzo łagodne okresy, nie są bolesne i do tego zabezpieczam sie przed ciążą. Na histeroktomie zdecydowałabym sie jedynie w przypadku poważnej choroby- nigdy nie zrobiłabym tego przez bolące okresy. W każdej z Nas obudzi sie kiedyś instynkt macierzyński :)

I tak jak Ania_s napisała i tak po takim zabiegu będziesz musiała brać hormony więc ich zażywanie Cie nie ominie.
Ala17
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 03 mar 2017, 18:27
Skąd: Szczecinek
Płeć:

Re: histerektomia zapobiegawcza.

Postautor: Ala17 » 16 mar 2017, 16:52

Po pierwsze Ania_s nie ma racji, z całym szacunkiem. Hormony trzeba brać po usunięciu jajników, po usunięciu macicy na pewno nie. Po drugie usunięcie macicy to już dzisiaj zabieg pod znieczuleniem miejscowym i rehabilitacja trwa krótko. Jeżeli decydują się na to sportsmenki, tancerki baletowe, a nawet aktorki, to znaczy że korzyści jest więcej. Ja oczywiście mam wątpliwości i dlatego tu piszę, chcąc poznać opinię innych dziewczyn.
Wilanka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 19
Rejestracja: 20 gru 2016, 11:36
Skąd: Warszawa
Płeć:

Re: histerektomia zapobiegawcza.

Postautor: Wilanka » 27 mar 2017, 20:51

Nie powinnaś sie kierować tym co robią sportsmenki i gwiazdy. To też w pewnym sensie twoje zdrowie. A powikłania po takim zabiegu? U wielu kobiet po zabiegu wycięcia macicy występuje wysiłkowe nietrzymanie moczu, następuje zmiana w ukrwieniu jajników, która powoduje zmianę równowagi hormonalnej, co z kolei może stać się przyczyną pojawienia symptomów menopauzalnych: zmęczenie, depresja, bóle głowy, palpitacje serca, zmiany nastroju, wypadanie włosów. Twoje ciało Twój wybór :) Ja bym na Twoim miejscu jeszcze dokładnie przemyślała taką wkładkę levosert - masz środek antykoncepcyjny, którym sobie nie zaszkodzisz a do tego jeśli w przyszłości będziesz chciała dziecko to po prostu odstawisz antykoncepcję.Może być tez tak, ze przy wkładce tego okresu nie będzie albo będzie bardzo delikatny - nawet go nie odczujesz. Porozmawiaj z ginekologiem on na pewno Ci wszystko wyjaśni.
Ala17
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 03 mar 2017, 18:27
Skąd: Szczecinek
Płeć:

Re: histerektomia zapobiegawcza.

Postautor: Ala17 » 29 mar 2017, 08:19

Ja się nie kieruję, ja przytaczam przykłady. Powikłania są obecnie bardzo rzadkie. Robi się to przezpochwowo, lub laparoskopowo i jest to właściwie zabieg, nie jakaś poważna operacja. Jeżeli dziewczyna jest dostatecznie młoda, organizm adaptuje się w pełni. Stwierdzono, że dziewczyna wyczyszczona tuż po pokwitaniu jest zdrowsza, ma lepszą kondycję i rośnie wyższa, Robiono porównawcze badania na bliźniaczkach jednojajowych i wyniki były jednoznaczne. Oczywiście robiono to nie w Europie, bo zaraz podniósł by się wrzask i protesty, choć w niektórych krajach takich jak Estonia , czy Holandia takie zabiegi są dopuszczalne nawet w stosunku do nieletnich, bez zgody dorosłych.
Wilanka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 19
Rejestracja: 20 gru 2016, 11:36
Skąd: Warszawa
Płeć:

Re: histerektomia zapobiegawcza.

Postautor: Wilanka » 30 mar 2017, 16:57

Kochana zrobisz ja uważasz :) Tak jak pisałam wcześniej ja bym sie nigdy w życiu nie zdecydowała na taki zabieg tylko ze względów na okres czy też jako zapobieganie ciąży. Mam swój levosert jako zabezpieczenie i jestem zadowolona. W sumie chwilowo nie chcę więcej dzieci ale kto wie co będzie w przyszłości. Jesteś młoda kobietką więc nigdy nic nie wiadomo czy instynkt macierzyński się w Tobie nie odezwie- ale po taki zabiegu będzie za późno na odwrót. Życzę wszystkiego co najlepsze :)
Ala17
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 03 mar 2017, 18:27
Skąd: Szczecinek
Płeć:

Re: histerektomia zapobiegawcza.

Postautor: Ala17 » 03 kwie 2017, 14:13

Wiesz, na naszym przeludnionym świecie, to że jedna kobieta nie urodzi dziecka, to tylko dobrze. W wielu państwach prowadzi się promocje sterylizację, a nawet stosuje przymusowo. Tylko jak już się decydować na sterylizację, to czy nie lepiej na radykalną, by mieć spokój z okresem i wszystkimi "atrakcjami"?

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości