potrzebuje szybkiej rady, plamienie czy krwawienie??

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
MałaGwiazda
Bywalec
Bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 14 kwie 2007, 16:24
Skąd: katowice
Płeć:

potrzebuje szybkiej rady, plamienie czy krwawienie??

Postautor: MałaGwiazda » 27 cze 2010, 22:11

Hej dziewczyny i chłopaki! Dzisiaj zobaczyłam na majtkach czerwone plamy, zalozyłam podpaske-krew na podpasce była już później brazowa, strasznie boli mnie brzuch ale tej krwi jest baaardzo malutkooo..nie wiem czy uznac to za plamienie czy juz za normalny pierwszy dzien nowej miesiaczki, problem jest tym wiekszy dlatego ze wlasnie mialam zaczac brac moje poerwsze w zyciu tabletki antykoncepcyjne..i teraz tak jesli wezme dzisiaj moze okazac sie ze to plamienie jest i wlicza sie to jeszcze do poprzedniego cyklu czyli bym wziela nie w pierwszym a w ostatnim dniu cyklu...jesli natomiast okaze sie ze jednak dziesiajszy dzien jest pierwszym dniem cyklu to wowczas jesli wezme dopiero jutro to wezme w 2gim dniu...kurcze nie wiem czy mnie rozumiecie, mam troszke stresu...doradzcie czy brac dzissiaj (czyli uznac to za pierwszy dzien normalnego krwawienia) czy wziac jutro (a dzisiejsze plamienie zaliczyc do poprzedniego cyklu) PROSZE UPRZEJMIE O POMOC! Serdecznie pozdrawiam!! :)
Ostatnio zmieniony 27 cze 2010, 22:14 przez MałaGwiazda, łącznie zmieniany 1 raz.
" GDYBYM MÓGŁ COFNĄĆ CZAS PEWNIE NIC BYM NIE ZMIENIŁ "
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 27 cze 2010, 22:14

MałaGwiazda, a nie orientujesz się kiedy miałaś ostatnią miesiączkę żeby stwierdzić skąd to plamienie?
Przy plamieniach raczej brzuch nie boli.
Awatar użytkownika
MałaGwiazda
Bywalec
Bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 14 kwie 2007, 16:24
Skąd: katowice
Płeć:

Postautor: MałaGwiazda » 27 cze 2010, 22:16

oj dobrze, ze jestes Księżycówko :)) orientuje sie..ostatnia miesiaczke mialam 01.06 wiec normalny okres juz powinnam dostac tylko wlasnie dziwi mnie ze tak tego maluuutkoo.....
" GDYBYM MÓGŁ COFNĄĆ CZAS PEWNIE NIC BYM NIE ZMIENIŁ "
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 27 cze 2010, 22:20

Tak może być choćby przez tą powaloną ostatnio pogodę czy inne czynniki typu stres. Ja czasem mam tak, że od razu dużo tego jest, a czasem tak, że z jeden dzień się powoli rozkręca żeby drugiego mnie rozłożyć na łopatki dopiero.
Ja na Twoim miejscu bym brała tą pigułkę :)
Awatar użytkownika
MałaGwiazda
Bywalec
Bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 14 kwie 2007, 16:24
Skąd: katowice
Płeć:

Postautor: MałaGwiazda » 27 cze 2010, 22:28

no tak tylko u mnie cos teraz sie baaardzo powolutku rozkreca...poczytam troche jeszcze i wezme...bo brzuch okroopnie boli..a tak na marginesie czy tabletka zatrzyma jakos okres?? w sensie ogolnie bedzie tej krwi jutro mniej niz normalnie ?? :))
" GDYBYM MÓGŁ COFNĄĆ CZAS PEWNIE NIC BYM NIE ZMIENIŁ "
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 27 cze 2010, 23:05

Nie wiedziałam, że w wieku 71 lat można jeszcze mieć okres <diabel>

No dobra...

Okres z reguły zaczyna się od plamienia i pierwszy dzień plamienia jest pierwszym dniem miesiączki, oczywiście jeśli jesteś zdrowa i jeśli właśnie w tym dniu powinnaś mieć ten pierwszy dzień. Jak nigdy tak nie miałaś, to teraz masz i weź tę pigułkę ;)
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"

Joe Cocker
Awatar użytkownika
MałaGwiazda
Bywalec
Bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 14 kwie 2007, 16:24
Skąd: katowice
Płeć:

Postautor: MałaGwiazda » 27 cze 2010, 23:13

wlasciwie to nie wiem czy w tym dniu POWINNAM miec ze wzgledu na to ze roznie to u mnie bywa, raz cykl 27 a raz 32 dni trwa np ;) boje sie..mysle czy nie zaczekac do rana aby na 100% upewnic sie ze to normalny, regularny okress...choc wlasciwie jesli wezme jutro rano to nic nie powinno sie stac...bo i tak przez pierwsz 7 dni( przez ktore w razie wziecia tabl w 2gim diu cyklu trzeba zabezpieczac sie dodatkowo) na pewno nie bedziemy wspolzyc a przez nastepne dodatkowo bedzie prezerwatywa...tak to wymyslilam nie wiem czy dobrze..??
Ostatnio zmieniony 27 cze 2010, 23:39 przez MałaGwiazda, łącznie zmieniany 1 raz.
" GDYBYM MÓGŁ COFNĄĆ CZAS PEWNIE NIC BYM NIE ZMIENIŁ "
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 28 cze 2010, 00:01

księżycówka pisze:Ja na Twoim miejscu bym brała tą pigułkę

Ja tak samo.

MałaGwiazda pisze:tak przez pierwsz 7 dni( przez ktore w razie wziecia tabl w 2gim diu cyklu trzeba zabezpieczac sie dodatkowo) na pewno nie bedziemy wspolzyc a przez nastepne dodatkowo bedzie prezerwatywa...tak to wymyslilam nie wiem czy dobrze..??

nie musisz tak kombinować, ale jak masz się z tym czuć pewniej, to tak zrób :)
Ostatnio zmieniony 28 cze 2010, 00:10 przez Mijka, łącznie zmieniany 1 raz.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 28 cze 2010, 06:34

MałaGwiazda, to weź drugiego dnia i dodatkowo się zabezpieczaj przez tydzień. A potem już nie trzeba. Po co sobie psuć seks? :)
Awatar użytkownika
MałaGwiazda
Bywalec
Bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 14 kwie 2007, 16:24
Skąd: katowice
Płeć:

Postautor: MałaGwiazda » 28 cze 2010, 08:07

jakoś tak jeszcze nie nabrałam zaufania do tabletek (zwłaszcza, że ich jeszcze nie zaczęłam brać bo okresu nie mam do tej pory.. <zalamka> ), ale Księżycówko czy gumka naprawdę aż tak zmienia doznania?? :) przecież to takie małe, "chude", niepozorne, jest jakaś ogromna różnica?? :)
" GDYBYM MÓGŁ COFNĄĆ CZAS PEWNIE NIC BYM NIE ZMIENIŁ "
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 28 cze 2010, 09:26

Mijka pisze:księżycówka napisał/a:
Ja na Twoim miejscu bym brała tą pigułkę

Ja tak samo.

Też bym łykała

księżycówka pisze:MałaGwiazda, to weź drugiego dnia i dodatkowo się zabezpieczaj przez tydzień. A potem już nie trzeba. Po co sobie psuć seks? :)

Też myślę, ze w takich sytuacjach z wątpliwościami tydzień starczy, a że pierwszy tydzień pościsz to w ogóle nie ma problemu. No chyba, ze te dodatkowe kilka dni z gumą Cie uspokoją to sie ogumiajcie.

MałaGwiazda pisze:ale Księżycówko czy gumka naprawdę aż tak zmienia doznania?? :) przecież to takie małe, "chude", niepozorne, jest jakaś ogromna różnica?? :)

Zmienia, chociaż tu sa zdania podzielone od troszkę inne do znania, po o nie mi nikt tam tych gum i celofanów wkładać nie będzie. Nie znam osoby która by nie widziała różnicy. Raz że doznania, dwa świadomość gumki, trzy nieco wpływa na spontaniczność, bo to trzeba zakładać.
Awatar użytkownika
MałaGwiazda
Bywalec
Bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 14 kwie 2007, 16:24
Skąd: katowice
Płeć:

Postautor: MałaGwiazda » 28 cze 2010, 10:04

młoda jeszcze dość jestem dlatego taka zestrachana;) dzisiaj mam już normalny okres, ale, ze tabl chce brać ogólnie wieczorem to czekam do godz 18:00 :) dziękuję dziewczyny za odpowiedzi <piwko>
" GDYBYM MÓGŁ COFNĄĆ CZAS PEWNIE NIC BYM NIE ZMIENIŁ "
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 28 cze 2010, 10:11

MałaGwiazda pisze:młoda jeszcze dość jestem dlatego taka zestrachana;)

Wiem, że jesteś młoda :) czytałam w jakimś Twoim poście :)
I nie stresuj się

MałaGwiazda pisze:ale, ze tabl chce brać ogólnie wieczorem
to czekam do godz 18:00 :)

To czekaj do 18 :)
Ja łykałam po lub przed myciem zębów, tak sobie tak sobie te czynności jakby połączyłam by mieć pewność, ze zawsze wezmę tabletkę
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 28 cze 2010, 13:06

MałaGwiazda pisze:ale Księżycówko czy gumka naprawdę aż tak zmienia doznania?? :) przecież to takie małe, "chude", niepozorne, jest jakaś ogromna różnica?? :)
Ogromna dla obu stron w moim odczuciu. Jak u nas było, że łykałam antybiotyki i ochrona tabletek spadała oznaczało to jedno - brak seksu. Gumek żadne z nas nie dotknie już, choćby najcieńszych.
anhydraza
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 15 lut 2012, 20:24
Skąd: śląsk
Płeć:

Postautor: anhydraza » 15 lut 2012, 20:43

Witam.
Mam dość podobny problem, więc zdecydowałam się podpiąć zamiast śmiecić.

Też nie mogę ustalić czy miałam plamienie czy krwawienie. Tzn. wieczorem bolał mnie brzuch i coś tam ze mnie poleciało, ale mało. A że mi godzina odpowiadała, to od razu wzięłam pierwszą tabletkę bez większego zastanowienia. Tylko że po jakimś czasie (ok. 1h, biorę kontracept i on podobno w godzinę się całkiem wchłania?) już nic ze mnie nie leciało :S Aż do rana.
I teraz nie wiem czy to było plamienie czy mi po prostu hormony na moment zatrzymały rozkręcanie się okresu <chory>
Dodam że nigdy nie miałam plamień, cykl regularny i zazwyczaj mi się dośc skąpo zaczyna, ale kurczę, kto to wie teraz...

Próbowałam się dodzwonić do lekarza, ale nie odbierał cały dzień <zalamka> I teraz nie wiem: brać dalej, przestać, zabezpieczać się dodatkowo przy pierwszym opakowaniu? <zalamka> Czy wyluzować...?
Błagam o jakąś wskazówkę, bo schizuję już <bojesie>
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 15 lut 2012, 22:15

anhydraza, pierwszy raz tabsy?
Jeśli jest krwawienie pierwsze bierze się pigułkę. i jesteś zabezpieczona i się nie martw ;)
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 16 lut 2012, 14:07

księżycówka pisze:się nie martw

Łatwo mówić. Jeśli dziewczyna miałaby się stresować to jednak niech się dodatkowo zabezpiecza - dla własnego komfortu psychicznego. Przezorny zawsze ubezpieczony.

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości