Potrzebuje małą pomoc! - tabletki antykoncepcyjne

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Anivi
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 19
Rejestracja: 10 mar 2007, 23:44
Skąd: Toruń
Płeć:

Potrzebuje małą pomoc! - tabletki antykoncepcyjne

Postautor: Anivi » 19 lip 2009, 21:16

Wiem, że powstało już na ten temat wiele wątków,a google już pęka w szwach od tego typu tematów. Mimo to mam do was ogromną prośbę, aby mój problem potraktować indywidualnie. Jestem trochę w innej sytuacji, niż wszystkie dziewczyny, które dopiero zaczynają swoją "wędrówkę" [:D] z antykoncepcją hormonalną. Stosuję od 2,5 lat tabletki antykoncepcyjne Microgynom, na początku super. Młody organizm zareagował natychmiastowo bez żadnych skutków ubocznych. Owszem w tym czasie mi się przytyło, ale podejrzewam, że jest to wynikiem braku ruchu, inaczej kompletnego braku ruchu :P, sporej dawki fast foodów. Zabrałam się za siebie, schudłam 10 kilo, waga się mniej więcej trzyma. Nie było też problemu z cerą, a nawet jeśli to zawsze jakiś czy tonik pomagał. Teraz od dwóch miesięcy mam problemy z wysypem pryszczów na (o dziwo!) tylko czole i całych plecach oraz dekolcie. Nie mogę sobie z tym kompletnie poradzić. Podejrzewam, że Microgynon przestał mi już służyć i chce zmienić tabletki na inne. Kłopot w tym, że jak się tego wszystkiego naczytam, to każde tabletki antykoncepcyjną mają wady i pozostaje tylko mętlik w głowie. I co gorsza coś z libido klapło. W trakcie brania zero pożądania, po odstawieniu - istny tygrys ze mnie. Jeszcze niedawno tak nie było.
Chciałabym je po prostu zmienić. Na takie, które choć trochę poradzą sobie z moją cerą i nie przytyje od nich. Cena w zasadzie nie gra roli.
Trudno mi jednak cokolwiek wybrać. Proponowano mi Cilest ( o którym przeważnie dobrze się wypowiadano), Dianę (o nich mówiono już dobrze mniej) i o Yiasmine.
Jeśli któraś z kobietek, wie coś więcej o dobrych i złych skutkach tych tabletek prosiłabym bardzo o wpis, jakąś poradę na ten temat co wybrać! :(

[ Dodano: 2009-07-19, 21:38 ]
Dodam, że polecano mi jeszcze Novynette, ze względu na niski poziom hormonów. Podobnież polecany młodym kobietom, które jeszcze nie urodziły dziecka:)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 20 lip 2009, 11:05

Anivi, a może idź Ty do dermatologa po prostu? Problemy ze skórą nie muszą być winą tabletek.
A co do nich samych najlepiej doradzi Ci porządny lekarz. Nikt przecież nie wie jak akurat Twój organizm zareaguje na jakiekolwiek. Metodą prób i błędów trzeba działać.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 21 lip 2009, 19:33

Ale jej nie tylko problemy ze skora przeszkadzaja. A wlasnie - masz te problemy ze skora caly czas czy cyklicznie?
Jesli chodzi o tabletki to jak mi to powiedzial endokrynolog (!!!) mozna probowac i zmieniac jak nie odpowiadaja. BAdania jedyne co moga ustalic to np stwierdzic ze dana osoba tabletek brac nie powinna, ale nie ma badan ktore powiedza jakie powinna brac.

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 116 gości