Spirala

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

agusia
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 22 cze 2008, 08:54
Skąd: Pomorskie
Płeć:

Spirala

Postautor: agusia » 22 sty 2009, 13:28

Mam pytanie do kobiet ktore stosują tę metodę antykoncepcji. Prosze powiedzcie mi, czy jest to metoda bezpieczna? Jakie są koszta? Jak wysoka skuteczność? Dziękuje
Lucyna40
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 03 lut 2009, 23:15
Skąd: Rzeszów
Płeć:

Postautor: Lucyna40 » 03 lut 2009, 23:23

Mam spiralkę i jestem zadowolona. Koszty zakupu wkładki to od 40 do 600 zł.
Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
Mikro czarnuch
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 229
Rejestracja: 02 gru 2007, 00:01
Skąd: Centrum
Płeć:

Postautor: Mikro czarnuch » 04 lut 2009, 00:36

Pamiętam Cię z innego wątku. Nie będę już pisała z jakiego, to nieistotne.
W każdym razie masz dziecko, zgadza się?


Powiem tak: Powikłania związane z jej stosowaniem mogą doprowadzić do bezpłodności, jeśli więc nie planujesz już więcej dzieci to spirala może być dobrą metodą.

Oczywiście, jeśli zdecydujesz się na wkładkę, będziesz musiała udać się do ginekologa, aby wcześniej się przebadać.

Nie każda kobieta może mieć wkładkę. Tym młodym są zazwyczaj odradzane.
Moja mama kilka lat temu miała założoną spiralę, jednak po roku czasu musiała się jej pozbyć, gdyż wdał jej się jakiś paskudny stan zapalny.
Ostatnio zmieniony 04 lut 2009, 00:39 przez Mikro czarnuch, łącznie zmieniany 1 raz.
Zdrowy rozsądek jest niezdrowy dla marzeń
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 04 lut 2009, 08:03

ja tu trzepac piany nie bede - bowiem zostalo jzu napisane na necie dosc by tu dac sobie spokój wystarczy tylko poszukac !!

http://kobieta.wp.pl/kat,26355,title,Sp ... omosc.html

http://cafeteria.pl/seks/spirala-wkladk ... zmaciczna/

http://www.polki.pl/seks_antykoncepcja_ ... 00211.html
ciekawi mnie tylko cena jaką podala kolezanka [:D]
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Marija
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 15
Rejestracja: 17 sty 2009, 21:20
Skąd: z gór
Płeć:

Postautor: Marija » 08 lut 2009, 21:36

dla kobiety.. "w kwiecie wieku" .. bajka.. :D
przynajmniej jesli chodzi o Mirenę...
no i niewątpliwą zaletą jest brak miesiączki... (nie wiem czy w każdym przypadku)
zalecana zreszta przy zbyt obfitych krwawieniach...

a koszt koło 1000 zł (dokładnie juz nie pamietam)
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 09 lut 2009, 09:54

Ooo, Endriuł, to kobieta ;DD
Andrew pisze:bowiem zostalo jzu napisane na necie dosc by tu dac sobie spokój wystarczy tylko poszukac

O robieniu loda też jest w necie masa wątków :>

Ale co do meritum, to z racji tego, że mam już troje dzieci, to korzystam ze spiralki i mam już drugą.
Nie miałam nigdy żadnych dolegliwości związanych ze spiralą i dla mnie jest to najlepsza i najwygodniejsza metoda antykoncepcyjna.
Cena zależy od materiału, z którego jest wykonana wkładka i od czasu przydatności.
Jak widać, mieszkam w Gdyni i u mojego ginekologa jest to przedział 450-900zł. W cenie jest wkładka (ginekolog kupuje w hurtowni medycznej) i założenie jej.
Skuteczność wkładki wynosi 98%, więc jest dość wysoka i osobiście poleciłabym tą metodę każdej kobiecie, która już rodziła.

Marija pisze:no i niewątpliwą zaletą jest brak miesiączki...

To jakieś błędne info, Maryśka :)
Marija pisze:zalecana zreszta przy zbyt obfitych krwawieniach...

Tu też coś nie tak, bo spirala może spowodować to, iż krwawienia będą bardziej obfite (na pewno w pierwszych miesiącach), więc jeśli kobieta przed założeniem wkładki już miesiączkuje bardzo obficie, to porządny lekarz nie zaproponuje wkładki.
Ostatnio zmieniony 09 lut 2009, 09:57 przez Mona, łącznie zmieniany 1 raz.
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"

Joe Cocker
Marija
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 15
Rejestracja: 17 sty 2009, 21:20
Skąd: z gór
Płeć:

Postautor: Marija » 09 lut 2009, 17:38

Mówiłam o hormonalnej wkładce domacicznej Mirenie...
O niej jest tez artykuł z ostatniego linku Endriula...
Wkładka ta zachowuje sie inaczej niż inne (nazwijmy je tradycyjnymi) wkładki...
Wprawdzie w ulotce opisane sa rózne "zachowania miesiączkowe" przy stosowaniu mireny.. ale powoduje ona najczesciej znaczne zmniejszenie miesiączkowania lub jego zanik... co wcale nie jest szkodliwe.. wrecz przeciwnie wskazane przy niektórych chorobach np endometriozie...
Ja zaczełam miec w pewnym momencie bardzo obfite krwawienia... Po "zabiegowym" i farmakologicznym usunieciu problemu spytałam sie mojego gina jaką metode antykoncepcji mi poleci.No i własnie wybrał mi Mirene.
Od czasu założenia mireny nie miesiączkuję. Bajka...
Mam zreszta kolezanki, które stosują mirene i sa tak samo jak ja zadowolone.
Kupowałam Mirene w internecie (taniej, w aptece i tak sprowadziliby mi na zamówienie). Koszt ok 700 zł. Do tego dochodza koszty założenia.
Ja jestem bardzo zadowolona z mireny... zadnych dolegliwości.. oszczedzam na podpaskach.. ;), nie musze łykac pigułek, pamietac o nich, nie rozwalają mi watroby.
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 10 lut 2009, 10:48

Marija pisze:Mówiłam o hormonalnej wkładce domacicznej Mirenie...

To jeśli chodziło tylko o Mirenę, to ok i sorki, bo oczywiście masz rację :)
Nie mniej jednak, nie sądzę, aby brak miesiączki, oprócz wygody, był taki całkiem zdrowy.

Ja nie mogę używać nic, co zawiera hormony, więc stosuje te z jonami metali. Także mój post j/w będzie odnosił się tylko do tychże wkładek.
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Marija
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 15
Rejestracja: 17 sty 2009, 21:20
Skąd: z gór
Płeć:

Postautor: Marija » 10 lut 2009, 16:14

Mona pisze:Nie mniej jednak, nie sądzę, aby brak miesiączki, oprócz wygody, był taki całkiem zdrowy.


Wiesz, też miałam takie obawy i spytałam się o to gina. Jest to ginekolog cieszący sie dobra opinia i w pewnym sensie mój znajomy. Podobno jest to stan no moze nie fizjologioczny ale prawie, po prostu pod wpływem hormonu błona śluzowa macicy nie wzrasta dlatego tez nie ma potrzeby złuszczania się.
Nie jest to pewno bardziej szkodliwe niz doustna antykoncepcja hormonalna lub inne wkładki ( nie znam sie na nich, uwalniają jony miedzi?) Moge podejrzewac ze akurat Mirena jest bardziej łagodna dla organizmu, ale do końca nie wiem.
Słusznie zauważyłaś, ze jeden rodzaj antykoncepcji jest dobry dla jednej osoby a u drugiej sie nie sprawdzi. Sprawa indywidualna.
Zacheciłas mnie Mono do siegnięcia do ulotki, która sobie zachowałam, i jest tam opis, ze Mirena stosowana jest w leczeniu nadmiernych krwawień miesiączkowych. Choc jakby człowiek patrzył na przeciwswskazania (oj duzo), działania niepożadane albo wpływ na miesiączkę (nadmierne krwawienia, czeste lub ich brak- przy wskazaniu do uzywania w celu zmniejszenia) to pewno człek by nigdy nie założył. ;)
Ale mysle ze sie po prostu tak zabezpieczają.
Ja nie narzekam.. :D ;)
Ostatnio zmieniony 10 lut 2009, 16:16 przez Marija, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 10 lut 2009, 20:26

Marija pisze:Podobno jest to stan no moze nie fizjologioczny ale prawie, po prostu pod wpływem hormonu błona śluzowa macicy nie wzrasta dlatego tez nie ma potrzeby złuszczania się.

Ok, ale też nie jest fair to, że u młodej kobiety wzrost błony śluzowej jest zahamowany, ale tak, to mogłybyśmy do rana... ;DD
Marija pisze:nie znam sie na nich, uwalniają jony miedzi?)

Mogą to być jony miedzi, srebra, platyny, czy złota i oczywiście te jony działają plemnikobójczo, ale też sama wkładka, jako że jest ciałem obcym, to oddziaływuje fizycznie.
Marija pisze:Ale mysle ze sie po prostu tak zabezpieczają.

Myślę, że nie, bo różne, dziwne sytuacje zdarzają się po założeniu wkładki.
Marija pisze:Ja nie narzekam..

W tej kwestii Obie należymy do grona szczęśliwych zaśrubowanych :D
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 11 lut 2009, 07:49

czyli jak by nie patrzec jest to szkodliwe i dlatego zaleca sie spirale dla koiet które juz rodziły !! bo w razie czego - nie bedzie rozpaczy iż w ciaze zajsc nie moze ....
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
galeczka
Bywalec
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 25 lis 2008, 15:16
Skąd: Z komputera
Płeć:

Postautor: galeczka » 17 lut 2009, 21:50

Ja nie jestem kobietą ale wiem coś na ten temat.Moja żona miała dwa razy założoną spirale,bo tak szybko nie chcieliśmy mieć dzieci. Tylko występował jeden problem , nie regularny okres to wszystko.Żadnych innych problemów nie było teraz już mam dzieci.
Ostatnio zmieniony 17 lut 2009, 21:53 przez galeczka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 18 lut 2009, 21:58

galeczka pisze:nie regularny okres to wszystko

O tym nie słyszałam i sama nie narzekam, więc to też nie będzie regułą.
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
galeczka
Bywalec
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 25 lis 2008, 15:16
Skąd: Z komputera
Płeć:

Postautor: galeczka » 18 lut 2009, 22:13

Mona pisze:O tym nie słyszałam i sama nie narzekam, więc to też nie będzie regułą.

Każdy organizm inaczej reaguje na ciało obce, u mojej żony było właśnie tak.
Pozdrawiam

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 123 gości