zapomniana tabletka - tabletki trójfazowe

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

karolina1987
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 wrz 2008, 22:17
Skąd: kraków
Płeć:

zapomniana tabletka - tabletki trójfazowe

Postautor: karolina1987 » 27 wrz 2008, 22:28

witam, wiem ze o temacie pominietej tabletki bylo juz duzo ale moj problem polega na tym ze zazywam tabletki trojfazowe - tri regol.

dziś zauwazylam ze wczoraj nie wzielam tabletki (byla to 11 tabletka), zazylam ją dzis o godz 11 (czyli po 15 godz), kolejna wzielam dzis o 20. U mnie w ulotce napisano ze w przypadku pominięcia tabletki, gdy minie juz 12 godz nalezy przyjac obydwie tego samego dnia i potem do rozpoczecia kolejnego opakowania stosowac dodatkowe metody anykoncepcji.
to rozumiem, tylko moje pytanie brzmi czy jest jakies ryzyko ciazy jesli dzien przed pominieciem tabletki uprawiam seks ? tzn czy brak przyjecia tabletki wpywa na zabezpieczenie stosunkow przed jej pominieciem?
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 29 wrz 2008, 23:27

Logicznie myslac to plemniki zyja nawet 3 dni. A skoro przezyly dzien kiedy dalas ciala i w ulotce pisze ze masz sie zabezpieczeac i przezyja dwa kolejne dni to teoretycznie moznaby uznac ze takie ryzyko istnieje. Praktycznie trzebaby wiedziec jak tabletki dzialaja na czlowieka kiedy brak jednej powoduje owulacje i po jakim czasie. W praktyce nie wiem czy nawet endoktrynolog bedzie to wiedzial. Inaczej mowiac: mleko sie wylalo. Teraz mozesz czekac i zrobic test za jakis czas ;)

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 215 gości