oc-35/Diana pytania początkującej

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

amega
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 sie 2008, 00:26
Skąd: Wrocław
Płeć:

oc-35/Diana pytania początkującej

Postautor: amega » 14 sie 2008, 01:05

Witam wszystkich forumowiczów, wczoraj byłam po raz pierwszy u ginekologa (mam 18lat) po receptę na tabletki.

Przepisał mi oc-35, po szybkim googlowaniu okazalo sie ze sa tym samym co Diana.

Mam pare pytan do bardziej doswiadczonych forumowiczek ktore brały Dianę:

1. Pierwsza tabletke sie przyjmuje w 1 czy 5 dzien miesiaczki? Pytam bo wydawalo mi sie ze ginekolog cos mowil o 5 dniu.
2. Od ktorej tabletki zaczynaja one dzialac?
3. Jesli wezme tabletke 1 dnia ( domyslam sie ze to z 5 dniem to bzdura) to czy okres mi zniknie czy bedzie dalej normalnie?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi!
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 14 sie 2008, 01:11

amega pisze:1. Pierwsza tabletke sie przyjmuje w 1 czy 5 dzien miesiaczki? Pytam bo wydawalo mi sie ze ginekolog cos mowil o 5 dniu.
2. Od ktorej tabletki zaczynaja one dzialac?

myślę, że na te 2 pytania znajdziesz odpowiedź na ulotce, która jest w opakowaniu, a jeśli nie, to użyj opcji szukaj i luknij po tematach, powinno być już gdzieś to opisane.

a jeśli nie, to przepraszam
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 14 sie 2008, 10:49

amega pisze:Pierwsza tabletke sie przyjmuje w 1 czy 5 dzien miesiaczki? Pytam bo wydawalo mi sie ze ginekolog cos mowil o 5 dniu.

1
amega pisze:2. Od ktorej tabletki zaczynaja one dzialac?

od pierwszej, po 3- 4 godzinach, tyle wchłania się tabletka :)

amega pisze:Jesli wezme tabletke 1 dnia ( domyslam sie ze to z 5 dniem to bzdura) to czy okres mi zniknie czy bedzie dalej normalnie?

będzie normalnie, chociaż może zniknąć, a możesz plamić cały miesiąc. Różnie organizm reaguje, przy pierwszym opakowaniu to nic niepokojącego.
Anatolia30
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 12
Rejestracja: 18 sie 2008, 17:27
Skąd: Terytoria:)
Płeć:

Postautor: Anatolia30 » 25 sie 2008, 19:23

Skoro mowa o Dianie...
No więc, mam pytanko. Czy można przedłużyć przerwe w braniu tabletek o tydzień???
Dodam, że nie biore ich jako anty tylko na trądzik 8) no i że ostatnio nie zrobiłam przerwy w ogóle, meczyła mnie biegunka itd.
Stormy

Postautor: Stormy » 25 sie 2008, 20:57

przerwy się nie wydłuza, pisze na ulotce ;/

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 170 gości