Cilest

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Cilest

Postautor: sarah » 17 cze 2004, 21:35

Własnie wrócilam od ginekologa z receptą na Cilest mogłam sie tego spodziewac poniewaz juz w poczekalni znalazłam ulotki dot. tych tabletek. Niemniej jednak lekarza sobie chwale i chyba wie co mi przepisuje... Chociaz nie ukrywam ze doskonale wiem ze moze miec z przepisywania tych lekow niemałe profity ktore wliczone sa w cene tabletek... ale na tym nie powinno sie oszczedzac.

I teraz mam pytanie poniewaz wiem ze sa tu dziewczyny i kobiety doswiadczone w braniu pigułek. Czy ktoras z was zazywala te tabletki, badz zazywa dalej a jezeli juz nie to dlaczego zmienila? panowie rowniez jak najbardziej proszeni o wypowiedz jezeli wasze partnerki mialy z nimi do czynienia. Nie piszcie tylko ze nie wiadomo jak na mnie zadzialaja bo wiem ze jest to sprawa indywidualna tylko po prostu chcialabym poznac wasze opinie. :)
Awatar użytkownika
Imperator
Moderator
Moderator
Posty: 2789
Rejestracja: 22 mar 2004, 13:45
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: Imperator » 17 cze 2004, 22:00

Moja dziewczyna dostała jedno opakowanie (Harmonetu) gratis. Przez pierwszy miesiąc miała cały czas plamienia, teraz jest ok. (Mam nadzieję, że działają :D)

Jeśli z wizyty jesteś zadowolona, to możesz zaufać temu co Ci przepisał. Nawet po dokładnych badaniach nie wiadomo do końca jak organizm przyjmie tabletki.
Żyję tym co czuję, z życia biorę to, co mi smakuje.
Szukam i znajduję. Nie dołuję, kiedy mi brakuje.
Lubię, siebie lubię, co chcę robię i co myślę mówię.
Prostą idę drogą i niczego już nie boję się.
Awatar użytkownika
mysza_de
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 29
Rejestracja: 08 cze 2004, 21:43
Skąd: Bawaria
Płeć:

Postautor: mysza_de » 17 cze 2004, 22:41

Bralam Cilest przez ponad dwa lata, to byly moje pierwsze tabletki. Bylam zadowolona, skutkow uboczynch nie mialam, dobrze je przyjelam, nie przytylam po nich. Ladnie mi wszystko regulowaly.
"Grzeczne dziewczynki dostana sie do nieba, niegrzeczne dostana sie wszedzie"
Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 18 cze 2004, 08:07

Moja była żona kiedys brała przez długi czas. Nie było żadnych skutków ubocznych.
Awatar użytkownika
Student
Weteran
Weteran
Posty: 828
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:06
Skąd: dolny ślask
Płeć:

Postautor: Student » 18 cze 2004, 19:18

Moja dziewczyna bierze Cilest juz bardzo dlugo. NIe ma zadnych skutkow ubocznych , nawet troszke nie przytyla po nich i elegancko jej reguluja okres. Dobre tabletki , cena troszke wysoka:)
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 18 cze 2004, 20:06

No to mnie pocieszyliscie :) bo ja sie naczytalam wielu wypowiedzi negatywnych
glownie ze sie tyje i drastycznie spada libido. Pozyjemy zobaczymy jak zadzialaja na mnie. Mam nadzieje ze tak jak na wasze panie i na Ciebie myszo :)
Awatar użytkownika
Duszek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 200
Rejestracja: 03 mar 2004, 17:15
Płeć:

Postautor: Duszek » 18 cze 2004, 20:22

ja brałam je przez jakiś czas i było OK, regulują WSZYSTKO - libido z czasem tez :-/ i humorki i bole menstruacyjne i obfite krwawienia.. Skutków ubocznych nie mialam.. tylko trzeba co jakis czas robic przerwy w ich braniu i przeprowadzac badania.. ale to tak jak z kazdymi pigulkami.. Po przerwie mialam plamienie przez 2 MIESIACE - HORROR, ale minelo.. teraz przestalam je brac ale moze niebawem znow do nich wroce..
Awatar użytkownika
Triniti19
Weteran
Weteran
Posty: 1072
Rejestracja: 20 maja 2004, 21:11
Skąd: Kołobrzeg
Płeć:

Postautor: Triniti19 » 20 cze 2004, 16:03

Co do pigułek to wiem, że wszystko zależy od organizmu. Bo nawet jeżeli na innych źle działało to na ciebie może działać dobrze. Ale właśnie słyszałam, że jest to nawet dobry środek.

Mam pytanie odnośnie niego, ile on kosztuje ?
"Wczuj się w smutek usychającej gałązki, gasnącej gwiazdy i konającego zwierzęcia,
lecz przede wszystkim odczuj ból i smutek człowieka"
Awatar użytkownika
Student
Weteran
Weteran
Posty: 828
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:06
Skąd: dolny ślask
Płeć:

Postautor: Student » 20 cze 2004, 18:31

Okolo 32 zł ale w kazdej aptece sa inne ceny :)
Awatar użytkownika
Duszek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 200
Rejestracja: 03 mar 2004, 17:15
Płeć:

Postautor: Duszek » 20 cze 2004, 18:53

u mnie tyle co u Studenta :-) - z recepta of course :-)
Awatar użytkownika
Triniti19
Weteran
Weteran
Posty: 1072
Rejestracja: 20 maja 2004, 21:11
Skąd: Kołobrzeg
Płeć:

Postautor: Triniti19 » 21 cze 2004, 16:38

No że z receptą to wiem :).
Sama chce tak pod koniec lipca zacząć brać tabletki i zapytałam się z ciekawości. A lepiej wiedzieć, żeby przygotować sobie powolutku pieniądze na ten wydatek.
"Wczuj się w smutek usychającej gałązki, gasnącej gwiazdy i konającego zwierzęcia,

lecz przede wszystkim odczuj ból i smutek człowieka"
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 21 cze 2004, 21:23

u mnie 33 :) podzielone na dwa oczywiscie ;)
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 21 cze 2004, 21:38

kupujcie w EUROAPTEKACH tam będa kosztować 26,50 zł
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 21 cze 2004, 23:40

juz sie Ciebie raz pytalam krzysiu na forum gdzie takie apteki mozna znalezc?
Bo szczerze mówiac slyszalam o nich tylko od Ciebie. i czy wiesz czy taka apteka jest np we Wrocławiu?
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 22 cze 2004, 12:42

W Wroclawiu??? na pewno w markietach . U mnie w Tesko jest taka
W sobote jak bede przejezdzał przez Wrocław (a przejkezdzam prawie co sobote) , to zajrze i Ci powiem dokładnie !! :D
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Madzia
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 309
Rejestracja: 23 mar 2004, 17:20
Skąd: Katowice
Płeć:

Postautor: Madzia » 22 cze 2004, 12:53

A w katowicach są takie?? Jeśli tak to gdzie?
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 22 cze 2004, 13:10

KUrde przecież napisałem !!!!!!!! w Markietach , podac jeszcze adres !!???? dzielnice i co jeszcze ?? ;)
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
lord dream
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 130
Rejestracja: 18 cze 2004, 10:56
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: lord dream » 22 cze 2004, 15:49

Moja dziewczyna bierze Mercilan (czy Mercilon - nie pamietam dokladnie). A w sumie dlatego ze polecil mi go przyjaciel rodzicow ktory prowadzi apteke. Wiec moge sie domyslac ze dal nam to co dobre. Teraz faktycznie idac do lekarza nie masz pewnosci czy nie przepisuje ci leku dlatego ze ma w zamian jakies "prezenty". No i masz racje, ze na swoim zdrowiu lepiej nie oszczedzaj!!
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 22 cze 2004, 16:30

na nazwy aptek nigdy uwagi nie zwracalam ale przy okajzi zakupow popatrze bo w kazdym hipermarkecie apteka jest ale z euroapteka jeszcze sie nie spotkałam
Awatar użytkownika
Triniti19
Weteran
Weteran
Posty: 1072
Rejestracja: 20 maja 2004, 21:11
Skąd: Kołobrzeg
Płeć:

Postautor: Triniti19 » 22 cze 2004, 18:15

A dowiedziałam się że u mnie kosztuje 28,30 zł :). Więc ceny są naprawde różne. Polecam szczególnie tzw. duże apteki a nie takie niewielkie jakie można znaleść w większości osiedli i miast.

A i jeszcze info dla Krzysia. Nie zawsze apteki w hipermarketach są tańsze od tych innych. Byłam niedawno w hipermarkecie w Gdańsku i w aptece, kupowałam bez recepty bodajże Ibuprom i okazało się że wyszło mnie to drożej niż bym kupiła w aptece w innym miejscu.
"Wczuj się w smutek usychającej gałązki, gasnącej gwiazdy i konającego zwierzęcia,

lecz przede wszystkim odczuj ból i smutek człowieka"
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 22 cze 2004, 21:09

Znowu nieporozumienie Trujco , (ty mnie jakoś zle czytasz :D ) nie mówiłem o aptekach w markietach , ale o euroaptekach !!!!!! :P
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Triniti19
Weteran
Weteran
Posty: 1072
Rejestracja: 20 maja 2004, 21:11
Skąd: Kołobrzeg
Płeć:

Postautor: Triniti19 » 23 cze 2004, 10:45

Nie krzyś ja wiem, że ty mówiłeś o euroaptekach ale chodziło mi o co innego. Nie chodziło mi o to, że być może w Euroaptekach jest drogo ale o to, że nie zawsze w hipermarketach musi być taniej. To było takie jakby ostrzeżenie nie bardzo nawiązujące do twojego postu. Jedynie o co chciałam nawiązać to tylko to, że ty pisałeś że trzeba sprawdzać w hipermarketach i tam powinno być (jak inne osoby pytały się ciebie gdzie w ich mieście mogą takie apteki być). Więc to było bardziej jak ostrzeżenie.

PS- Ty też Krzyś coś mnie źle czytasz i rozumiesz. Swoją drogą to czytam ciebie bardzo uważnie bo choć nie zawsze się z tobą zgadzam to mimo wszystko wiem, że masz większe ode mnie doświadczenie życiowe i czasem masz racje :).
"Wczuj się w smutek usychającej gałązki, gasnącej gwiazdy i konającego zwierzęcia,

lecz przede wszystkim odczuj ból i smutek człowieka"
Awatar użytkownika
Student
Weteran
Weteran
Posty: 828
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:06
Skąd: dolny ślask
Płeć:

Postautor: Student » 23 cze 2004, 13:20

W zyciu nie widzialem Euroapteki ,a nawet o takowej nie slyszalem :)
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 02 lip 2004, 19:02

Jak narazie na tabletki nie narzekam nie wystapily zadne mdłosci ani bole głowy a 10 dnia dopiero jakies niewielkie plamienie. to narazie z tych skutkow ubocznych ktore wystepuja juz na samym poczatku bo jeszcze za wczesnie mowic o poziomie libida, tyciu czy powiekszeniu sie piersi. Ale raczej wnioskuje z tego ze moj orgaznizm przyjal tabletki (jezeli sie myle to wyprowadzcie mnie z błędu).

Czytalam ze dzieki tabletkom mozna przesowac miesiaczke nie robiac przerwy w ich zazywaniu. I teraz mam dwa pytania:
1. Czy przy pierwszym opakowaniu moge zastosowac juz ten "wybieg" czy powinnam raczej poczekac z tym dluzej np ok. 3 opakowania.
2. Czy miesiaczke mozna przesunac o dowolna ilosc dni i w dowolnym czasie przestac brac tabletki czy musi byc to cale opakowanie czyli przesuniecie o caly jeden cykl. Chodzi konkretnie o cilest czyli tabletki jednofazowe (bo podejrzewam ze to tez ma znaczenie).
Kotka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 11
Rejestracja: 30 sty 2004, 23:57
Płeć:

Postautor: Kotka » 02 lip 2004, 19:38

Mozesz przedluzac branie tabletek juz po pierwszym opakowaniu.Drugie opakowanie bierzesz tak dlugo jak dlugo nie chcesz dostac okresu.Nie musisz brac calego.Przerywasz kiedy chcesz i po kilku dniach dostaniesz okres.Potem nowe zaczynasz chyba normalnie po 7 dniach przerwy.
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 02 lip 2004, 22:01

Mozesz przedluzac branie tabletek juz po pierwszym opakowaniu.Drugie opakowanie bierzesz tak dlugo jak dlugo nie chcesz dostac okresu.Nie musisz brac calego.Przerywasz kiedy chcesz i po kilku dniach dostaniesz okres.Potem nowe zaczynasz chyba normalnie po 7 dniach przerwy.

Wielkie dzieki za odpowiedz. a czy jak np przesune sobie okres o 4 dni czyli zazyje 4 tabletek z nowego opakowania to po zazyciu ich i 7 dniowej przerwie mam zaczac nowe opakowanie a tamto bez 4 tabletek wywalic? A jezeli tak to chyba warunkowane jest to tylko wygoda i zeby nie pogubic sie w tych cyklach i tabletkach?
Kotka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 11
Rejestracja: 30 sty 2004, 23:57
Płeć:

Postautor: Kotka » 04 lip 2004, 19:56

Powinnas zaczac nowe opakowanie,chyba raczej wlasnie dla wygody,bo musisz wziac tak jak zwykle 21 tabletek,a to opakowanie z ktorego wzielas 4 tabletki zostaw sobie na nastepna taka censored cilest ponad 4 lata i jestem z nich bardzo zadowolona.

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 100 gości