Jak z tymi Gumami

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
mon_cheri
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 88
Rejestracja: 11 cze 2004, 18:55
Skąd: z DOMU
Płeć:

Jak z tymi Gumami

Postautor: mon_cheri » 11 cze 2004, 18:59

chce przezyc swoj pierwszy raz.Ale sie zastanawiam czy sama guma starczy...nie chce sie faszerowac jeszcze tabletkami....ale tez nie chce zajsc w ciaze....no to jak z nimi sa bespieczne czy sie? :566:
Awatar użytkownika
Imperator
Moderator
Moderator
Posty: 2789
Rejestracja: 22 mar 2004, 13:45
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: Imperator » 11 cze 2004, 19:55

Jeśli się założy prawidłowo, nie "szaleje" się zbyt ostro, to powinno być ok. Kup sobie paczkę jakichś np. unimilów, napełnij jednego wodą i zobacz jaki jest wytrzymały. A na decydujący moment wartałoby już coś bardziej renomowanego - durex. Będzie dobrze. :)
Żyję tym co czuję, z życia biorę to, co mi smakuje.
Szukam i znajduję. Nie dołuję, kiedy mi brakuje.
Lubię, siebie lubię, co chcę robię i co myślę mówię.
Prostą idę drogą i niczego już nie boję się.
Awatar użytkownika
mon_cheri
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 88
Rejestracja: 11 cze 2004, 18:55
Skąd: z DOMU
Płeć:

Postautor: mon_cheri » 12 cze 2004, 13:36

no czytałam tą historie <z wodnym balonikiem>... i fakt na pewno po czyms takim strach mi przejdzie...tylko jak niektorzy pisza ze im pekła i tak dalej...to znow strach wraca...ale...od tego sie nie odechciewa...a zyc trzeba....<i sobie urozmaicać ciekawie- nudno płynacy czas!> :564:
Awatar użytkownika
Imperator
Moderator
Moderator
Posty: 2789
Rejestracja: 22 mar 2004, 13:45
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: Imperator » 12 cze 2004, 15:38

Wyobraź sobie taką sytuację: normalnie spotykasz się ze znajomymi pod blokiem na ulicy X w swoim mieście. Spotykacie się często, spacerujecie sobie, wygłupiacie sie beztrosko. Nagle w lokalnej gazecie napisali artykuł na pierwszej stronie, że kogoś pobili i jak to jest niebezpiecznie w tej dzielnicy. I co? Poczucie pewności siebie znika, bo tak NAPISALI. Poczucie bezpieczeństwa znika, chociaż do tej pory było ok, nic się nie stało...
Takie małe porównanie.

Jak będziecie uważać i szanować gumę, to wam nie pęknie... Pozdrawiam.
Żyję tym co czuję, z życia biorę to, co mi smakuje.

Szukam i znajduję. Nie dołuję, kiedy mi brakuje.

Lubię, siebie lubię, co chcę robię i co myślę mówię.

Prostą idę drogą i niczego już nie boję się.
Awatar użytkownika
mon_cheri
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 88
Rejestracja: 11 cze 2004, 18:55
Skąd: z DOMU
Płeć:

Postautor: mon_cheri » 12 cze 2004, 16:21

bardzo sie ciesze, ze znalazłam takie fajne forum i takich konkretnych ludzi...dzieki odrazu mi lzej na serduszku.....bardzo mi sie podoba twoja odpowiedz... :):
na taka pewnie czekałam...:)
PS.bardzo dziekuje za Dobra i konkretna radę.

twoja pewnosc i zaufanie do prezerwatyw udziela sie i mi......dzieki wkoncu bede mogła spać spokojnie :610:
Awatar użytkownika
mysza_de
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 29
Rejestracja: 08 cze 2004, 21:43
Skąd: Bawaria
Płeć:

Postautor: mysza_de » 12 cze 2004, 16:29

moj pierwszy raz juz byl co prawda dosc dawno temu ale jako dodatkowe zabezpieczenie zastosowalam Pantentex oval, czyli globulki dopochwowe. Rozne tez jest zdanie na ich temat ale ja bylam zadowolona. Wiadomo pobawic sie trzeba wczesniej, a globulke stosuje sie 10 nim przed wlasciwym stosunkiem. Globulka pod wplywem ciepla zamienia sie w pianke co tez zaoszczedza niepotrzebnych otarc.
"Grzeczne dziewczynki dostana sie do nieba, niegrzeczne dostana sie wszedzie"
Awatar użytkownika
mon_cheri
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 88
Rejestracja: 11 cze 2004, 18:55
Skąd: z DOMU
Płeć:

Postautor: mon_cheri » 12 cze 2004, 16:49

globulki..Hmm....szczerze to ja na pierwszy raz chyba bym sie wszystkim zabezpieczyła....moze nie tyle martwie sie o siebie co o mojego chopaka on jest nieco starszy odemnie...i dlatego to bedzie nasz pierwszy raz bo wie ze juz wiem co chce robic i boi sie ze sobie to spiep**......<ale co ma piernik do wiatraka skoro sie kochamy...> ale szczerze to mi imponuje ze nie nalega choc..czasami przychodzi mi to z trodem :zdziw:
Awatar użytkownika
Imperator
Moderator
Moderator
Posty: 2789
Rejestracja: 22 mar 2004, 13:45
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: Imperator » 12 cze 2004, 16:53

Ostatecznie zdradziliśmy gumy i zaufaliśmy tabletkom. Z tabletkami to samo - też gdzieś napisali, że ktoś WPADŁ. I co? Mamy schizować? :D

Grunt to uważać i nie zapominać! :)

Mon - nie przesadzać należy w drugą stronę. Jeśli chcesz osiągnać 100% pewność to pieśćcie się ustami (np.) - przyjemność podobna, a pewność 100% ;)
Awatar użytkownika
mon_cheri
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 88
Rejestracja: 11 cze 2004, 18:55
Skąd: z DOMU
Płeć:

Postautor: mon_cheri » 12 cze 2004, 17:01

ja tak szczerze to bym chciała...tabletki i gume...ale tak wyszło ze w moim niewielkim miescie jestem dosyc kontrowersyjna osoba..a mójchłopak ma mame w przychodni wiec tabletki trodno bedzie dostac.... a pozatym po co sie faszerowac tabletami jak moj meno :553: wyjezdza do niemiec i nici z sex;u
Awatar użytkownika
Imperator
Moderator
Moderator
Posty: 2789
Rejestracja: 22 mar 2004, 13:45
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: Imperator » 12 cze 2004, 17:05

Zależy na ile wyjeżdża. Tak to nie ma sensu jechać po tabletki. Guma wystarczy. :)
A do tabletek nie potrzeba gumy, naprawdę. :)

Jeśli Cię najdzie ochota na tabletki to do jakiegoś dużego miasta jedź. Na pewno masz jakieś blisko. Tam do ginekologa i do apteki.
Żyję tym co czuję, z życia biorę to, co mi smakuje.

Szukam i znajduję. Nie dołuję, kiedy mi brakuje.

Lubię, siebie lubię, co chcę robię i co myślę mówię.

Prostą idę drogą i niczego już nie boję się.
Awatar użytkownika
mon_cheri
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 88
Rejestracja: 11 cze 2004, 18:55
Skąd: z DOMU
Płeć:

Postautor: mon_cheri » 12 cze 2004, 17:18

mam blisko i sie przejade, ale jak narazie chciałam sie upewnic czy prezerwatywa wystarczy.Skoro mowisz ze durex.y sa spoko to sie ciesze....nie wiem czemu odrazu nie bylam do nich pewna!?
Awatar użytkownika
Imperator
Moderator
Moderator
Posty: 2789
Rejestracja: 22 mar 2004, 13:45
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: Imperator » 12 cze 2004, 17:48

Boś słyszała, że komuś pękła :D
Żyję tym co czuję, z życia biorę to, co mi smakuje.

Szukam i znajduję. Nie dołuję, kiedy mi brakuje.

Lubię, siebie lubię, co chcę robię i co myślę mówię.

Prostą idę drogą i niczego już nie boję się.
Awatar użytkownika
mon_cheri
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 88
Rejestracja: 11 cze 2004, 18:55
Skąd: z DOMU
Płeć:

Postautor: mon_cheri » 12 cze 2004, 18:05

Fakt mojej bardzo bliskiej przyjaciołce i jak widzialam ze sie męczy...mowie ci To było straszne tak sie dziewczyna zestresowala ze przez 4 miesiace okresu nie miała....ale przez caly czas udawala ze jest wszystko OK!
lato
Bywalec
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 27 maja 2004, 00:29
Płeć:

Postautor: lato » 12 cze 2004, 19:23

Tylko durexy i durexy. Moim zdaniem unimile nie są gorsze (a wiem co mówię - 4 lata ich używałem i wszystko było OK). Durexy są po prostu tylko lepiej reklamowane, a jakość jest taka sama jak Unimila. Najważniejsze to założyć dobrze (tzn. zgodnie z instrukcją obsługi he, he) i w odpowiednim momencie (przed stosunkiem)
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 12 cze 2004, 19:45

Najważniejsze to założyć dobrze (tzn. zgodnie z instrukcją obsługi he, he) i w odpowiednim momencie (przed stosunkiem)

Inaczej niż normalnie założyć się nie da, a z instrukcją obsługi jeszcze nigdy się nie spotkałem. Często mi zakłada moje Kochanie już podczas gry wstępnej i jest wszystko ok.
Kochać i być kochanym
Awatar użytkownika
mon_cheri
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 88
Rejestracja: 11 cze 2004, 18:55
Skąd: z DOMU
Płeć:

Postautor: mon_cheri » 12 cze 2004, 21:37

sa lepiej reklamowane bo maja wiecej kasy a wiecej kasy maja bo wiecej osob ich uzywa...< dosyc logiczne > a Unimile tez nie sa złe w porownaniu do Cone Amore...czy jakos tak <hahaha>
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 12 cze 2004, 22:19

Nie prawda z tą reklamą , unimile zdaza sie ze pekaja , DUREXY nigdy nie pekły nikomu z mych znajomych ,Tak czy tak jednak uwazam iż wszystko kwestia załozenia poprawnego !!
Jakos mnie tak odrzuca jak słysze, ze ten pierwszy raz ktos chce zrobic z gumką !!Mozna to zrobic inaczej , tak by wilk był syty i owaca cała !
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
mon_cheri
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 88
Rejestracja: 11 cze 2004, 18:55
Skąd: z DOMU
Płeć:

Postautor: mon_cheri » 12 cze 2004, 22:26

PRZYKRO MI lato ale niestety droga głosowania <jak to w polsce bywa > doszlismy tzn. JA KRZYS I JAREK do wniosku ze nie masz racji. :( sory tak wyszło
PS.lepiej zacznij uzywac DUREX;a <hahaha>
PS.ja tez zostałam do tego przekonana! i nic inego mi nie pozostała jak w to wierzyc! <historyjka z balonikiem>
Awatar użytkownika
Student
Weteran
Weteran
Posty: 828
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:06
Skąd: dolny ślask
Płeć:

Postautor: Student » 13 cze 2004, 01:56

Czarne Durexy to chyba najpewniejsze prezerwtywy. Stosowalem je bardzo dlugo , koledzy stosuja i nigdy nie slyszalem o pęknieciu. Mozna w nich jechać ostro trzeba tylko pamietac o prawidlowym założeniu. Do każdych gumek dołożona teraz jest instrukcja obsługi :) Aha i pamietaj zeby gumki kupować w Aptece , czasem w kioskach ludzie z nudow lubią pobawić sie szpileczką :)
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 13 cze 2004, 08:26

...ale reklama durexa. Chyba należy się nam jakieś honorarium od firmy :570:
Kochać i być kochanym
Awatar użytkownika
Aga
Maniak
Maniak
Posty: 536
Rejestracja: 20 lis 2003, 17:38
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Aga » 13 cze 2004, 08:43

Mon cheri, jak przed moim pierwszym razem miałam podobny dylemat. Ponieważ stwierdziłam, że nie wiadomo czy danego wieczoru będziemy się kochać to nie będe używać tabletek. Zabezpieczyliśmy się więc gumką, na zasadzie że jak ten jeden raz pęknie, to pójdę do ginekologa po tabletki 'dzień po". I Tobie też to polecam. Po pierwszym razie poszłam po tabletki, bo stwierdziłam że będę się z nimi pewniej czuła, poza tym to lepsze dla nas obojga, że On we mnie kończy. Niestety wolną chatę mamy średnio 2-3 razy na miesiąc więc zastanawiam sie nad zmianą na prezerwatywę.
I tu pytanie dla wszystkich:
Czy jest możliwość jakakolwiek, że można zajść w ciąże jeśli gumka nie pęknie? Czy można nie zauważyć pęknięcia które doprowadziłoby do ciaży?
Awatar użytkownika
mon_cheri
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 88
Rejestracja: 11 cze 2004, 18:55
Skąd: z DOMU
Płeć:

Postautor: mon_cheri » 13 cze 2004, 08:49

Aga to bardzo dobre pytanie!
Ja z moim facetem w ogóle nie mamy wolnej chaty!to dopiero porazka....ale od czego ma sie glowe zawsze cos sie wymysli!.
A tabletkami <po> to roznie bywa....wiesz ze od czestrzego uzywania mozesz miec wasy albo wlosy na klacie.
<hahah> powaznie moja kolezanka musiala sobie robic laserowke. :550:

A SŁYSZAŁES O MIKRO USZKODZENIACH>>>>UZYWAJ DUREX:SOW JESZCZE NIE SLYSZALAM ZEBY KOMUS PO NICH URUSL BRZUCH!
Ostatnio zmieniony 13 cze 2004, 08:54 przez mon_cheri, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 13 cze 2004, 08:51

Czy jest możliwość jakakolwiek, że można zajść w ciąże jeśli gumka nie pęknie? Czy można nie zauważyć pęknięcia które doprowadziłoby do ciaży?


NIE ma takich możliwości!!!
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 13 cze 2004, 08:55

Ponieważ stwierdziłam, że nie wiadomo czy danego wieczoru będziemy się kochać to nie będe używać tabletek.


... a czy takie branie tabletek, tylko przed samym kochaniem, to w ogóle coś daje?

Cytat:
Niestety wolną chatę mamy średnio 2-3 razy na miesiąc więc zastanawiam sie nad zmianą na prezerwatywę.

Przy takiej częstotliwości kochania branie hormonów to jakaś paranoja
Ostatnio zmieniony 13 cze 2004, 09:00 przez Jarek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mon_cheri
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 88
Rejestracja: 11 cze 2004, 18:55
Skąd: z DOMU
Płeć:

Postautor: mon_cheri » 13 cze 2004, 09:22

nie ! jak chcesz Jarku barac tabletki to pamietaj ze musi jeden cykl minac...zeby twoj organizm przyzwyczail sie do nowych ilosci hormonow :)

Sa jakies tabletki przed....ale slyszalam ze nie sa za bardzo skuteczne!

chyba raczej nie zabardzo ....zawsze mowia zeby lepiej poczekac do pierwszego okresu!
ale skoro chcesz sie wylamac....<to prosze bardzo.> zawsze lepiej byc upewnionym...dziewczyny roznie dzialaja na chormony! i maja roznie cykl...jak juz wezmie tabletke jak bedzie uwolnione jajeczko!!
ale jak bierze odrazu toz po okresie to OK....moja kolezanka jedna na to nie wpadla<ale ok...wybaczmy jej!>
:D
Ostatnio zmieniony 13 cze 2004, 09:34 przez mon_cheri, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Imperator
Moderator
Moderator
Posty: 2789
Rejestracja: 22 mar 2004, 13:45
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: Imperator » 13 cze 2004, 09:26

Działają od pierwszej tabletki. Dla pewności sie czeka z tydzien, 10 dni...
Żyję tym co czuję, z życia biorę to, co mi smakuje.

Szukam i znajduję. Nie dołuję, kiedy mi brakuje.

Lubię, siebie lubię, co chcę robię i co myślę mówię.

Prostą idę drogą i niczego już nie boję się.
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 13 cze 2004, 09:36

jak chcesz Jarku barac tabletki to pamietaj ze musi jeden cykl minac

... a co wymyślili jakieś tabletki dla mężczyzn? (ale ja nie mam cykli) :570:
Awatar użytkownika
mon_cheri
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 88
Rejestracja: 11 cze 2004, 18:55
Skąd: z DOMU
Płeć:

Postautor: mon_cheri » 13 cze 2004, 09:51

JARKU TO BYL ZART oczywiscie chodzilo mi o twoja dziewczyne.!
I tak wymyslili tabletki dla mezczyzn i to troche dawno!Nawet sa zastrzyki! :547:
Ostatnio zmieniony 13 cze 2004, 10:05 przez mon_cheri, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 13 cze 2004, 09:59

I tak wymyslili tabletki dla mezczyzn i to troche dawno!Nawet sa zaszczyki!

... o tym wiem, ale zaszczyki czy zastrzyki? A tak w ogóle to nie wiem skąd bierze się ta obsesja na tle pękania prezerwatyw, przecież nie zbierają się w niej hektolitry spermy :570:
Kochać i być kochanym
Awatar użytkownika
Imperator
Moderator
Moderator
Posty: 2789
Rejestracja: 22 mar 2004, 13:45
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: Imperator » 13 cze 2004, 10:02

Jak to skąd - bo komuś tam pękła... :)
Żyję tym co czuję, z życia biorę to, co mi smakuje.

Szukam i znajduję. Nie dołuję, kiedy mi brakuje.

Lubię, siebie lubię, co chcę robię i co myślę mówię.

Prostą idę drogą i niczego już nie boję się.

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 131 gości