pytanie od kolezanki

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Karla79
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 27
Rejestracja: 25 kwie 2007, 12:49
Skąd: Poznań
Płeć:

pytanie od kolezanki

Postautor: Karla79 » 10 wrz 2007, 13:12

Witam,
Mam male pytanie od mojej kolezanki. Od niedawna bierze tabletki. skonczyla jedno opakownie, nie robila przerwy i zaczela kolejne, wspolzyla po 7 tabletce z drugiego opakowanie. Z racji tego ze sie jeszcze nieprzekonala do tabsow, zdecydowala sie na to ze chlopak nie skonczy w srodku. teraz pyta czy nic jej nie grozi. Co sadzicie? A poza tym jezeli sie nie robie przerwy i zaczyna nowe opakowanie to taki to bylby tak teoretycznie okrese, plodny czy nie plodny?
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 10 wrz 2007, 14:04

Karla79 pisze:czy nic jej nie grozi
po pierwsze jak ktos idzie do łóżka to niezaleznie od tego czy sie zabiezpiecza czy nie powinien zdawac sobie sprawę z ewentualnych konsekwencji swojego postępowania!! po drugie jeżeli ktos idzie do łóżka i wciaż sie zastanawia czy czasem aby nie zajdzie w ciążę to najlepszy dowód na to że swoja przygodę z seksem zaczął za wcześnie!!
Karla79 pisze:teoretycznie okrese, plodny czy nie plodny?
takie pytania świadczą o braku podstawowej wiedzy na temat antykoncepcji!! Tabletki antykoncepcyje działają w ten sposób, ze hamują owulacje, a więc owulacja nie występuje (krwawienie które pojawia sie w czesie przerwy to nie jest miesączka lecz krwawienie z odstawienia) a jeżeli owulacja nie występuje to nie ma mowy o czyms takim jak okres płodny!!
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 10 wrz 2007, 14:09

Karla79 pisze: Z racji tego ze sie jeszcze nieprzekonala do tabsow, zdecydowala sie na to ze chlopak nie skonczy w srodku

<zalamka> <zalamka> <zalamka>
agata pisze: swoja przygodę z seksem zaczął za wcześnie!!

zgadzam sie

jak miala watpliwosci trzeba bylo proozmawiac z ginekologiem jak jej zapisywal tabletki.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 10 wrz 2007, 14:42

Karla79 pisze:teraz pyta czy nic jej nie grozi.
Nie. Ale czemu nie robila przerwy? Powinna.
o taki to bylby tak teoretycznie okrese, plodny czy nie plodny?
Przy tabletkach nie ma plodnych.
Karla79
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 27
Rejestracja: 25 kwie 2007, 12:49
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: Karla79 » 10 wrz 2007, 15:24

Nie robila przerwy bo nie chciala miec krwawienia na wakacjach.
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 11 wrz 2007, 14:20

byla bezpieczna, tym bardziej, ze konczyl na zewnatrz... aaa, nie ma przy tabletkach dni plodnych.
"To jest tak, że gdy mam co chcę,
Wtedy więcej chcę.
Jeszcze."
Karla79
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 27
Rejestracja: 25 kwie 2007, 12:49
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: Karla79 » 11 wrz 2007, 16:16

Dzieki. Co do tych dni plodnych to wiem ze nie ma, pytalam tylko tak teoretycznie:-)

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 125 gości