brak okresu po 2 opakowaniach pod rzad

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
remedios
Bywalec
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 29 maja 2007, 20:19
Skąd: Bielsko-Biała
Płeć:

brak okresu po 2 opakowaniach pod rzad

Postautor: remedios » 05 wrz 2007, 15:43

mam pytanie.
bralam 2 opakowania pod rzad tabletek antykoncepcyjnych.
dzis rano powinna byc miesiaczka ale jej nie ma.
czy mozliwe ze po 2 opakowaniach pod rzad okres sie opozni?
dziekuje za odpowiedzi
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 05 wrz 2007, 15:46

tak, to zupelnie mozliwe. Jak nastepnym razem sie nie pojawi w przerwie 7dmio dniowej to mozesz powoli zaczac sie zastanawiac co jest nie tak
"To jest tak, że gdy mam co chcę,
Wtedy więcej chcę.
Jeszcze."
Awatar użytkownika
remedios
Bywalec
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 29 maja 2007, 20:19
Skąd: Bielsko-Biała
Płeć:

Postautor: remedios » 05 wrz 2007, 16:07

ale prawdopodobnie znow w tej przerwie nie bede miala okresu skoro ja robie?
czy np dostane ale np jutro?
Awatar użytkownika
Wilczyca
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 190
Rejestracja: 11 lut 2007, 19:57
Skąd: Bytów, Gdańsk
Płeć:

Postautor: Wilczyca » 05 wrz 2007, 20:55

Ja też mam pytanie. Jak bym wzięła naraz 3 paczki brała i nie zrobiła ani jednej przerwy tylko bym zrobiła przerwę po tych trzech paczkach to by się cos stało niedobrego ?
Awatar użytkownika
Lina
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 319
Rejestracja: 04 paź 2006, 11:50
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: Lina » 06 wrz 2007, 14:52

SaliMali pisze:tak, to zupelnie mozliwe. Jak nastepnym razem sie nie pojawi w przerwie 7dmio dniowej to mozesz powoli zaczac sie zastanawiac co jest nie tak


Jeśli krwawienie nie pojawi się do terminu pierwszej tabletki kolejnego opakowania nie powinno sie rozpoczynać następnego!!! Za dzień-dwa polecam zrobić test ciążowy. Może to być zatrzymanie samoistne. Też byłoby fajnie jakby to zobaczył lekarz
Pod Gwiazdą będę czekać
Zawołam i dostanę odpowiedź
Awatar użytkownika
Wilczyca
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 190
Rejestracja: 11 lut 2007, 19:57
Skąd: Bytów, Gdańsk
Płeć:

Postautor: Wilczyca » 06 wrz 2007, 16:46

Ale chyba mnie nie zrozumiałaś. Chodzi mi o to czy mogę wziąć trzy opakowania tabletek bez robienia przerwy. Bo normalnie to jest tak że bierze się 21 tabletek i robi 7 dni przerwy. A ja nie chce robić przerwy tylko wziąć od razu druga paczkę. I chce wziąć 3 paczki a potem zrobić przerwę. Powód ? Bo jutro już jadę za granice i będę tam 2 miesiące i nie chce by mi okres tam przeszkadzał. Dlatego się pytam czy można tak zrobić.
Awatar użytkownika
Lina
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 319
Rejestracja: 04 paź 2006, 11:50
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: Lina » 07 wrz 2007, 11:23

Wilczyco...odpowiadałam remedios ;)
Co do Ciebie...możesz wziąć 3 opakowania nie robiąc przerwy...tyle, że :
1. zbyt zdrowe to nie jest
2. jeśli np. przy pierwszym opakowaniu zaszłabyś niestety w ciąże, to kolejne 2 opakowania mogą bardzo Twojemu dziecku zaszkodzić
W Stanach są już tabletki, które można brać okrągły rok. Te na polskim rynku wymagają przerw. wiem, że okres na wyjeździe, to żadna przyjemność...zrobisz jak zechcesz.
Pod Gwiazdą będę czekać

Zawołam i dostanę odpowiedź
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 07 wrz 2007, 13:35

Wilczyca pisze:Ale chyba mnie nie zrozumiałaś. Chodzi mi o to czy mogę wziąć trzy opakowania tabletek bez robienia przerwy. Bo normalnie to jest tak że bierze się 21 tabletek i robi 7 dni przerwy. A ja nie chce robić przerwy tylko wziąć od razu druga paczkę. I chce wziąć 3 paczki a potem zrobić przerwę. Powód ? Bo jutro już jadę za granice i będę tam 2 miesiące i nie chce by mi okres tam przeszkadzał. Dlatego się pytam czy można tak zrobić.


tak mozesz tak zrobic i okres nie powinien wystapic , pomijam aspekt medyczny i ewentualną zdrowotnosc tego czynu ....
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 08 wrz 2007, 02:09

Andrew pisze:pomijam aspekt medyczny i ewentualną zdrowotnosc tego czynu

Lekarze stwierdzili, że przy braniu antykoncepcji nie ma medycznych podstaw do twierdzenia, że konieczna jest miesączka co miesiąc. Są więc już tabletki przy których dostaje się okresu raz na kwartał. Ja mimo wszystko czuje się lepiej mając ów co miesiąc, jakoś tak bardziej naturalnie.
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Krepelek
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 24
Rejestracja: 04 kwie 2006, 19:55
Skąd: Katowice
Płeć:

Postautor: Krepelek » 14 wrz 2007, 08:58

Hej, a ja mam jeszcze inne pytanie...pierwszy raz zaczynam brać tabletki, miałam to zrobić z pierwszym dniem miesiączki i tak zrobiłam, i miesiączka mi zanikla....czy to jest normalne czy raczej jest coś nie tak??
Awatar użytkownika
Lukasz
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 94
Rejestracja: 28 sty 2006, 14:52
Skąd: Piła
Płeć:

Postautor: Lukasz » 14 wrz 2007, 09:28

Krepelek pisze:Hej, a ja mam jeszcze inne pytanie...pierwszy raz zaczynam brać tabletki, miałam to zrobić z pierwszym dniem miesiączki i tak zrobiłam, i miesiączka mi zanikla....czy to jest normalne czy raczej jest coś nie tak??

No a co myslalas? Że bedzie trwać w nieskończoność? Czytać ulotki!
Krepelek
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 24
Rejestracja: 04 kwie 2006, 19:55
Skąd: Katowice
Płeć:

Postautor: Krepelek » 14 wrz 2007, 09:34

hmmm nie zrozumiałeś mnie, albo źle sie wyraziałam .... moje pytanie brzmi czy mam okres pierwszy dzień, biore pierwsza w życiu tabletkę i okres mi zanika w tym samym czasie...pytam czy to normalne, czy nie bo niestety w ulotce nie wyczytałam takich informacji
Awatar użytkownika
Lukasz
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 94
Rejestracja: 28 sty 2006, 14:52
Skąd: Piła
Płeć:

Postautor: Lukasz » 14 wrz 2007, 09:36

Krepelek pisze:hmmm nie zrozumiałeś mnie, albo źle sie wyraziałam ....

Raczej to drugie :)
moje pytanie brzmi czy mam okres pierwszy dzień, biore pierwsza w życiu tabletkę i okres mi zanika w tym samym czasie...pytam czy to normalne, czy nie bo niestety w ulotce nie wyczytałam takich informacji

Od razu pierwszego dnia nie zniknie. Moja dziewczyna bierze Harmonet i krwawienie zanika po 2-3 dniach ale po pierwszej tabletce zauwazalne jest zmniejszenie ilosci krwi.
Krepelek
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 24
Rejestracja: 04 kwie 2006, 19:55
Skąd: Katowice
Płeć:

Postautor: Krepelek » 14 wrz 2007, 09:39

No mi wlasnie zaraz po pierwszym dniu zanikł, w ogóle był bardzo słaby i sie zastanawiam czy tak ma to być....bo coś podejrzane to jest :/
Awatar użytkownika
Lukasz
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 94
Rejestracja: 28 sty 2006, 14:52
Skąd: Piła
Płeć:

Postautor: Lukasz » 14 wrz 2007, 09:41

Krepelek pisze:No mi wlasnie zaraz po pierwszym dniu zanikł, w ogóle był bardzo słaby i sie zastanawiam czy tak ma to być....bo coś podejrzane to jest :/

Rózni ludzie róznie reagują. Myslę, że nie masz się czym martwic. Jeśli wzielas tabletke pierwszego dnia krwawienia, nie wymiotowalas przez 4 godziny po przyjeciu ani nie mialas w tym czasie biegunki to wszystko jest OK.
Krepelek
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 24
Rejestracja: 04 kwie 2006, 19:55
Skąd: Katowice
Płeć:

Postautor: Krepelek » 14 wrz 2007, 09:44

hmm w sumie też tak myślę, ale potem już zgłupiałam...dzięki za odpowiedzi
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 14 wrz 2007, 12:20

Krepelek pisze:pytam czy to normalne

tak, to normalne.

Lukasz pisze:Moja dziewczyna bierze Harmonet i krwawienie zanika po 2-3 dniach ale po pierwszej tabletce zauwazalne jest zmniejszenie ilosci krwi.

jak to "zanika"? to ile razy ona zaczyna brać tabletki?
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
Lukasz
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 94
Rejestracja: 28 sty 2006, 14:52
Skąd: Piła
Płeć:

Postautor: Lukasz » 14 wrz 2007, 12:24

jak to "zanika"? to ile razy ona zaczyna brać tabletki?

Krwawienie z odstawienia zanika po 2-3 dniach ;) Źle się wyraziłem i nie doczytałem postu kol. Krepelek. ;)
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 14 wrz 2007, 12:28

Lukasz pisze:Krwawienie z odstawienia zanika po 2-3 dniach ;)

ekstra, ale jej nie chodziło o krwawienie z odstawienia :)

Lukasz pisze:nie doczytałem postu kol. Krepelek.

nooo, chyba. i jeszcze jej wmawiasz, że się źle wyraziła <diabel>
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
remedios
Bywalec
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 29 maja 2007, 20:19
Skąd: Bielsko-Biała
Płeć:

Postautor: remedios » 17 wrz 2007, 19:21

spoznil mi sie 1 dzien.lekarka mowi ze mozna liczyc w ten sposob ze jedno opakowanie wiecej jeden dzien pozniej okres :)
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 17 wrz 2007, 19:35

remedios pisze:spoznil mi sie 1 dzien.lekarka mowi ze mozna liczyc w ten sposob ze jedno opakowanie wiecej jeden dzien pozniej okres :)
pierwsze slysze o czyms takim :| :|
"To jest tak, że gdy mam co chcę,

Wtedy więcej chcę.

Jeszcze."
Awatar użytkownika
Wilczyca
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 190
Rejestracja: 11 lut 2007, 19:57
Skąd: Bytów, Gdańsk
Płeć:

Postautor: Wilczyca » 07 lis 2007, 07:30

Andrew pisze:
Wilczyca pisze:Ale chyba mnie nie zrozumiałaś. Chodzi mi o to czy mogę wziąć trzy opakowania tabletek bez robienia przerwy. Bo normalnie to jest tak że bierze się 21 tabletek i robi 7 dni przerwy. A ja nie chce robić przerwy tylko wziąć od razu druga paczkę. I chce wziąć 3 paczki a potem zrobić przerwę. Powód ? Bo jutro już jadę za granice i będę tam 2 miesiące i nie chce by mi okres tam przeszkadzał. Dlatego się pytam czy można tak zrobić.


tak mozesz tak zrobic i okres nie powinien wystapic , pomijam aspekt medyczny i ewentualną zdrowotnosc tego czynu ....


A jednak dowiedziałam się że nie wolno tak robić. Gdy skończyłam pierwsza paczkę od razu zaczęłam drugą. Wtedy jeszcze nic się nie działo. Gdy skończyłam druga paczkę to wzięłam pierwsza tabletkę z 3 paczki. Rano było wszystko ok. , ale w południe zaczęłam dostawać brązowe upławy. Przeraziło mnie to bo upławy były coraz silniejsze. Wtedy przerwałam branie tabletek i od razu na drugi dzień pojawił się okres ale taki brązowaty. Nie trwało to długo trzymało mnie przez tydzień a potem był spokój. To było na początku października. Od tamtej pory nie biorę tabletek i nie dostałam jeszcze okresu. A mamy już listopad.

Pytanie czy jak wzięłam jedna tabletkę z 3 opakowania to znaczy ze jest ona już niekompletna ? Można będzie normalnie stosować ? Tylko że tabletek będzie 20 a nie 21 ? I będę mogła teraz od nowa brać jak się okres pojawi ?
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 07 lis 2007, 10:49

Wilczyca nie bierz wiecej tabletek, to nie cukierki dla smarkul nieodpowiedzialnych. rozumiem raz od wielkiego dzwona nie zrobic przerwy, ale uprzec sie i próbowac wcisnac 3 paczki tabletek bez przerwy, to to juz chyba wielka głupota.
Potem odstawiasz sobie te tabletki. a nastepnie ot tak chcesz sobie wracac do nich.
Dziewczyno organizm to nie smietnik. zostan przy gumkach, tym sobie krzywdy chyba nie zrobisz
Awatar użytkownika
Wilczyca
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 190
Rejestracja: 11 lut 2007, 19:57
Skąd: Bytów, Gdańsk
Płeć:

Postautor: Wilczyca » 19 gru 2007, 15:30

Gumki nie grają roli. Nie może mój facet ich używać. Po za tym wróciłam po 2 cyklach do tych tabletek. Tak polecił mi ginekolog , że na 2 cykle musze zrobić pauze , żeby to wszystko się tam ładnie oczyściło , bo przez branie cały czas organizm się zabrudził. Jestem już 2 tydzień na tabletkach.

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 195 gości