Dwa pytania do tabletek

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Michael_69
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 18
Rejestracja: 21 sty 2007, 00:03
Skąd: Polska
Płeć:

Dwa pytania do tabletek

Postautor: Michael_69 » 07 sie 2007, 20:38

Z góry zaznaczam, że znam wspaniałą funkcję jaką jest "Szukaj" i ewidentnie z niej korzystam ;).

1. Czy jeśli po tygodniu przerwy w braniu tabletek... i zaczęciu nowego opakowania... pierwszą tabletkę zapomni się wziąć i weźmie się ją dopiero po 12h... taka sytuacja jest dozwolona i nie zmniejszy działania leku?

2. Jak zmienić porę brania tabletek... albo inaczej, czy jeśli kobieta biorąc tabletki o 21, nagle weźmie tabletkę 30 min wcześniej... nie będzie żadnych skutków nieporządnych?

Wybaczcie za banał pytań, ale "kto pyta nie błądzi".

Pozdrawiam i z góry dzięki ;)
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 07 sie 2007, 20:41

1. Jak minelo 12 h to przez tydzien dodatkowe zabezpieczenie jest potrzebne.

2. Nawet jak wezmie o 1 w nocy to nic sie nie stanie :>

Wybaczamy.
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 07 sie 2007, 21:22

Michael_69 pisze:1. Czy jeśli po tygodniu przerwy w braniu tabletek... i zaczęciu nowego opakowania... pierwszą tabletkę zapomni się wziąć i weźmie się ją dopiero po 12h... taka sytuacja jest dozwolona i nie zmniejszy działania leku?

Do tego nawet forum nie jest potrzebne, tylko ulotka :] A z braku ulotki pod ręką - google, gdzie elektroniczna kopia ulotki się zwykła znajdować. Na przykład tutaj. Albo, dużo dalej nie szukając - tutaj.
Tak w kwestii formalnej.
Michael_69
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 18
Rejestracja: 21 sty 2007, 00:03
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Michael_69 » 07 sie 2007, 21:38

pani_minister pisze:Do tego nawet forum nie jest potrzebne, tylko ulotka :] A z braku ulotki pod ręką - google, gdzie elektroniczna kopia ulotki się zwykła znajdować. Na przykład tutaj. Albo, dużo dalej nie szukając - tutaj.
Tak w kwestii formalnej.


Wierz mi, że korzystałem z ulotek i google... po prostu moja interpretacja w stosunku do tych 12h (po) była skierowana tylko do przerwy w trakcie brania tabletek, a nie na początku opakowania... a chyba lepiej spytać, niż mieć wątpliwości? hm?
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 07 sie 2007, 21:53

Tu w ogole zamotales :>
Michael_69 pisze:po prostu moja interpretacja w stosunku do tych 12h (po) była skierowana tylko do przerwy w trakcie brania tabletek, a nie na początku opakowania

:?
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 07 sie 2007, 23:30

Michael_69 pisze:1. Czy jeśli po tygodniu przerwy w braniu tabletek... i zaczęciu nowego opakowania... pierwszą tabletkę zapomni się wziąć i weźmie się ją dopiero po 12h... taka sytuacja jest dozwolona i nie zmniejszy działania leku?

Ja bym to traktowała jako zapomnianą tabletkę z pierwszego tygodnia, a nie ogólnie, że pierwszą, czyli tydzień zabezpieczenia dodatkowo, chociaż z drugiej strony takie przeciąganie przerwy jest bardziej "niebezpieczne" niż zapomnienie w trakcie opakowania.

Michael_69 pisze:2. Jak zmienić porę brania tabletek... albo inaczej, czy jeśli kobieta biorąc tabletki o 21, nagle weźmie tabletkę 30 min wcześniej... nie będzie żadnych skutków nieporządnych?

A czy pora dnia, to jest to samo co godzina ? Bo jeśli bierze 30 minut wcześniej, to raczej pory nie zmieni, prawda :) ?
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 07 sie 2007, 23:39

Yasmine pisze:chociaż z drugiej strony takie przeciąganie przerwy jest bardziej "niebezpieczne" niż zapomnienie w trakcie opakowania.

szczegolnie jak sie uprawialo seks w ciagu tygodnia od zapomnienia tabletki ;)
Yas dzieki Tobie wiem o co mu chodzilo. Ale w ulotce jest to naprawde dobrze wyjasnione.
Michael_69
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 18
Rejestracja: 21 sty 2007, 00:03
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Michael_69 » 08 sie 2007, 09:52

Ja bym to traktowała jako zapomnianą tabletkę z pierwszego tygodnia, a nie ogólnie, że pierwszą, czyli tydzień zabezpieczenia dodatkowo, chociaż z drugiej strony takie przeciąganie przerwy jest bardziej "niebezpieczne" niż zapomnienie w trakcie opakowania.


Ok dzięki za wyczerpującą odpowiedź ;).

Yas dzieki Tobie wiem o co mu chodzilo.


Czy ja naprawdę tak niejasno to napisałem? :P
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 08 sie 2007, 11:13

Michael_69 pisze:2. Jak zmienić porę brania tabletek... albo inaczej, czy jeśli kobieta biorąc tabletki o 21, nagle weźmie tabletkę 30 min wcześniej... nie będzie żadnych skutków nieporządnych?

jezu <hahaha> i po to masz właśnie o tych 12-tu godzinach w ulotce, żeby takich pytań nie zadawać <lol2> ja biorę w przedziale od 10 do 14 na przykład.
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 08 sie 2007, 14:04

lollirot pisze:ja biorę w przedziale od 10 do 14 na przykład.

no wlasnie, przeciez to nie jest jakies sztywne z godzina, mi sie zdarza miedzy 1-4 w nocy. I jakos specjalnego budzika nie nastawiam ;)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 08 sie 2007, 21:54

Michael_69 pisze:1. Czy jeśli po tygodniu przerwy w braniu tabletek... i zaczęciu nowego opakowania... pierwszą tabletkę zapomni się wziąć i weźmie się ją dopiero po 12h... taka sytuacja jest dozwolona i nie zmniejszy działania leku?
Zmniejszy. Zabezpieczenie dodatkowe przez tydzien stosowac trza.
Michael_69 pisze:2. Jak zmienić porę brania tabletek... albo inaczej, czy jeśli kobieta biorąc tabletki o 21, nagle weźmie tabletkę 30 min wcześniej... nie będzie żadnych skutków nieporządnych?
Wazne rzeczy nie przekraczac 12 h. 30 minut czy ze 2 h w ta czy w tamta nie sa istotne.

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 133 gości