Czy już można?

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Myszka1982
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 14
Rejestracja: 19 cze 2007, 08:21
Skąd: Polska
Płeć:

Czy już można?

Postautor: Myszka1982 » 16 lip 2007, 10:35

Witam. Mam male pytanie. Otoz od 24 kwietan biore tabletki Harmonet, jeszcze nie wspolzylam bo caly czas bralam leki ktore obnizaja ich skutecnzosc. Teraz wszystko jest juz w porzadku, dzis lykam 4 tabletke z nowego opakowania. Moje pytanie jest takie czy moge juz ze spokojem wspolzyc czy moze lepiej poczekac do konca tego opakowania, czy moze sie jeszcze czyms dobezpieczyc? Bede wdzieczna za pomoc.
Awatar użytkownika
Elspeth
Weteran
Weteran
Posty: 1525
Rejestracja: 15 lip 2004, 12:22
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: Elspeth » 16 lip 2007, 10:54

a jak długo już nie bierzesz tamtych leków? I co to za leki? (antybiotyk?) Lekarz nie powiedział Ci kiedy będziesz mogła nie stosować już dodatkowego zabezpieczenia? O takie rzeczy należy się pytać.
Non! Rien de rien... Non ! Je ne regrette rien !
Myszka1982
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 14
Rejestracja: 19 cze 2007, 08:21
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Myszka1982 » 16 lip 2007, 11:06

Przez dluzszy czas bralam antybiotyki i leki przeciwzakrzepwe (mialam male problemy z krwia), tych drugich nie biore od czwartku zeszlego tygodnia a od piatku biore tabletki juz z nowego opakowania. Fakt, moglam zapytac :?
Awatar użytkownika
Elspeth
Weteran
Weteran
Posty: 1525
Rejestracja: 15 lip 2004, 12:22
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: Elspeth » 16 lip 2007, 11:12

niestety nie mam pojęcia jak leki przeciwzakrzepowe mogą wpływać na tab. antykoncepcyjne. Wydaje mi się, że najlepsza w tym przypadku była by konsultacja z lekarzem. Znając mnie :D to na Twoim miejscu do końca tego opakowania stosowałabym dodatkowe zabezpieczenie, bo na odmówienie sobie przyjemności płynącej z seksu chyba nie miałabym silnej woli <diabel> Chyba, że były by ku temu ewidentne przesłanki zdrowotne.
Non! Rien de rien... Non ! Je ne regrette rien !
Myszka1982
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 14
Rejestracja: 19 cze 2007, 08:21
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Myszka1982 » 16 lip 2007, 11:20

Jezeli chodzi o leki przeciwzakrzepowe to nie powinno sie wcale brac hormonow, ja mimo wszystko bralam, teraz mam juz wszystko w porzadku wiec moge spokojnie je brac. Ale i tak w razie czego poczekam do konca tego opakowanie choc na pewno nie bedzie latwo <diabel> dzieki
Awatar użytkownika
Elspeth
Weteran
Weteran
Posty: 1525
Rejestracja: 15 lip 2004, 12:22
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: Elspeth » 16 lip 2007, 11:24

ale mówie, nie opieraj się tylko na tym co napisałam, bo nie jestem lekarzem ani farmaceutą i nie znam się na wzajemnym wpływie leków na siebie. Podpytałabym jeszcze jakiegoś lekarza albo farmaceutkę w aptece. Jeśli chodzi o antybiotyki to zwykle po tygodniu odstawienia antybiotyków już nie stosowałam dodatkowych zabezpieczeń.
Non! Rien de rien... Non ! Je ne regrette rien !
Myszka1982
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 14
Rejestracja: 19 cze 2007, 08:21
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Myszka1982 » 16 lip 2007, 11:48

Dzieki, zapytam babke w aptece albo naprosciej lekarza.

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 109 gości