Przerwa po tabletkach i....

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

maro
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 221
Rejestracja: 21 gru 2005, 16:45
Skąd: Wzgórek Pagórek
Płeć:

Przerwa po tabletkach i....

Postautor: maro » 29 cze 2007, 05:31

no i brak okresu. Ponoć zrobiła przerwe 2 tyg temu i do tej pory ni ebrała kolejnych tabletek zeby miec okres o jego brak. Czy jest sie czym martwic? Nie zawsze kochalismy sie w gumce, czasem sie zdarzyło bez ale nigdy w niej nie konczyłem, były rózne zabawy itp. Ale podaczas tych zabawów ciągle brała tabletki diane 35. Jakis czas temu miała mdłosci przez około tydzień potem ustapiły, raz bolały ja piersi a raz brzuch. Teraz nic juz nie boli tylko czasem głowa, tłumaczy to tak ze zamieszkałą na 4 pietrze i to ze zmian cisnienia. Czy warto robic test? Lub nawet zamartwiac sie? Sęk w tym, ze mieliśmy sie rozstac bo sie nie ukladało, w sumie to juz od miecha sie nie uklada, i ciąza była by najgorszą rzecza w tym związku <pijak> . Prosze o odpowiedzi
"Milośc to nie jest kontrakt który zrywasz gdy dzień masz gorszy"
Awatar użytkownika
_normalna_
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 362
Rejestracja: 15 paź 2006, 16:42
Skąd: Katowice Miasto
Płeć:

Postautor: _normalna_ » 29 cze 2007, 07:49

maro pisze:no i brak okresu

maro pisze:Czy jest sie czym martwic?


ano jest bo

maro pisze:Nie zawsze kochalismy sie w gumce, czasem sie zdarzyło bez


jeśli nawet

maro pisze:nigdy w niej nie konczyłem


to polecam i tak test zrobić bo w ciąży może być

maro pisze:Teraz nic juz nie boli tylko czasem głowa, tłumaczy to tak ze zamieszkałą na 4 pietrze i to ze zmian cisnienia.


<hahaha> przepraszam nie mogłam się powstrzymac dawno nie czytałam wiekszej głupoty, mieszkam na IVp i jakoś mnie globusy i migreny nie dopadają <pijak>
maro
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 221
Rejestracja: 21 gru 2005, 16:45
Skąd: Wzgórek Pagórek
Płeć:

Postautor: maro » 29 cze 2007, 08:45

no to pała zalana <pijak> :/
"Milośc to nie jest kontrakt który zrywasz gdy dzień masz gorszy"
Awatar użytkownika
Wilczyca
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 190
Rejestracja: 11 lut 2007, 19:57
Skąd: Bytów, Gdańsk
Płeć:

Postautor: Wilczyca » 28 lip 2007, 09:44

Ja mam takie pytanie odnośne przerw. Czy konieczne są 7 dniowe przerwy ? Czy można brać tabletki bez przerwy ? Czyli cały czas ? I jeszcze jedno pytanie. Zadam tu bo nie chce pisać nowego tematu. Czy jak biorę tabletki i chce np. wyjechać za granice na 2 miesiące i w tym momencie zaprzestała bym brać tabletki a po dwóch miesiącach znowu zaczęła brać to rozpieprzyłam bym to wszystko ? Czekam na odpowiedzi.

Pozdrawiam wilczyca.
Awatar użytkownika
Edytka:)
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 170
Rejestracja: 03 wrz 2005, 19:23
Skąd: Katowice:)
Płeć:

Postautor: Edytka:) » 28 lip 2007, 12:21

Wilczyca pisze:Czy konieczne są 7 dniowe przerwy ? Czy można brać tabletki bez przerwy ? Czyli cały czas ?

gdyby bylo mozna to nie trzeba byloby robic przerw ;p ja czasem nie robie jak mi akurat nie pasuje. Wiem ze nie powinno sie tego robic zbyt czesto choc znam osoby ktore przerew robia sobie co pol roku ;) ale ja odradzam :P
Wilczyca pisze: Czy jak biorę tabletki i chce np. wyjechać za granice na 2 miesiące i w tym momencie zaprzestała bym brać tabletki a po dwóch miesiącach znowu zaczęła brać to rozpieprzyłam bym to wszystko ?

a po co przestawac brac na dwa miesiace?
"Obwiniamy świat o monotonię życia, o wlasne porazki, zapominajac, ze sami pozwolilismy umknac tej poteznej sile, ktora wszystko usprawiedliwia-Agape przyjmujacej postac entuzjazmu :]"
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 28 lip 2007, 14:23

Wilczyca pisze:zy konieczne są 7 dniowe przerwy ?
Tak.
Wilczyca pisze:? Czy można brać tabletki bez przerwy ?
Nie. Moza wziac 2 opakowania bez przerwy raz na pol roku. Czesciej nie.
Wilczyca pisze:Czy jak biorę tabletki i chce np. wyjechać za granice na 2 miesiące i w tym momencie zaprzestała bym brać tabletki a po dwóch miesiącach znowu zaczęła brać to rozpieprzyłam bym to wszystko ?
Bezsensem jest odstawianie tylko na 2 miesiace. Rozregulujesz sobie tylko wszystko.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 28 lip 2007, 18:32

Wilczyca pisze:Czy konieczne są 7 dniowe przerwy ?

mozna sobie przerwe darowac, ale to w wyjatkowych przypadkach, bo to zbytnio zdrowe nie jest
Wilczyca pisze:Czy jak biorę tabletki i chce np. wyjechać za granice na 2 miesiące i w tym momencie zaprzestała bym brać tabletki a po dwóch miesiącach znowu zaczęła brać to rozpieprzyłam bym to wszystko ?

tylko po co ci ta przerwa ??
Awatar użytkownika
Wilczyca
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 190
Rejestracja: 11 lut 2007, 19:57
Skąd: Bytów, Gdańsk
Płeć:

Postautor: Wilczyca » 29 lip 2007, 23:01

Przerwa za granicą po to bo będę tam pracowała. Nie będzie przy mnie mojego mena i wiadomo nad godziny i tak dalej. Czasem przez to wszystko można zapomnieć tabletkę. Ale skoro wszystko się rozpieprzy to będę brać dalej. Dzięki.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 29 lip 2007, 23:25

Wilczyca pisze:Czasem przez to wszystko można zapomnieć tabletkę

najlepsza metoda to łykac przy myciu zebów, zeby człowiek rano myje zawsze, a jak przy kubeczku beda piguły to raczej nie zapomni, a jak zapomni to one sie w oczy rzucą :)

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 103 gości