jak przekonac chlopaka do pewnosci tabletek?

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
remedios
Bywalec
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 29 maja 2007, 20:19
Skąd: Bielsko-Biała
Płeć:

jak przekonac chlopaka do pewnosci tabletek?

Postautor: remedios » 19 cze 2007, 16:50

zdecydowalam sie brac tabletki antykoncepcyjne,ale moj chlopak im nie ufa.mowi ze do tego prezerwatywa.jak go przekonac ze nie trzeba? uwazam ze to nie jest potrzebne i na dodatek ja nie lubie prezerwatyw.jak mam go przekonac? co dac do przeczytania? dziekuje za odpowiedzi
Awatar użytkownika
Soul
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 253
Rejestracja: 08 maja 2005, 18:00
Skąd: że
Płeć:

Postautor: Soul » 19 cze 2007, 17:12

Ulotkę dać do przeczytania. Powiedzieć, że bez gumki będzie o niebo lepiej. W łeb palnąć... daj mu coś do poczytania, bo w sprawach antykoncepcji chyba kiepsko obeznany jest.
Sztuką jest nie szukając nigdy siebie,
wciąż na nowo się odnajdywać.
Awatar użytkownika
remedios
Bywalec
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 29 maja 2007, 20:19
Skąd: Bielsko-Biała
Płeć:

Postautor: remedios » 19 cze 2007, 17:17

dalam mu ulotke.niby wie jak to jest ale on woli 'byc pewny'
Awatar użytkownika
_normalna_
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 362
Rejestracja: 15 paź 2006, 16:42
Skąd: Katowice Miasto
Płeć:

Postautor: _normalna_ » 19 cze 2007, 17:24

nie chce bez gumy bo może myśli, że go np. czymś zarazisz ... pogadaj z nim o tym i tyle bo tu chyba nie chodzi o skuteczność tabletek tylko o coś innego...
Awatar użytkownika
remedios
Bywalec
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 29 maja 2007, 20:19
Skąd: Bielsko-Biała
Płeć:

Postautor: remedios » 19 cze 2007, 17:31

nie wlasnie o tym rozmawialismy.w tej kwestii ok.
mysle ze to przez to,ze teraz bardzo sie stresujemy ciaza(glownie on) bo okresu dlugo nie mam(od kwietnia) ale okazalo sie ze nie jestem.przed nami studia(on medycyna) wiec to nie byloby za ciekawe gdybym zaszla w ciaze.dlatego postanowilismy tabletki.tylko ze on stwierdzil ze lepiej dmuchac na zimne i jeszce gumki beda:(
Awatar użytkownika
_normalna_
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 362
Rejestracja: 15 paź 2006, 16:42
Skąd: Katowice Miasto
Płeć:

Postautor: _normalna_ » 19 cze 2007, 17:41

może on jest po prostu niedojrzały :| i nie zdaje sobie z tego sprawy, że z sexu moga być dzieci :> wszystko jedno jak się zabezpieczysz w(y)padki chodza po ludziach...

albo się zgódź albo go rzuć
Awatar użytkownika
remedios
Bywalec
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 29 maja 2007, 20:19
Skąd: Bielsko-Biała
Płeć:

Postautor: remedios » 19 cze 2007, 17:45

nie rzuce go bo go kocham.ni jestem z nim dla samego seksu:|
mysle zeby zaproponowac chociaz raz bez jak zobaczy ze jest fajnie to moze zmieni zdanie.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 19 cze 2007, 17:53

Zabierz go do ginekologa swojego na wizyte i wyklad o tabletkach. Nie ma to jak przekonujacy fachowiec :D
Awatar użytkownika
_normalna_
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 362
Rejestracja: 15 paź 2006, 16:42
Skąd: Katowice Miasto
Płeć:

Postautor: _normalna_ » 19 cze 2007, 17:54

tylko problem tkwi w tym, że on nie chce bez więc jak go do tego zachęcisz <hmm>

może daj mu do poczytania np.
http://www.agnieszka.com.pl/antykoncepc ... igulka.htm

tu ma dokładnie opisaną skutecznośc tabletek i może to go uspokoi
Awatar użytkownika
remedios
Bywalec
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 29 maja 2007, 20:19
Skąd: Bielsko-Biała
Płeć:

Postautor: remedios » 19 cze 2007, 17:54

w koncu dobra propozycja:D
snelius
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 13
Rejestracja: 14 cze 2007, 19:45
Skąd: zza muru
Płeć:

Postautor: snelius » 19 cze 2007, 19:47

Szczerze mówiąc miałem identyczny problem, ja Twój facet. Bałem się wpadki cholernie. Tak było kiedy współżyłem z 1szą dziewczyną. Stosowałem gumki w teoretycznych dniach płodnych (szczerze mówiąc nie wiem czy dobrze <hmm> bo pigułki oszukują organizm kobiety, że jest w ciąży). Poza nimi nie. W następnym związku - kobieta mi kazała <zalamka> . Teraz jestem w związku, w którym przetłumaczyłem sobie, że no... kurde... w gumce to mało przyjemne a i ryzyko niewielkie (podświadomie sie jeszcze czekam na okres, ale już znacznie lżej <fuckoff> ). Mam 24 lata, ale wpadka byłaby dla mnie druzgocąca... nie mówiąc o mojej Kobiecie, która dopiero co maturę zrobiła...
Grunt to przekonanie. Jeśli facet sam ię nie przekona i do niego nie dotrze, to chyba żadne próby nie poskutkują.
Awatar użytkownika
Imperator
Moderator
Moderator
Posty: 2789
Rejestracja: 22 mar 2004, 13:45
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: Imperator » 19 cze 2007, 20:19

_normalna_ pisze:albo się zgódź albo go rzuć

Jejku, jak czytam takie porady to normalnie się nóż w kieszeni otwiera!
W życiu oprócz czerni i bieli są też odcienie szarości!
Ciekawy powód rzucenia "bo nie chciał sie kochać bez gumki, pomimo tego, że zażywam tabletki". <zalamka> <zalamka> <zalamka>
Żyję tym co czuję, z życia biorę to, co mi smakuje.
Szukam i znajduję. Nie dołuję, kiedy mi brakuje.
Lubię, siebie lubię, co chcę robię i co myślę mówię.
Prostą idę drogą i niczego już nie boję się.
Awatar użytkownika
_normalna_
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 362
Rejestracja: 15 paź 2006, 16:42
Skąd: Katowice Miasto
Płeć:

Postautor: _normalna_ » 20 cze 2007, 07:07

Imperator pisze:Jejku, jak czytam takie porady to normalnie się nóż w kieszeni otwiera!
W życiu oprócz czerni i bieli są też odcienie szarości!
Ciekawy powód rzucenia "bo nie chciał sie kochać bez gumki, pomimo tego, że zażywam tabletki".


Uważam, że taka sytuacja jest chora, że pomimo zażywania tabletek on chce gumę a może jeszcze za chwilę okaże się że i globulkę...dla mnie jest to sygnał, że jak się coś stanie np., wpadnę to on mnie kopnie w du.pe bo przecież ma studia i takie tam. Znam takie przypadki z życia i kolesi którzy jakby mogli to by zakładali i po 2 gumki bo się boją wpadki jak cholera... a jeśli aż tak jej się boją to niech się za sex nie biorą i tyle...
dla mnie jest to przykład zwykłego szczeniactwa i na pewno sygnał aby się zastanowić czy z takim człowiekiem chce być

[ Dodano: 2007-06-20, 07:12 ]
zresztą on jako przyszły student medycyny moglby sie pofatygowac i najpierw poczytac a nie mowic nie bo nie ...
Awatar użytkownika
remedios
Bywalec
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 29 maja 2007, 20:19
Skąd: Bielsko-Biała
Płeć:

Postautor: remedios » 20 cze 2007, 22:44

szczeniactwa?? a moze na odwrot?wie ze teraz dziecko nie byloby cudem wiec stara sie go nie mioec.przepraszam ale jesli zabezpieczanie sie nawet takie uwazasz za szczeniactwo to wg mnie Ty masz jakies dziwne podejscie
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 21 cze 2007, 11:06

remedios, weź go ze sobą do ginekologa, może żywy autorytet go przekona, skoro ulotka nie dała rady. a jak nie, to znaczy, że Twój facet jeszcze nie dojrzał do seksu, więc albo jeszcze z tym poczekacie, albo Ty zniesiesz gumki [tylko po co wtedy faszerować się pugułami? <hmm> ].

snelius pisze:Stosowałem gumki w teoretycznych dniach płodnych (szczerze mówiąc nie wiem czy dobrze

idiotycznie, bo nie ma czegoś takiego jak dni płodne, kiedy się bierze tabletki <pijak>

_normalna_ pisze:.dla mnie jest to sygnał, że jak się coś stanie np., wpadnę to on mnie kopnie w du.pe bo przecież ma studia i takie tam.

niestety, też tak bym to odbierała. mój najchętniej podmieniałby mi tabletki, bo już się dzidzi nie może doczekać - czuję się pewnie, a przy takim trzęsidupku to co?
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
remedios
Bywalec
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 29 maja 2007, 20:19
Skąd: Bielsko-Biała
Płeć:

Postautor: remedios » 21 cze 2007, 11:14

teraz ciagle mielismy stracha ze jestem w ciazy i nie uciekal :) rozmawialismy na ten temat dosc dlugo i raczej go przekonalam:)
dziekuje za rady

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 155 gości