Tabletki

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
susanne
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 97
Rejestracja: 24 maja 2005, 14:55
Skąd: Mazury
Płeć:

Tabletki

Postautor: susanne » 22 kwie 2007, 00:37

Małe pytanko, bo nie znalazłam odpowiedzi w postach. Czy jest ryzyko, że lekarz źle przepisze mi tabletki, którego skutki bedą nieporządane ;-/ Wszędzie znalazłam jedynie: "zawsze istenieje ryzyko zajścia w ciąże". Chodzi mi o to czy jest możliwość, aby w ogóle NIE ZADZIAŁAŁY efektem czego mogłoby być zajście w ciąże? Boję się, że ginekolog nie dopasuje mi odpowiednich. Jeżeli temat się powtórzył to przepraszam.
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 22 kwie 2007, 00:51

susanne pisze:Czy jest ryzyko, że lekarz źle przepisze mi tabletki, którego skutki bedą nieporządane

Tak.
susanne pisze:czy jest możliwość, aby w ogóle NIE ZADZIAŁAŁY efektem czego mogłoby być zajście w ciąże?

Nie. Niepożądane skutki uboczne mogą być najróżniejsze, ale o ile nie będzie wśród nich np. wymiotów czy biegunki, przy których tabletka zostanie wydalona, zanim zostanie wchłonięta, nie zajdziesz w ciążę. Między innymi dlatego tak dużo jest możliwych skutków ubocznych, że dawka hormonów zawarta w pigułkach aby zapewnić ich antykoncepcyjne działanie, jest dość duża.
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 22 kwie 2007, 02:13

susanne pisze:Małe pytanko, bo nie znalazłam odpowiedzi w postach.

A byla.
susanne pisze:Czy jest ryzyko, że lekarz źle przepisze mi tabletki, którego skutki bedą nieporządane

Skutki nieporzadane lekarza?
Anyway, owszem. Potrzebne sa badania hormonalne przed przepisaniem tabletek bo inaczej moze Ci poorac organizm.
susanne pisze:Chodzi mi o to czy jest możliwość, aby w ogóle NIE ZADZIAŁAŁY efektem czego mogłoby być zajście w ciąże?

99,8%, ze zadzialaja. Lekarz zreszta bedzie w stanie odpowiedziec na takie pytania.
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 22 kwie 2007, 12:12

biorąc pod uwagę sposób w jaki lekarze przypisują tabletki...istanieje jakies tam ryzyko ze bedziesz zle tolerowała przypisane tabletki...wtedy trzeb o tym powiedziec lekarzowi a on zmieni tabletki na inne....jezeli nie masz biedunek, wymiotów i tabletka sie wchłonie to prawie na 100% nie ma ryzyka zajscia w ciaze!
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 22 kwie 2007, 14:18

susanne pisze:Czy jest ryzyko, że lekarz źle przepisze mi tabletki, którego skutki bedą nieporządane ;-/
Nom.
susanne pisze:Chodzi mi o to czy jest możliwość, aby w ogóle NIE ZADZIAŁAŁY efektem czego mogłoby być zajście w ciąże?
Nie. Przy prestrzeganiu pewnych zasad. Wszystkie dzialaja.
susanne pisze:oję się, że ginekolog nie dopasuje mi odpowiednich.
On tez strzela. Po badaniach stwierdza jedynie czy mozesz przyjmowac tabletki. Jakie to ruletka czy beda dobre.

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 202 gości