Metoda Yuzpe a Postinor

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Metoda Yuzpe a Postinor

Postautor: SaliMali » 11 kwie 2007, 19:28

wg mojej obecnej wiedzy w przypadku niezabiezpieczonego stostunku, lub gdy np metoda mechaniczna zawiodla mozna zazyc preparat taki jak postinor czy escalpelle, no dobra wszystko rozumiem, ale podobno Metoda Yuzpe ma dzialanie takie samo jak wyzej wymienione preparaty dlaczego wiec praktycznie nie jest stosowana? Wie ktos moze? dlugo mnie to juz meczy... Bo skoro dzialanie takie samo i prawdopodobienstwo tego czy rzeczywiscie zadziala tez to po co placic 60 zl za postinor jak mozna taniej?
"To jest tak, że gdy mam co chcę,
Wtedy więcej chcę.
Jeszcze."
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 11 kwie 2007, 22:13

A co to w ogóle jest ta Metoda Yuzpe? :?
Pierwszy raz o czymś takim słyszę...
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 12 kwie 2007, 09:56

sophie pisze:A co to w ogóle jest ta Metoda Yuzpe?
Pierwszy raz o czymś takim słyszę...
hm ja tez sie chetnie dowiem co to takiego!! bo mnie sie ta nazwa jakos tak skojarzyła z jakimis modłami albo cos takie niekonwencjonalne
Awatar użytkownika
me19
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 252
Rejestracja: 09 paź 2004, 12:22
Skąd: Ziemia Obiecana
Płeć:

Postautor: me19 » 12 kwie 2007, 13:32

Polega na zażyciu tabletek hormonalnych w celu nie popuszczenia do zagnieżdzenia zarodka i ilości ściśle określonej przez lekarza. Np: weź 2 tabletki X i 3 Y . Oczywiście nie można tej metody stosować na własną rękę ,gdyż ilośc hormonów musi być dokładnie wyliczona.
A dlaczego stosuje sie ją rzadziej niz Postinor duo? To proste- reklama ,propaganda i cała reszta.
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 12 kwie 2007, 18:16

"To jest tak, że gdy mam co chcę,

Wtedy więcej chcę.

Jeszcze."

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 198 gości