Anytbiotyk a antykoncpecja...

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

TomBombadil
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2007, 16:29
Skąd: warszawa
Płeć:

Anytbiotyk a antykoncpecja...

Postautor: TomBombadil » 15 mar 2007, 17:41

Witam wszystkich forumowiczow,
Przeczytajcie.. (Szukalem podobnego topicu na forum ale nic konkretnego nie znalazlem).
Od ponad miesiaca wspolzyjemy z moja dziewczyna. Ona od 3 miesiecy bierze tabletki antykoncepcyjne do tej pory tabletki sprawuja sie bardzo dobrze.. Ostatnio moja luba brala antybiotyk o nazwie Zentel, a kuracja trwala 3 dni.. w tym czasie brala tez pigulki hormonalne.. teraz zostaly jej jeszcze dwie tabletki i powinna zaczac sie miesiaczka.. 2 dni po skonczeniu kuracji antybiotykowej wspolzylismy.. moja niepewnosc wynika z tego czy owy antybiotyk mogl zmniejszyc dzialanie tabletek?(jak tak to w jakim stopniu?) czy jest szansa zajscia w ciaze? czy sa osoby ktore braly antybiotyk razem z pigulkami i zaszly w ciaze?albraly antybiotyk i nie zaszly...
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 15 mar 2007, 17:55

TomBombadil pisze:czy owy antybiotyk mogl zmniejszyc dzialanie tabletek?(jak tak to w jakim stopniu?) czy jest szansa zajscia w ciaze?
Jest szansa i mogl. W takich sytuacjach uzywa sie poz atebletkami gumek...
TomBombadil
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2007, 16:29
Skąd: warszawa
Płeć:

Postautor: TomBombadil » 15 mar 2007, 21:06

Hmm.. sprawdzilem ulotke antybiotyku i pigulek antykoncepcyjnych.. leki podane w ulotce z tabletkami antykoncepcyjnymi nie zawieraja skadnikow ktore umozliwiaja interakcje z antybiotykiem..( co znaczy hormon powinien zaczac dzialac tak jak zwykle ) jednak mam obawy co do oslabienia oraganizmu po kuracji Zentelem.. czy to moze miec wplyw na dzialanie hormonow?

Ps. Forumowicze udzielajcie sie, moze kiedys Was spotka ten problem..
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 16 mar 2007, 07:47

Ps. Forumowicze udzielajcie sie, moze kiedys Was spotka ten problem..

Nie sądzę... Bo gdybym brała tabletki i antybiotyki, nieważne jakie, sięgnęłabym po gumki dla bezpieczeństwa. Albo poszłabym do ginekologa po radę czy z takimi antybiotykami można uprawiać sex bez gumek, a jeśli nie można to ile czasu trzeba używać dodatkowo gumek.
TomBombadil
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2007, 16:29
Skąd: warszawa
Płeć:

Postautor: TomBombadil » 16 mar 2007, 15:13

Zdecydowanie masz racje.. tylko jak zwykle madry Polak po szkodzie.. przeczytalem na internecie wypowiedz jednej osoby ze lekarz podczas kuracji antbiotykowej zaleca odpowiednie antybiotyki ktore nie wywoluja interakcji z pigulkami.. min byl wymieniony antybiotyk Zentel..

[ Dodano: 2007-03-19, 06:58 ]
Uff... skontaktowialem sie z kompetetna osoba ktora udzielila mi odpowiedzi.. min. "lek nie ma wplywu na dzialanie tabletek, w koncu praktycznie nie wchlania sie do krwiobiegu"(...)
Wczoraj moja ukochana dostala okres wiec wszystko jest w porzadku..

Ps. Te forum jest duzo lepsze ---> http://www.lekka.pl/forum/Antykoncepcja,,10.html

[ Dodano: 2007-03-19, 07:01 ]
Uff.. skontaktowalem sie z kompetetna osoba ktora udzielila mi odpowiedzi na nurtujace mnie pytania min. "lek nie ma wplywu na dzialanie tabletek, w koncu praktycznie nie wchlania sie do krwiobiegu"(...) Do tego moja ukochana dostala okres i to potwierdza fakt o tym ze tabletki dzialaly...

PS. Te forum jest duzo lepsze ---> http://www.lekka.pl/forum/Antykoncepcja,,10.html

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 251 gości