Jak jej wytłumaczyć?

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Purple Lips
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 10
Rejestracja: 01 mar 2007, 08:36
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Jak jej wytłumaczyć?

Postautor: Purple Lips » 01 mar 2007, 13:10

Moja przyjaciółka zaczeła uzywac tebletek antykoncepcyjnych i po 5 dniach stosowania ich wraz z partnerem zrezygnowali z prezerwatyw. Jak twierdzi było napisane na ulotce, iz moze wspołzyc juz bez zadnego zabezpieczenia. Jak jej przetłumaczyć zle zle robi bo moje słowa nie dociaraja... Pomozcie
.....:::::Bo Ty w swoich oczach wszystkie moje masz sny:::::.....
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 01 mar 2007, 13:15

Purple Lips, puknac sie samej proponuje bo dziecwzyna robi dobrze a nie zle.
Jest zabezpieczona od 1 przyjetej tabletki o ile ja wziela w 1 dniu okresu.
Awatar użytkownika
Purple Lips
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 10
Rejestracja: 01 mar 2007, 08:36
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Postautor: Purple Lips » 01 mar 2007, 13:18

ja słyszałam ze z innych zabezpieczen mozna zrezygnować dopiero po miesiacu.. ;/
.....:::::Bo Ty w swoich oczach wszystkie moje masz sny:::::.....
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 01 mar 2007, 13:23

Purple Lips, jak nie masz bladego pojecia to nie radz innym bo zle slyszlas.
Awatar użytkownika
Purple Lips
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 10
Rejestracja: 01 mar 2007, 08:36
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Postautor: Purple Lips » 01 mar 2007, 13:31

Moja droga ja słyszłam od kobiety ktora jest połozna ze najlepiej po miesiacu zarzywania tabletek mozna odstawic inne zabezpieczenia i troche przychamuj swoje odzywki. Pozdrawiam :)
.....:::::Bo Ty w swoich oczach wszystkie moje masz sny:::::.....
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 01 mar 2007, 13:34

Purple Lips pisze:a słyszłam od kobiety ktora jest połozna
A ja tabletki 2 lata biore. I kazda ulotka i kazdy lekarz powie ci to samo co ja. Bo polozna to zadna wyrocznia :]
Purple Lips pisze:troche przychamuj swoje odzywki.
Przez h a nie ch sie pisze przyhamuj. ;)

[ Dodano: 2007-03-01, 13:35 ]
Wiaodmo ze mozna odstawic gumki i po miesiacu. Ba po roku czy 2 latach tez, ale mozna i od 1 przyjetej prawidlowo tabletki ich nie brac bo jest sie juz wtedy zabezpieczonym. Twoja przyjaciolka chyba jednak lepiej sie orientuje jak widac, a gadajac takie glupoty komus to kto jednak by lepiej od Ciebie niewiedzial mozesz tylko krzywde jakas zrobic.
Awatar użytkownika
Haro
Weteran
Weteran
Posty: 1368
Rejestracja: 24 wrz 2005, 19:49
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Postautor: Haro » 01 mar 2007, 14:35

moon pisze:Bo polozna to zadna wyrocznia

Ale moja mama - tak.
moon pisze:Przez h a nie ch sie pisze przyhamuj.
Gdybys byla taka spostrzegawcza na jaka sie kreujesz to zauwazylabys kolejny blad zaraz po "chamowaniu".
moon pisze:Purple Lips, puknac sie samej proponuje bo dziecwzyna robi dobrze a nie zle.
A gdzie Ona napisala, ze Jej kolezanka ma sie "puknac"?
moon pisze:jak nie masz bladego pojecia to nie radz innym bo zle slyszlas.

Nie ma bladego pojecia dlatego przyszla tutaj sie poradzic. Nazarlas sie czegos ciezkostrawnego Moon ze czepiasz sie wszystkiego?

Ja nie tylko od swojej Mamy, ale rowniez od kilku innych osob ze inne zabezpieczenia mozna odstawic po miesiacu-dwoch stosowania tabletek, i gdybym byl zainteresowany tematem, rowniez napisalbym podobny topic. Pytanie czy i mi napisalabys to w ten sposob...
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 01 mar 2007, 14:51

Haro pisze:Ja nie tylko od swojej Mamy, ale rowniez od kilku innych osob

jak bardzo kompetentnych?

Haro, to fajnie, że Twoja dziewczyna jest z nami, ale nie uskuteczniaj tu swojej wszem i wobec sławnej obrony, hm?
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
Haro
Weteran
Weteran
Posty: 1368
Rejestracja: 24 wrz 2005, 19:49
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Postautor: Haro » 01 mar 2007, 14:55

lollirot pisze:ale nie uskuteczniaj tu swojej wszem i wobec sławnej obrony, hm?

Uskuteczniam wlasnie ze wzgledu na to, ze to moja dziewczyna. Ze wzgledu na to, ze nowy uzytkownik. Ze wzgledu na to, ze sam mialem identyczna wiedze i sam poradzilem Agacie wejscie i zalozenie takiego topicu na forum.
Awatar użytkownika
natasza
Weteran
Weteran
Posty: 1339
Rejestracja: 12 kwie 2004, 11:48
Skąd: z sieci
Płeć:

Postautor: natasza » 01 mar 2007, 15:55

Purple Lips, w zasadzie można zrezygnować z innych zabezpieczeń od piewszej tabletki antykoncepcyjnej. Czasami są obawy, że tabletki nie zostaną dobrze przyjęte przez organizm i stąd to zalecenie, aby poczekać z zaufaniem przez miesiąc, do kolejnego cyklu. Jak kto uważa. Jeśli koleżanka dobrze czuje się po tabletkach, nic jej nie dolega, nie ma plamień etc., to nie ma sensu przekonywać jej do dodatkowego zabezbieczenia. To już jest raczej indywidualne podejście. Ja z tego co pamiętam, to czekałam miesiąc.
"Można być w kropli wody światów odkrywcą. Mozna wędrując dookoła świata przeoczyć wszystko."
Marcel18
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 108
Rejestracja: 07 lut 2007, 22:02
Skąd: z domku:)
Płeć:

Postautor: Marcel18 » 01 mar 2007, 18:15

ja słyszałam ze z innych zabezpieczen mozna zrezygnować dopiero po miesiacu.. ;/

Purple Lips pisze:ze najlepiej po miesiacu zarzywania tabletek mozna odstawic inne

w pierwszej wypowiedzi napisałas ze "można"zrezygnować dopiero po miesiący natomiast w drugiej napisałaś "najlepiej po miesiącu" wieć moze slyszałaś ze tak potrzeba robić,czy może NAJLEPIEJ tak potrzeba robic...?jakos moja była partnerka zaczeła brac pigulki... po niecałym tygodniu kochalismy sie bez gumek,i co jestem tatusiem ?, nie!
może to Twoja położna jest w błedzie? chyba ona nie jest ginekologiem i to może ona nie wie co i jak najlepiej...jesli na ulotce pisze ze od jakiegoś tam dnia może dojsc do stosunku bez innych zabezpieczen wiec w czym problem?i niczego nie mozna zaczac jej wybijac z glowy...chyba Tobie mozna zaczac wybijac z glowy jedynie zakladanie jakbym to nazwał"durnych"tematów...
"Jak jej przetłumaczyć zle zle robi bo moje słowa nie dociaraja... Pomozcie"
i ma racje ze nie slucha...
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 01 mar 2007, 18:58

Haro pisze:i gdybym byl zainteresowany tematem, rowniez napisalbym podobny topic. Pytanie czy i mi napisalabys to w ten sposob...
Tak Haro. Bo idiotyczne pytanie prze zkogo by nie bylo zadanie jest nadal idiotyczne. :)
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 01 mar 2007, 19:04

Przypomne - nie ma głupich pytan , sa tylko głupie odpowiedzi <aniolek>

dodam od siebie , ze jesli przyjeła pierwsza tabletkę (z grupy tych co dzialają od pierwszej ) to zadne inne zabezpieczenie nie jest juz potrzebne ! bo niby po co ? Prosze poczytac jak dziala taka tabletka, a wszystko bedzie jasne .
i nie słuchac jakis połoznych , znajomych , kolezanek itd. Bowiem - znak "uwaga na drogę z pierwszenstwem pzrejazdu " jasno okresla co i jak , ludzka interpretacja jednak moze byc juz rózna , prawidłowa jest podana w kodeksie !! i tego nalezy sie trzymac .Tak samo jest z tabletkami anty .

http://www.kobiety.org/rozdzial_3_6.html

http://www.resmedica.pl/ffxraportakt.html

"Antykoncepcyjne działanie pigułek dwuskładnikowych polega na tym, że: hamują jajeczkowanie, czyli comiesięczne uwalnianie się komórki jajowej z jajnika, powodują, że błona śluzowa macicy nie przygotowuje się do przyjęcia zarodka, nie staje się miękka i rozpulchniona , zmieniają szyjkę macicy tak, że utrudniona jest migracja plemników- ujście zewnętrzne i kanał szyjki macicy pozostają zamknięte, a śluz szyjkowy staje się gęsty, lepki i tworzy czop nieprzenikliwy dla plemników. "

Zatem , załozyc kondoma , włozyc czopki dopochwowe , i jeszcze po ... porzadnie sie podmyc <hahaha> tylko po co ?
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 01 mar 2007, 20:18

Purple Lips pisze:Moja droga ja słyszłam od kobiety ktora jest połozna
ta to pewenie jakas nawiedzona połozna....a poza tym co sie pchasz z buciorami w czyjesc prywatne zycie??
bobsztajn
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 04 mar 2007, 12:18
Skąd: L-ca
Płeć:

Postautor: bobsztajn » 04 mar 2007, 17:36

niemasz co sie martwic MOON pisze bardzo dobrze od pierwszego dnia dziala!! sprawdzalem i juz rok zyjemy we dwujke!! za 4 lata bedzie trujka!! <banan>
Awatar użytkownika
OneLove
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 334
Rejestracja: 17 gru 2006, 23:32
Skąd: ***
Płeć:

Postautor: OneLove » 05 mar 2007, 02:06

Działa od 1 prawidłowo przyjętej (czyli w 1 dzień okresu) tabletki! Ulotki czytać!

bobsztajn pisze:dwujke
bobsztajn pisze:trujka

I nauczyć się pisać!
Prosiaczek wspiął się na paluszkach i szepnął:
- Puchatkuuu...
- Tak Prosiaczku...?
- Nic, nic - rzekł Prosiaczek, biorąc Puchatka za
łapkę... - Chciałem się tylko upewnić, że jesteś...
Jagoda
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 28 sie 2006, 10:45
Skąd: z daleka
Płeć:

Postautor: Jagoda » 05 mar 2007, 12:09

Jesli tabletke przyjmie sie w pierwszym dniu cyklu, to inne zabezpieczenia mozna odstawic dopiero po 10 tabletce!
"Bierz życie jakim jest"
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 05 mar 2007, 12:15

Jagoda pisze:Jesli tabletke przyjmie sie w pierwszym dniu cyklu, to inne zabezpieczenia mozna odstawic dopiero po 10 tabletce!

A kto Ci to powiedział??
Jagoda
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 28 sie 2006, 10:45
Skąd: z daleka
Płeć:

Postautor: Jagoda » 05 mar 2007, 12:24

Powiedzial mi to ginekolog.
"Bierz życie jakim jest"
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 05 mar 2007, 12:27

A mi ginekolożka powiedziała że gdy weźmie się tabletkę w pierwszym dniu cyklu to jest się całkowicie zabezpieczonym.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 05 mar 2007, 12:44

Jagoda pisze:to inne zabezpieczenia mozna odstawic dopiero po 10 tabletce!
A dlaczego po 10 akurat? Poza tym ze powiedzial Ci to ginekolog?

[ Dodano: 2007-03-05, 12:45 ]
Tak jak mowi Andrew:
Andrew pisze:Prosze poczytac jak dziala taka tabletka, a wszystko bedzie jasne .
i nie bedzie takich glupich pytan czy tez stwierdzen :]

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości