ciaza kiedy zabezpieczenie bylo ok???

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
InViolet
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 69
Rejestracja: 23 kwie 2006, 21:21
Skąd: z domu :)
Płeć:

ciaza kiedy zabezpieczenie bylo ok???

Postautor: InViolet » 22 lut 2007, 21:10

mam troche dziwny problem, a raczej nazwalabym to glupimi jazdami. niech mi ktos powie ze wpadka przy uzyciu prezerwatywy ktora na bank nie pękła nie jest mozliwa...

no bo tak. biore duphaston poniewaz mam bezowulacyjne cykle. i po wzieciu odpowiedniej dawki powinien wystapic okres tak po kilku dniach. ostatni cykl byl dlugi, trwal 33 dni. ale teraz mam 39 dzien cyklu i nic a duphaston skonczylam brac w 26 dniu cyklu. i mam od razu schizy ze to ciaza poniewaz ostatnio kochalismy sie tylko uzywajac gumki (odkad nam pekla uzywalismy za kazdym razem globulki i gumki, ale w ciagu ostatniego miesiaca kochalismy sie 2 razy z sama prezerwtywa) i dlatego mam jazdy ze moze cos jednak bylo nie tak mimo ze gumka byla na bank cala... :( niech ktos mi przemowi do tej mojej glupiej glowy bo jak sie oczytam o dziewicach w ciazy albo zaplodnieniu przez majtki to sie wlasnie tak sram...
:*
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 22 lut 2007, 22:27

milusia_sweet, a jak dlugo i jakie da wki bierzesz? Dam duphaston to malo. Poza tym on nie dziala jak pigulki anty ze w konkretnym dniu dostajesz okres. Roznie bywa. Ja biorac go plus Parlodel jeszcze nie mialam dokaldnie w ten sam dzien. A duphaston bralam codziennie przez dlugie miesiace.
Awatar użytkownika
InViolet
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 69
Rejestracja: 23 kwie 2006, 21:21
Skąd: z domu :)
Płeć:

Postautor: InViolet » 23 lut 2007, 13:04

biore go od 16. dnia cyklu przez 10 dni po jednej tabletce. to ma wyrownac poziom ktoregos tam hormonu. tylko wiesz co ja go bralam przez 4 miesiace w lecie i bylo wszystko ok, tylko mi sie pochrzanilo bo wzielam postinor. i potem babka mi dala luteine ale to bylo chyba za mocne bo w polowie dawki nagle dostawalam okres. i znowu wrocilam do duphastonu. i myslalam ze bedzie ok. a tu tak dlugo... i dlatego sie boje z ta ciaza <głupek>
:*
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 23 lut 2007, 17:06

milusia_sweet pisze:a tu tak dlugo...
No jak Ci nawalili Postinor i Luteine to sie nei dziw. Skutki mozesz odczuwac jeszcze jakis czas i zadna to ciaza tylko cyrk hormonalny raczej.
Awatar użytkownika
InViolet
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 69
Rejestracja: 23 kwie 2006, 21:21
Skąd: z domu :)
Płeć:

Postautor: InViolet » 23 lut 2007, 22:00

ale przeciez postinor wzielam... w ostatnim dniu lipca ;) a luteine hmm cos we wrzesniu chyba. a duphaston biore znowu od dwoch miesiecy. hmm niby okres jest tzn dzisiaj wlasnie dostalam ale mimo wszystko to mi sie nie podoba. a mam pytanie dlaczego bralas duphaston? i czy teraz mozesz brac tabletki anty? jesli nie chcesz na forum to napisz na priva pytam bo wlasnie mi nie chciala narazie dac tabletek. mam w maju zrobic hormony i jak bedzie lepiej to moze wtedy. dlatego pytam czy jednoczesnie z duphastonem mozna czy jakis potem czy jak... <co?>
:*
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 24 lut 2007, 20:58

milusia_sweet pisze:a mam pytanie dlaczego bralas duphaston?
Bo mialam okres raz na 3 miesiace.
milusia_sweet pisze:i czy teraz mozesz brac tabletki anty?
Tak po skonczeniu kuracji duphastonem i parlodelem musialam zrobic miesiac przerwy i zaczelam brac tabletki anty. Ale juz nie biore od kilku dni.
milusia_sweet pisze:mi nie chciala narazie dac tabletek. mam w maju zrobic hormony i jak bedzie lepiej to moze wtedy.
I bardzo dobrze. Mi tez wpierw hormony podreperowali a potem dopiero dostalam tabletki anty.
milusia_sweet pisze:czy jakis potem czy jak... <co?>
Potem. Jak juz wszystko w srodku bedzi eok.
Awatar użytkownika
InViolet
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 69
Rejestracja: 23 kwie 2006, 21:21
Skąd: z domu :)
Płeć:

Postautor: InViolet » 25 lut 2007, 13:11

moon pisze:Bo mialam okres raz na 3 miesiace.


to zupełnie jak ja :/ hmm a powiedz mi jakie dzialanie ma ten drugi lek o ktorym mowisz? hmm mi dala tylko duphaston :?

a i powiedz mi czy dlugo u Ciebie ta kuracja trwala zanim wszystko doszlo do normy?
:*
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 25 lut 2007, 16:01

milusia_sweet pisze:hmm a powiedz mi jakie dzialanie ma ten drugi lek o ktorym mowisz? hmm mi dala tylko duphaston
Podobne. Z tymz e bralam go ze 3 dni w miesiacu w konkretnych dniach cyklu. A duphaston caly czas.
milusia_sweet pisze:a i powiedz mi czy dlugo u Ciebie ta kuracja trwala zanim wszystko doszlo do normy?
Bralam je 1,5 roku. Powoli schodzilam z dawek. Pierwszy okres mialam ok ale nastepny znow byl zachwiany. Wywalil mi po jakims tam czasie. Ale stwierdzilam pierdziu mialam juz tabletki i zaczelam brac. Teraz odstawilam i przypuszczam ze cyrk od nowa sie zacznie :/

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 234 gości