ANTYKONCEPCJA - "Z wyboru, a nie z przypadku"

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Agnieszka

ANTYKONCEPCJA - "Z wyboru, a nie z przypadku"

Postautor: Agnieszka » 05 gru 2003, 01:01

Witam
:569: Dodałam dziś nowy artykuł na witrynie dotyczący antykoncepcji. Widze że jest spore zainteresowanie tym tematem - wiec moze troche to przyblizy temat. Co prawda artykul raczej kierowany jest do kobiet (duzo jest w nim o srodkach antykoncecyjnych dla kobiet - glownie pigolkach) ale zapraszam wszystkich do lektury. :595:

ANTYKONCEPCJA - "Z wyboru, a nie z przypadku"
http://agnieszka.com.pl/poradnik.htm
SueEllen
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 417
Rejestracja: 22 lis 2003, 15:15
Płeć:

Postautor: SueEllen » 05 gru 2003, 11:37

Agnieszko, komantarz do artykułu:

"Ciągle toczą się dyskusje nad tym, czy istnieje zależność między przyjmowaniem środków estrogenowo-gestagenowych a wzrostem ryzyka zachorowania na raka sutka."

Zgodzę się. Tyczy się to kobiet nie obciążonych genetycznie tzn, takich, które nie mają skłonności do zachorowania na raka. Badanie wykazałay, że ok. 80% obciążonych wadliwym genem i przyjmujących antykoncepcję hormonalną, zachoruje na raka.

Druga sprawa to ta, że naturalne metody, nie są antykoncepcją! Nie można ich nawet zaliczyć do antykoncepcji. To tylko metody rozpoznawania płodności, wiedza o własnym organizmie. Co się z tą wiedzą dalej zrobi... to sprawa indywidualna. Czy brak współżycia można nazwać antykoncepcją? Jeśli tak, to do antykoncepcji trzeba zaliczyć także petting, seks oralny, analny itd :)

A co do wkładki, myślę, że powinnaś zamieścić też informację, że młode dziewczyny (nieródki) powinny o niej zapomnieć. To metoda przeznaczona głównie dla kobiet, które już rodziły i !uwaga! mają jednego, stałego partnera.
Awatar użytkownika
Kaska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 219
Rejestracja: 28 lis 2003, 19:24
Skąd: małopolska
Płeć:

Postautor: Kaska » 05 gru 2003, 14:44

Hmm.. artykul ciekawy, ale jeszcze jest w nim zbyt malo faktow, moze Agnieszko udaloby Ci sie umiescic taki artykul o wszelkich sposobach antykoncepci a nie tylko o pigulkach ... i powiedziec na te tematy wszystko co wiesz - podzielic sie swoja wiedza z nami :) Pozdrawiam i prosze o wiecej takiego typu artykulow :D
Ten kto przestaje być (...) tak naprawde nigdy nim nie był ....
Awatar użytkownika
Lulek
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 22 lis 2003, 00:48
Płeć:

fajno

Postautor: Lulek » 06 gru 2003, 01:27

Wbrew pozorom mnie tez to interesuje nie chce byc taki calkiem zielony, a wkoncu sprawa jakby nie patrzac ma wplyw na pare jesli chodzi o antykoncepcje :D,i zabieam sie zaraz za czytanie, pozniej dopisze do posta swoja opinie,
::: Gdy kobieta odmawia miłości, a proponuje ci przyjaźń, nie bierz tego za odmowę; znaczy to, że chce postępować według kolejności :::
Awatar użytkownika
Kaska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 219
Rejestracja: 28 lis 2003, 19:24
Skąd: małopolska
Płeć:

Postautor: Kaska » 06 gru 2003, 14:49

Hmmm .. dokladnie Lulek, wkoncu nie dotyczy to tylko kobiety, takie rzeczy powinny interesowac obydwojga partnerow, choc oczywiscie bardziej i dokladniej kobiete ... ale wkoncu obydwu stronom zalezy na tym, zeby nie wpasc i zeby dobrac jak najlepszy sposob antykoncepcji, pozdrawiam, do uslyszenia za jakis czas ... jutro mam egzamin wiec pewnie dzis juz mnie nie bedzie a jutro to juz na pewno, papa p.s. ale sie boje ... :(
Ten kto przestaje być (...) tak naprawde nigdy nim nie był ....
Awatar użytkownika
Lulek
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 22 lis 2003, 00:48
Płeć:

Postautor: Lulek » 06 gru 2003, 23:40

tak jak mowilem wczesniej musze napisac swoja opinie, a wiec tak materila bardzo dobrze zebrany zwlaszcza jesli chodzi o tabletki antykocepcyjne, ale tak samo jak reszta uwazam ze chyba troszke zbyt powierzchownie potraktowany mam nadzieje ze ulegnie to zmianie bo na pewno podniesie to atrakcyjnosc i bogatosc oferty twojego serwisu Agnieszko.

Kasiu nic sie nie martw na pewno pojdzie ci spiewajaco przeciez wszytsko umiesz prawda ? widzisz ja to wiem a Ty jeszcze nie ahh :D 3mam za Ciebie kciuki jak cos !
::: Gdy kobieta odmawia miłości, a proponuje ci przyjaźń, nie bierz tego za odmowę; znaczy to, że chce postępować według kolejności :::
Agnieszka

Rzeczywiscie artykul jest troche powierzchowny

Postautor: Agnieszka » 07 gru 2003, 16:52

Rzeczywiscie artykul jest troche powierzchowny (takie informacje mozna znalezc prawie wszedzie) Dajcie mi pare dni a zamieszcze cos bardziej szczegolowego, ujmujac wiecej metod antykoncepcji. Temat widze ze jest dosc aktywny wiec tymbardziej warto zamiescic do niego nowe materialy. Jak bedzie gotowe dam znac na forum.
Pozdrawiam - Agnieszka
Agnieszka

Poradnik dotyczacy antykoncepcji

Postautor: Agnieszka » 09 gru 2003, 15:01

Witam!!!
Już pracuje nad tym artykulem albo bardziej nad calym poradnikiem dotyczacym antykoncepcji. Mam zgromadzone sporo dobrego materialu na ten temat wiec uwazam (i do tego zmierzam) ze bedzie to naprawde fachowy poradnik dotyczacy cyklu plciowego kobiety i ewentualnego zabezpieczania sie przed niechciana ciaza. Beda tam tez zamieszczone wszystkie mozliwe metody zapobiegania ciazy wraz z ich skutecznoscia i dokladnym opisem stosowania. Mam juz okolo 30-40% gotowe (35 plikow html + fotki - w sumie bedzie ich okolo 100) wiec jeszcze sporo mi zostalo :>>>>> . Obiecuje ze najpozniej do Swiat bedzie wszystko on-line na stronie.
Pozdraiwam
Agnieszka
SueEllen
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 417
Rejestracja: 22 lis 2003, 15:15
Płeć:

Postautor: SueEllen » 09 gru 2003, 22:39

Spiesz się powoli. Jak będzie po świętach, świat się nie zawali :wink:
Awatar użytkownika
Kaska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 219
Rejestracja: 28 lis 2003, 19:24
Skąd: małopolska
Płeć:

Postautor: Kaska » 11 gru 2003, 14:28

Bardzo sie ciesze Agnieszko, ze przygotowujesz taki temat ... chetnie sobie go poczytam i dowiem sie wiecej na ten temat :)
Ten kto przestaje być (...) tak naprawde nigdy nim nie był ....
Awatar użytkownika
Damian
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 174
Rejestracja: 06 gru 2003, 23:54
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Damian » 13 gru 2003, 15:18

SueEllen pisze:Tyczy się to kobiet nie obciążonych genetycznie tzn, takich, które nie mają skłonności do zachorowania na raka. Badanie wykazałay, że ok. 80% obciążonych wadliwym genem i przyjmujących antykoncepcję hormonalną, zachoruje na raka.


Mam pytanie odnośnie tych skłonności - jak można sprawdzić, czy takie obciążenie istnieje? Zapytałem kilka minut temu moją narzeczoną, czy wie coś o tym, a odpowiedź była dla mnie niewystarczająca - robiła test w jakiejś gazecie (chyba "Samo Zdrowie") i wyszło, że nie jest. Ale ja wolałbym się upewnić, gdyż jej ciotka miała raka piersi, dlatego się martwię.
SueEllen
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 417
Rejestracja: 22 lis 2003, 15:15
Płeć:

Postautor: SueEllen » 13 gru 2003, 16:45

Damian pisze:Mam pytanie odnośnie tych skłonności - jak można sprawdzić, czy takie obciążenie istnieje? Zapytałem kilka minut temu moją narzeczoną, czy wie coś o tym, a odpowiedź była dla mnie niewystarczająca - robiła test w jakiejś gazecie (chyba "Samo Zdrowie") i wyszło, że nie jest. Ale ja wolałbym się upewnić, gdyż jej ciotka miała raka piersi, dlatego się martwię.


Jeżeli w rodzinie wystąpił rak piersi, czy narządów rodnych, powinna się zgłosić do poradni genetycznej. Tam wykonują takie badania. Na wyniki trzeba czasem czekać kilka miesięcy, ale to też zależy od miasta. Możliwe, że jej nie będą chcieli badać, tylko np. jej babcię czy mamę najpierw. Musi się dobrze przygotować do wywiadu. Zadają różne dziwne pytania o członków rodziny, których nawet nie znała. Kto na co umarł, ile żył, chorował itd. Do karty trzeba wpisać nazwiska imiona, stopień pokrewieństwa. Im więcej danych, tym lepiej.

Plusem tych badań jest to, że nawet jeśli okaże się, że nie ma obciążenia genetycznego, łatwo się dostać na badania specjalistyczne nie czekając w kolejkach po kilka miesięcy. Idzie się do poradni genetycznej, oni wypisują skierowanie np. na mammografię stamtąd prosto na to badanie bez czekania misiącami, najwyżej kilka dni, czy tygodni. A jak wiadomo, te zapisy, czekanie, ustalanie terminów na pół roku przed, skutecznie odstrasza wiele kobiet...

Podaję link:
http://www.unicorn.org.pl/konferencje/a ... adania.htm
Awatar użytkownika
Damian
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 174
Rejestracja: 06 gru 2003, 23:54
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Damian » 13 gru 2003, 16:46

Dzięki :) Teraz nas czeka rozmowa i przypominanie sobie historii ;)

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 204 gości