Jak długo żyją plemniki?

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

*qbass*
Weteran
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: 21 sty 2006, 23:39
Skąd: zewsząd :)
Płeć:

Postautor: *qbass* » 17 mar 2006, 21:40

moon pisze:wytrzec bo mokra w przescieradło czy co jest pod reka a nie robic przerwy głupie.

O to mi chodziło właśnie... <browar>
Bash, przerywać wszystko, tylko po to, żeby ganiać do łazienki i myć ręce?? <chory>
Awatar użytkownika
Bash
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 03 sty 2006, 20:24
Skąd: Sląsk
Płeć:

Postautor: Bash » 17 mar 2006, 22:15

Pegaz pisze:Przydałaby się odpowiedź fachowca..osoby kompetentnej a niestety takiej na forum nie ma

Idz na medycyne, tam sie na pewno dowiesz, nawet ze szczególami :)
qbass17 pisze:Bash, przerywać wszystko, tylko po to, żeby ganiać do łazienki i myć ręce??

Tak!Ja sobie nie wyobrażam. przerywac sex na mycie raczek. Paranoja wytrzec bo mokra w przescieradło czy co jest pod reka a nie robic przerwy głupie.

No, wsumie macie rację. glupi pomysł, zwracam honor :)
Prawdę trzeba wyrażac prostymi słowami.
Awatar użytkownika
M.
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 179
Rejestracja: 05 lut 2006, 16:08
Skąd: Z prowincji.
Płeć:

Postautor: M. » 27 kwie 2006, 18:23

Tez mi sie wydaje ze nie przezyja. Ale ja nie specjalista.
'nie mow mi, ze malo jeszcze wiem
ze nie mam prawa byc jaka chce'
Darek2006
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 10
Rejestracja: 10 sty 2006, 13:02
Skąd: Polska
Płeć:

Ile żyją plemniki po za ciałem kobiety? Prosze o pomoc

Postautor: Darek2006 » 07 wrz 2006, 09:59

Witam serdecznie!

Szukałem podobnego tematu w opcji "szukaj", ale nie znalazłem konktretnej odpowiedzi na pytanie któro mnie interesuje.

Mianowicie ile żyją plemniki np. na ręku, bieliźnie i w ogóle po za ciałem kobiety?

Czy nie wielka ilość spermy na palcu mężczyzny po włożeniu do pochwy po kilkunastu minutach od wytrysku może spowodować zapłodnienie?

Czy istnieje ryzyko zapłodnienia po wcześniejszym dotknięciu członka ręką gdy następnie po upływie kilkunastu minut ręka ta miała kontakt z narządem intymnym kobiety? Dodam jeszcze że był to dzień płodny :(

Prosze o wyczerpującą odpowiedź na ten temat .

Z góry dziękuję i pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
DREADMAN
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 345
Rejestracja: 03 sie 2004, 09:58
Skąd: Hotelu[;
Płeć:

Re: Ile żyją plemniki po za ciałem kobiety? Prosze o pomoc

Postautor: DREADMAN » 07 wrz 2006, 11:36

Darek2006 pisze:
Mianowicie ile żyją plemniki np. na ręku, bieliźnie i w ogóle po za ciałem kobiety?


plemniki poza ciałem kobiety mogą zyc okolo 2 godzin, a potem gina ,jezeli sie pomylilem to ktos mnie poprawi na pewno :)

Darek2006 pisze:Czy nie wielka ilość spermy na palcu mężczyzny po włożeniu do pochwy po kilkunastu minutach od wytrysku może spowodować zapłodnienie?


moze, trzeba by miec wyjatkowego pecha zeby dziecko powstalo z palca ale moze sie i tak zdarzyc ale raczej szanse sa niewielkie :)

Darek2006 pisze:Czy istnieje ryzyko zapłodnienia po wcześniejszym dotknięciu członka ręką gdy następnie po upływie kilkunastu minut ręka ta miała kontakt z narządem intymnym kobiety? Dodam jeszcze że był to dzień płodny :(


ryzyko zawsze istnieje
Ptaszniki to Moja Pasja :D I mam Kilka nA Sprzedaz [;
Darek2006
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 10
Rejestracja: 10 sty 2006, 13:02
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Darek2006 » 07 wrz 2006, 13:51

DREADMAN dzięki wielkie za wyjaśnienia

Jeżeli ktoś chciałby coś dodać do tego tematu to bardzo bym prosił!

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 07 wrz 2006, 22:18

Ja bym chciala dodac ze to niemozliwe :]
lantech
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 12 wrz 2005, 12:54
Skąd: z daleka
Płeć:

Postautor: lantech » 07 wrz 2006, 22:23

znam taka jedna co wlasnie zaszla w ciaze bedac _dziewica_ <diabel> , najprawdopodobniej wlasnie po zabawie paluszkiem z nasieniem <pijaki>
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 07 wrz 2006, 22:30

lantech, bo dziewice tez w ciaze zachodza. Nie wiedziales? I bynajmieij nie od paluszkow a spermy w okolicy pochwy chociaz... Ale to mowa a sporym czasie.
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 07 wrz 2006, 23:07

lantech pisze:znam taka jedna co wlasnie zaszla w ciaze bedac _dziewica_ <diabel> , najprawdopodobniej wlasnie po zabawie paluszkiem z nasieniem


nie ma to jak stracic dziewictwo od drugiej strony na wstecznym biegu <hmm>
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
Darek2006
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 10
Rejestracja: 10 sty 2006, 13:02
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Darek2006 » 08 wrz 2006, 00:10

dziękuje za wszystkie posty

czyli co ogulnie jesteście za tym że moje obawy sa zbedne czy że mam sie czego bac??

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 08 wrz 2006, 07:43

Darek2006 pisze:czyli co ogulnie jesteście za tym że moje obawy sa zbedne czy że mam sie czego bac??
Zbedne.
Darek2006
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 10
Rejestracja: 10 sty 2006, 13:02
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Darek2006 » 24 wrz 2006, 09:29

a jeżeli można zapytać to jaki jest pierwszy obiaw ciąży???

cos mi się wydaje że coś jest nie tak bo ostatnio pojawił się u niej biały śluz! co to może być jej myszka jest troche powiększona nawet sporo :( no i brzuch ją czasami boli:/ czekam na okres który ma być na początku października:/ wkręcam sobie coś czy nie potrzebnie:??????
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 24 wrz 2006, 10:24

Darek2006 pisze:wkręcam sobie coś czy nie potrzebnie:??????
Niepotrzebnie.
Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 24 wrz 2006, 10:46

plemniki zyja na zewnatrz przy temperaturze ciala ok 37 stopni celsjusza ok 18godzin . ich zywotnosc sie zwieksza przy malejacej temperaturze , np przy 20stopniach moga zyc nawet przez 70 godzin .
Ale mimo tego plemniki zeby funkcjonowac potrzebuja specjalnego plynu, ktory usprawnia im poruszanie sie , a ten plyn to po prostu sperma , ktora na ciele po prostu wysycha.
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
Darek2006
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 10
Rejestracja: 10 sty 2006, 13:02
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Darek2006 » 25 wrz 2006, 15:45

a ja sie martwie jakoś tak po prostu hehe bo od kilku dni nażeka że jej sie niedobrze robi i boli ją brzuch i jakaś taka dziwna jest~! nie wiem czy to ma w ogóle związek z tym!

tak z 3 miesiące temu robiliśmy to i doszłem w niej po czy na następny dzień poszliśmy do ginekologa dał na postinor i zapewniał że będzie dobrze ma teraz normalnie okres i myśle że to jej złe samopoczucie nie ma z tym zadnego zwiazku ale boje sie o tą ostatnią akcje która opisałem na górze :(

a jakie sa pierwsze obiawy ciąży i po jakim okresie sa zauważalne?

przypomne że okres do tej pory ma normalnie

Pozdrówki dla wszystkich <przytul>
Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 25 wrz 2006, 16:01

Darek2006 pisze:ak z 3 miesiące temu robiliśmy to i doszłem w niej po czy na następny dzień poszliśmy do ginekologa dał na postinor i zapewniał że będzie dobrze ma teraz normalnie okres i myśle że to jej złe samopoczucie nie ma z tym zadnego zwiazku ale boje sie o tą ostatnią akcje która opisałem na górze :(

postinor to silny srodek , moze mocno zachwiac gospodarke hormonalna a bol brzucha wystepuje w roznych momentach cyklu u kobiety . Moze byc np objawem dni plodnych - tak jest u mnie.

W pierwszym trymestrze sa : wymioty, czeste siusiu, zaparcia , zawroty glowy, roznego rodzaju "odrzucanie pokarmow lub czynnosci" np : jestesmy kawoszami - w ciazy nienawidzimy pic kawy, np jestesmy palaczami - w ciazy nie znosimy papierosow.
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 26 wrz 2006, 17:56

Chciałbym se jeszcze dodać, że podniecona ko0bieta wydziela śluz, którego może być dużo i na zewnątrz. Dotknięcie "brudnym" paluchem powoduje, ze wprowadzamy plemniki do śluzu. A one się tam czują jak ryba w wodzie ;P Pomaga im w tym witka <diabel>
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
Fenix_
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 92
Rejestracja: 06 maja 2006, 12:27
Skąd: z południa
Płeć:

żywotność plemników

Postautor: Fenix_ » 12 maja 2008, 15:37

witam!
mam krociutkie pytanie, otoz ile minut zyja plemniki "na zewnatrz". I czy np w wodzie dluzej/krocej ? W jakims cieplejszym/zimniejszym miejscu ? Interesuje mnie wszystko na ten temat
Pozdrawiam
"Od krzywd się nie odłączy nikt, za żadne skarby.
Zbrodnia poczucie winy karmi.
Nieważne elitarny czy zwykły, w każdym strach zmusza do modlitwy.
W obliczu śmierci nie ma sprytnych, nie ma odważnych.
Straszy brak uzyskania drugiej szansy!"

OSTR

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości