Diane 35, antykoncepcja a trądzik...

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 19 mar 2006, 12:16

Mi$ka pisze:kurację''Dianą bo przez nią mam problemy z wątrobą,nie wiedziałam,że tak szkodzą...
Szkodzą i to dosyć. Jakis czs temu jedna z uzyutkowniczek [nie wiem czy nie BabaJaga] pisała o swoim spierdzielonym zdrowiu po braniu Diane.
A Tobie radze sie skonsultowac z innym ginekologiem.
Skoro czytałas ulotke to wiesz jakie sa wskazania do tego leku i znasz odpowiedź na swoje pytanie. :)
Awatar użytkownika
bumru
Bywalec
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 22 mar 2006, 11:06
Skąd: zewszad
Płeć:

Postautor: bumru » 24 mar 2006, 16:22

Ja biore Diane na policystycznosc jajnikow. Biore juz rok i nie zabezpieczam sie w zaden inny sposob i nie mam dzidzi!!! Jest to zdecydowanie lek antykoncepcyjny. A szczerze mowiac to nie zauwazylam zmian w liczebnosci moich syfow... Jak bylo tak jest. :)
~~ania~~
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 kwie 2006, 21:09
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: ~~ania~~ » 05 kwie 2006, 21:18

a czy jesli nie mam 18 lat lekarz moze mi przepsac recepte na tabletki antykoncepcyjne bez zgosy rodziców??
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 05 kwie 2006, 22:42

a czy jesli nie mam 18 lat lekarz moze mi przepsac recepte na tabletki antykoncepcyjne bez zgosy rodziców??
Tak.
*qbass*
Weteran
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: 21 sty 2006, 23:39
Skąd: zewsząd :)
Płeć:

Postautor: *qbass* » 06 kwie 2006, 07:19

~~ania~~ pisze:a czy jesli nie mam 18 lat lekarz moze mi przepsac recepte na tabletki antykoncepcyjne bez zgosy rodziców??
Oczywiście, że tak...
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 06 kwie 2006, 19:11

Mi$ka pisze:Moon:ulotkę czytałam jak coś tylko że każdy co innego mówi...

No ale producenci leku chyba jednak wiedza lepiej na co ten lek dziala niz Twoje kolezanki lub nawet niektorzy ignoranccy lekarze. A co do efektow ubocznych: patrz ulotka. Tam jest wszystko o watrobie, zakrzepach itp.
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
emancypantka
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:43
Skąd: Z Polski
Płeć:

Postautor: emancypantka » 09 kwie 2006, 11:08

Yasmine pisze:zawieraja duza ilosc hormonow.


No wlasnie wiele osob tak mowi ,a przeciez na ulotce pisze , ze diana to lek o malej ilosci hormonow.
*qbass*
Weteran
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: 21 sty 2006, 23:39
Skąd: zewsząd :)
Płeć:

Postautor: *qbass* » 09 kwie 2006, 11:14

emancypantka pisze:na ulotce pisze
Jest napisane <aniolek>
Tylko, że jest to stary lek i wg starych badań jest tam mała ilość hormonów, ale patrząc na to dzisiaj, to można powiedzieć, że to "końska" dawka <browar>
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 11 kwie 2006, 00:03

Bylo w FAQ! Prosze nastepnym razem zanim zadacie pytanei sprawdzic, czy temat nie byl poruszany w FAQ
baska
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 25 cze 2006, 22:58
Skąd: Opole
Płeć:

Postautor: baska » 25 cze 2006, 23:25

mam dylamat, czy dalej brać Diane? biore 4-te opakowanie bo walczę z trądzikiem, lecz lekarz kiedy przepisywał mi te tabletki nie zrobił żadnych badań, kiedy biorę jest ok ale jak tylko robię przerwe 7 dniową wyskakują mi straszne wrzody bo to nie sa juz pryszcze czegos takiego nie mialam wcześniej i okres nie pojawia sie druigiego dnia tylko piątego po odstawieniu, boje się że coś nie tak i co będzie kiedy odstawię zupełnie? a do tego łapię doły, głowa mi pęka, czytam rózne rzeczy o innych skytkach ubocznych i zaczynam bać sie coraz bardziej, zamierzałąm brać tylko pół roku ale zastanawiam sie czy nie przerwac juz w tej chwili, tylko do jakiego lekarza mam sie udać dermatologa czy ednokrynologa??
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 25 cze 2006, 23:28

baska, <boje_sie> Odstaw. Dokoncz opakowanie i nie bierz wiecej! Dermatolog predzej chyba.
*qbass*
Weteran
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: 21 sty 2006, 23:39
Skąd: zewsząd :)
Płeć:

Postautor: *qbass* » 25 cze 2006, 23:31

Odstaw ten shit, niech Ci przepisze coś NOWSZEGO i przede wszystkim skuteczniejszego. <aniolek>
kknd
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 150
Rejestracja: 30 lis 2005, 22:40
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Postautor: kknd » 26 cze 2006, 00:21

Moja tez juz przestala brac 3-4 opakowania zjadla, z poczatku bylo ok ale pozniej zaczela lapac doly no i atmosfera sie spula ... po odstawieniu jest ok wrocila jej chec do zycia i nie jest tak zmeczona jak kiedys, namawiam ja teraz na test watrobowy i badanie hormonow we krwi.
http://aneta.ulotka.biz/ Salon Fryzjerski Aneta W Olsztynie
Awatar użytkownika
Jezebel
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 10
Rejestracja: 30 lip 2006, 20:53
Skąd: Wodzisław
Płeć:

Postautor: Jezebel » 10 sie 2006, 18:23

Ja też zrezygnowałam z Diane 35 - po kilku miesiącach, płakałam z byle powodu...miałam straszne stany lękowe...co do antykoncepcji - rzeczywiście ok, ten skutek uboczny był zdecydowanie przyjemny;) ale już nigdy więcej po nie nie sięgnę...Szkoda że większość ginekologów nie dobiera dokładnie pigułek antykoncepcyjnych do pacjentek <no_nie_wiem>
...bez planu w życie to cały mój plan...
Awatar użytkownika
jamaicanflower
Maniak
Maniak
Posty: 567
Rejestracja: 13 paź 2004, 15:43
Skąd: Jamajka :D
Płeć:

Postautor: jamaicanflower » 10 mar 2007, 18:18

Przyjaciółka bierze Diane 35, a ja po przeczytaniu całego tematu nadal nie wiem czy długotrwałe przyjmowanie tych pigułek zagraża zdrowiu czy to zależy od osoby :( Rozjaśnijcie mroki mej niewiedzy, proszę :)
// Life is...
zatraconyŚwiatNagichSłów,PudłoStarychMyśli,
WysypiskoLudzkichSił
iZałzawionyKrzakPytań
międzyMarzeniami,ASnem
chcęWiedziećPierwszaJakiJestŚwiatBezNocy
jakiŚwiatBezNocy
więcWyjęSzeptemDoWieczornegoMilczenia
...but a dream //
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 10 mar 2007, 19:03

Tak - kazde branie tabletek antykoncepcyjnych przez dłuższy okres (i nie mam tu na mysli 2-3 lat ) odbije sie na zdrowiu .Oczywiscie jednym mniej - innym wiecej
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 10 mar 2007, 20:02

jamaicanflower pisze:długotrwałe przyjmowanie tych pigułek zagraża zdrowiu czy to zależy od osoby
Zagraza i to czesto nawet powaznie. I nie tylko Diane - wszytskich innych tez.
Ja odstawilam. bralam 2 lata i szczerze mowiac - balam sie brac dalej.
Awatar użytkownika
jamaicanflower
Maniak
Maniak
Posty: 567
Rejestracja: 13 paź 2004, 15:43
Skąd: Jamajka :D
Płeć:

Postautor: jamaicanflower » 11 mar 2007, 17:52

moon pisze:Zagraza i to czesto nawet powaznie. I nie tylko Diane - wszytskich innych tez.

Tylko ja chciałam wiedzieć, czy Diane 35 jest większym złem w stosunku do innych pigułek anty.
moon pisze:Ja odstawilam. bralam 2 lata i szczerze mowiac - balam sie brac dalej.

Czego się bałaś?
// Life is...

zatraconyŚwiatNagichSłów,PudłoStarychMyśli,

WysypiskoLudzkichSił

iZałzawionyKrzakPytań

międzyMarzeniami,ASnem

chcęWiedziećPierwszaJakiJestŚwiatBezNocy

jakiŚwiatBezNocy

więcWyjęSzeptemDoWieczornegoMilczenia

...but a dream //
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 11 mar 2007, 19:53

jamaicanflower pisze:Czego się bałaś?
Że nie bede mogla miec dzieci i bede mie cpowazne klopoty ze zdrowiem [gl. watroba bo i tak mam wirusa zoltaczki] i ze umre ;(
jamaicanflower pisze:Tylko ja chciałam wiedzieć, czy Diane 35 jest większym złem w stosunku do innych pigułek anty.
Moim zdaniem przynajmniej sa. Maja wieksze dawki tych zlych i niedobvrych powodujacych klopoty ze zdrowiem hormonow.
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 11 mar 2007, 20:23

moon pisze:Maja wieksze dawki tych zlych i niedobvrych

Innych. Bo TO NIE JEST ANTYKONCEPCJA. Jeszcze raz powtórzę to, co już tu mnóstwo razy pisałam. Diane to LEK hormonalny, a nie pigułki antykoncepcyjne, to, że zapobiegają ciąży, to efekt uboczny, a nie główne działanie. A leki zwykle powinno się brać do czasu ustania dolegliwości, a nie według własnego widzimisię.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 11 mar 2007, 22:04

pani_minister pisze:Innych.
Toz napisalam ze zlych i niedobrych <foch>
Awatar użytkownika
Rockstar Lila
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 20
Rejestracja: 16 cze 2007, 00:25
Skąd: Future World
Płeć:

Postautor: Rockstar Lila » 11 lip 2007, 00:06

tak sobie czytam i czytam wszystko co napisaliście o diane i właśnie się zastanawiam czy zacząć brać... <hmm>
właśnie je dostałam i lada dzień powinnam zacząć brać
dużo różnych rzeczy napisałyście/liście o trądziku, większym biuście itepe a ja mam pytanie - czy zdarza się po dianie przytyć? W sumie to lek hormonalny a z nimi nigdy nic nie wiadomo ale tak z doświadczenia - ktoś ma jakieś spostrzerzenia?


a w ogóle to przywitac się chciałam i przedstawić bo to mój pierwszy post tutaj - miło mi , Lila jestem <papapa>
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 12 lip 2007, 18:31

Rockstar Lila pisze:czy zdarza się po dianie przytyć?

Koleżanka zaczeła brać i w ciągu roku 12 kilogramów przytyła w liceum jeszcze pamiętam. Ale wiesz, wiadomo, że nie od samych tabletek, tylko od tego, że powodowały, że jadla za 3 osoby :).
Awatar użytkownika
Rockstar Lila
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 20
Rejestracja: 16 cze 2007, 00:25
Skąd: Future World
Płeć:

Postautor: Rockstar Lila » 12 lip 2007, 21:55

Yasmine pisze:
Rockstar Lila pisze:czy zdarza się po dianie przytyć?

Koleżanka zaczeła brać i w ciągu roku 12 kilogramów przytyła w liceum jeszcze pamiętam. Ale wiesz, wiadomo, że nie od samych tabletek, tylko od tego, że powodowały, że jadla za 3 osoby :).

12kilo? <boje_sie>
jesssuuuu! ja właśnie schudłam 10 więc nie zamierzam tego zaprzepaścić
no ale OK, wiem, że nie od samych tabletek sie tyje, ja nadal zamierzam trzymac dietę 8)
a swoją droga to właśnie wzięlam wczoraj i znów jest to samoco przy poprzednich pigułkach... krwawię jak zarzynane prosię.... <sam_nie_wiem>

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości