witaminy w ciąży

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

rusinka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 27
Rejestracja: 07 gru 2018, 13:58
Skąd: Lublin
Płeć:

witaminy w ciąży

Postautor: rusinka » 12 gru 2018, 23:02

jakie najlepsze witaminy na czas ciąży? Są tu jakieś mamusie i coś podpowiedzą? Brałyście coś poza kwasem foliowym?
alekisa
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 65
Rejestracja: 17 gru 2018, 14:37
Skąd: Zamość
Płeć:

Re: witaminy w ciąży

Postautor: alekisa » 22 gru 2018, 19:32

Jeśli planujesz ciążę to możesz już teraz zacząć brać witaminy, koniecznie powinno w nich być dha, kwas foliowy, witamina d, to ważne składniki dla przyszłego rozwoju maluszka i dobrz ejest wyrównaść sobie braki. Ja brałam mamadha premium, mają wzorowy skład i też dzięki nim w miare lkko przeszłam ciążę
wodor
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 30 maja 2019, 10:15
Skąd: Zielona Góra
Płeć:

Re: witaminy w ciąży

Postautor: wodor » 30 maja 2019, 11:01

Nawet nie będąc w ciąży przyjmowałam witaminy dlaczego nie miałabym tego robić już podczas ciąży. Właśnie teraz jest ten wrażliwy okres kiedy nie tylko Tobie są potrzebne składniki mineralne i witaminy ale i dziecku. Jeśli tylko lekarz nie ma nic przeciwko normalnie zażywałabym witaminy.
Wilanka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 19
Rejestracja: 20 gru 2016, 11:36
Skąd: Warszawa
Płeć:

Re: witaminy w ciąży

Postautor: Wilanka » 22 wrz 2019, 21:28

witaminy witaminami ale dobrze tez przyjmowac je w postaci nie tabletek a soków owocow czy warzyw.. ja mam wyciskarkę wolnoobrotowa Midea i dzieki niej codziennie moge sobie jakis soczek zrobic w zaleznosci od tego co akurat mam w lodowce :)
Erelle
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 15 cze 2018, 11:03
Skąd: Polska
Płeć:

Re: witaminy w ciąży

Postautor: Erelle » 27 wrz 2019, 08:09

Mi lekarz polecił Supradyn, ale na dobrą sprawę powinnaś skonsultować się z twoim lekarzem prowadzącym
dorotakowalczyk
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 17 lut 2021, 20:53
Skąd: Kraków
Płeć:

Re: witaminy w ciąży

Postautor: dorotakowalczyk » 17 lut 2021, 20:56

Kwas foliowy, Witaminy B12 B6 a najlepiej B Complex oraz wit D.
RThycle
Bywalec
Bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 25 sie 2021, 05:47
Skąd: Slovenia
Płeć:

-

Postautor: RThycle » 04 lis 2021, 10:55

Kwas foliowy to obowiązek, ponieważ masz zwiększone zapotrzebowanie a jest niezbędny do prawidłowego rozwoju płodu. Co do witamin to możesz sobie zakupić jakieś witaminy dla kobiet w ciąży w aptece ale mi się to wydaje zbędne, bo wystarczy, że Twoje dieta będzie zawierała warzywa i owoce -po co sztucznie się faszerować czymś co w zasadzie nie wiele pomaga?

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 100 gości