niechcący wzięłam 2 tabletki.

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

rosmarryn
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 17 cze 2006, 14:28
Skąd: wawa
Płeć:

niechcący wzięłam 2 tabletki.

Postautor: rosmarryn » 29 mar 2007, 16:22

Zawsze rano biorę tabletkę. Wczoraj pomyliły mi się dni tygodnia i niechcący wzięłam jedną rano a poźniej przerażona że zaponiałam o 18 łyknęłam drugą.
I nie wiem co mam teraz z tym fantem zrobić. Nie robić przerwy, nie wziąść jednej?
Hilfe, w ulotka nie przewiduje takiego przypadku :|
Awatar użytkownika
natasza
Weteran
Weteran
Posty: 1339
Rejestracja: 12 kwie 2004, 11:48
Skąd: z sieci
Płeć:

Postautor: natasza » 29 mar 2007, 17:09

Kiedyś sprawiłam sobie takiego psikusa, że nie wiedziałam czy połknęłam tabletkę, więc też wzięłam drugą, bo za cholerę nie pamiętałam, czy ją połknęłam i podejrzewałam, że mi gdzieś upadła. Nie pamiętam niestety dokładnie co zrobiłam, ale jak na mój rozum jest jedna rozsądna opcja. A mianowicie dobranie brakującej tabletki z następnego opakowania. I tak w kółko. Tak czy tak nie pomijaj kolejnej tabletki.
Nie jestem pewna z tą przerwą, ale może któraś jest pewna i może Ci to polecić, nie wiem?
"Można być w kropli wody światów odkrywcą. Mozna wędrując dookoła świata przeoczyć wszystko."
Awatar użytkownika
motylek
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 99
Rejestracja: 25 kwie 2006, 23:51
Skąd: w podróży
Płeć:

Postautor: motylek » 29 mar 2007, 18:21

Mi się wydaje oczywiste, ze nie mozesz pominac zadnej tabletki. Wtedy nie jestes juz chroniona. Mysle, ze mozna skonczyc na 20 i zrobic te 7 dni przerwy. Na pewno nie 8. Mozesz zrobic tez tak, jak radzi Natasza, ale to troche by mnie, pedantke, denerwowalo ;)

A najlepiej poradź się swojego lekarza :)
Awatar użytkownika
nata
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 400
Rejestracja: 11 lip 2004, 12:58
Skąd: jestem?
Płeć:

Postautor: nata » 29 mar 2007, 21:11

ja kiedyś też wzięłam 2 tabletki (nie byłam pewna czy jedna się wchłonęła)
mój lekarz powiedział, że dobrze że tak zrobiłam i się nic nie stało
i że mogę wziąć mniej niż 21 tabletek (tzn mniej o 2-3)
ważne jest żeby przerwy w braniu nie wydłużać! max 7 dni (i też ją można skracać)
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 02 kwie 2007, 12:46

Wystarczy przesunąć czas brania na 18.

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości