Tabletki antykoncepcyjne a soczewki...

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Madziunia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 93
Rejestracja: 05 sie 2005, 10:11
Skąd: Białystok
Płeć:

Tabletki antykoncepcyjne a soczewki...

Postautor: Madziunia » 29 sie 2005, 23:07

A więc, niedawno usłaszałam gdzieś, że jeśli bierze się tableki anty to nie mozna nosić soczewek kontaktowych. Czy ktoś wie coś więcej na ten temat?? :?
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 29 sie 2005, 23:13

"Moje pytanie dotyczy soczewek i ich związku z tabletkami antykoncepcyjnymi. Czy biorąc tabletki powinnam poprosić okulistę o jakieś specjalny rodzaj soczewek, np. o większej wilgotności?


Odpowiedź:
Stosowanie tabletek hormonalnych z reguły nie wpływa w znaczący sposób na adaptację oka do soczewki kontaktowej. Jednak należy pamiętać, iż tabletki hormonalne mogą mieć wpływ na ilość i skład wydzieliny łzowej. W związku z tym mogą pojawiać się pewne objawy, tzn. uczucie suchości w oczach oraz obecność osadów białkowych na powierzchni soczewek. W przypadku suchości należy soczewki dodatkowo nawilżać kroplami nawilżającymi oraz stosować płyn pielęgnacyjny o dobrych właściwościach nawilżających. W przypadku skłonności do powstawania osadów białkowych, należy stosować soczewki systematycznej wymiany, o krótkim okresie wymiany. Jednak ostateczną decyzję należy podjąć po badaniu i konsultacji z okulistą aplikującym soczewki kontaktowe."
Awatar użytkownika
Madziunia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 93
Rejestracja: 05 sie 2005, 10:11
Skąd: Białystok
Płeć:

Postautor: Madziunia » 29 sie 2005, 23:15

Yasmin, wielkie dzieki <browar>
Awatar użytkownika
KsiążeRytm
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 70
Rejestracja: 23 maja 2005, 18:39
Skąd: Poznan
Płeć:

Postautor: KsiążeRytm » 29 sie 2005, 23:38

przeczytalem temat i juz chcialem napisac "buhahahahahha, co ma piernik do wiatraka..." ale odpowiedz Yas mnie zniechecila do wysmiania...nie wiedzialem ze to ma jakis zwiazek <aniolek2>
Żabka:-)
Bywalec
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 13 sie 2005, 14:37
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Żabka:-) » 30 sie 2005, 12:18

teraz są tak dobre soczewki kontaktowe, zę nie ma aż takich problemów. Szczególnie dla kogoś kto ma krótkowzroczność bo dla tej wady sa naprawde rewelacyjne soczewki, które bardzo dobrze nawilżaja oko.
Awatar użytkownika
Madziunia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 93
Rejestracja: 05 sie 2005, 10:11
Skąd: Białystok
Płeć:

Postautor: Madziunia » 30 sie 2005, 13:59

Żabka:-) pisze:Szczególnie dla kogoś kto ma krótkowzroczność bo dla tej wady sa naprawde rewelacyjne soczewki, które bardzo dobrze nawilżaja oko.

No to sie uspokoiłam trochę, bo ja własnie krótkowidzem jestem :)

KsiążeRytm pisze:nie wiedzialem ze to ma jakis zwiazek

No własnie ja też wcześniej tak myslałam a okazało się, że jest inaczej... :)
Nikola

Postautor: Nikola » 01 wrz 2005, 15:00

loo az sie wystraszyłam jak zobaczyłam ten temat, bo ja własnie nisze soczewki (jestem krótkowidzem) a myśle o rozpoczęciuy współzycia i braniu tabletek. Ale na szczęscie Yasmine potrafi uspokoic... :)
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 01 wrz 2005, 15:01

Nikola pisze:Ale na szczęscie Yasmine potrafi uspokoic...

taaak 8) ?
:P.
Nikola

Postautor: Nikola » 01 wrz 2005, 15:04

No, mam nadzieje ze Twój poprzedni post to nie byla ściema... :>
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 01 wrz 2005, 15:08

Nikola pisze:No, mam nadzieje ze Twój poprzedni post to nie byla ściema...

nie, no oczywiscie,ze to nie sciema. Poszukalam po prostu w necie informacji i skopiowalam ze stronki
http://www.soczewkikontaktowe.pl/
Tam jest bardzo duzo informacji o soczewkach.
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 01 wrz 2005, 16:59

Ja nosze soczewki od chyba juz polowy dekady, tabletki biore od 2 lat i zadnych, ale to zadnych problemow z oczami nie mialam. Tak samo jak moje kolezanki, ktore nosza soczewki. W sumie nie slyszalam jeszcze, zeby ktos mial jakis problem przez to...
Nikola

Postautor: Nikola » 02 wrz 2005, 18:37

uff to całe szczęscie :)
ale myslicie ze mimo wszystko powinna spytac ginekologa czy nie bedzie zadnych problemow?
Arya
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 21 sie 2006, 19:04
Skąd: z Legnicy
Płeć:

Tabletki a soczewki kontaktowe

Postautor: Arya » 25 sie 2006, 12:27

Witam.Mam pytanie odnosnie tabletek. W ulotce przeczytalam,ze branie tabletek moze wplynac negatywnie na noszenie soczewek kontaktowych. Ja niestety nosze i bez soczewek nie moge funkcjonowac. Chce zaczac brac tabletki ,ale boje sie ze bede miec problem z soczewkami. Czy ktos moze bierze tabletki i nosi kontakty? Czy ma jakies problem z nimi??Mozna cos na to poradzic??
Lepiej grzeszyć i żałować, niż żałować, że się nie grzeszyło:)
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 25 sie 2006, 12:31

Jak widzisz, z tego co juz bylo napisane (wyszukiwarka nie gryzie :P), moze miec wplyw, ale zazwyczaj jest niewielki, badz wcale go nie ma :] Zalezy od osoby...
Awatar użytkownika
Anula
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 272
Rejestracja: 05 maja 2006, 22:52
Skąd: Śląsk
Płeć:

Re: Tabletki a soczewki kontaktowe

Postautor: Anula » 25 sie 2006, 12:31

Arya pisze:Czy ktos moze bierze tabletki i nosi kontakty? Czy ma jakies problem z nimi??Mozna cos na to poradzic??

Noszę kontakty, brałam tabletki przez rok - zero problemów. Musisz spróbować i zobaczyć - jak oczy będą za suche, to może jakieś sztuczne łzy, krople do oczu by pomogły.
Kivi
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 29
Rejestracja: 17 sie 2006, 01:12
Skąd: Dolny Śląsk
Płeć:

Postautor: Kivi » 25 sie 2006, 18:21

Ja soczewki kontaktowe nosże trzy lata.. Mam dużą wadę i nie wyobrażam sobie noszenia okularów.. Tabletki antykoncepcyjne biore niedługo bardzo, bo ponad dwa tygodnie.. I własnie początkowo miałam problemy z założeniem soczewek, bo bardzo piekły mnie oczy.. (A soczewka była czysta). Teraz już to trochę ustąpiło.. Fakt, faktem tabletki anty mogą mieć wpływ na tolerancję soczewki przez oko.. Ale to jak w każdym przypadku, każdy reaguje inaczej :)
"Tak bardzo pragnę aby serce moje przy Twoim kroczyć mogło.."

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 105 gości